CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

Assalamulaikum apa Khabar semua kawan2?

Reply 361# United

wslm tt takde cerita baru lagi ke? huhu. seronok la baca cerita tt neh wpun serammm gilerr

testing testing ...ada lagi org yg baca benang aku ni

Bile nk menghapdetnye TT oi...

TT update larhh

MYRA74 posted on 1-6-2011 08:38 AM
Reply 1# United
Seramnya ceta United ne.. Saya tabik keberaniaan awak menghadapinya. Kalau saya ud ...

kalau orang yang kita sayang diganggu.. automatik kita akan jadi berani dengan sendirinya.... insya Allah...

Follow Us
United posted on 5-9-2012 02:16 PM
testing testing ...ada lagi org yg baca benang aku ni

xda crita baru ke? best la crita TT

aku ada cite baru , tapi cite yg agak2 bese je ...so nanti korang boring lak baca. tapi kalau korang sudi baca boleh je aku share.

Assalamualaikum...

cite ni jadi mmg dah lama gak la masa bebudak skolah lagi (mebi form 1 or 2 kalau x silap), dulu masa zaman skolah aku ngan sepupu2 yg agak2 sebaya(Pami ngan Aizat) salu tido umah nenek kitorang bila ujung minggu...nenek tinggal sensorang je, dia memang baik hati ngan cucu dia... so salu ajak cucu datang teman dia. sepanjang tido kat umah nenek xdelah apa yg pelik or seram jadi...nak di jadikan cite sampailah satu ari tu salah sorang pakcik kitorang (anak nenek #4) becerita yg nenek kitorang ni ada "membela" dah lama katanya tapi x ramai yg tahu sebab perwatakan nenek nampak bese je cam org2 tua lain... mula2 tu dah tentu la x pecaya sebab dah banyak kali tido sana xde pape pun.

tapi makin lama makin serius plak ceritanya... dari rasa x takut dah start pikir macam2, bila tiba ujung minggu je dah mula rasa besalah bila nenek ajak datang umah. so sebab xnak bagi nenek kecik ati kitorang datang gak macam bese (jumaat prtang dah kumpul umah nenek), datang jalan kaki je x jauh dari umah kitorang.......................... petang jugak la bemula "ujung minggu" yg x dapat kitorang lupakan....

aku sampai paling awal dalam pukul 5 dah ada kat umah nenek, bila sampai cam bese la duk layan tgk tv.... nenek duk baring dalam bilik dia, besenya makan malam nenek dah siap masak tapi hari tu nenek xde sediakan pape pun, rasa pelik gak tapi pikir mebi dia letih kot, tgh syok layan tv .....

kang aku sambung ... (mesin binding rosak pun aku gak kene settle....hadoyaiiii)

United posted on 7-9-2012 11:06 AM
Assalamualaikum...

cite ni jadi mmg dah lama gak la masa bebudak skolah lagi (mebi form 1 or ...

alulu potong stim jeh....jgn lopa sambg haaa....dh rasa suspen ni...

sambungan....

tgh duk syok layan tv ... Assalamualaikummmmmm!!!! pami ngan aizat sampai, cam bese la bangun bukak pintu sambil lalu depan pintu bilik nenek tebukak je nampak la dia tgh tebaring atas katil, letih tul nampak gayanya. pami ngan aizat sampai tu siap bawak makanan(megi ngan cikedis je)...dorang tanya nenek mana, aku bgtau dari aku sampai tadi tido je... aku masuk umah pun pintu x kunci (umah nenek memang pintu salu x bekunci) dorang pun heran gak nenek x masak....pastu kitorang sambung la layan tgk tv... dah dekat kul 7 tu pami cakap nak masak megi, aku ngan aizat cam bese la senyummmmm...perut pun memang lapa, pami cakap kalau ada telur lagi sedap. memandangkan pami dah masak so aku n aizat la kene pegi kedai....

aku ngan aizat trus g kedai (dekat je dalam 5minit jalan kaki).... beli telur 3 biji ( beselah budak2 duit bukan ada sangat pun), pastu kitorang trus balik... sampai kat umah nenek kitorang tgk pami duk temenung kat meja makan... woi!!! ni ha telur .. pami x jawap , dah diam membatu kat situ. aku pandang aizat - aizat pandang aku... pehal pulak mamat sorang ni , kitorang dah pelik pulak tgk dia, woi mi , ko ni kenapa??? ...still x jawap gak, aku dah rasa semacam. aku cakap kat aizat suh amek air renjis muka dia....

kang sambung ....(asar jap)

sambung lagi....

lepas dah renjis 2 3 kali, baru pami tesedar macam org bingung pastu trus nangis (nangis macam sayu)... lagi la aku ngan aizat x paham, ingatkan nak gelakkan dia tapi lain macam je dah rupanya ... kitorang bagi minum air pastu tanya kenapa? nenek mana? sambil tu aku jengah dalam bilik nenek tebaring lagi sama je posisi cam tadi, ngam2 plak azan marghrib. aku suh aizat kejut nenek bangun semayang. sambil tu aku tenangkan pami...dia pun nampak macam dah ok ckit, aku cakap kita samyang dulu pastu nanti cite kenapa tadi. aizat kata nenek nampak lain macam je, ajak smayang skali pun x jawap (besenya kalau tido umah nenek memang dia suruh semayang jemaah)...dia bangun dari katil trus masuk tandas (tandas luar bilik), tgk kitorang pun tak!... pastu trus masuk bilik tutup pintu. ..  so pendekkan cite lepas semayang kitorang betiga duduk borak... ha! ko kenapa tadi mi, aku panggil x menyahut, sampai aizat renjis air baru ko sedar.

sebenarnya tadi aku lepas korang pegi kedai aku duk cari periuk kat bawah dapur tu , sambil tgh tunduk nak amek periuk tu aku teperasan ujung mata macam kaki nenek bediri kat sinki tu pastu paip sinki tetiba je bukak, tapi aku rasa lain sangat macam seriau, memang pelik la bila nenek kluar dari bilik ,xkan aku x sedar plak. pelan2 aku bediri sambil mata slow2 jeling kat nenek. memang sah! nenek la rupanya tgh basuh muka... aku pun lega la cam bese ingatkan nenek baru bangkit tido, ko pun tau kan nenek mana ada tido petang2 kecuali kalau dia x sihat. aku pun tegur la , "baru bangun ke nek? nenek demam ke?"... bila dia bepaling Ya Allah .... mulut dia betaring panjang!!! menggelupur aku belari masuk bilik nenek, masuk je bilik aku tgk nenek elok je baring, pelan2 aku usha kat dapur "benda" tu dah xde... menggigil lutut aku, aku ingat sampai situ je...aku pun xtau camane plak korang nampak aku duduk kat dapur masa petang tadi... Aku: ko biar betul mi, tegak bulu roma aku ni... Pami: betul la xkan la aku buat lawak bodoh plak.  Aizat: entah2 betul agaknya yg Angah(pakcik kitorang yg aku mention mula2 tadi) cite hari tu... kalau betul aku xnak la tido sini, gila kau! buatnya tetiba nenek jadi hantu camane!!!??? Aku: ko ni mulut celupar tul la........

belum sempat aku abis cakap tiba pintu bilik nenek tebukak slow je ... masa ni kitorang betiga muka masing2 dah pucat, nenek bediri tegak depan pintu bilik tu sambil kepala tunduk je, lampu bilik pun x on.( suasana dalam bilik tu macam samar la, bias lampu jalan je dari tingkap) ... aizat cuba buat2 brani tegur nenek... aizat: nekkkkkk.... nenek nak g mana tu? nenek dah smayang marghrib ke blum...ni dah nak masuk isyak ni nek. nenek x jawap pun... Aku: nek...oooo nek... nenek kenapa ni ? nenek sakit ke......           Pami: nenek jgn la buat kitorang camni (air mata dah begenang, bukan sedih tapi takut)... dari tadi mi tgk nenek lain macam je....
masa ni kitorang betiga duduk rapat, nak kol famili kitorag xleh jugak. tipon betul2 kat sebelah pintu bilik nenek, so paham2 je la xkan brani punya, jarak kitorang duduk ngan pintu bilik nenek tu ada la lebih kurang saiz satu kete ( untuk info masa ni bukan zaman budak skolah pakai henpon). Aku: nekkkk ...jawap la , nape nenek senyap je? kitorang takut la nenek macam ni...

belum sempat aku abis ayat... MANA HABUAN AKU!!!!! suara neneK tetiba garau, kitorang yg duduk atas lantai terus melompat  naik atas sofa... masing2 x besuara sebab takut sangat, menggigil satu badan... PANG!!!!!! kuat gile bunyi pintu bilik nenek kene hempas tutup. kitorang betiga pandang sama sendiri, masing2 dah bepeluh-peluh xtau apa nak buat...

kang aku sambung...(keje kuli camni la,kejap2 kene panggil...)

sambung...

Aku: jom blah la..nak tggu apa lagi, dah sah2 tu bukan nenek...memang betul yg angah cite aritu yg nenek ni ada "membela"...... Aizat: bistu xkan nak bia nenek camtu je..... Pami: kita lari keluar pastu mintak tolong abah ko (bapak aizat, anak nenek #1)... xde cite banyak kitorang belari pegi pintu depan... pulas2 tombol xmau bukak, selak pintu pun xleh gerak. Pami: tendang je!!!.... baru aku undur nak tendang pintu.... HEYYYYY!!!!! NAK KE MANA KAU ORANG !!!.....entah camane nenek dah bediri kat ruang tamu dengan mata merah menyala, rambut putih dia mengerbang.... langsung teduduk kitorang betiga, masa tu semua dah berair mata,tekencing je yg belum....takutnya xtaula nak cakap camane... angin menderu2, entah dari mana datang xtau la. ..... MANA HABUAN AKU!!!! MANAAAAA!!!!!!!..... Aizat: habuan apa nekkk???( cam bese la buat2 brani )... nenek: TUBUH YG KAU JANJIIII!!!!! TAPI BAYANG YG KAU BAGI!!!!!..... Pami: tubuh apa!!!? habuan apa!!!? ( dalam nada brani2 takut + menggigil).... nenek x jawap tapi mata dia tenung tepat kat aizat... Aku: kita azan sama2 ..... Allahuakbar!!!!! ( bukan kuat pun tapi gigil yg lebih ).... nenek tetiba mengilai panjang... x abis pun azan trus kitorang bediri....

jap ye.... kang sambung lagi

sambung....

masa tu lutut pun dah xde rasa lagi, lembik rasanya. kitorang jalan mengundur sambil tangan meraba tombol pintu, Aizat: kita try baca ayat qursi .... masa tu mata nenek tetap renung Aizat. baca punya baca (abis lintang pukang ayat)... xtau la camane dapat gak Aizat pulas tombol pastu trus kitorang bepaling nak bukak selak, dapat je bukak pintu trus lintang pukang kitorang lari menuju mana pun xtau, janji dapat lari. last2 tecungap benti kat area kedai yg kedai yg pegi beli telur siang tadi... Abg Yatim(owner kedai): hoi! apesal korang tecungap-cungap ni dah macam kene kejar hantu... kitorang x jawap pape pun belari anak pegi umah aizat ( umah aizat selang 3 umah je dari blakang kedai tu)... sampai umah aizat tekejut besar la paklong(bapa aizat) tgk kitorang dah macam org gila dengan baju bepeluh-peluh , muka pucat.... kitorang cite la apa yg dah jadi (tunggang tebalik becerita sebab dah dalam ketakutan punya pasal)...tapi paklong paham la apa yg kitorang sampaikan... agaknya memang paklong dah penah tau pasal benda ni... paklong suruh kitorang rehat kat umah dia, pastu dia ajak angah ngan 2 3 jiran pegi umah nenek...

(apa aku cite start dari sini semua yg aku dgr dari paklong ngan jiran2)

paklong bgtau malam tu masa sampai je kat umah nenek, dorang bau busuk sangat...masuk2 dalam umah cari2 nenek xde. cari sampai kat belakang umah pun xde ...rupanya nenek duk mencangkung kat "alang" atap umah (ala kalau korang tgk umah papan yg xde siling tu, kan ada banyak kayu yg untuk tahan atap umah tu...) ... paklong teperasan pun sebab nampak mata nenek yg merah menyala tu. masa tu kata paklong jiran2 pun nak lari dah tapi x jadi ( mebi sebab paklong ni brani orgnya)... paklong cuba panggil nenek tapi tiap kali panggil nenek mengilai.... pastu kata paklong , angah suruh panggil ustaz... pastu Cik Am (jiran kitorang) belari pegi surau kot2 ada lagi imam , padahal masa tu dah dekat kul 12. memang nasib baik kata paklong ...masa cik am sampai siak tgh tutup pintu surau.

cik am pun bgtau la apa yg jadi (bgtau ringkas je la kot)... g paklong plak ngan angah & dua jiran lagi tggu kat lua umah nenek... sebab x brani nak tggu kat dalam takut kang ada plak yg kene rasuk. x lama pastu imam sampai....

jap....(smayang marghrib dulu)

sambung ...

sampai je imam 2 3 org surau baru la semua masuk balik dalam umah nenek, masa tu kata paklong nenek dah ada tebaring dalam bilik... (pada pikir aku sama la agaknya camane nenek baring siang tadi)... pastu imam cuba betulkan baring nenek tu pastu mula baca ayat2 al-quran...masa ni dah mula org makin ramai (beselah kawasan kampung).... ramai la belonggok umah nenek malam tu, tapi kitorang betiga x brani nak patah balik.... pastu ustaz cuba keluarkan benda tu, masa ni la kata paklong, ustaz tu berdialog ngan benda tu tanya asal mana? nape buat kacau? nak apa sebenarnya?... sikit demi sikit baru la tau rupanya benda ni bukan di bela nenek tapi benda tu dah lama duduk kat kawasan tu lagi lama dari nenek duduk situ... pastu paklong tanyakan kat ustaz tu yg kitorang cite kat paklong pasal "habuan" & kenapa dia duk tenung aizat tu.... bila ustaz tu tanya, benda tu ada sebut nama org...pastu ustaz tu tanya kat org sekeliling dalam umah tu kalau2 ada sape2 kenal nama tu, cik am kata dia penah dgr cite pasal org tu (nama aku xmau sebut, kang mana tau ada plak anak cucu dia yg baca)... dari mak dia (aku panggil nek oja)...nek oja ni tua sikit dari nenek aku.

org tu memang bomoh katanya , dah bepuluh tahun punya cite cuma sampai menyampai , kebanyakan otai2 kat kampung memang tau la skit2 cite pasal bomoh tu. jumpa x penah tapi dengar2 cite je la. cik am cite bomoh tu menuntut ilmu apa entah tapi kene korban nyawa "cucu laki2 sulung daripada anak laki2 sulung".... mebi sebab tu la agaknya benda tu tenung aizat... malam tu gak ustaz dapat kuarkan benda tu dari badan nenek , sampai dekat subuh gak la kata paklong. benda tu cik am yg buang kat mana entah , tapi kata ustaz buang kat tempat air yg mengalir.

dalam sehari dua lepas kejadian tu nenek tido umah paklong sebab umah nenek ustaz tu ngan kawan dia nak tolong "clearkan", baru la nenek nampak betenaga sikit. sebab nenek pun jenis org yg x tggal semayang mebi semangatnya baru datang balik. bila tanya apa yg nenek buat masa jumaat petang tu, nenek cuma ingat di makan ubat lepas semayang zohor pastu menyandar kat katil, masa menyandar tu dia rasa kepala sakit katanya macam mencucuk-cucuk... pastu dia baring & trus x ingat apa....

itu je la lebih kurang citenya... skang nenek dah lama meninggal. alhamdulillah masa nenek meninggal xde pape pekara yg x elok. maaf kalau ada yg x bape paham cite... kisah yg benar payah nak di olah bagi sedap bunyi utk di baca.

terima kasih. nanti update lagi.

Rate

1

dah up balik cerita TT ni. menarik ;)

sekali baca macam drama seram kat tv. tak sangka memang wujud rupanya kes macam ni...

tu la kengkadang macam2 benda pelik2 ni... org lain makan nangka org lain yg kene getahnya

more pleaseee

Terbaikk la TT..meremang bulu roma bace. Tp pelik la yg bende tu dok cr org lain apehal pulak?xde kene mengene. Carila family bomoh tu sendiri.