CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

xpe ko btl kan blk...lps tu sambung balik erk....x sabar ni....best2...

aku sambung skang....

Sambil jalan tu dia renung tajam kat kitorang.... dengan muka pucat mata merah menyala.... kalau aku sorang mau tekencing kat situ.... sampai je kat dapur , aji tiba2 rebah... kitorang tepaku lagi cam tadi gak...x brani nak datang dekat... ada la dalam 10 sepoh minit camtu.... barulah datang balik semangat n rasa brani ...kitorang pun pelan2 datang kat aji.... kitorang papah angkat dia bawak trus turun bawah.... masa ni dah dalam pukul 5 lebih kalau x silap... rumah kitorang kunci pintu je... lampu kipas...tv....sume tinggal camtu je....

Sampai kat bawah... kitorang papah masuk dalam kete ... aji baring je senyap.... kitorang xnak cuba kejutkan ...takut kang jadi balik plak.,, aku kol bapak aji suruh dia datang ( tekejut la org tua tu, kol pepagi buta).... sementara menunggu tu kitorang perhatikan jugak takut jadi balik... tapi nasib baik ok je.... sampailah bapak dia datang.... cam beselah kitorang yg berempat kene "skolahkan" kejap ngan bapak dia.... dah umo camni pun kene sound gak ...adoyai...

Lepas tu bapak aji ngan dua org kawan dia ( org masjid agaknya)...ye la masa tu pun dah dekat nak subuh... angkat aji bawak balik... kitorang berempat jalan kaki g kedai mamak kat area situ, nak naik balik umah tu memang tak la... borak punya borak.... pikir punya pikir.... tanya punya tanya.... tetiba jalil mengaku rupanya...

Dulu sebelum dia beli umah tu .... kitorang tanya banyak kali ngan dia, camane boleh dapat harga murah gile.... rumah luas harga murah je.... dia cakap nasib je dapat beli....rupa2nya.... tuan umah yg dulu tu, memang dah bgtau ngan jalil ...yg umah tu memang ada yg "menumpang"... so dah banyak penyewa lari coz x tahan....tapi jalil ni x kesah sangat sebab harga dah murah gile...x pikir panjang punya pasal ...trus stuju je... pastu jalil bgtau  masa angkat mesin basuh kat dapur tadi.... aji ada la menyumpah " BAU APA BUSUK GILE NI".... pastu aji ada campak satu benda dalam bungkusan ke luar tingkap...coz bungkusan tu kacau tempat nak letak mesin basuh tu... .. masa tu jalil dah rasa semacam tapi dia senyap je.... kang kalau bgtau , xde sape lak nak tolong dia angkat barang2 tu.... agaknya benda yg aji campak tu la "ANAK" dia .....

Pastu aku tanya lan... apa yg dia nampak masa mula jenguk kat dapur tu sebelum kitorang lintang pukang lari kluar tadi..... dia cakap nampak susuk tubuh besar bebulu... dengan mata merah menyala.... agaknya benda tu la yg masuk dalam badan aji.... sampailah ari dah cerah sikit dalam kul 7 camtu... barulah kitorang naik balik kat umah tu.... masuk je kat dapur tengok abis berterabur barang2...."benda" tu mengamuk agaknya..... kitorang x tggu lama dah....cepat2 tutup sume suis pastu trus kluar.... dalam dua mggu umah di biarkan kosong... sampailah jalil dapat jumpa org betul2 boleh "bersihkan"....

Aji pun dah makin ok.... jalil pun dah cuba nak cari jalan untuk sewakan je umah tu...katanya w'pun dah clear tapi still x brani nak duduk coz tringat apa yg dah jadi....

MAAF KALAU ADA APA2 KESILAPAN.... INSYAALAH KALAU KISAH YG BARU AKU AKAN UPDATE...TRIMA KASEH....

P:S kalau kawan2 ada citer boleh kongsi2...tq

united..ms kejadian ateh tu..mak united mana...
knp abah blh  tumbuk united ek..
siapa yg abah nmpk mlm tu ek...mgkn abah tahu tntg sesuatu tp dia  rahsiakan dari anak2 dia kot...

aku baru baca smpi pg 2 ..terus aku lompat page 14..
abb nya aku tak berai nk baca lagi.. x berani nk stay kat ofis lagi...
...esk2 la pula aku smbg baca..

ngeri n best la citer TT ni....naper la hari ni baru aku terbaca citer ni....hehehe

Reply 343# ROSMAWATIE

mak dah lama meninggal dunia..... abah tumbuk tu sebab apa xtau la nak dijelaskan camane.... yelah mebi masa tu bukan "abah" yg sebenar kot....

Reply 344# ROSMAWATIE

sambung jgn x sambung.... bila kita baca kisah yg benar n pastu kita hayati.... memang kadang2 tu rasa lain plak...macam aku sendiri kalau baca balik sume kisah2 aku ni.... rasa seram n tringat plak...tapi mintak jgn berulang dah le....

Follow Us
update:

Peristiwa ni belaku x lama dulu.... cam bese tiap kali sabtu malam mggu aku n kengka ...
United Post at 30-6-2011 17:03

'dia ' dalam kete lan...ms tu,kete lan xde org kan...mujur xde org kat dlm kete lan tu..buatnya dia jadi penumpang
atau dia jd driver, ntah ke mana la dia bw lan n kwn2 pergi.

takut2 nk baca cerita ni.
tp jalan cerita yg best..sangup terus baca
ketepikan rs takut jap...hheehe

lagi update.....  

Memang sah!... kitorang dah teketar-ketar dalam kete ...mulut dah beterabur ba ...
United Post at 1-7-2011 12:19

hbs tu,sape kat rumah tadi..saper yg jd bini td...aduhhhhh..aku pula yg kecut perut bc ni.

oh! dah di mergekan.. patotlah aku tgh syok2 bace pastu tros hilang.. ingatkan benang TT ni misteri. ...
babette Post at 5-7-2011 10:32

kalo TT yg misteri..saper la yg duk karang cerita2 ni semua...hehehhe

akhirnya aku dh berjaya hbskan cerita TT ni...
dalam takut2 tp aku bersemangat nk baca cerita2 kau ni..
dalm2 takut2, aku blh sengih2,sbb ada yg mcm lucu..
ateh kau mcm mn dh skrg ni..still kena ganggu ke.

aku minta maaf la, bertanya psl mak kau ek..
sbb aku musykil ..dlm cerita kena rasuk tu,xde pula kau sebut pasal mak kau
alfatihah buat arwah ibu bapa kau.

bila nk update ni kisah2 lain pula..x sabar aku nk bc cerita2 kau ni

Reply 350# ROSMAWATIE

orait no prob.... skang ni sume ok Alhamdulillah.... terima kasih kawan2 yg sudi membaca benang aku yg x seberapa ni....

Reply  ROSMAWATIE

orait no prob.... skang ni sume ok Alhamdulillah.... terima kasih kawan2  ...
United Post at 15-12-2011 15:56

sama-sama TT .. apa plak tak seberapa.. ok apa..

TT terbaekk!! ....kamon sambung cerita

wah.... sonok bca kisah TT ni...

testing testing ...dah lama x update ni

Reply 355# United

Yeah welcome back TT umah dh bersawang nih

Aku ni biase nye prefer jadi SR jek... Tp citer2 TT nih mmg terbaek! Walopon seram, tp aku gigih nak bace jugak. FYI, aku nih agak penakut orgnye... Huhu!

Ha ingatkan TT dh xnak update. Cite TT sume best2.

cerita TT mmg best la seram habis tegak segala bulu di badan hehehe.....

best sgt2 cita TT.,cra ceta sgt best.ringkas,padat dan seramm..
lg2 plak kisah real.tu yg lg best tu. teruskan2,!!