CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11902|Reply: 49

Ipar yg suka kutuk orang

salam...

saje x tahan dh menanggung geram di hati....
moga lepasan perasaan d cni dpt meredakan ckit api di hatiku...Aminn..

aku ada sorang biras pompuan n 2org biras laki....
biras n ipar2 aku ni smua dok sekampung, aku n hubby je yg merantau...

aku ada sorg ipar pompuan ni yang setiap saat setiap masa mengutuk family sndiri...
termasuk adik beradik n ipar2nya......
mmg mulut dia x pernah benti becok dr mngutuk...
yg paling x tahan dia menghasut anak2 sedara supaya benci bapak sndiri, yela even bapak tu x semenggah mana, tp perlu ke ko nk hasut bdk2 tu kata 'bapak korang tu x guna...'?
x pikir ke kesan negativ pandangan bdk2 tu kt ayh diorag...
itu aku x kisah lagi....aslkan jgn kacau aku sudah la sbb aku x kacau dia...

bila diorag dtg umah aku dlm 3,4 hari, aku bg layanan terbaik punya, sbb mak aku mmg ajar supaya aku mmg mengutamakan tetamu..
baikk punyaaa....
tapiiii..baru2 ni aku baru dpt tau hal sebenar...ni biras aku yg pompuan tu bgtau....
sbb dia pun dh menyampah dan x tahan lg ngn minah tu...

rupanya kt belakang pun dia ada kutuk aku jgk....
kutuk dr segi harta bnda dlm umah aku lak....
- kata pinggan mangkuk simpan la x kuarkan (nk kuarkan camne aku ngn laki je yg ada, klu diorg dtg aku kuarkan je pun)
- pastu kata aku x bg diorg mkn la, sdgkan aku ni pg2 dh bgn nk ready bfast utk diorag sblm g keje...balik kje penat2 masak plak kt diorg utk mkn mlm....
- pastu kata hantaran masa aku kawin dlu aku bli kasut taste org tua la (mcm sial pnya mulut)
and so on so on....

yg nk dijadikan citer skrg ni....
bln lepas diorg ada dtg, so aku pn mcm lyn lek lok la kan, klu boleh aku nk buang perspektif negative aku kt dia sbb dia tu depan2 baik gilerrrr..manis mcm maduuuu....aku x sanggup nk lyn x elok...

- diorg dtg hr sabtu nk sampai dlm tghari, so aku lmbat ckit kuar bli lauk sbb tgu ada org dtg umah...pastu lambat la msk n lmbat la mkn...aku dh xplain elok2 kata sori lambat masak sbb so on so on..wahh masa ni dia ckp kt aku, xpe xpe...
-tapi mlm tu biras aku msj aku ckp, minah tu siap bgtau mkn nc pun lambat..macam %#*^^#(*%@& je aku rs terbakar time tu menggelegak je hati aku rs...

-mslh start dr cni, bermula dr ctu terus aku x reti dh nk layn elok2 manis2 muka sbb aku bkkn jenis yang hipokrit....
-aku lyn lek lok tp kau citer kt org mcm lain
-2,3 hr pastu diorag balik mgkin dlm keadaan yng terkilan kot...
-aku rs bersalah sbb wpun aku tau diorg jahat kt aku, tp aku x sampai ht nk bls dendam
pastu bila diorag balik kg je biras aku trus msj2 ckp minah tu citer mcm2 kt dia, pastu baru aku TERSEDAR..aku septutnya x perlu ambik tau apa yg dia kata2 kt aku...so aku ckp kt biras aku, xyh la bgtau apa yg dia kata, aku x ingin tau dah......

silap aku sbb at first dlu aku layan msj biras aku....
so skrg ni mcmn aku nk jernihkan keadaan....?
aku nk bersihkan nama baik aku dlm bab melayan family mertua sbb aku klu lyn org mmg ok la kan, xde la pilih kasih ke apa..
aku jd mcm tu sbb dlm pikiran aku "ah lantak la lyn buruk pun, kalu lyn elok2 pun nnti belakang2 kau kutuk aku jgk..""...
huhuhu, camna aku nk buat ni...aku klu blh xnak la ada msm2 muka ke apa....dh la klu balik kg aku menumpang tdo umah dia...(dia x kawin lg, dok ngan makpak, jaga makpak sakit)

aku pn x pikir rasional, silap2 biras aku tu sajer je nk cucuk2 aku supaya mls lyn minah tu, kot2 dia jeles minah tu dok citer kata aku pndai msk la apa la kan supaya minah tu nnti jd geng ngan dia....
skang baru aku sedar,,ntah2 plan biras aku tu dh berjaya sbb minah tu dh xde kutuk2 biras aku dh mcm mula2 dlu....skrg ni apa2 pun ngan biras aku.....BODOHNYER AKUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.....

apa patut aku buat ni Ya Allah.....

p/s: minah ni semua adik beradik dh tau peel camner, tp smua pn x boleh nk tegur/ kata apa2 sbb dia disayangi makpak....kang kalu tegur dia makpak yg terasa, so nak xnak adik beradik lain telan je la apa dia kata wpun x setuju..smua kerana semata2 nk jaga hati makpak... sedih aku institusi kuarga yg mcm ni....sampai bila dia nk sedar klu xde org tegur...

semua harta pendapatan makpak masuk akaun dia, mana da bg kt anak2 lain, yg lain melopong je la, ada yg kais pagi mkn pagi tp diorg x tolong langsung, tolong mengata ada la "tu la kawin lg ngn laki x guna segala"...bla bla bla bla.....

tolong la cmna aku nk buat ngn org yang MANIS depan tp BUSUK kt belakang.... aku dh la tgh peknen ni.....huh.!

susah jugak situasi macam ni....
yang biras tu pun satu hal jugak,suka plak jd posmen....

layan  jer elok2 semua biras2 ko lps nih....pastu tak yah  suh biras lain dok smpai2 kan ape yg biras lagi sorang ckp......poning aku

benda dh lps..... biarkan jer lah...sape betul...sape salah...ko   pun tak pasti..........

same mcm kes ai..
siap bgado lg sbb biras ai...
in the end,x btegur...
but now dh ok dgn smue org except si biras bodo tuh...

biras aku ada msj aku ni ha....
nk ngumpat la tu....
tp x hingin dh aku nk lyn kali ni....
aku igt org baik hati mcm aku, tp risau plak aku kot2 dia jenis batu api...
laki aku lak terpaksa suh aku sabar je ngn pagai ipar aku tu sbb dia jnis baik klu boleh xnk masam2 muka sesama adik beradik ni..yg jd mcm mangsa aku la mkn hati..dia xtau yg ipar aku tu dok mengata aku...

mcm aku, aku xtau nk buat bukti apa sbb biras aku pesan jgn bgtau laki aku...
ni bila sampai tahap mcm ni, sabar je la...
aku rasa mcm nk je bgtau laki aku kata biras aku yg bgtau adik dia tu dok ngata aku.....tp aku takut lak laki aku p face to face, habis lingkup semua....

skang ni aku tgh cari jln utk memberitahu laki aku dan x mahu melayan biras aku...
biar apa pun niat dia, sama ada nk luahkan perasaan dia sbb x tahan ngn ipar kami atau nk bgtau kata ipar tu kutuk aku ke nk ajak aku ngumpat skali ke...

aduihh,, aku lak pening....
setan ni kuat jgk mnghasut supaya aku dgr apa yg biras aku nk citer...
aduhhh.....

Akak tuan tanah, better focus anak dalam perut tu.. Takmo la dngki2 nanti aura2 tu datang kat anak.. Redha aja sbb tak semua manusia baik.. Anggap ini cabaran Rumahtangga . Kalau akak wat baik je kat dia lama2 dia pun boring..

Follow Us
biras aku ada msj aku ni ha....
nk ngumpat la tu....
tp x hingin dh aku nk lyn kali ni....
aku ig ...
b_n_c Post at 20-6-2011 17:42

dgr bole...tp layan gitu2 je la...kang tak psl2 ko plak yg kene nti...

yezz memang x pyh layan.. kalau layan lagi sakit hati.. kite pon da tau kann dorang mmg gitu.. wat bodo jerr.. kang gado laki bini lagi susah..

idea yg baik:

macam yg akmal & tembikai cakap tu (recommended).

idea yg jahat: (mungkin boleh stop kan perkara ni drp berlanjutan, tapi sah2 tak baik la)

balik kg bila2 ada both biras & ipar sekali, gurau2 ckp depan both, "ipar, kenapa kata kat b__n_c mcm ni mcm ni mcm ni....?"
kalau ipar balas balik, "mana ada aku ckp mcm tu psl kau?"
awak balas lah balik, "ni, biras hantar msg kat b_n_c ipar kutuk b_n_c?" (sambil tunjuk bukti msg dlm hp awak.

lps tu biar lah mereka berdua settle masalah tu masing2. saya boleh agak lps ni aman damai kot (depan awak la at least) takde dah sesi kutuk mengutuk yg sampai ke telinga awak.

Rate

1

masalh yg timbul semua gara2 si internet bergerak 2
serba salah kan kalo dlm situasi gini...ko de cter x gan hubby ko??

aku pn de mslh sama gak mcm ko tt...tpi bkn adik berdik aku or belah hubby aku....
bini cousin aku&kawan baek kami  pya kes...mmg rapat la....
kat belakng,mulut kazen aku 2 hazabedah...nmpk baek jer depan kite pijak smut pn x mati....blkng siap ckp lagi kat kawan baek kami..."hati2 gan puteri" watdehell!!!!
bini kazen nie mmg jenis psyko tau....mcm kat aku pn dia kta hati2 dgn someone nie....macm nak laga2kan aku gan bespren ktaorng,,padahal kami b'3 mmg baek sesangt....
*sblm 2 dia de jmp bespren ktorng&cucuk bespren 2 cam ni"puteri 2 perangai bkn elok&nanti ko msti de mslh gan puteri 2"
(motif cakap cam 2)
macham chilake org2 cam nie

masalh yg timbul semua gara2 si internet bergerak 2
serba salah kan kalo dlm situasi gini... ...
puteri_impian Post at 21-6-2011 10:10

hehe...marah betul ni....

Reply 11# bulan_78

bkn mara bulan...meluahkan perasaan

Kepada TT,,,
Time peknen ni hormon xstabil. Senang nak hilang kawalan diri.. Berbanyak la bersabar k..

Reply 12# puteri_impian

sabar2...aku pun klau ikutkan mmg rasa nk lempang2 je biras aku tu...tp memandangkan badan die besa berkali ganda dr aku,jd x jd la nk lempang...hehe..

Reply 13# JerukPauh

owh...TT preggy rupenye...

Reply 15# bulan_78

Phase terakhir post 1 TT

tolong la cmna aku nk buat ngn org yang MANIS depan tp BUSUK kt belakang.... aku dh la tgh peknen ni.....huh.!

Reply 16# JerukPauh

kikiki...nmpk sgt aku x fokus membaca...
ampunnnnnnnnnn TT...

Reply 1# b_n_c

ko teruskan jer lah berlakon. ko redha jer lah dgn perangai dia tuh. dia hasut orang untuk benci ko, sumer orang pun dah tau perangai dia camner. so, tak payah ambik pusing la. asal laki ko dah tau perangai adik dia camner, cukup la...

Rate

1

aku tak paham la citer ko neh nok..
skang ni ko ada masalah ngan biras ko ke, atau ngan adik ipar ko?

camni, kalo masalah ngn ipar, ko biarkan ajela.. kalo dah adik beradik dia sendiri dah iktiraf dia tu "kaki bakar" then let it be. ko wat je baeekkk cemana pon tetap akan dipandang buruk hina dina.. anggap je org mcm tu ada penyakit hati.. tapi seburuk2 dia pon, leh gak dia jaga mak ayah dia kat kampung sorang2..

ingat satu je, everything comes in a package.. yg buruk dan baik dalam satu bundle, terima la yg baek, dan ubahlah yg buruk.. kalo tak mampu, doakan ajelah supaya dia berubah.. (sambil ko nyanyi lagu "mengapa bah ko berubah")

jangan2 biras ko tu keje nak menyampaikan je sebab ada agenda buruk. nak laga2 kan ko dgn ipar ko plak kan, mana la tau. aku pun dah rasa mcm mana yg ko rasa. dengan family mertua ni slalu je ada yg tak kena. apa yg kita buat jadi isu walaupun kita dah buat sehabis baik. aku sendiri rasa macam dah tak guna nak buat baik sangat dengan ipar or biras ni.
mereka ni umpama racun dalam hidup kita, dah elok2 kita happy & baik anak beranak, diaorang luar yg tak tau apa2 keje nak meruntuhkan kebahagiaan orang je