CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

Reply 34# Layarlara

dia xde beza apa pun sama  je... xde apa2 kelakuan yg pelik2...cuma dah mmg mungkin takdirnya dia camtu...kalau dia x sakit or ada kene kacau pape...dia ok bleh sembang gurau2... ok kawan2 pasni bila ada cite baru aku akan buat dalam satu benang je,,, maaf ye org baru x paham sangat

Reply 36# MMISS

bagus cadangan tu ...trutama untuk org baru cam aku yg x bape reti nak buat... kalau mod tlong satukan sume benang tu lagi mudah untuk sume baca...

haah TT guna satu benang je... tapi nanti kat muka depan letaklah tajuk2 cerita.. biar senang pembaca nak geledah

yahamponnnn..skerinye..terbayang2 hokehh...

dah ler iols terbayang condo tempat ateh uols keje tuh condo iols duduk walaupon dekat2 umah iols ni tade kuburan

baidewei...orang tua2 pernah pesan..kalo orang tak kenal offer barang pelik2..jgn ambik..kadang2 yang dioffernya tuh bukan sekadar barang..tp pakej lengkap ngn khadam nya sekali takutnya

citerlah lagi TT............

Reply 41# siputsedut

btol tuh.. ade mmber gak bgtau.. klau yg bg siap b'lilit kain.. klau kuning tu ok la..
tp klau merah @ hitam.. tolak je la elok2.. erm.. btol ker??

Follow Us
werewolf??

Reply  siputsedut

btol tuh.. ade mmber gak bgtau.. klau yg bg siap b'lilit kain.. klau kun ...
mrbotak Post at 2-6-2011 17:14

tatau la kaler bungkusan tuh...tp adik iols pernah ckp..even plastik bag yang ade kain2 kaler putih sekalipun (sbb ada one time tuh, sorang makcik ni hari2 round kat kampung iols, bawak beg plastik ada kain putih..dia mcm usha je sapa2 yang lalu lalang kat jalan kat kg iols)...jgn ambik...dan dia tak akan tanya..."nak, nak tak hantu raya acik?" opkozz la..kadang2 dia bleh tanya "nak, tlg jaga barang acik"..pon bleh jadik dia pass belaan dia kat kita jugak...

kalau family rapat...boleh offer khadam through mimpi lg..

ni citer2 iols dgr dari pelbagai pihak..kesahihannya tatau la..

Reply  siputsedut

btol tuh.. ade mmber gak bgtau.. klau yg bg siap b'lilit kain.. klau kun ...
mrbotak Post at 2-6-2011 17:14

tapi kan..kadang2 keris2 lama yang ada khadam tuh....bungkus dlm kain kuning jugak..kalo camtuh camno?

pehh memang seram... mau pengsan aku kalau nampak depan2...

Reply 51# United

salam TT... mmg best cerita TT dan sememangnye itulah kuasa Allah... cerita nih hampir2 mempunyai persamaan dgn kisah adek aku tu.... cuma ianye berlanjutan selama hampir 4 tahun. Pengalaman mcm nih mmg sukar dilupakan. Semoga TT akan sentiasa tabah dlm ape pon cubaan dan dugaan.....

lu mmg bran..kalo gua terus amek toto slimut kepala abeh.haha

Reply 34# mk-sabio

bape x bape nak bra le sabio.... kalau aku kata x takut...memang bohong le... dah tentu ada rasa takut gak, tapi kadang2 kita x perasan yg kita dah di luar kawalan ... di sebabkan situasi yg cemas camtu.... tapi kalau di bagi pilihan aku mmg xnak ada pengalaman camtu lagi... ngeri woooo....

Salam semua kengkawan...apa kaba? malam ni malam jumaat kan.... besenya dalam masyarakat melayu malam jumaat ni seringkali di kaitkan dengan pekara2 yg mistik, tapi yg paling popular di kaitkan ialah dengan tuuuuttttt.... tapi bukan pasal malam jumaat yg aku nak kongsikan kali ni...aku juz nak share ckit2 pasal umah aku n kawasan sekitarnya...

Sebenarnya kalau kawan2 nak tau... kawasan umah ni....n umah ni sendiri dah banyak kali jadi pekara yg melibatkan entiti, misteri n macam2 lagilah...

Penah ada satu kejadian...masa ni aku pun lum lahir lagi... tapi cam bese lah cite2 camni sampai bepuluh tahun pun kadang2 x ilang  lagi... kisahnya pendek je... adalah sorang hamba ALLAH ni nak buang belaan dia kalau x silap.... or 'benda' ni ditangkap bomoh... aku pun x ingat yg mana satu puncanya... tapi x kesah lah... part yg aku nak cite ni... masa org yg mengubat tu bawak 'benda' tu dalam kain batik... ( di temukan ke empat-empat penjuru , dan 'benda' tu duduk dalam tu )...tapi xlah nampak pada mata kasar... ( mengikut cite org kampung le )... cuma yg jelasnya, org mengubat tu dah macam setengah mati pikul 'benda' tu kat belakang dia.... tapi org kampung cuma nampak kain kosong je la... ntah camane masa dia tgh pikul tu...dia boleh telepas kain yg dia genggam tu...

Serentak masa dia telepas genggam kat kain tu... sume org dengar satu suara garau sangat... yg memecah sunyi petang tu...masa ni dalam pukul bape x ingat la cite org kampung..tapi cam lepas asar le...pastu yg x best nye...'benda' tu telepas kat blakang umah aku.... bila dah telepas ,tokmoh tu xde la panik...yg paniknya org kampung le... dia dah xleh nak watpe...aku sendiri pun xde tanya org kampung ke mana sebenarnya dia nak bawak 'benda' tu ... dia pesan kalau boleh dalam 2-3 hari jgn lalu jalan tu...takut2 kalau teserempak... pas dia pesan dia pun blah camtu je...tinggalkan org kampung yg tepinga-pinga dalam ketakutan...

Tak lama lepas kejadian tu org kampung xde dgr sape2 teserempak ke... tapi satu malam ni... RELA kat kamping kitorang buat rondaan cam bese ( kg aku ni dah lama ada rela ) ... tapi skang dah xde la... so dorang ni pun pusing la kawasan2 umah kat sini... pusing punya pusing sampailah kat umah aku... cam aku penah bgtau dalam kisah sebelum ni... kat blakang ada stor buruk ( skang dah xde ).. n banyak pokok2 besar, rumpun buluh pun ada...sume tu dalam kawasan umah aku... dorang ada berlima kalau x silap... masing2 dah x keruan, sume xnak pusing sampai belakang ... sebab ingat kisah 'benda' telepas tu... tapi abg kamil ( sepupu aku ) cakap " nak takut apa, kita kan ramai "... bila dengar camtu , yg lain2 ada la semangat ckit...

Dorang pun menyusur le dalam gelap tu... nasib baik ada lampu suluh n cota stiap sorang... rasa gagah le ckit kalau ada pape yg x di jangka... blum sempat habis dorang suluh cek tmpat tu... tetiba cik lalo ( aku x kenal sangat, kawan abg kamil kalau x silap )... dia cakap cam bebisik le " sssSSHHH...{:1_126:}... KORANG DENGAR TAK?" .... sume masa tu dah cuak sangat , abg kamil tanya " DENGAR APA?"...... cik lalo " XKAN KORANG X DENGAR BUNYI CAM POKOK KENE GOYANG ..".... serentak cik lalo abih cakap... sume tepaku , masa tu mmg dengar jelas bunyi yg cik lalo cakap tu... masa ni dorang sume dah glabah... dah stat menyalahkan abg kamil...... cik lalo " TU LA KAU, MIL... TADI AKU DAH KATA X PAYAH JENGUK BLAKANG UMAH NI.... TAPI KO DEGIL "...... abg kamil... " AKU RASA BUNYI ANGIN JE KOT, TAPI AKU DAH RASA X SEDAP ATI GAK NI... OK2 KITA BLAH PELAN K "... dorang belima pun pelan2 begerak dari blakang umah aku tu... sambil bejalan tu dorang still suluh2 gak, mana tau ada org nak pecah umah ke... tetiba " ALLAHUAKBAR!!!..." si kerol menjerit... dorang sume benti "NAPE KAU NI"... cik lalo tanya....... kerol yg dah teketar-ketar tu pun jawap " CUBA KORANG TGK APA KAT ATAS RUMPUN BULUH TU "...

Rate

1

NANTI AKU SAMBUNG YE KAWAN... DAH PUKUL 3 PAGI...ESOK NAK KEJE ... INSYAALAH ESOK SEBELUM N SELEPAS SOLAT JUMAAT AKU SAMBUNG YE.....

tambahan pas kisah tu... AIZAT NAMPAK YG 'BERMATA SATU'.....

hekelerrrr benti part2 saspen la plaks....potong stim betol lar....

apakahhhh????TT suke wat suspens lama2 tau....
amende kt atas pokok buluh tu??

tapi kan..kadang2 keris2 lama yang ada khadam tuh....bungkus dlm kain kuning jugak..kalo c ...
siputsedut Post at 2-6-2011 17:22

huhu.. wallahualam.. ai kurg arif dalam bidang ini..

selamat pagi kawan2... kang sebelum aku g solat jumaat...aku sambung k...sabar ye

Reply 40# United

wa tetap tunggu ngn kurang sabo...nyer....