CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

aku lupa lak nak tanya...satu lagi leh ke kalau aku gabungkan sume benang yg aku ada... kalau bleh ..tolong ajarkan camane.... tima kaseh.

Reply 57# cloudy_83

dasat gak...kucing pun ada ... aku pun x tau ada kes camni... tapi tu la bila 'org' tu dah betukar tu dah betukar jadi benda lain tu yg payah ckit...xtau plak apa nak buat...

Takyah tekan yg kat atas tu la TT...  TT tak jumpa ke box kat bawah thread nih?
Yang ada perkataan     Advanced Mode | Post Thread

taip kat situ.. pastu klik button New Reply..

scarynye tau2 je dh kt kubur

pas ateh dh kene tampar tu, lame tak nk elok cm bese?

takutnya...

Reply 49# ida88

xde la lama sangat... mebi sebab ateh dah slalu kene camni...

Follow Us
Reply 61# cloudy_83

ok time kasih cloudy

berani nye gi jenguk bende alah tu..agknye btul la kot org nk masuk umh tp gunekn care sihir gitu...skeriii! seb baek pstu dh  takde pape blaku

Reply 54# United

Alhamdulillah dah sihat... tp, 4 tahun tuh bnyk mengajar aku ttg betapa liciknya jin dan syaitan utk menyusahkan dan menyesatkan manusia... bnyk jg pengajaran utk aku dan yg lain2 agar sentiasa menjalani kehidupan dgn penuh tertib agama agar tidak teraniaya oleh sihir dan gangguan halus....

terbaekkk

terbaek dari yang terbaek,rasanya apa yang terpendam dalam hati dan perasaan TT dah diluahkan,semoga menjadi pengajaran kepada kita yang lemah ini,syukur alhamdulilah dan al-fatihah untuk arwah ayah TT.

semua yg TT cite adalah benar..kerana aq kakaknya..semoga apa yg TT dn kami semua lalui di jd kn pengajaran..jgn lah berdengki sesama manusia...

TT nieh mmg seorg yg berani..die mmg sush nk caya cite2 mistik nieh...da kene batang hidung sndiri haaa baru TT paham..semoga TT terus berani merungkai cite2 mistik dlm kuarga TT..

Reply 62# United

no problem...

citer lain yang lagi seram ade tak ....

Reply 23# United

Benang mana?Lama dah tak update..bz eh

tertunggu2 juga citer ateh ni...

Salam..

Cte TT best, teruskan bercerita..
Semoga ALLAH sentiasa memberi kekuatan dan kesabaran pada Ateh TT..amin..hanya orang yang betul2 layak je dapat ujian cam Ateh..

salam kawan2 semua...mmg dah lama x update pape... bz sangat al-maklumlah keje tempat brita..heheheh

skang masa untuk update...

Kisah ni aku pun xtau nak letak tajuk apa...  mebi kisah seram 1 malaysia kot... coz dalam kisah ni sume bangsa ada... kisah ni aku dapat dari kawan aku ...siva namanya... n aku sendiri alami...

Mulanya camni, aku penah bekeje kat satu bengkel pakar kete mecedis , bengkel ni kat kawasan kilang2...area pinngir bandar KL... kat sini aku ada ramai member , siva , cengkerik , femau , abg mat , wacai (cip pomen ) , mei ni , boy , jiji , uncle , fredi .... sume ni budak2 pomen kete n temasuklah amoi ( mei ni ) spare part , n bos2 ( uncle ngan fredi )....

Ada satu petang tu ( ari jumaat )... macam bese sume org tgh duk lepak tgu time nak balik ( balik kul 5:30 ) ... fredi datang kat blakang bengkel tmpat kitorang lepak...

fredi: siva... ini hali bikin OT bleh ?
   siva : apa kreta mau bikin bos ? ( soalan jawap ngan soalan )
   fredi : S Class....ada customer mau mali dali penang , dia sikalang balu OTW...itu keleta                     
             mau tulun gear box... bley ka x bley? dia mau urgent punya...
   siva: ok la bos ... tapi sapa mau tolong, itu mati punya kerja wooo...susah wooo...
   fredi: sini ramai ada maaa... sapa mau OT ... boleh join maaa...

Pendekkan cite ... wacai, femau , aku pun meng'offer'kan diri.... nak harap basic bape sangat..... x lama pastu , sume pun blah la balik... tggal la kitorang berempat....  kawasan kilang ni korang paham2 je la...bila dah abis time keje memang sunyi.... sambil kitorang duk menunggu tu... borak2 la macam2 cite.... dalam banyak2 cite mesti ada cite hantu kan... siva la yg bukak tirai.... dia bgtau yg dia penah ikut kawan dia pegi mengubat org... kat mana tempat aku pun x ingat... kawasan tu umah betingkat katanya... dorang pegi dalam lapan org kalau x silap ( sumenya india , temasuklah tokmoh dorang ).... tokmoh tu bgtau yg ada famli kat situ mengadu anak dorang ( umo tadika camtu la ) perangai pelik dah dekat seminggu.... cakap sorang2, tetiba nak kua umah malam2 buta cakap ada org panggil la...n macam2 lagi la...

So bila dah sampai kat situ...dorang trus je menuju ke tingkat 9... masa jumpa famli tu.... salah sorang dari famli tu bgtau la... kes tebaru yg jadi kat budak kecik tu.... dalam dua hari sebelumnya... budak kecik tu ( Devi kalau x silap namanya )... ilang tiba2 dalam kul 10 malam camtu...famli dia x pasan masa bila dia tetiba kua, coz tgk pintu depan dah tenganga besar... kecoh area tu duk cari si devi ni... last2 dorang jumpa kat dalam umah kosong kat tingkat 11 ( floor ni mmg x ramai penghuni, kalau ada pun 2-3 umah je yg terang tu pun sumenya yg dekat ngan lif , umah kosong tu plak yg nombor dua last ).... masa dorang jumpa tu si devi ni rilek je tgh duk main anak patung dia dalam gelap2 tu.... masa ni member2 yg datang beramai-ramai tadi duk tecongok je ( untuk info... dorang yg ikut ni, juz nak cbuk2 je... yg nak mengubat tokmoh tu sorang je )... lepas dah dgr cite famli tu..tokmoh ni cam dah tau la ... ada sumting kat umah kosong tu... so dorang pun naik la kat umah tu.... siva cakap suasana kat tingkat 11 tu mmg lain sangat .... kua je lif dah rasa semacam.... dorang pun masuk la kat dalam umah tu... pintu pun dah xde , cermin tingkap xyah cakap la, dah pecah sume... mmg gelap , lampu pun dah xleh nyala... al-maklumlah umah tggal xde org duduk....

Tokmoh tadi start nyalakan lilin, dia susun dalam bentuk bulatan besar, supaya muat sume org dalam bulatan tu.... siva bgtau , dia pun xtau apa yg tokmoh tu tabur kat lantai umah tu... nak tanya dah x brani... tadi masa dalam lif sume duk gelak2 skang sume senyap je dah x brani nak besuara.... tokmoh tu pun start la baca ntah apa jampi... ada la dalam 2-3 minit camtu ... pastu tokmoh ni pesan ... apa2 jugak yg dorang akan nampak atau rasa jgn lari atau jerit .... bila dah dgr camtu siva n the gang dah mula rasa nyesal ikut... skali lagi tokmoh tu mulakan baca jampi ...tapi kali ni lagi agresif .... ( masa ni sume duk besila dalam bulatan lilin tu...tokmoh tu tgh2 )... bekali-kali dia tepuk lantai, yg lain sume mata dah meliar..takut kang ada pape yg muncul plak... lepas dah baca jampi kali kedua tu tokmoh ni suruh siva turun balik kat umah famli tu, amek anak patung yg si devi suka buat main tu.... dgn berat hati campur takut siva pun trun le.... nak jlan dari pintu umah tu g kat lif pun siva kata cam dah nak tekencing.... lepas dah amek anak patung tu, dia bagi la kat tokmoh tu....

Tokmoh tu pesan ( siva translate la kat aku )...

tokmoh: sume pejam mata skang...jgn bukak mata sampai aku bgtau... sape yg x ikut
                 cakap aku... pasti dia xkan bleh kluar dari umah ni....

Dorang pun apa lagi cepat2 pejam mata... sambil tlinga dorang tajam je dgr suara tokmoh tu baca jampi dia.... tetiba dalam sunyi2 tu dgr sayup je suara pompuan ketawa... siva rasa cam nak cabut lari , tapi bila ingat pesan tokmoh tadi langsung x jadi... pastu dorang dgr tokmoh tu cam nak comunicate ngan pompuan tu...

dia translate lagi...

tokmoh: tolong jgn ganggu anak kecik tu, dia x tahu apa2.... tinggalkan dia!!!

Pastu dorang dgr lagi kuat pompuan tu ketawa ( korang paham2 je la ketawa yg cmane kan ).... slow2 ketawa tu ilang ...mata siva pejam lagi..kengkawan dia xtau la camane , nak bkak mata intai x brani plak.... pastu tokmoh tu suruh dorang bukak mata... bukak je mata tekejut siva bila tgk ada POMPUAN KEPALA TEBELAH !!! depan mata dia, bediri lua bulatan lilin tu.... kawan2 lain ada yg dah tekencing dalam suar , ada yg tekup muka, ada yg menangis takut punya pasal... ... sorang pun x brani nak cakap apa... bayangkanlah depan mata !!! .... pastu tokmoh tu trus becakap lagi

siva translate...

tokmoh: kau jgn kacau dia lagi ... amek lah anak ni ( anak patung si devi )... sebagai  
                 ganti...

Sambil tokmoh tu kuakan plastik ada isi darah ayam yg dorang bawak datang tadi, tokmoh tu curahkan darah tu kat anak patung tu, pastu dia campak anak patung tu keluar dari bulatan lilin tu... dorang sume tenganga tgk "pompuan" tu... begerak cam angin menuju kat anak patung tu pastu pelan2 ilang kat dalam gelap .... pastu tokmoh tu bgtau ..tolong padamkan sume lilin... dan begerak keluar pelan2 .....bila dah padam lilin jadi gelap gelita la tempat yg dah sememangnya gelap tu.... dorang pun slow2 jalan keluar ...siva org yg last skali kua kat pintu... bila sume dah kua ...n ready nak blah... tokmoh tu pesan ...

lagi translate...

tokmoh: kalau dgr pape jgn takut.... truskan jalan cam bese...

Blum sempat tokmoh tu abis cakap , dorang dgr "pompuan" tu ketawa pastu beselang dengan suara garau.... memula jalan slow je..bila dah dgr camtu makin laju je jalan... so sampai la dorang kat tingkat 9 tu balik...tokmoh tu pun bgtau la kat famli tu yg dia dah halau roh jahat yg tinggal kat umah kosong tu...si devi yg masa memula dorang sampai tadi nampak pucat, nampak bese je cam xde pape.... pastu dorang pun trus grak balik.... dalam dua hari pastu famli tu ada la contact tokmoh tu bgtau.... yg anak dorang dah ok....xde lagi pangai pelik .... plus dorang dapat info yg umah tu mmg ada sejarah pompuan mati kene tetak masa mengandung.... kisah siva tamat takat tu je.... tapi kisah kitorang berempat blum mula lagi...sume kisah tadi aku citekan balik , camane yg siva cite....

Lepas siva dah abis cite , n dah berbatang-batang rokok abis... masa ni dah dalam kul 7 malam... aku bgtau wacai jap lagi aku nak g smayang.... dia cakap tarahal, lagipun customer sampai dalam kul 10malam... al-maklumlah kete mewah cepat je sampai.... sambil tu siva mintak femau g tapau air...dah penat becerita kot.... lepas femau sampai tapau air... dapat layan teh o ais...n rokok marlboro sebatang lagi....aku pun g la smayang... dorang betiga duk la sambung lepak sambil main daun terup.... pas dah abis smayang aku pun duk la kat sofa buruk blakang bengkel tu ( juz untuk info , bengkel ni besar dari pagar depan sampai pagar blakang ...ada la dalam saiz 2-3 court futsal yg besar tu )... duduk punya duduk langsung telena... dalam kul 8 aku tejaga ... aku tgk dorang tgh syok lagi duk mengocok daun terup ... baru nak lelap balik...aku dgr bunyi kete dah sampai... dalam hati aku cakap , laju gile owner kete ni bawak.... kalau ye pun xkan x sampai 3 jam dah sampai KL....

Femau pun belari-lari anak2... nak g bukak kunci gate depan....

NANTI ESOK AKU SAMBUNG YE (  wacai jumpa mayat dalam kotak.... )

Rate

1