CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: IceCream_Soda

minta org bayar balik hutang

Reply  IceCream_Soda

mintak tu kias2 la, pastu wat la alasan tengah sesak nak pakai duit..
ciklala Post at 10-5-2011 14:24

kias sudah.. xberkias sudah... suh org tgh ckp pun sudah... tinggal aku belum post kat wall FB depa ja lg.. jawapan standard:1- meh kasik no account cukup bulan ni kitaorg masukkan
2- bukan xnak bayar, tp ada org pun pinjam dr saya.. tgh tunggu org tu bayar balik baru leh bayar utang u
3- eh belum bayar eh... rasa dh bayar ari tu

so en suami bagi pinjam ke?
kalu ai xde duit...mmg terus terang ckp xde duit
kalu ai xmo bagi. ...
chaintea Post at 10-5-2011 14:37

huhu en hubby kat oversea nun... so aku lah harapan bangsa skrang ni. mana nak jaga anak lg, MIL sakit lg, abg2 ipar, biras pun aku jugak nak kena layan kerenah...

sgt berbau ikan kan..... lusa dia balik siap dia... aku dh prepare berbakul2 leteran...
cuma masalah aku, bila hati tgh panas camni aku membebel, esok2 dh sejuk xsampai ati pulak nak bising

erkk tang mana berhantu?? ok ajer aku tgk... anggun menawan
IceCream_Soda Post at 10-5-2011 14:21

kan... ok apa
TT, buat2 dah tukar no. hp baru je. x pun cakap nak guna duit.

ada sedara aku sorg ni pun suka pinjam aku, pdhal adik-beradik dia sume lagi byk duit. and ada je sedara aku lain yg laaaaaagi kaya x byk tanggungan. last weekend dia sms nak pinjam, janji nak bayar end of may. tapi duit dia pinjam last year baru bayar separuh. aku tanya, nak bayar end of may tu sekali dgn yg dulu ke? dia kata x. last2 aku ckp aku xde duit, terus senyap membisu seribu bahasa.

tau la aku ni x kawin xde anak lagi, tapi x bermaksud aku xde tanggungan lain... nak menyimpan pun payah. kdg2 aku rasa dia saja pilih aku sbb aku ni jenis x kisah kot

sape yg nak ngaku ada hutang dgn org?
Sh@rk_iR Post at 10-5-2011 10:53

saya ngaku..saya pinjam duit ngan MARA..ada belen lagi RM 2000

kias sudah.. xberkias sudah... suh org tgh ckp pun sudah... tinggal aku belum post kat wall FB d ...
IceCream_Soda Post at 10-5-2011 14:41

penat jugak orang macam ni kan..
apa kata u text them use capital letter.

NI NO. AKAUN BANK 000*******, PLEASE BANK IN RM** TODAY!!

takpon text macam ni, contoh ye;

Lina sayaaangggg..ni no akaun i  000******, u bank in hari ni tauuu..
takpon kalo nak bayar cash lagi bagus,
i tunggu depan ofis u tau..i nak beli IPad ni.....

Reply 44# chaintea

saya pun ada hutang MARA sedang bayar balik ansur2... ikut kemampuan... tapi lari dari utang tu tidaklah... InsyaAllah akan setel dlm 3-4thn lagi.

dan hadis yg saya tepek tu pun saya pernah terima dari debt collector yg tak tau apa2... celcom je silap .. kontrek broadband 18bln... budak celcom g kira 24 bln konon, baru cukup... ni ntah budak mana silap cek rekod... hantar nama saya kat debt collector (agent).. agent tu antar notis tepek hadis tu... berasap la saya... sbb masa saya nak terminate tu 2-3x kira berapa haribulan tamat tempoh, takmo penalti punya pasal...

ni celcom nak kutip jugak konon, sekali kena sergah 'awak ni tau kira ke tidak?' baru la senyap takde bunyik2 dah.. agent pun dah dpt info terbaru tu... senyap je..

nak kutip pakai hadis kononnn... data tak cek dulu tu silap laa

Follow Us
penat jugak orang macam ni kan..
apa kata u text them use capital letter.

NI NO. AKAUN BANK ...
ciklala Post at 10-5-2011 15:28

camni semua kawan2 leh la buat... kalo abg, adik, pak sedara? slalunyer aku guna parents utk mintak, kalo dh berkali2 mintak xjln

aku pun salah satu mangsa..hutang xreti nak bayar..aku tgk dalam fesbuk org yg hutang aku tu siap beli keta n berkaraoke lg,hampeh:@ aku pun post kat wall aku,aku cakap 'susahnya bila xde duit,dah 3hari xmakan, bila la duit nak beranak ni...' xlama kmdian member aku yg berhutang tu pun kol n cakap nnt dia bank in duit hehe...

nina byk kali gak kena camni.... sakit hati sgt bila kta sms ke call ke dorg x jawab wat xtau... mmg trasa mcm kita lak pengemis minta org bayar duit kita...

bila dh abis sabar apalagi sms penuh ngan maki hamun la... br la ada masuk akaun sket2.... skurang2nya adala dia bayar

aku pun salah satu mangsa..hutang xreti nak bayar..aku tgk dalam fesbuk org yg hutang aku tu siap be ...
amlisa Post at 10-5-2011 19:05

hehe bagus ni, nak buat post sedih2 kat FB... tp agak pasti akan kena bebel ngan en hubby sbb sound like dia as hubby xkasi bini duit pulak

ni aku tgh msj ngan org yg utang kat aku..

so bz la nih? takpe2..dipendekkan cite, sbnrnye aku kene tanye gak la sbb kalu aku dok senyap je pun susah gak.. huhu... tp sila amik perhatian ye aku bukan nak pakse2 ko ke ape tp paham2 la sendirik ye.. aku sbnrnye agak kesesakan wang la skang sbb bnyk beli persiapan bertunang...huhu..aku bertunang 28hb nih... aku bukan jenis yg ske meminta2 sgt sbb aku pun taknak bebankan org yg hutang ngan aku tp skang aku dah sampai tahap aku sendiri kesempitan wang...huhu.. jd ko leh tolong aku tak skang??
sile jgn terasa ati ngan aku..........
i'm sorry...............

[dia]
Report · 10:24pm
aku phm
mmg slh akupn
bknnye aku sngaja xnk byr utang aku kt ko tu

[You]
Report · 10:25pm
tauuuu................. huhu.......

[dia]
Report · 10:25pm
tp aku msh xmmpu...
even 300 je utang aku tu..

[You]
Report · 10:26pm
huwaaaaaa.........ansur2 pun takleh ke?
ke ko ada utang ngan org len gak beribu2 sampaikan ko kene bayo utang org len dulu????

p/s: aku dah terjangkit virus poremer yg ske tepek sms tu plak..huhu

wpun aku membuat cerita sedey seperti di atas, masih tak berjaya gak mintak utang sbb kisah dia lg sedih..sudahnye pasrah jela aku menunggu nih...

n sudahnye aku mcm jadi kaunselor kewangan lak kat dia... haishhhh....

ko paksa dia bayar rm50 dulu... minta gak sket2 supaya berkurang jumlah n dia  bayar wpon ciputtttttttt ;) nina penah ckp 'x halal' supaya org bayar... n dorg bayar bl dh kena ayat camtu...

dah cakap dah suro try simpan rm50 sebulan tp dia kata mmg dia tak mampu menyimpan langsung.............

teringin gak sampai nak kata xhalal tu.. tp aku jenis pikir panjang, yer la kan ari ni ari diaorg.. esok2 mana tau kita xder duit terpaksa pinjam ngan diaorg pulak.. aku takut kang org kata camtu kat aku balik...

n sudahnye aku mcm jadi kaunselor kewangan lak kat dia... haishhhh....
oceanflavour Post at 10-5-2011 22:53

hahaha cara bagus utk elak org dr mintak bayar utang..

kat sini takde ke forumer yg suka berhutang? semuanya mengaku jadi pemberi hutang..........
MinyakAngin Post at 10-5-2011 10:16

haha.. nak minta org bayar hutang susah oo....

to TT & lain2 forumer...
nie tip dr aku la..x pasti akan berkesan utk peminjam korang...

setakat nie dh berjya utk aku...
2 orang peminjam yg sungguh liat nk byr hutang aku...
setelah aku kirimkan poskad ke alamat kampung diorang...
Alhamdulillah...bru diorang tergerak hati nk byr...

aku pun risau gak member ade pinjam rm2k kat aku ni. aritu nak pinjam rm2k lg, TAPI AKU KELENTONG XDE DUIT. terpaksa beb. kang jadi rm4k plak.. lg tinggi risiko kerugian.

-member aku bagi tips, (utk yg dah kawen) : suami isteri kena pakat, kalo kawan suami nak pinjam duit, suami tu beritau "bini aku pegang duit, die x kasi!" & kalo kawan bini plak nak pinjam, bini cakap "duit aku sume laki aku pegang, die xnak kasi pinjam"