CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

Post Last Edit by kuzaime at 1-6-2011 20:39

Reply 27# United

setuju
dlm diri tuh rase hidup nih bole menongkat langit agaknyer..x mati2..pasal tuh smua nak di try nyer..x tau mana baik mana buruk..
hiduplah cara bersederhana..insyaallah hati tenang n di akhirat pun senang..

baru dapat online balik, jap kang aku update cite yg baru tu ye kawan2

best citer TT kenapa tak sambung thread lama...keliru pulak noor baca...

Sambungan ...

Selepas dah seminggu demam... ateh dah ok n dah boleh sambung keje balik... sepanjang seminggu tu xde la plak pape pekara yg pelik jadi.... syukur...

Tapi ujian ALLAH masih blum habis lagi... selepas diganggu di kuburan...kali ateh di uji depan umah plak... begini kisahnya... kawasan umah kitorang tgh hangat pasal org curi moto n pecah umah... so ateh, abg lang ( abg ipar aku ) n iwan (sepupu ).... dorang duk belonggok kat lua umah... duk dalam gelap, sambil duk layan isap rokok...tgh syok dorang duk menyembang... tetiba lalu sorang laki depan umah ( lua pagar ), masa tu gate mmg biar tebukak... laki ni jalan laju je, dgn x semena-mena elok je dia nak membelok masuk kat pagar tu...dorang betiga perati je...laki tu x nampak coz dorang kan duduk dalam gelap...bila laki tu dah makin hampir..ateh sedut rokok , so menyalah bara api rokok tu...baru laki tu terperasan... cepat2 dia patah balik... iwan n abg lang nak kejar, tapi ateh kata .. x payah biarkan je...dia xde buat apa2 pun kata ateh... tapi abg lang ngan iwan x stuju, abg lang cakap " KALAU XDE NIAT BURUK NAPE TETIBA JE MASUK KAWASAN UMAH ORG? BUKANNNYA KITA KENAL DIA PUN " ateh diam je... mebi dia rasa mmg patut kejar laki tadi, tapi sume dah belaku...so dorang anggap cam bese xde pape...

Tapi mungkin jugak apa yg jadi kejap tadi petanda kepada apa yg bakal belaku kemudian....... depan umah aku ni ada pokok mangga besar... banyaklah buahnya... dorang betiga yg dah boring bebual ni pun bangun le ingat nak kutip buah2 mangga yg dah gugur tu.... mana tau ada yg elok bleh makan... dorang betiga pun mundar mandir la bawah pokok mangga tu... sambil duk kuis2 buah atas tanah tu, nak jolok malas...lagipun masa tu dah lewat sangat , jam dah dekat pukul 1 pagi... ateh dapat sebiji yg nampak still elok lagi, apa lagi nak kutip la... masa ateh pegang nak kutip buah tu, ateh rasa berat sangat buah tu... x mampu dia nak kutip ( kalau pikir logik, xkan lah sebiji buah mangga pun xleh kutip kan )... ateh pun lepaskan je buah tu... abg lang n iwan x perasan pun...

Cari punya cari sorang pun x dapat yg elok... so dgn wajah hampa dorang betiga sambung la mlepak balik, beteman ngan ubat nyamuk n keropok2 yg beli pas marghrib tadi... ateh yg dah kering idea nak beborak pun cakap " KORANG SAMBUNG LA BORAK DULU AKU NAK MENYAPU CKIT BAWAH POKOK TU, DAUN2 MANGGA TU DAH BESEPAH SANGAT " abg lang ngan iwan pun mengangguk je...dorang pun sambung le menyembang...ateh pun capai penyapu lidi kat tepi rak kasut n trus stat menyapu.... sapu punya sapu sampailah ke tepi umah... masa ni abg lang ngan iwan dah x nampak ateh ...coz dah telindung ngan dinding umah...

Tetiba tgh rancak beborak , dorang nampak ateh jatuh teduduk ( mebi masa ni ateh tgh membongkok agaknya )... ateh jatuh seolah ditolak dari depan n mengundur dua tiga step ke belakang...dorang ketawa je coz ingat ateh tepijak buah mangga busuk... tapi ketawa tadi makin pelahan sebab ateh x bangun2... nak sedapkan ati punya pasal... iwan cakap " WOI, UDAH2 LA BELAKON NAK COVER MALU TU.. INGAT KITORANG X NAMPAK KE KO TEGOLEK TADI "  di susuli ngan gelak tawa dorang...  tapi malangnya ateh bukan nak belakon cover malu tapi dada ateh kene tampar....

Ateh bangun pelahan je... dorang pun datang kat ateh, abg lang tanya "EH, KAU OK KE TAK NI ?"... ateh x boleh nak jawap... sesak nafas tecungap-cungap... dorang papah ateh bawak g kat beranda umah... masa ni dorang dah rasa lain macam, mata ateh dah merah padam... tetiba ateh batuk2 truk sangat, last2 ateh MUNTAH DARAH , beketul-ketul darah kua dari mulut ateh... lantai beranda umah abis penuh dgn darah... dorang dah xtau apa nak buat... abg lang cakap kat iwan " CEPAT MASUK UMAH "... dorang betiga lekas2 masuk... masa ni aku , alang yg dah tido trus tejaga sebab dgr dorang bising2... aku kua dari bilik g kat ruang tamu ...tekejut tgk muka ateh dah penuh darah... alang begegas pegi dapur amek kain basah nak lap darah kat muka ateh...

Dah abih lap muka ateh n simbah air kat darah yg belambak kat lantai beranda tu... abg lang tanya ateh " CAMANE KAU BLEH JATUH TADI?...SAMPAI MUNTAH DARAH PLAK NI " ... ateh dgn nafas tesekat-sekat n suara bebisik " AKU KENE PUKUL" kitorang tediam n rasa pelik... abg lang cakap " SAPE PULAK YG PUKUL KAU, MANA PLAK ADA ORG LAIN...KAN KITA BETIGA JE KAT LUAR TADI ".... ateh jawap " IYA ... AKU KENE PUKUL , SAKIT DADA AKU NI... ( sambil tangan ateh selak kolar baju nak tunjuk kat mana sakit ) " kitorang tgk mmg ada kesan merah...tapi x jelas ...so aku tolong bukak baju ateh yg banyak tepercik darah tadi... lepas dah bukak baju , korang tau apa yg kitorang nampak... BEKAS KENE TAMPAR, BENTUK LIMA JARI SAIZNYA DUA KALI BESAR DARI TANGAN LAKI DEWASA.... alang yg dah tekejut gile trus cakap sambil tangan tekup muka dia " YA ALLAH , APA BENDA YG PUKUL KAU NI ATEH, KAU ADA BUAT X BAIK NGAN ORG KE "... menangis alang....

Dalam pada kebingungan tu... ateh bersuara " PANAS LA CINCIN KAT JARI AKU NI "... aku pun naik heran... aku tanya " PANAS NAPE LAK " ateh x jawap pun , dia dah mula tunjuk reaksi semacam , dah mula batuk2 lagi...kitorang dah standby tadah tuala kat dagu dia takut kang melambak lak darah kat ruang tamu tu... tapi bukan darah yg keluar... makin lama makin kuat batuk... last2 korang tau apa yg kua... BIJI JAMBU NGAN SISIK IKAN ( sebesar ibu jari)... lepas dah kua benda tu baru ateh dapat becakap cam bese...tenganga kitorang pandang sesama sendiri...  alang cakap " NI DAH X BOLEH BIAR LAGI...KITA KENE MINTAK TOLONG SAPE2"...

Ateh dah mula nampak lain... mata dah mula merah n meliar , xtau apa yg di carinya... sambil mulut dia trus berulang-ulang cakap " JARI AKU PANAS, CINCIN NI PANAS " kitorang pun cuba la nak bukak cincin tu...tapi ateh x bagi... dia dah mula agresif ckit... aku tanya " MANA DAPAT CINCIN NI ?"... ateh x jawap gak... dia besuara lagi " AKU NAK ANGAH (abg aku) DATANG BUKAK CINCIN NI, DIA SORANG JE YG BOLEH BUKAK " aku pun x paham apa kaitannya ngan angah... alang x buang masa trus kol angah, bgtau apa yg dah jadi...masa ni dah kat pukul 3 pagi... dalam setengah jam pastu angah sampai ...

Bila angah sampai je kat muka pintu, trus ateh meronta-ronta... angah datang ngan pak itam ( abang mak aku ), angah trus terpa ateh... pak itam lak dah siap bawak air yaasin nak bg ateh minum... pas dah minum, angah trus cabut cincin tu... ateh trus jadi lemah longlai... pak itam sapukan muka ateh ngan air yaasin tadi... pelahan-lahan ateh kembali normal... cincin tadi angah masukkan dalam gelas yg ada air yaasin tu... tau apa jadi kat cincin tu ...PATAH DUA... padahal cincin tu besi... masa ni kat umah dah penuh ngan famli mak uda ngan cik mijah ( kalau korang ingat lagi dalam kisah sebelum ni )...

Bila sume dah tenang ...angah tanya " MANA KAU DAPAT CINCIN NI" masa ni barulah ateh jawap... " SEBENARNYA AKU DAPAT CINCIN NI DARIPADA SORANG TUA... DIA DATANG KAT PONDOK GUARD AKU SEMALAM, AKU X PENAH NAMPAK LAKI TUA TU SEBELUM NI....LEPAS DIA BAGI CINCIN TU PUN...AKU DAH X PENAH JUMPA DIA LAGI DAH , CUMA SEBELUM DIA PEGI, DIA ADA PESAN, PAKAI CINCIN NI ELOK2..ADA ORG NIAT X BAIK NAK PANTAU( bukan santau ) KELUARGA KAU " ateh pun pakai je cincin tu tanpa pikir panjang... mebi ada something kat cincin tu...

Lepas subuh angah ngan pak itam dah nak balik... otw nak balik tu dorang buang biji jambu, sisik ngan cincin tu skali....kat mana buang, aku pun x tanya angah... syukur xde lagilah gangguan stakat tu...

Sebelum balik pak itam pesan " LAIN KALI KALAU NAK AMEK BARANG DARI ORG YG TAK KENAL...HATI2 JGN MAIN AMEK JE "... Ateh anguk je tanda stuju.... aku sendiri pun x paham
apa kaitan buah mangga, biji jambu, sisik ikan n org laki yg lalu depan umah aku tu... tapi tu lah kadang kala kisah yg benar mmg tiada penjelasan...

Seperti bese .... maaf kalau ada tesilap tulis..." SESUNGGUHNYA ALLAH SENANTIASA BERSAMA ORANG2 YG SABAR "

NANTI AKU SAMBUNG KISAH2 LAIN LAGI......

Rate

1

best.. bestt.. banyakk teladan..
blh tahu apa cerita yg TT pernah post sebelum nihh

kisah2 yg misteri gak... cuba tgk kat senarai benang tu...  yg mana ada nama aku... tu le kisah2 seram aku...

Follow Us
terbaekkk!!! 10/10

Reply 24# zackshinoda

timo kaseh...

Reply 24# zackshinoda

timo kaseh...

wahh.. best..

Reply 25# United

terbaeekkkkkkkkkkkkkkkkk la TT... sian ateh ko asek kena jeeee

cite TT psl cincin tuh.. t'ingt plak aku psl cincin aku nih..
aku dpt dr bos aku dlu.. bos aku pla dpt dr s'sorg..
die bg kat aku.. m'mule aku tunjuk kat mmber aku ntuk scan..
die nasihat klau panas jgn pkai.. sbb kate nye ade yg jge..
aku pon pnah mimpi sorg nenek yg hodoh b'brape kali..
mmber aku kate bendalah tu la yg jge tuh.. huhu..
aku pnah nk bg die ntuk simpankn cincin tu..
tp bile dh kat tgn die die kate ilang plak.. pdhal die kate die simpan kat 1 tpt skali ngan brg2 yg die simpan..
puas nyelongkar x jpe..
last2 die ade t'pkir klau jpe nk bg blk kat aku..
tup2 jpe kat tpt yg die dah slongkar bnyk2 kali tuh..
pas pulg blk tu aku simpan jer.. kekdg jer aku pkai..
tp xlame pastu mmber aku kate die mimpi yg jge tu dah lari..
pas die scan btol dah kosong..
aku pon xtau camne die leh lari ngan sndri..
tp alhamdulillah la pastu dh xde ape2.. aku pon pkai sntiasa cincin tuh smpai skang..
tp btol gak la cam pak itam TT tu psan.. klau ade org bg brg jgn main pkai jer..
check dlu..
wallahualam..
huhu.. sori yer TT aku m'numpang lalu jap..

Reply 29# mrbotak

menarik gak cerpen kau ni... pendapat aku, kadang2 ada pkara2 yg kita x perlu anggap terlalu ada misteri... mebi cuma biasa xde pape... tapi ada gak pkara ( terutama bab pemberian barang ni ) yg kita perlu gak hati2....tpi jgnlah sampai asyik bersangka buruk ngan org plak... padahal mebi org tu niat baik nak bg adiah... tu cuma pandangan aku je... mebi lain kisah lain situasinya...

seram... tp thread ni bes la...
sian ateh tu... dia lemah semangat ke?

Reply 31# mizmini

nak kata lemah semangat xla jugak...dia nampak cam bese je...xpenah pulak bekelakuan macam org penakut... maksud aku...balik lewat malam... g toilet ke... bejaga lewat sorang2 tgk t.v... n satu lagi kalau korang baca kat benang satu tu... " manusia berkepala anjing' dalam kisah tu dia mmg nampak berani... tapi xtau lah mungkin ini dah bahagian dia... yg terjumpa makhluk2 alam ghaib ni...

teruskn TT....wa mnunggu citemu ngn sabar...
pngalaman yg skerriii tp bharga...

Er.. TT, kalau kehidupan biasa si ateh ni cemana orangnya??  Adakah seorang yang suka mengelamun ataun pun dia sama je macam orang lain.

Luas betul hijab dia terbuka.

Makhluk lain pun cam suka plak nak cari pasal ngan si ateh ni ye..

nak ty TT.. naper tak satukan sume cite ko ni dlm satu thread tuh? cam citer2 misteri ilah tuh? kan  ...
cmf_conan Post at 1-6-2011 17:41

agreed ngan ko. tt patut bukak 1 thread jek combined segala citer2 yg ada. mmg citer2 menarik minat pembaca

Reply  cmf_conan

tima kaseh... maaf ye en.mod ...aku dah lama duk baca MPS ni... cuma aku ba ...
United Post at 1-6-2011 17:52

ko suh mod sepail or mod2 lain bod nie mergedkan semua thread ko. then ko edit tajuk such as citer2 seram United (cadangan jek) . bila post new citer ko tulis ler tajuk citer tu kat post tu

Reply 32# United

emm menarik teruja ak membacanya......citerrrr agi ehh