CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

kadang2 dorang nak tuntut ilmu lain
tapi diperdaya & digoda dgn janji2/ganjaran masa menuntut
last2 lain yg dituntut, lain yg dia dapat

dahsyat jgk ek abg ko kena rasuk...tapi tu la..agak x puas hati kan sbb x tau camne mende tu leh kua ...
pooh83 Post at 1-6-2011 11:26

tu lah...aku pun xtau lah kene sampuk ke kene buatan ke... tapi yg camane sume pun tahu... setiap perbuatan yg baik tu akan di balas baik ,, begitu jugakla sebaliknya...

emm best kisah tt nih teruja ak membacanya pepun ak sedekahkan Al fatihah kat arwah bapamu ehh semoga dia ditempatkan dikalangan orang2 yg beriman....
emm tertanya2 kan sape punya angkara....

best2..
citer menarik..aku asik tertunggu jer kesudahannya..
akhirnya..hbis gak cite TT..
tapi mcm biasa la..
aku tk puas hati ending die sikit jer..
sbb tk tau mcm mana benda tu leh kua n sape yang abh TT nampak masa mlm tu..

emm..ateh TT tkder citer ke..benda yang masuk dlm badan dia tu camner??

kalau aku mampuih aku tak mo kuaq rumah....

err  mayb sbb aku pompuan kot

bab yg diaorg kurung ajing tu, buat aku teringat pada kes kucing kena kurung kat lokap kat johor few weeks ago...yg diaorg kata orang menyerupai kucing utk pecah umah orang...

kes camni gak kot?

Follow Us
dahsyat nyeeeee,,,,,,,

tp aku ttp tak paham in the end mcm mane makhluk tu bleh kuar mcm tu je?

keluarga TT syak sapa2 ke yang buat? mcm sedara tak suka kt keluarga kita ke..iri hati ke...

kalau malam yang arwah ayah TT cakap dia nampak sorang je dalam ramai2 tu, mungkin salah sorang sedara mara TT?

Waallahualam

sllnya rumah yg nak kenduri-kendara nih ada menyimpan duit lebih sikit tu pasal ler sll umah yg mcmni atau rumah yg lepas wat kenduri-kendarapon ada kes pecah umah gak......eloknya bior dier jadi kepala anjing smpi ke siang tak leh tukar2...baru padan ngan muka dier...nuntut benda2 mengarut nih:@:@

kita klu dh geram mmg jdi berani.....

a'a ek..ateh TT tak cerita apa2 ke sepanjang dia kena rasuk dulu?

seram juga bila dapat gangguan macam ni.
pernah gak dengar yg menyerupai manusia kepala anjing ni biasanya org yg nak mencuri.
sama gak macam orang yg menjelma jadi khinzir.

tapi betul gak tu, kalau dah geram sangat boleh jadi berani tiba2.
macam aku dulu pun lebih kurang sama, tapi takutnya masih lagi ada hehe

HILANG DI TANAH KUBUR & DI TAMPAR!

Sekali lagi salam untuk semua kawan2... ( semua cite kat bawah ni aku tanya dari ateh sendiri )
     Kali ni kisahnya tentang abang aku (ateh) yg di ganggu lagi... juz utk info ...dalam famli aku mmg ateh yg salu kene.
Maka bermula lah kisahnya...setelah bertahun-tahun bekerja akhirnya ateh end up keje guard kat sebuah kondo kat area umah kitorang... nama kondo ni cam bese lah , di rahsiakan... lama gak ateh keje kat situ ... dalam tempoh berkhidmat yg lama tu... ateh ada sorang kawan... kawan ateh ni dah berumur gak la dalam 60an... namanya.. pakcik otoh...

Ateh mmg salu sama shift ngan pakcik otoh ni... so dalam beberapa malam kebelakangan ... ateh salu di ganggu pekara yg agak pelik... guard post dorang ni, bedepan dengan umah teres... setiap malam rondaan cam bese, tapi satu malam tu, datang sorang pompuan...dalam kul 11 lebih pompuan ni mmg setiap malam akan lalu depan guard post tu... dorang x penah tegur pun, pompuan ni kalau jalan tu...menunduk je, mmg menakutkan gak la cara dia tu... pompuan tu benti dan tanya ateh " KENAPA ABG TAK PAKAI TOPI MALAM NI?" ... ateh cam konpius je sambil ateh pandang pakcik otoh dalam guard post tu... sambil angkat kepala ,bekerut dahi pakcik otoh ...juz utk info , mmg setiap malam ateh keje pakai topi... tapi topi tu xde bawak apa2 makna pun.... bila ateh bepaling balik kat pompuan tu... dia dah nak bejalan pegi... x sempat nak tanya apa maksud dia..apa lagi nak tgk muka, coz dia menunduk je.

So ateh anggap kejadian tu cam xde pape , selang dalam sejam pastu datang sebiji kete n van jenazah... kete tu benti n kua sorang laki tumpang tanya kat ateh..."SAMEKOM BANG , AREA NI KAT MANA TANAH PEKUBURAN YG PALING DEKAT"... ateh xde syak pape pun ... ateh pun bgtau la mmg ada tanah pekuburan yg dekat , x sampai 100meter dari kondo tu...mebi org tu x pasan agaknya pasal dah gelap... tanpa ateh tanya , org tu bgtau..." KAMI NAK KEBUMIKAN JENAZAH NI"... ateh rasa pelik plak , xkanlah boleh suka2 nak tanam jenazah camtu je... ateh senyap je... pastu org tu cakap lagi " NANTI LEPAS KAMI DAH KEBUMIKAN JENAZAH NI, BOLEH X ABG SAMA2 SKALI DGN KAMI MENGAMINKAN DOA,SEBAB KAMI X RAMAI...ADA 5 ORG JE... NANTI DAH SIAP SAYA DTG JEMPUT ABG, BOLEH KE BANG?" lagi la ateh tambah pelik... "INSYAALAH" ateh jawap... dorang pun pegi...

Lebih kurang dua jam pastu dalam kul 3 pagi...org tu datang lagi...kali ni tanpa van jenazah... ateh peratikan org tu x nampak apa2 yg menakutkan or pelik... ateh pun ikut la dia ke tanah kubur tu...n tinggallah pakcik otoh sorang2 kat guard post... sampai je kat kubur, ateh pun menyusur la ikut org tadi lalu celah2 kubur yg banyak tu ( tanah pekuburan tu luas )... so sampai la kat tempat dorang tanam jenazah tu tadi ... ateh tgk ada lagi 4 org... sume pakai jubah itam.... muka pun nampak skeri je.. keliling mata 4 org tu gelap sangat cam org dah berbulan x tido... ateh tgk kubur tu, mmg nampak macam betul baru di kambus tanahnya...  tetiba org yg bawak ateh tadi ...nak balik ke kete jap , nak amek surah yaasin katanya... ateh pun tggu je ngan 4 org yg pelik semacam tu, sepatah apa pun x cakap... jabat tangan pun xde... ateh pun tggu ...dan trus tggu...

Akhirnya ateh sedar ...dia dah ada kat bawah pokok ketapang kat dalam kawasan kubur tu... dia tepinga-pinga, bingung xtau apa yg dah jadi... seluar ateh abis koyak rabak...macam koyak kene cakar ngan benda tajam...satu badan dia sakit2... kepala bedenyut-denyut... x mampu nak bangun... dalam samar2 tu ateh nampak ada lampu menyuluh kat dia... ateh cuba angkat tangan nak lambai... nasib baik! rupanya pakcik otoh ngan dua org lagi ntah sape...datang cari ateh kat tanah kubur tu... pakcik otoh papah ateh balik ke guard post... bagi minum air, baca kan doa2 (pakcik otoh ni pun ada ckit2 ilmunya, beselah org dulu2)...alhamdulillah ateh dah tenang balik... pakcik otoh pun tanya ateh, " apa yg kau buat kat kubur tu"... ateh diam je... lama gak pastu baru dia jawap , dia pun ceritakan lah camane yg aku cite kat atas tu... pakcik otoh pun tekejut beruk la... dia cakap bila masa plak ada org datang tanya tanah kubur la, ada van jenazah la, n sume yg ateh cite kat dia ...mmg dia cakap langsung xde apa pun yg jadi... ateh pun tanya balik dengan nada yg semput2 "bistu apa yg sebenarnya jadi kat saya tadi?" pakcik otoh pun citekan balik " TADI DALAM KUL 11 LEBIH CAMTU, PAKCIK TGK KAU ELOK JE BEDIRI TGH ISAP ROKOK KAT LUA PONDOK GUARD NI, PAKCIK DUK KAT DALAM TGH UPDATE BUKU LOG NI, PASTU TETIBA KAU JENGAH PAKCIK KAT TINGKAP NI... SAMBIL KAU ANGKAT2 KEPALA... PAKCIK PUN X PAHAM APA KAU NAK, PAKCIK PUN ANGKAT KEPALA GAK LA , PASTU KAU PUN BEPALING...PAKCIK PUN TRUS JE LA SAMBUNG KEJE, PAKCIK XDE NAMPAK PUN POMPUAN YG KAU CAKAP TU... PASTU PAKCIK DAH X TGK KAU ...PAKCIK INGAT KAU DUK MELEPAK NGAN SI BUDAK LEMAU ( kawan ateh yg salu dtg melepak borak ngan ateh)... KAT TEPI TEMBOK TU... ( mmg kat situ le ateh salu duk lepak borak ngan kawan dia tu, nama apa x ingat ), PAKCIK PUN BUAT X TAHU JE LA... DALAM DEKAT2 KUL 1 TU... KAU DATANG KAT PAKCIK KAU KATA NAK PEGI RONDA... PAKCIK ANGGUK JE...XDE PLAK PAKCIK NAMPAK ADA ORG BAWAK KAU PEGI KE KUBUR TU.... PAKCIK RASA KAU NI DAH KENE KACAU DGN BENDA2 HALUS AGAKNYA, KALAU X , XKANLAH KAU CAKAP MERAPU NTAH APA2 , CUBA KAU TGK SELUAR YG DAH KOYAK RABAK NI, MACAM KAU KENE SERET ATAS TANAH PAKCIK TGK, ateh tanya lagi " CAMANE PAKCIK JUMPA SAYA KAT KUBUR TU?"

Pakcik otoh cakap , dia duk tggu ateh x balik2 dari meronda... so dia pun risau la kalau jadi pape masa tgh ronda... dia pegi la pusing satu kawasan kondo abis dia cari x jumpa... kat tembok lua tempat ateh salu borak tu pun xde... mundar-mandir pakcik otoh mencari... tgh duk mencari tu ...ada dua org budak bujang duk umah teres depan tu, bertanya cari apa... pastu pakcik otoh pun bgtau la cari ateh... budak bujang tu cakap , tadi dia ada nampak org yg pakai uniform guard sama ngan pakcik otoh... bejalan menuju ke kubur tu... sebab tu pakcik otoh jumpa ateh yg dah tesadai kat situ... sampai ke subuh ateh duk temenung cam bingung ngan apa yg dah jadi..pakcik otoh pun tolong bacakan doa kat air pastu bg ateh minum... shift blum abis lagi tapi pakcik otoh hantar ateh balik umah kitorang... sebab ateh dah nampak cam x bemaya... pas pada kejadian tu, ateh demam panas seminggu... tapi syukur xde pape kesan buruk yg lain...tapi gangguan ateh x berakhir kat situ rupanya... cukup sepuluh hari pas kejadian tu ... ateh kene lagi... kali ni depan umah lak...

Tu le serba sikit yg ateh ceritakan balik... maaf ye kalau ada salah tulis... SESUNGGUHNYA ALLAH SENANTIASA MENGUJI HAMBA2-NYA...

NANTI AKU SAMBUNG CITE ( ateh kene tampar dengan ... )

Rate

1

dengan apaaaaaaaa? kesiannya ateh tu...lost dalam alam satu lagi ke?

Camane benda tu kuar , aku mmg tak tahu...aku cuma assume coz abah x tggal solat salu bezikir, mengaji... mebi benda tu panas xleh tahan agaknya... x kisahlah camane pun dia kua..yg penting dia KELUAR gak...

Mebi gak sedara mara...tapi aku rasa lebih baik xtau...kalau tahu nanti timbul lak perasaan dendam...

Ateh x penah lak cite camane masa dia tgh di rasuk dulu.... kalau tanya pun dia macam ingat2 lupa... kadang2 dia buat x layan je ...

perghh... pedih bijik mata aku tenung komputer...

Camane pun tima kaseh kat kawan2 , yg bagi komen, pertanyaan & lain2....

Mebi dia dah di bawa ke alam satu lagi agaknya ...aku x pasti ... kene tampar dgn apa nanti aku cite ye... tgh ada keje ...payah nak menaip panjang2....tggu ye kawan2...

huhuii.. seram..

cepat cepat..teruskan TT..xsabar dlm ketakutan nih...