CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10748|Reply: 16

Penilaian 360 darjah ganti PTK...

Wajarkah prestasi kakitangan awam dinilai menggunakan konsep 360 darjah oleh pegawai atasan, rakan sejawatan dan kakitangan bawahan untuk pertimbangan panel khas bagi kenaikan pangkat, pengisian jawatan lebih tinggi serta penempatan baru bagi menggantikan Penilaian Tahap Kecekapan (PTK) yang dimansuhkan?

Bagi komen anda skit pas vote ok..
Single Polls, Total 18 Users voted
Your User group have no permission to vote

tak setuju...langsung tak melambangkan KECEKAPAN...

Reply 2# ladyeffy

da vote lom?

Most of gov staff are malay..malay well known ngan sikap PHD nyer..So aku x rs 360 degree appraisal ni satu keputusan yg tepat..yg ptg kena ubah minded dulu n buang sikap phd ni dulu br leh well implemented..

stkt ckp jer dan berpolisi.... kt pelaksanaan hampeh jer....
maklum lh yg buat nyer human being...

bg pendapat aku bagus la sbb amik berat tnt pendapat org bwhan,setaraf dan atasan seseorng so hubungan baik antara rakan sekerja nih baik la...cuma aku muskil nih cara pe diri kite di nilai...org2 ni kena isi borang ke, or nilai secara rahsia ke..ke org2 nih yang tanya kite soalan ttg kerja...tp pe2 pun panel khas tu pn kena la berintegriti... gomen ni cam da sinonim ngan kabel2 n kroni2 nih..ampu, kipas n lain2...takut2 gah canang itu ini tp perlaksanaannye ttp sama cara lama..

Follow Us
Dah vote...
  Saya tak setuju.Sistem ni membiakkkan manusia yg suka bermuka2,bermulut manis,kuat mengipas demi nak mendapatkan markah yg lebih oleh kawan2,bos dan org bawahan yang menilai diri seseorg itu.
  Alangkan sy yg dulu dapat aras 4 pun dengan cara exam ada org kata saya kenal dgn pemeriksa kertas.Sedangkan saya tak tahu pun siapa yg tanda kertas exam saya.Nampak sangat ramai penjawat awam yg hasad dengki dengan kejayaan org lain.
  Klu 360 darjah ni terlaksana tengok jer la nanti macam mana.Yg baik dengan dia dapat la markah tinggi.Tak kurang baik walaupun tahap kerja terbaik susah la nak dapat markah tinggi.Manusia kan ada emosi.emosi akan mempengaruhi keputusan yang dibuat.Kecualilah yang dinilai itu kita tak kenal.So kita akan nilai berdasarkan tahap kualiti hasil kerja dia je.

sistem yang tak bijak serta ternyata tak cerdik!
masing-masing berdengki tahap gaban...fitnah sana fitnah sini..
kalau gitu apa guna LMPT? Kalau aku aku cari staff yang kamcing yang tak selalu buat peel...
member gred setaraf yang aku dgn dia akan buat barter trade....ko bagi baik  aku bagi baik
amacam?

emm tq atas feedback yg diberi.. actually sistem nih cara pelaksanaannya dah dikeluarkan ke?

JPA kata bulan JULAI akan diadakan PROSPEK untuk menggantikan PTK.Sekarang ni lagi 4 hari nak masuk bulan Ogos.Senyap je tak der apa2 berita pun pasal penilaian terbaru ni.

salam semua...sori xleh nak votee la...huhuhuhu...tak setuju...ermm..rakan sejawatan????biar betul...???manusia terutama sekali melayu memang kuat dengki pun...ade ke yg nak tgk rakan sejawatan lain yang ade kelebihan sikit nak naik.???kalo pegawai atasan pun kena kuat kipas baru boleh naik...tu pun kalo pegawai atasan nak lepaskan...pe la...tak telus...dan banyak "bias"

emm pas ak pikir2 rasa2 cara terbaik adalah dgn menghadiri kursus kemudian diadakan ujian pastu klau lulus baru boleh diperakukan kenaikan pangkat or anugerah cemerlang or wat eva la..

tgk dulu 1st pelaksanaan dia camne... kalau ok baru boleh komen

dah diumum ke format baru tu?

dgr cite format ni dimansuhkan..dh ganti ngn yg lain kekdahnyer..

exam PTK x penah2 pat 4...
cam ampeh jek soklan...
huhhuhu