CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4492|Reply: 10

mungkin ya....

khabar aku br dpt dari isteri opismate aku di mana isteri beliau adalah pegawai gred 52 di kementerian kewangan bahawasanya kakitangan kerajaan bakal nikmati kenaikan gaji 25 percent unt kump sokongan..15 percent selebihnya...mungkin ya sebab thn lepas mulut yg sama ckp yg kakitangan kerajaan x dpt bonus cuma akn dpt bantuan khas hari raya dan mmg ianya betul...kot2 ada sesaper lak yg dengar khabar angin berupa berita gembira ini sila syer...he he apa2 pun klu x benar kita sepatutnya bersyukur sebab potensi unt dibuang kerja amat rendah sklali,dan masa kita tua nnti bole mkn duit pencen tanpa perlu keluar peluh cari pendapatan lepas pencen...yg penting berkhidmat dengan penuh berhemah dan ingatlah kita semua (kakitangan kerajaan) dh sign akujanji...soal gaji naik ke tak tu cuma hiburan untuk dibincangkan...elok jugak sembang2 gosip2 naik gaji dari jaga tepi kain org kan...

kalau benar..alhamdulillah dengan harga barang2 dah naik semua sekarng ni..bagus sangat2 kalau naik

Cuepecs smlm ckp akur sudah ngan alasan kerajaan kata duit tadak..tp x taw la kan gimik ja..nak raya ka pilihanraya nnti br dpt naik gaji agak nya..

ttg kenaikan gaji kita sepautunya bersyukur sebab kaitangan kerajaan PASTI akan nikmati kenaikan gaji tahunan megikut gred masing2, jika nk bandingkan dgn firm2 swasta blom tentu tetiap thn naik gaji..walaupun kenaikan kita kump sokongan ni puluh2 jer setahun, lama2 jadi riban2 gak kan...bab kenaikan tahunan pegawai2 tksah ckp la mmg ratus2 setahun..so kalu x dpt pelarasan mcm ceupacs mintak pun aku rasa kita masih lagi terbela...so bersyukurla dgn apa yg diberi, klu x sanggup keja ngan gomen jgn apply la kan...aku rasa klu aku buat bisnes nasik lemak tepi jln pun lom tentu aku dpt untung sama bnyk ngan gaji aku skrg..yg penting cara kita manage gaji tu..klu asyik nk branded jer mmg la rasa x cukup gaji..lagi besar periuk lagi besar la keraknya. cam aku mmg aku potong gaji terus ke tabung haji n asb, ha tak yah pikir brapa balance aku tetiap bln unt saving..klu ada lebih aku masuk la dlm tabung botol mineral aku kat bilik tu..kalau ada lebih bnyk skit aku buat byr bil bulan depan, so duit bil aku sepatutnya unt bulan depan bole la aku tunaikan hajat aku yg may b dh lama tersimpan mcm nk merasa hbeg baru ke...kesimpulannya naik gaji ke tak naik ke tepulang pada cara kita manage rezeki yg ada tu..klu kjaan bagi 100% kenaikan pun, tetiap hari shopping sakan mcm xde makna jgk kenaikan tu..ha tp klu betul ada kenaikan sama2 kita isi borang tambah lagi potongan bulanan ke sab atau mana2 akaun simpanan skrg...kena paksa diri beb unt menyimpan...

ttg kenaikan gaji kita sepautunya bersyukur sebab kaitangan kerajaan PASTI akan nikmati kenaikan gaj ...
ladyeffy Post at 12-5-2011 14:03

aku sgt2 bersetuju dgn engko...

Sama2lah tunggu bajed nnt.Harap PM umum pelarasan gaji masa tu.Sbb dah jenuh tunggu dari satu tarikh ke satu tarikh tapi tak der juga.

Follow Us
Sama-sama la menunggu berita baik ini...    Andai x dpt pun redha dengan apa yg diperolehi....

aku pon ader dgr gak.....peg aku pon ckp cm tu

aku pon ader dgr gak.....peg aku pon ckp cm tu
zuraidah1 Post at 18-8-2011 12:07

kalo 25%....aku dapat dlm rm250 gitu...bnyk maknanya tu

Kalau 25% banyak tu dlm 300 lebih.Dapat la menabung......Tapi macam tak percaya je.Kalau ada syukur

kalau 25% mmg byk...
bertambah banyak untuk staff2 sokongan yg dah lame keje...