CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

cite TT best2 belake...
wa follow rapat siap bg hi beam lg ni...!!

update:

Peristiwa ni belaku x lama dulu.... cam bese tiap kali sabtu malam mggu aku n kengkawan (jiji, cabai, isa, lan ) kua melepak kat kedai makan...x kira la mamak ke tom yam ke tapi besenya mamak la kan kan kan... janji dapat lepak borak2... tapi malam tu kitorang decide nak lepak kat kedai bege abg ril.... kitorang sume pun bekumpul nak grak dari umah cabai.... cabai ni baru je kawen.. ada la dalam 2-3 bulan camtu... so sebelum kitorang nak grak kua tu... pepaham je la kan.... CABAI: " WEI... JAP EK! AKU NAK PESAN2 NGAN AYU JAP ( dengan muka cam kerang busuk )..... kitorang dah paham dah ...beselah org baru kawen.... ....

Ada la dalam lima minit je cabai kua dah... kitorang ni tggu kat beranda umah je ( umah teres )..... ISA: "AIK! KEJAP JE? NAMPAK SANGAT X POWER"  .... CABAI: "SIOT TUL LA KAU NI...DAH2 JOM GRAK".... kitorang pun grak la naik dua kete ... cabai sayang sangat ngan kete baru dia... kang tinggal lama rindu lak... hmmm.... untung2 kete baru bini punnnn baru ...... masa reverse kete kua tu... siap lambai2 lagi kat bini dia yg tecegat kat pintu.... masa tu nampak gaya sume hepi mood... aku nek ngan lan n isa...jiji ngan cabai.... maka tanpa kitorang sedar di situlah akan bemula malam yg kitorang x mungkin nak lalui lagi....

Dalam pejalanan nak sampai kat kedai bege abg ril tu kitorang kene tempuh laluan depan tanah pekuburan ( cam bese shortcut ), jalan tu xde la seram sangat pun... cuma kurang kete lalu.... masa ni dalam kul 9:30 malam kalau x silap.... dalam pada kitorang begelak ketawa tu...  tetiba kete cabai yg kat depan benti mengejut kat bahu jalan.... kitorang benti gak la.... aku , lan n isa kua dari kete datang kat dorang .... aku g kat belah penumpang ... lan ngan isa kat belah cabai.... serentak plak kitorang tanya WEI! PEHAL? .... CABAI: JIJI CAKAP DIA NAMPAK "BENDA".... AKU: AGAK2 LA CAKAP TU... KO CAM XTAU LAK KITA BENTI KAT MANA NI.... ISA: JI!!! BETUL KE....KO JANGAN MEMAIN.... KO NAMPAK APA JI?..... JIJI: AKU NAMPAK ADA KELIBAT PONTIANAK KAT ATAS KUBUR ARWAH CIK ZUL ( info: cik zul baru je meninggal dua ari sebelum tu, so kubur arwah yg paling dekat ngan jalan ).... serentak jiji cakap tu kitorang betiga trus meluru masuk kat pintu blakang.... sempit pun xpe janji x bediri kat lua.... JIJI: " AKU X TIPU ... NI BUKAN NAK MELAWAK..."..... LAN: " WEH!! JOM LA BLAH, AKU DAH X SEDAP ATI NI"..... TETIBA!.... CABAI: "ALLAHUAKBARRRRRR"!!!!..... KITORANG: APSAL!!..... CABAI: " LANNNNN... 'DIA' ADA KAT DALAM KETE KAU LAN....!"... serentak kitorang pandang....

Memang sah!... kitorang dah teketar-ketar dalam kete ...mulut dah beterabur baca macam2 ayat yg mana hafal.... nak tekencing pun ada...telampau takut punya pasal.... entah bape minit kitorang dah tepaku kat situ....

malam ni aku cuba sambung ye kawan2 .... mohon maaf  kalau aku xdapat .....salam...

alamak!! mmg saspen betul...

apsal la berenti. lenkali buat xnmpak jer... kan dia dh tumpang

anyway TT, teruskan penceritaan anda.. tak sabar nk tahu nih sambungan

citer yg best teruja ak nak mendengar sambungannya.....

wohohohoho besttt2{:2_75:}
seremmm gtu{:2_78:}
korg da duk 3 org kt blakang so cik ponti jdik tukang driver la ek{:2_68:}(pesaen bru nih cikponti culik org!{:2_64:})
mana diorg bwk yer..uihhhh seram2{:2_71:}

Follow Us
Aduhai..paniks..

Reply 97# United

pastu????????????????? alahai...tgh kemuncak bleh bersambung plak huhuh

khatam pu huhuhu.......
good job TT..
cepat2 sambung yek

lagi update.....  

Memang sah!... kitorang dah teketar-ketar dalam kete ...mulut dah beterabur baca macam2 ayat yg mana hafal.... nak tekencing pun ada...telampau takut punya pasal.... entah bape minit kitorang dah tepaku kat situ.... sorang pun x brani nak jenguk cermin pandang blakang tu.... takut2 kang tetiba 'dia' ada lak bediri plak lagi dekat.... tapi camane kitorang kuatkan semangat... pelan2 tgk ...lega tgk dah xde.... tapi degup jantung ni xyah cakap la...dah macam kete F1.... cabai suruh aku , lan , isa... g amek kete pastu trus grak.... dah tentu2 la xde sape brani nak kua dari kete ... w'pun kete kitorang betiga ni x sampai 5 kaki blakang kete cabai... so kitorang decide tinggal je kete kat situ.... nasib baik la kunci dah pegang kat tangan....

So kitorang pun truskan la grak g kedai abg ril... sepanjang pejalanan yg singkat tu kitorang duk baca2 apa yg patut... bedoa le jgn 'benda' ikut plak.... sampai je kat kedai bege tu... begelas-gelas air kitorang minum .... pastu barulah lega ckit rasanya.... bila sume dah betenang kitorang cuba la nak tukar borak topik lain plak...so xde la tepikir sangat pasal tadi.... borak la pasal politik la, bola la , paasal keje la...entah macam2 lagi.... ada la dalam 10-15 minit camtu.... pastu tipon cabai bunyi.... ( bini dia kol ).... kitorang senyap je la... tg elok dia becakap ngan bini dia...muka cabai tetiba brubah.... bekerut dahi.... AKU: " ANGKAT KEPALA.... ( cam nak tanya kenapa ) ... kitorang pun pandang sama sendiri... kejap pastu cabai pun letak tipon.... AKU: HA! APSAL? LAIN MACAM JE?.... .... BINI AKU KOL........AKU: TAU LE BINI KAU KOL... YG MUKA KAU LAIN MACAM TU APAHAL?....... CABAI: BINI AKU BGTAU DIA BALIK LAMBAT CKIT ADA JOB X SETEL LAGI (utk info: bini cabai keje kilang, entah apa position aku xtau sangat............ tekejut beruk kitorang dengar bistu sape plak yg kat umah dia tadi.... muka cabai dah pucat lesi....

NANTI AKU SAMBUNG LAGI YE KAWAN2.... NAK GRAK G SOLAT JUMAAT... TUNGGU ...TIMA KASEH

best2 sambung lagi.....

hohoho{:2_66:}
makin best crita ni aku sukak
tpi agk kompius, antu tu berdiri dalam keta ke sebelum nih TT, aku ingt dia duk sit depan sbb blakag da duk 3 org

Reply 105# United

mak aihhhhhhhhhhhhhh...sempat die "pesan2" kat bini dia lagi....dah tuh sape plak yg jadi bini die????

update seterusnya...

Masing2 pandang sama sendiri.... yg si cabai dah x keruan xtau apa nak buat...kitorang tanya la ngan cabai kul bape "bini" dia yg kat umah sampai.... cabai pun bgtau la.... mmg tadi masa "bini" dia sampai umah, waktunya memang sama ngan waktu si ayu balik keje ( bese sampai umah dekat2 kul 9 malam ).... so xde lah timbul apa pun syak.... kalau waktu x sama skalipun ... xkanlah si cabai ni nak syak yg bini dia hantu.... kitorang pun heran gak... pastu tanya lagi, ada ke pape yg pelik sebelum kitorang sampai umah dia tadi.... dia cakap xde pape pun... macam bese je...ayu mandi pastu hidangkan makan untuk cabai.... xde pape yg pelik pun cuma dia kurang cakap... pastu masa cabai bgtau nak kua umah tadi... bini dia senyum je...tapi cabai xde la nak heran apa pun...

So kitorang pun duk pikir punya pikir.... lan kata mebi yg kol tadi tu bukan "bini" cabai.... tapi cabai yakin sangat yg kol tu bini dia...tapi yg kat umah tu dia pun dah xtau nak kata apa... org ke bukan orang....ISA: PEKATA KITA BALIK UMAH KO SKANG KITA TGK BTUL KE TIDAK ? CAMANE NAK TAK?........ AKU: KORANG BRANI KE?......... JIJI: AKU RASA DAH XDE JALAN LAIN ... KALAU NAK TAU JUGAK KENE PEGI TENGOK SENDIRI.... AYU BGTAU KAU , DIA BALIK KUL BAPE?........... CABAI: DIA X CAKAP KUL BAPE, TAPI DIA BGTAU BALIK LAMBAT JE..... OK LAH KALAU CAMTU KITA GRAK SKANG ........ .... kitorang pun grak la dari kedai abg ril... dia pun tepinga-pinga tgk kitorang, coz besenya kalau lepak memang lama..... dia tanya , kitorang cakap nak pegi tgk member main futsal je..... tapi yg malangnya, nak balik ni kene lalu jalan yg datang tadi...boleh je lalu jalan luar.... tapi jauh pastu banyak sangat trepik lite...... so kitorang redah je jalan sama gak, sampai kat tempat kitorang benti ...... tgk kat situ kete ada lagi...xde pape pelik pun... tapi hati bedebar je.... lepas kitorang dah lintas tu.... baru aku pasan tgk yg kete tu senget sebelah cam ada benda berat sangat, dalam hati aku dah agak yg "benda" tu ada kat situ lagi...cuma kali ni dia x tunjuk muka kat kitorang.... elok sangatlah tu ... kitorang mmg xmau tgk lagi.....

Sampai je kat umah cabai , park kat luar je... takut kang kalau ada pape emergency boleh trus cabut...... masa tu lampu beranda padam ...kitorang belima pun kuar la dari kete.... masa sebelum kuar kete tadi cabai bgtau dia heran gak, apsal lampu padam.... dalam umah pun nampak gelap je.... dia cakap besenya kalau ayu sorang kat umah ....dia xkan padam lampu beranda tu ...apa lagi lampu dalam umah ,cabai pun mmg dah pesan jgn padam.... bukan apa biar nampak terang so kalau apa2 belaku org pun leh nampak....

Kitorang pun bejalan masuk pelan2 dah macam org nak merompak plak, kasut pun x bukak.... bukak je pintu bau busuk gile.... kitorang dah mula bepeluh... aku sendiri xyah cakap la.... macam2 prasaan ada.... cabai pasang lampu ruang tamu.... baru lega ckit, tapi si "ayu" x nampak lagi..... slow je cabai bukak pintu bilik.... CABAI: WEH! CEPAT LA....... JIJI: AGAK2 LA XKAN LA KITORAG NAK TGK BINI KO TIDO KOT?........... CABAI: MASALAHNYA SKANG NI , AKU PUN XTAU YG ADA DALAM UMAH BINI AKU KE BUKAN.... DAH LA CEPAT LA......... kitorang belima pun pelan2 la menyusup masuk dalam bilik.... pastu nampak la si ayu ( yg kitorang pun xtau betul ke x ) tgh baring mengereng membelakangkan kitorang,.... LAN: PEGI LA KEJUT KAN DIA BAI........ CABAI: AKU X BRANI LA........... ISA: LAAAA...... NAPE PULAK KEJUTKAN JE LA..... ......... AKU: PEKATA KITA TGK KAT DAPUR DULU.... TADI KO KATA AYU ADA HIDANG MAKAN UNTUK KO KAN.... KITA CEK DULU..... KALAU BETUL ADA MAKANAN TU ..... MAKNANYA MMG BETUL LA YG TIDO NI AYU........

Kitorang pun pegi dapur..... bukak je tudung saji.... LAN: YA ALLAH.... ULAT BAI ... ULAT BAI.... ......memang sah la yg dalam bilik tu bukan ayu....... serentak tu gak si cabai batuk muntah2.... kua darah ketul2..... nasib baik dia still leh gagahkan diri lagi.... kitorang bagi di minum air.... sambil mata kitorang meliar je takut kalau ada pape yg muncul.... terutama "ayu" yg kat dalam bilik tu..... pas cabai dah boleh bangun kitorang begegas nak blah kuar..... x sampai depan pintu pun.... tetiba dengar HUARGGGGGHHHHHHH!!!!!......... tekujat kitorang....tima tu lah pintu plak xleh bukak..... dah macam nak putus nyawa kitorang.... dengan nak papah cabai lagi....tgh kelam kelibut nak lari kuar tu......AKU: ALLLLLLAAHHHHHHHH!!!!! ...... benda tu dah tecegat kat pintu bilik cabai....rupanya xdapat la aku nak gambarkan....ngeri , hodoh, jijik, mmg menakutkan sume ada....

Nak lari pintu dapur x mungkin la.... xkan kitorang nak lintas depan benda tu..... sambil pegang tombol pintu dengan sekuat hati lan jerit..... ALLAHUAKBARRRRRRRRRRRRRRRR!!!!
baru la tebukak pintu.... lintang pukang kitorang lari.... masuk dalam kete...... aku drive kete si cabai.... xtau la bape laju aku bawak..... sampai la kitorang benti kat tempat yg dah agak2 jauh.....

Masing2 amek nafas ..... lama gak kitorang benti .... sampai dekat kul 12 lebih kalau x silap.... pastu tipon cabai bunyi lagi..... tgk skrin nama si ayu.... cabai dah x sanggup nak jawap....  di pas tipon kat lan.... lan pun jawap la.... ayu ni pelik la pehal plak lan yg jawap.... lan bgtau la cabai g tandas kat petrol pump.... ayu suruh kol balik.... kejap pastu...cabai pun kol la balik...dengan hati bedebar takut kang dengar suara lain plak.... ada la dalam 10 minit .... cabai cakap kat tipon tu.... letak tipon trus dia cakap .....CABAI: KITA KENE PEGI BALIK UMAH AKU...... AKU : KO DAH GILE KE APA?.......... CABAI: AKU X GILA ..... TADI MEMANG AYU YG KOL..... DIA BGTAU , MASA SAMPAI UMAH BARU KEJAP NI....DIA TGK KETE AKU XDE.... PASTU DIA NAMPAK AKU TGH DUDUK KAT BUAI KAT BERANDA UMAH..... DIA TEGUR AKU.... AKU BUAT DEKKK JE..... DIA TUNDUK NAK BUKAK KASUT.... BILA BANGKIT JE ... AKU DAH XDE KAT BUAI TU..... SKANG NI DIA TGGU AKU KAT SIMPANG UMAH.... MENANGIS-NANGIS DIA CAKAP NGAN AKU TADI..... JOM LA GRAK....

Aku pun dah xde banyak soal ...trus grak.... sampai kat simpang umah cabai, nampak ayu tgh duduk sorang2...xde cite banyak trus suruh ayu naik.... besempit la kitorang berenam dalam kete tu.... kitorang trus grak pegi umah lan..... malam tu kitorang bemalam kat umah je.... tapi memang x tido pun.... x dapat nak lupa apa yg baru je jadi tadi..... sampai ke pagi kitorang bejaga....tido2 ayam je.... syukur sampai siang xde apa lagi yg jadi.... cabai ngan ayu pun dah nampak ok...tapi dekat 2-3 ari gak dorang timpang tido umah lan...sementara mintak ustaz tolong bersihkan umah tu.....

Selang dalam 4-5 bulan pastu ...barulah kitorang dapat tau yg rupanya...... arwah bapak ayu ada bela saka.... jadi korang paham2 je la.... ayu sendiri pun xtau yg bapak dia camtu... patut la ayu cakap masa arwah dia meninggal mmg macam2 hal jadi.... so camtu la kesudahannya.... benda tu pun dah di buang.... dorang berubat kat kampung...

TU JE KISAHNYA.... MAAF KALAU ADA SALAH TULIS ATAU YG KURANG PAHAM............. SAMA2 LAH KITA JAUHI AMALAM2 YG  X ELOK NI......... BANYAK LAGI ILMU YG BOLEH DI TUNTUT SELAIN DARI ILMU "ITU"..... SAMA2 LAH KITA PIKIRKAN.........INSYAALAH....

AKU AKAN SAMBUNG LAGI NANTI...... TGGU YE KAWAN2 DENGAN KISAH YG SELANJUTNYA.... TERIMA KASIH

Rate

1

Reply 107# mrjinggozzz

mulanya jiji nampak kat atas kubur..... pastu pas kitorang betiga kuar pegi kat kete cabai masa tu la yg cabai usha kat "center mirror" .... yg benda ada kat dalam kete blakang..... juz untuk info.... kete ni dah macam kete wakap je...sape2 leh bawak sape2 leh cakap sendiri punya...kete ni bekas kete x pakai kat workshop....

mekacih TT, memang best citer TT nih

Reply 108# afira

lepas sume hal tu jadi batu kitorang tau yg memula kitorang sampai tu ...memang bukan bini dia,..... patut la kitorang pun dia x tegur....

Reply 112# United

tapi camne laki dia bleh x perasan tuh bukan bini dia?

Reply 113# afira

susah aku nak jelaskan..... tapi camane yg orang dah pun tahu bahawasanya..... syaitan itu bijak untuk memperdaya & menyesatkan manusia.... pada kebiasaannya kisah2 begini jarang ada penjelasan jadi itulah antara sebab kenapa namanya 'misteri'...... perkara bab2 benda camtu aku sendiri pun x arif..... tapi yg pasti aku xmau lagi dah kene camtu.....tq

huyo,,meremg bulu tengkok ak bace citer ko,,,,,leps ni citer pe plak?,,hehe