CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: United

Kisah Manusia Berkepala Anjing Kat Belakang Rumah

best jgak bace cter ko ni even dah pkul 3 lebih.............
ape2 pun aku tggu SAMBUNGAN seterusnya.....

baiklah skang sambungannya....

Sampai je femau kat gate depan... mmg sah le kete yg fredi bgtau tu dah sampai... kete tu pun menyusur la masuk bengkel... kitorang yg betiga lagi ni dah standby kat dalam.... dgn cermin gelap gile, tmbah lak no plate satu digit je...mmg nampak style la kete ni.... kete mewah la katakan.... kete dah benti tp owner x kua lagi ...kitorang tggu la coz nak naikkan kete tu atas ramp.... dekat lima minit gak baru dia kua.... pastu kua lah sorang apek punyalah tua gile , dalam umo 70an kot rasanya.... tapi pakaian mmg kemas .... baju pun tuck in.... wacai pun cakap cina la ngan dia .....

selepas di 'translate'....oleh wacai.....

wacai: bossss.... bos mau tggu atau mau kita panggil taxi.... kalau bos mau tggu sini pun
              boleh , tapi sini kedai mau minum pun jauh ckit, ini kreta pun lama mau siap....                  
              tapi kalau bos mau rehat, customer room ada ....( sambil wacai tunjuk tmpat tu )...

owner: ....................

Sepatah apa pun dia x jawap...wacai punya sopan santun tanya... trus je dia jalan menuju ke cstomer room tu... kitorang pun wat dekkkk je la... siva pun masuk kete dia , siva bisik2 cakap...

siva: itu org tua gila ka apa?.... gua tgk dia punya muka...srupa sudah mati punya org ...
           hahahha....
   femau: lu punya mulut betul2 srupa taik la... kalau itu org tua dgr apa macam?....
   aku: betul apa siva cakap... gua tgk dia punya muka satu macam la.... wacai cakap sama
           dia pun , dia bikin xtau jugak...
   wacai: woi... lu org lagi apa tggu...cepat la kasi naik tu kreta... cepat habis cepat boleh
               balik maaaa....

Siva pun bawak la naik kete tu atas ramp.... dah parking elok2..siva pun kua, pastu dia membebel lagi... dia cakap dalam kete tu bau busuk gile... cam bau bangkai... kitorang ni malas nak layan ...truskan je la buat keje.... cam beselah yg besungguh buat keje wacai ngan siva je, dorang ni lagi senior...so aku ngan femau ni skadar cukupkan korum je.... masa kitorang berempat bediri kat bawah kete tu... femau ni dah nampak lain macam ...muka pun cam dah pucat je...

aku: wei, femau... apahal lu lain macam jugak... gua tgk....
   wacai: banyak hutang punya org mmg ini macam... dia badan ada sini... tapi kepala ingat
              hutang banyak mau bayar... lagi simpan amoi 2-3 org...tu pasal la... tiap2 hari mau
              mabuk....hahaha
   siva: hahaha.... ini macam punya muka...srupa gua punya tapak kasut...itu pun lu bleh
            simpan amoi.... gua ingat itu amoi buta la... atau lu ada pakai mana2 punya bomoh
            hahahaha....

Kitorang betiga bantai gelak, si femau ni senyap je... pastu baru dia besuara... dia cakap masa dia bejalan nak amek spana kat tool box tadi , sambil jalan tu dia pandang la kat cstomer room tu... apek tua tu pandang tajam kat dia dengan mata merah menyala, pastu apek tu senyum .....n masa dia senyum tu jelas nampak taring panjang kat mulut dia.... serentak femau cakap tu , kitorang trus pandang kat cstomer room tu ( dinding kaca ) .... xde pape pun...apek tu elok je duk besandar baca paper.... kitorang ni xmau la pecaya sangat, lagipun kitorang salu melawak je... ntah2 si femau ni saje nak kenekan kitorang... tapi bila tgk muka femau serius je kitorang pun rasa cam betul je apa yg dia cakap.... kitorang trus je wat keje ...masing2 dah senyap duk pikir apa yg femau cakap tadi....

siva: femau ...lu jgn main la ini macam punya hal... lu saja bikin crita kan?
   femau: lu gila ka... lu ingat gua lain kerja tarak... apa bikin gua mau tipu sama lu org...
               gua betul2 nampak maaa...lu org tgk gua punya tangan ( mmg jelas tegak gile
               bulu roma dia )
   aku: kalau betul skang apa mau bikin....mau lari ke?
   wacai: ini lagi satu gila... kita lari .....abis ini wrkshop apa macam, mau tggal itu macam
              saja ka!!
   aku: rilek la wacai... tu pun lu mau bising...

Tgh kitorang duk becakap tu, apek tu bangun dari sofa... bediri mengadap t.v kat dalam cstomer room tu... kitorang truskan wat keje... masa ni dah pukul 10:30 kalau x silap... masa ni gear box pun dah bawak trun...tggal keje nak baraikan n pasang parts baru.... tgh kitorang duk mencangkung keliling gear box tu.... apek tu kua dari cstmer room bejalan menuju kat kitorang...aku dalam ati dah nekad...kalau ada pape yg bukan2 jadi .... aku cabut trus...x tggu lagi dah.... sampai je kat kitorang dia cakap cina...masa ni muka dia xlah nampak seram sangat.... lepas cakap dia trus jalan masuk balik cstomer room...

siva: wacai ...apa dia cakap?
   wacai : dia kasitau... jgn bukak dia punya boot...
   aku: apahal aaa...dia ada simpan apa barang?
   femau: gua ingat ini bukan org la...
   siva: lu mulut mmg srupa taik la...kalau dia bukan org ..apa macam dia boleh bawak
           itu kreta mari sini...

Siva dah tecakap kuat plak... apek tu baru je nak bukak pintu cstomer room...trus bepaling kat kitorang.... dengan muka bengis gile.... kitorang trus sambung keje...cam bese... sampai lah dah pukul 12:30 camtu baru lah siap pasang sume parts... so skang ni nak kene naikkan balik gear box tu ..... apa lagi betungkus lumus la kitorang... coz dah lewat malam n apek tu pun dah tunjuk pangai lain macam... so kitorang pun x brani nak tggu lama lagi.... dalam pukul 2 pagi siap pasang sume... so sebagai cip pomen wacai nak g test kete tu dulu...

aku: lu lagi mau pegi test ke?
   siva : x payah la wacai... gua sudah betul2 rasa x syok sekarang.... lu pegi cakap sama
            itu apek...kasitau dia punya kereta sudah siap....
   femau: wei..kawan...lu org xmau tgk ke...apa barang dalam dia punya boot?
   siva : lu mau bikin mati punya kerja ka?
   femau: apahal ... lu takut ka.... badan saja srupa king kong...
   siva: ok2 ...kita tgk...lu org apa macam mau ka? ( tanya aku ngan wacai )
   aku: gua ok je...
   wacai: gua ok... tapi apa2 hal sendiri mau ingat....

Aku pun trus masuk kete tu drive g blakang kat port kitorang.... sampai kat blakang aku park kat temapt cuci... so nampak la cam nak cuci kete.... sebelum bukak boot ...kitorang duk ushar dulu...apek tu... dia xde wat pape , duduk je kat dalam cstomer room tu... apa lagi sepantas kilat la kitorang nak ushar dalam boot kete dia.... bukak je boot....

NANTI AKU SAMBUNG YE KAWAN ... NAK G MAKAN JAP.... SAMBIL TU NAK MENGINGAT BALIK PART2 MANA CITE NI KALAU ADA YG TETINGGAL... PAYAH NAK INGAT ...LAGI2 BAB DIALOG TU... MAAF KALAU ADA SALAH TULIS.... TGGU YE....

baiklah skang sambungannya....

Sampai je femau kat gate depan... mmg sah le kete yg fredi bgta ...
United Post at 15-6-2011 13:01

aduyai.....bertabah la cmni...huhuhu papepn cter ni mmg best la...berdebar2...tmbh berdebar2 sb tkut bos perasan dok khuyuk sgt pndg pc....hehehehe

sambungan....

Boot dah tebukak, tapi xde pape yg pelik pun.... dalam tu cuma ada banyak buku2... n ada satu kotak...aku ingat lagi kotak printer hp, warna itam. femau suruh bukak ...dalam kitorang berempat femau je yg nampak apek tu ada taring panjang...so mmg dia nak tau sangat.... femau pun bukak la..... ya allah!!! ada janin budak kat dalam tu.... kitorang berempat dah takut gile.... cepat2 nak tutup balik ..... tutup je kotak tu... wacai pun trus hempas boot kete tu.... masa tu baru pasan rupanya apek tu dah bediri kat pintu driver mengadap kitorang ....muka dia masa tu, xtau lah nak gambarkan camane...punyelah ngeri ,mmg sah kali kitorang sume nampak taring panjang gile ngan mata yg merah menyala...

Kitorang sume lari lintang pukang nak pegi kat gate depan.... wacai sampai jatuh tegolek ( beparut sampai skang )... sampai kat gate depan, kunci gate plak xde.....  tgh kitorang kelam kabut tu apek tu muncul kat pondok jaga plak ( pondok tu betul2 sebelah gate, jaga pun mmg kaki mengulor ).... kali ni kitorang xleh nak lari.... kaki dah macam tepaku... femau sampai menangis-nangis.... apek tu kali ni betul2 dah betukar wajah , mmg hodoh n ngeri gile.... aku x putus2 baca ayat kursi, lutut dah macam xde ... tecungap-cungap kitorang.... apek tu bediri tenung kitorang sume... ( masa ni jarak kitorang ngan apek tu ada la dalam 10meter camtu ).... masa ni gak la kitorang dgr jelas suara budak kecik menangis.... n wajah apek tu betambah bengis....

Ntah dari mana datang kekuatan aku azan sekuat hati.... aku pun xtaulah bape kuat suara aku.... serentak tu gak apek tu ilang macam kabus..... trus teduduk kitorang sume .... masing2 cam dah x ckup nafas...ada la dalam sepoh minit camtu ... barulah kitorang mampu nak becakap...

femau: sikarang baru lu org mau pecaya apa gua cakap.... gua tau itu bukan org...
               tapi lu org ingat gua main2....
   siva: tadi apa lu jerit ( siva tanya sambil pandang aku ).... itu sembayang punya ka?
   aku: ye la itu smayang punya...( kalau cakap azan , kang dorang x paham )
   siva: manyak power lu punya smayang aaaaa.....
   wacai: wei...sikarang apa macam kita mau bikin.... itu kreta apa mau bikin?

Cakap punya cakap, kitorang decide nak g balik kat kete tu... femau xnak.... tapi lepas kene maki ngan siva , trus dia ikut je.... kitorang slow2 jalan lalu tepi bengkel... blum sempat kitorang sampai blakang ...tetiba ada bunyi hon kat gate depan...kitorang sume bepaling... fredi rupanya .... masa ni dah pukul 3 rasanya.... kitorang tekejut la ...pehal plak fredi tetiba datang....rasa lega pun ada gak sebenarnya... masuk je dalam pagar , kitorang tgk apek tu ada dalam kete sebelah fredi.... lagilah cuak... kua je kete fredi trus marah....

fredi: lu org sume apa bikin, mau kerja ka x mau!!!... lu org tau brapa lama ini mr.low
            tggu lu org bikin kerja...

Kitorang pun tekejut beruk la dgr fredi cakap camtu.... siva tanya....

siva: tggu apa bos? dari tadi kitorang bikin tu kreta jugak...( masa ni apek tu dah bediri
           kat lua kete ) dan kali ni mmg betul apek tu.... bukan "apek" tadi....
   apek: saya pukul lapan sudah sampai... saya sampai punya jam...ini org kasi
             bukak gate ( sambil tunjuk femau ).... saya trus masuk dalam wrkshop... nanti ini
             org ( tunjuk wacai ).... tanya saya mau balik ka mau tggu.... nanti saya trus masuk
              itu cstomer room ....saya mata sudah x bleh tahan.. manyak letih drive...saya trus
             tido sana.... pukul 12 lebih ini macam saya jaga.... saya tgk sume org pun tarak...

NANTI AKU SAMBUNG YE

nak ty TT.. naper tak satukan sume cite ko ni dlm satu thread tuh? cam citer2 misteri ilah tuh? kan  ...
cmf_conan Post at 1-6-2011 17:41

betul..betul..betul.... senang sket aku nak baca. cite ko mmg best & superbbbbbb.........

sile sbg lagi ye TT...

sambungan...

Apek tu trus becerita...dia bgtau yg dia jalan kaki sampai jalan besar, coz takut2 kete dah eksiden kalau2 kitorang bawak g test, pastu dia balik wokshop, tggu lagi.... masa tu gak la dia kol fredi bgtau yg kete dah xde n kitorang x tau dah g mana... sebab tu la dia datang ngan fredi ( fredi jempu dia kat tepi jalan ) ....n sume cite dia mmg becanggah dengan apa yg korang alami tadi.... kitorang pun counter balik cite apa yg dah belaku
tadi... kitorang pun stori la apa yg belaku....

Bila dah abis sume kitorang cite tecengang fredi...tapi apek tu rilek je.... rupa-rupanya apek tu bgtau dah dua kali jadi camtu... dua bulan sebelum tu ada gak kejadian yg lebih kurang sama kat penang ....  rupanya apek ni ada adik lelaki yg mati eksiden ngan kete tu masa dia nak bawak cucu dia yg mengandung g klinik.... adik dia tu tebabas tecampak keluar kete pastu cucu dia cedera parah terentak kat dashboard, anak dalam perut mati.... apek tu kata mebi roh adik dia x tenang... pastu kitorang ajak apek tu ngan fredi g cek kete tu kat blakang .... mmg xde janin pun dalam boot kete tu.... yg ada cuma buku2 je ngan kotak kosong...

Lepas dah abis kitorang becakap panjang... sume ajak balik dah dekat subuh masa tu.... apek tu tetap amek kete tu bawak balik trus ke penang... fredi kunci pintu n gate .... pastu kitorang pun blah.... esoknya mmg dah x larat bangun... lusa datang keje...baru tau aku ingat aku sorang je yg ponteng... rupanya ... siva, wacai ngan femau pun sama....tapi fredi x bising pun.... coz dia dah tau apa yg jadi....

Lebih kurang dua bulan pas sume kejadian tu...fredi panggil kitorang msuk opis... dia bgtau yg apek tu mati eksiden... kat tempat lebih kurang sama ngan adik dia.... kitorang pun xtau lah kete tu berantu ke....or apek tu ada yg x kene...hmmmm ntah la....

CAMTU LA LEBIH KURANG CITENYA... KALAU ADA MANA2 PART YG KONPIUS OR X TESUSUN... MAAF LAH YE.... TAPI AKU CUBA TAIP SUPAYA MUDAH PAHAM.... TIMA KASIH....

NANTI AKU SAMBUNG CITE KAT WOKSHOP GAK.... ( penampakan cik ponti....)

Rate

1

Follow Us
sanggup apek tu drive jugak kereta tu. bukan orang cina ni superstitious sikit ke? lepas eksiden slalu diorg terus jual kan keta tu? hmm, tapi ajal dah sampai kann..

teruskan bercerita, TT. memang best citer TT ni. ash nak carik la citer2 TT yg dulu sementara tunggu citer antu workshop

tima kasih kawan2...kadang2 kisah benar ni payah nak di olah ayatnya.... kang takut org kata bohong plak...besenya kalau kisah2 benar ni, endingnya x macam yg kita harapkan.... coz dalam real life xde jadi camtu...nak wat camane....

wahh!! ade sambungan. tp kan TT, kenapa dia trgamak bawak kete tu lg? bukan sbb takut or fobia dgn kete tu tp sbb kete kalo dah eksiden mesti dah tak best nak bawak kan? hmmm..

neway, cpt2 update cite baru.....

Reply 65# babette

kalau ikutkan mmg kete dah xciden ni x syok bawak.... tp mebi pasal apek tu dah tua kot...tu pasal dia x kesah agaknya... xpun ada sentimental value agaknya

gaknye lah kan. org tua mmg gitu.. suka bwk kete lama2.. ko takde cite lg ke united? cptlah cite. sume cite ko best2.. aku tunggu ni....

Reply 66# United

yup.... menunggu juga sambungan....

berani2 takut je ni

Reply 67# babette

cite tu ada je..tapi masa nak mengarang tu yg xde ... aku kalu leh nak karang supaya sume yg baca mudah paham...n penting skali cite yg benar ni dapat di hayati ....maksudnya kira cam org yg baca pun dapat rasa dorang ada dalam situasi yg sama...

sonot le baca citer en united ni... leka dibuatnye.. suploh bintang la camni

seramlah cerita awk nie.....dah lah sy pun kerja dekat bengkel kereta juga....
nnt mesti terbayang2 jer...

tima kaseh kawan2... skang ni tgh nak cari masa nak taip cite yg selanjutnya... cik ponti kat wrkshop.... tapi lum ada masa sesuai...siang malam cbuk.. tggu ye kawan2..

seramnya...

ok kawan2 skang aku nak sambung cite seterusnya....

Petang tu aku , turu ( pomen merangkap part time guard ) , jiji , esal , saip n ( 3 org kawan2 saip ...aku x bape kenal sangat ).... cam bese la petang2 lepas abis keje , masing2 duk lepak kat guard post , ataupun kitorang gelarkan 'pondok'.... lepak punya lepak, dari cerah dah bawak ke gelap...

Lepas marghrib sume nak grak dulu...kecuali turu la kan, dah dia guard kat situ... malam tu dah janji nak jumpa balik dalam kul 12 ....  so sume grak la balik.... plan kitorang cam bese la, sama cam mggu2 yg sebelum ni... lepak main game n pastu g kedai mamak borak2...

So tibalah waktu yg di janjikan ... aku org ke dua yg sampai... aku tgk kete

alahai bos panggil lak.... malam kang aku sambung k ... maaf ye kawan2...

best giler

cpt sket,,hehe