CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

oni313 posted on 11-3-2013 07:32 AM
klau org yg kena potong kaki cam dlam kes mamapea citer tu, camner prosedur nak tanam anggota bada ...

yg aku tahu bapak aku lps cuci terus tanam...
ada baca doa apa2 taktau la sbb aku tk pg tgk pun...
tp sblm tanam mmg kena cuci la bg bersih.

assalamualaikum semua lama x dengar khabar...kejap lagi InsyaAllah aku nak update cerita

eloklah..  dah lama umah ni bersarang

Assalamualaikum...

kisah ni aku kumpul dari cite kawan2 + cite aku sendiri sebab dah lama sangat banyak yg dah lupa... kiranya ni cite zaman bujang dulu.

mesti korang bese dengar kisah rumah tinggal kan... so kisah ni bemula kat situ la. aku masa zaman bujang memang suka mlepak sampai pagi buta, so nak di jadikan cite satu malam tu (sabtu malam minggu) ... aku ngan member2 dah telampau bosan xtau nak buat apa, asik2 pusing town boring...so malam tu kitorang decide nak carik "advanture" sikit...

kitorang decide nak pegi satu tempat ni... asalnya juz nak usha2 rumah mewah yg banyak kat situ sronok tengok rumah besar ni sambil duk brangan bila la dapat duduk rumah camtu... so mula la perjalanan pegi situ, dekat je pun x sampai 10 minit pun... masa ni dalam pukul 1 pagi. aku ingat lagi masa tu baru lepas tengok bola premier league kat kedai bege.

masa mula2 sampai kitorang park kete kat tepi jalan atau lebih tepat lagi lorong la, tempat agak2 samar la... masa tu kitorang berempat aku, jiji, esal ngan jeki... so perkara pertama cam bese nyalakan rokok... borak punya borak dari cite bola - kete - keje - bla..bla..bla... sampai la esal bukak cite KONONNYA ada rumah kat area situ yg penah kene rompak pastu org dalam rumah mati kene bunuh ngan perompak pastu kene tanam dalam rumah tu jugak... bila dah dengar camtu memasing mula xcited nak pegi tgk rumah tu...

esal pun tunjukkan la jalannya, xde la jauh pun dari tempat kitorang isap rokok tadi (kalau tanya sekarang memang aku dah x ingat la). sampai kat situ kitorang reverse park depan gate dia, bukan apa senang nak cabut kalau ada pape pastu enjin kete pun x matikan. macam bese la masa mula pikir macam2 konon2 nak buat seram la... kitorang berempat keluar kete bediri depan gate (macam bese isap rokok lagi) ... sambil pikir nak masuk ke xnak...kalau tengok dari luar rumah tu memang seram la...dengan lalang dah setinggi orang, penuh ngan pokok menjalar. last2 kitorang decide nak masuk. AKU "bistu kete ni camane xkan nak bia je kat sini, kang pecuma je kene rembat"... JIJI "ala matikan je la enjin tu pastu lock la"... ESAL " korang betul nak masuk, macam konfiden sangat je".... JEKI "alah dah la cepat nak masuk ke x ni, ji cepat la off enjin" JIJI "yela yela"...

kitorang pun masuk, dengan beteman sebijik je lampu lampu suluh yg ada dalam kete jiji... so mesti la jiji jalan depan skali sebab dia yg pegang lampu. mula2 masuk suasana memang sejuk gile, tapi xde la seram sangat pun. pastu x la gelap sangat sebab bias lampu jalan masuk ikut tingkap2 yg dah pecah. di sebabkan kitorang telampau poyo sangat nak lagi seram jeki suruh jiji matikan lampu... AKU " woi!!! gile ke apa... JEKI " ala rilek la bukannya x nampak pun" ...ESAL "ko ni jeki agak2 la, kang pape hal kang x ke menggelupur kita nak lari... ko pun satu ji, jeki cakap apa semua ikut je... JIJI "ala bising la korang, jalan je la"

sambil bejalan dalam samar2 tu , dari ruang tamu slow2 sampai ke ruang besar (entah ruang apa aku pun xtau)... cahaya makin  lama makin kurang sebab kitorang makin dah masuk ke tengah rumah... JIJI " sejuk siot , aku nak tekencing dah ni"... AKU "nak kencing plak dah, agak2 la mana plak ko nak kencing kat dalam rumah ni" JEKI "bantai je la celah mana2, cepat la sikit ...aku nak usha pintu gerbang ujung tu (pintu gerbang kecik je la)... mana tau ada harta karun ke...hihihi pastu ada jin jaga cam cite p.ramlee tu.. ESAL " ko ni mulut memang celupar tul la, betul keluar kang baru tau"

JAP LAGI AKU SAMBUNG... SABAR YE...

SAMBUNG BALIK...

jiji pun melepaskan la hajat dia kat dinding umah tu, keadaan dalam umah memang besepah la ngan perabot dah pecah2... sampah sana sini... cuma sikit yg aku seram kat ruang yg besar tu ada meja bulat kecik pastu atas tu ada lilin dalam 4-5 batang yg dah cair, pastu ada kain ikat cam sup bunjut tu pastu ada gunting buruk... dalam hati aku memang dah mula pikir macam2, tapi aku diam je sebab yg lain pun nampak gak tapi xde sorang pun yg besuara... so kitorang pun terus je la menuju pintu gerbang yg jeki tunjuk tu... pulas punya pulas tombol xmau bukak, belum sempat aku cakap pape jeki dah tendang pintu tu...PAAAANNNGGGG!!! JEKI "ha bukak pun"... yg lain semua geleng kepala tengok jeki yg dah telebih xcited.

rupanya sebalik pintu ada bahagian dapur rumah tu, besar gak la dapur dia. yela dapur rumah org kaya... tapi bau dalam dapur memang x hengat punya busuk, macam bau bangkai pun ada. tapi yg peliknya dapur tu xnampak besepah pun, macam ada org kemas hari2. kitorang pun start la bukak sana bukak sini laci tu laci ni... AKU "wei, korang tengok ni, ni bukan ke gunting yg sama kat tengah rumah tadi? (aku cam sangat sebab gunting tu lain macam sikit rupanya, dah besar plak tu).... ESAL "eh, ye la" ... JEKI "mana...mana.. ek eleh xkan la gunting ada sebijik je dalam dunia, jap aku pegi usha yg kat tengah umah tadi" JIJI "woi jeki, xpayah la kita stay berempat xpayah pecah2 kang x jumpa jalan keluar kang"... JEKI "ala kecoh ko ni, bak sini lampu tu"...

jeki pun pegi usha tengah umah, punya la besar dapur dia sampaikan kitorang x prasan rupanya ada satu pintu kat sebelah sinki, ye la masa ni dah bape nak nampak sebab lampu suluh jeki dah amek. esal pun bukak pintu tu, rupanya pintu jalan pegi ke ruang bawah tanah (ala cam rumah omputih tu)... nak masuk x brani, anak tangga pun bape nak nampak kang x pasal2 tesungkur plak... AKU "wei ji apsal jeki tu senyap je, ko pegi usha tengok" ....JIJI "xnak lah aku, gelap siot"... ESAL "adoyaiiii jeki buat hal tul la, jom la pegi usha dia jap".... kitorang pun bejalan balik menuju ruang tengah rumah. kitorang tengok jeki tengah bediri kaku je kat meja bulat tu, membelakangkan kitorang. aku ,jiji ,esal dah rasa semacam... AKU "wei, jeki...jeki...jeki..." sikit pun dia x begerak. ESAL "wei betul ke jeki ni"...masa tu kitorang ada la dalam 10 meter kot dari jeki... nak pegi dekat x brani sebab gayanya dah lain macam. JIJI " woi jeki , ko jangan la main2 plak ... dah pagi buta duk tempat camni ko lagi nak buat lawak bodoh plak".... kitorang branikan jugak la datang dekat , dalam hati memang dah rasa kompem tu bukan jeki sebab aku tau mamat tu kalau begurau pun xkan sampai camtu...

aku pegang & tarik bahu dia dari belakang (badan dia memang sejuk semacam)...

dah nak masuk asar...nanti aku sambung lepas solat xpun malam karang....

wow bestnya...aku bc smpai abis...tt sambung lg

Follow Us
maaf lambat aku sambung, baru lepas abis mengukur nak gantung langsir esok... so pepagi buta ni gak aku update.

... bila aku tarik je bahu jeki...ALLAHUAKBARRRRRR!!!!!! mukanya memang hodoh tahap apa xtau la, masa tu dah xtau nak kata apa, kaki dah menggigil-gigil... x sempat nak kata apa lintang pukang kitorang lari keluar , abis semua benda kitorang langgar. masa tu pikir nak lari je. sampai depan gate dah tecungap-cungap.. entah hape benda yg kitorang nampak tadi xtau la tapi masing2 memang x banyak bunyi yg penting lari dulu....jiji dah menggelupur seluk poket cari kunci kete, seluk punya seluk...xde plak kunci. AKU " cepat la ji"... ESAL "tadi kan ko yg lock kete ni"...JIJI " yela memang aku yg lock, masalahnya skang xde dalam poket aku"... AKU "tadi ko kluarkan dari poket kat dapur masa nak amek rokok kan?".... JIJI " alamak aku tetinggal kat tepi sinki tadi.... adoyaiii camane ni?"....ESAL "camane apa lagi masuk amek la, dah dekat pukul 3 pagi ni xkan kita nak jalan kaki...jauh tu nak sampai jalan besar, kalau benda tu muncul lagi kang camane kita nak cabut?".... masa ni memang kitorang langsung x ingat pasal jeki (takut punya pasal)...

nak x nak kitorang masuk jugak la balik, tapi kali ni sebelum masuk segala macam ayat kitorang baca sampaikan baca Al-Fatihah pun tunggang tebalik gigil punya pasal (itu la manusia bila dah susah baru ingat Allah)....slow2 kitorang menyusur kalau boleh tapak pun xnak dengar, AKU "korang rasa jeki kat mana ha?" (masa ni la baru tringat kat jeki tu pun sebab dah nak makin hampir ngan meja bulat tadi)... masa ni dalam hati Allah je la yg tahu punya takutnya, takut kang tetiba muncul plak balik benda tadi tu.... JIJI "eh! tu jeki kan" dalam samar2 tu nampak cam kelibat jeki tesandar kat pintu gerbang tadi... ESAL "betul ke ji, aku takut benda tadi lagi"... AKU "cuba la panggil"... JIJI " jeki...jeki...".... still x menyahut gak, masa ni kitorang dah standby nak cabut... tetiba jeki angkat tangan melambai sekuat hati... ESAL "wei betul la jeki"... kitorang jalan dekat lagi, bila sampai baru nampak jelas muka jeki, rupanya dia x dapat nak keluar suara. aku ngan esal cepat2 papah jeki, jiji belari amek kunci... begegas kitorang keluar.

sampai kat luar terus bukak kete start enjin..... cabutttttttt!!!!, masa dalam kete macam2 soalan yg keluar, betubi tubi kitorang  tanya jeki, sampai la kitorang benti tepi jalan baru dia bukak mulut, dia cite masa nak pegi usha gunting dia benti tepaku kat pintu gerbang tu sebab nampak ada benda tengah mencangkung macam tengah makan kat atas meja bulat tu, dia jerit tapi kitorang cam buat bodoh je... pastu kaki dia dah macam xde rasa sebab tu dia teduduk menyandar kat situ... pastu dia cakap masa kitorang keluar dari dapur tu lalu depan dia.... dia menjerit sekuat hati tapi kitorang buat xtau je... dia jerit kat kitorang nak bgtau yg ada benda kat atas meja tu...tapi kitorang dah macam x sedar buat dekkkk je. ( masa ni la yg kitorang ingat "jeki" yg bediri tu padahal bukan dia)...pastu dia cakap camane aku boleh pegang benda tu , aku sendiri pun xtau yg aku tau aku rasa tangan aku sejuk je...

aku cakap ngan jeki, bila aku pegang benda tu sebenarnya x rasa macam pegang pun, tapi mebi sebab tipu daya setan kan. jeki cakap dia memang dah takut tahap gaban bila kitorang semua belari lintang pukang keluar tinggalkan dia sorang2, dia ingat kitorang x datang balik dah... nasib baik dia cakap lepas kitorang lari benda tu pun ilang camtu je, tapi dia still xleh nak bangun. jeki cakap bila dia nampak kitorang masuk balik tu sebenarnya benda tu ada duk mengekor belakang kitorang, sebab tu dia lambai tangan kuat gila, bukan takat nak panggil kitorang tapi nak bgtau yg benda tu ada kat belakang. tapi katanya lepas kitorang sampai je kat dia benda tu terus ilang menyusup ke keluar tingkap. ...

esok insyaalah aku sambung lagi...dah ngantuk gile... maaf kalau ada tesalah taip

maaf lambat sambung...

lepas jeki dah ceritakan balik apa yg jadi tu, kitorang memang meremang gila, bayangkan boleh plak benda tu mengekor kat blakang. kitorang g mamak , lepak meja ujung2 sebab ingat nak borak pasal tadi.. masa ni dah dekat pukul 5, so memasing pun dah rasa lega sikit sebab pikir dalam sejam dua lagi hari dah terang. baru nak layan borak jiji cakap di nak gerak dah ngantuk sangat plak pastu nak singgah 7E beli panadol katanya, memandangkan kitorang menumpang so kene la grak skali.

kitorang pun blah dari mamak tu, dalam pejalanan balik tu semua senyap je. jiji nak anta kitorang kat kedai bege semalam sebab semua park kete/moto kat situ. sampai kat 7E, jiji pun keluar kete.... selang x sampai 5 minit camtu fon aku bunyi mesej. Macam bese la aku pun usha la sape mesej pepagi buta ni. tengok2 rupanya jiji yg anta....

jap lagi sambung ye... Last edited by United on 1-7-2013 10:13 AM

loh......

aku ingatkan jiji nak tanya nak kirim apa2 x...rupanya jiji nak bgtau... yg dia perasan yg jeki pakai baju lain lepas dia keluar dari jamban sebelum kitorang blah dari mamak tadi (aku langsung x prasan)...padahal bila masa plak dia ada bawak baju...pastu dia cakap dia dah rasa x sedap hati , sebab tu dia cakap nak balik & singgah 7E , padahal dia nak cari alasan nak bgtau ngan kitorang yg dia rasa lain macam ngan jeki...sebab tadi kat mamak dia duduk sebelah jeki so dia xnak jeki syak apa2 plak....

aku pun pelan2 usha jeling kat cermin tengah tu(aku duduk seat depan)... bila aku usha tetiba plak jeki senyum semacam je...esal dah lalok tido kat sebelah dia... tapi memang sah la jeki pakai baju lain dengan semalam, baju tu nampak lusuh sangat. belum sempat aku reply mesej jiji TIBA-TIBA!!! jeki ketawa kuat gila dah macam org x betul... aku mula2 buat2 brani la konon..AKU "eh! ko pehal ni!!! ...bila aku besuara je, terus dia pandang tajam kat aku. Aku ni sambil kepala toleh belakang tangan aku meraba cari door handle nak bukak pintu... esal punya la tido mati dia boleh x sedar yg jeki dah berubah jadi apa pun aku xtau.

dapat je bukak pintu terus aku lari masuk 7E , jiji tgh nak bayar rokok... AKU " betul la ji, bukan jeki tu... dia ketawa mengilai x tentu pasal"... JIJI " bistu esal mana,? AKU " dia membuta lagi dalam kete, aku pun xtau punya kuat jeki mengilai dia boleh x sedar"... BUDAK KAUNTER 7E" nape bang?"... AKU " xde apa".... kitorang pun bejalan menuju kete (untuk info kawasan 7E ni memang sunyi sebab bukan tepi jalan besar pun)...sampai je kat kete...

jap lagi sambung, camni la keje kuli...kejap2 bos panggil..sabar ye

United posted on 1-7-2013 10:35 AM
aku ingatkan jiji nak tanya nak kirim apa2 x...rupanya jiji nak bgtau... yg dia perasan yg jeki paka ...

hahaha, ko memang betul la anti climax... hakak ni macam nak tercekik biji durian dah feel ko nyer citer.. tetiba lak sambung.. haish...

sambung lagi....

sampai je kat kete , kitorang tgk jeki dah xde!... kitorang hp dia tapi x dapat2... melilau mata cari, kitorang kejutkan esal. dia pun tepinga-pinga, kitorang tanya mana jeki (esal xtau lagi yg tu bukan jeki yg betul)? esal cakap dia langsung xtau (tido mati la tu)... entah berapa puluh kali kitorang call jeki x dapat2 last dapat jugak...

AKU " HELLO! HELLO! JEKI HELLO! ...
FON JEKI " BOS INI U PUNYA KAWAN AAAA? ....
AKU " SAPA NI?"...
FON JEKI " SAYA SINI MAMAK KADAI, INI U KAWAN SUDA TIDUR (PENGSAN) TOILET.

tekejut aku dengar rupanya jeki ada lagi kat kedai mamak tadi....

AKU "ANNE U JAGA SAYA PUNYA KAWAN SEKEJAP AAAA... SIKIJAM SAYA MARI"
FON JEKI "AAAAA OK OK"

(entah dia paham ke x apa aku cakap)

aku pun story kat esal ngan jiji, tekejut beruk dorang, kitorang pecut balik g kedai mamak tu, sampai sana ramai anne kedai tu tgh keliling jeki,

AKU "JEKI, KO SEDAR X NI? KO KENAL X AKU NI...
JEKI "KENAL(slow je suaranya)
AKU "ANNE KASI SIKIT AIR , SAYA MAU TARUK DIA PUNYA MUKA"
ANNE KEDAI " SUDAH BOS, TADI SAYA KAWAN SUDAH TARUK"

ada sorang brader guard lepak minum situ,

GUARD "KAWAN KORANG KE NI"
AKU "A'AH BANG"
GUARD "AKU RASA KAWAN KO NI TEKEJUT LEMAH SEMANGAT NI, AKU YG PAPAH DIA TADI... AKU TGK ANNE NI DUK BISING2 KAT TOILET, AKU PEGI LA TGK ... TENGOK2 KAWAN KO NI DAH TEDUDUK DALAM TANDAS, MULA2 AKU INGATKAN MABUK TADI.

AKU "MABUK! EH AGAK2 LA BANG KITORANG BUKAN KAKI MINUM...
GUARD " BAWAK LA BALIK KAWAN KO NI, BAGI DIA REHAT CUKUP2"
AKU "OK BANG TIMA KASIH LA TOLONG DIA TADI...

kitorang papah jeki slow2 masuk kete terus pegi umah jiji, x jadi nak balik kedai bege amek kete/moto. sampai umah jiji kitorang baringkan dia , dia senyap je lelap, xtau la tido ke apa...sampai ke cerah kitorang duk umah jiji, dah masuk tghhari tu baru jeki sedar... kitorang tapau makan , lepas makan baru jeki nampak ok sikit (tapi still slow lagi la)

pastu jeki cite balik masa dia masuk tandas kedai mamak tu, tetiba dia rasa semacam je... macam angin behembus kat telinga dia, pastu dia rasa sakit kat tulang belakang, mata dah start bepinau... dia ingat sampai situ je...sampai anne kedai tu kejutkan dia.... dia ingatkan dia tetido dalam tandas tu. dia pun xtau yg sebenarnya kitorang dah blah dari kedai tu. bila kitorang story balik apa yg jadi masa kat 7E tu, jeki macam x pecaya je. tapi memang tu la kenyataanya.

samapi habis seharian tu, alhamdulillah dah xde apa lagi yg pelik2 jadi, tapi kitorang tobat la xmau buat keje bangang camtu lagi.

sekian
maaf kalau ada salah taip. trima kasih .

phewww..khatam jugak aku baca...
mmg bestla citer ko ni TT

terbaik

az4620 posted on 2-7-2013 09:34 AM
terbaik

tq... nanti ada story aku post lagi

chetaton posted on 2-7-2013 08:28 AM
phewww..khatam jugak aku baca...
mmg bestla citer ko ni TT

trima kasih

fuhh......gilo ahh

kalo aku mesti dah fobia

bestnyaaa.....
ko btl2 bwk aku dlm cite ko ni...
aku rs penunggu tu slh sorg famili yg mati kena tanam dlm umah tu kot...
bleh plak nyamar jd kwn ko ek...
x tercapai akal ku

TT mmg terbaek stok2 story TT!!!