CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10758|Reply: 13

KELAYAKAN NAIK KAPAL TERBANG

Salam,

kepada yg keje gomen, nk tya sket,kt tpt kje korang gred ape yg layak nek flight?
bkn pe,klo tgok pekeliling, sume gred layak, tp tpt kje aku,bos ckp pekeliling bru kuar,nyatakan hya pengarah je layak nek.
even timb. pengarah pun dia suruh mta permision dia dulu klo nk nek.
betulke?
de sapa2 yg expert bab2 pekeliling ni x?

aku xtau kt ruang mana yg sesuai nk tya benda ni.klo silap ruang,mohon maaf ye.

Post Last Edit by AbangSidi at 28-3-2011 12:42

Reply 1# nur_aswad200183

gred 41 ke atas (tetap atau kontrak atau sementara) layak untuk mendapatkan kemudahan kapal terbang untuk tugas rasmi dengan syarat perjalanan lebih 240km dan tempat yang dituju itu ada airport yang tidak memerlukan tambahan jarak perjalanan. Contoh  1: tugas rasmi di bandar Gua Musang, tetapi lapangan terbang di Kota Bharu , maka anda tidak layak menaiki kapal terbang.tetapi jika : tugas rasmi di Kota Bharu, maka anda layak menggunakan kemudahan tersebut.
Memang kuasa kelulusan diberi pd pengarah. Kerana perjalanan melalui kapal terbang HANYA DIBENARKAN SEKIRANYA perjalanan itu lebih menjimatkan dari segi kos dan masa.

Kalau ikut pekeliling, memang semua gred layak tetapi itu semua on paper sahaja. Selalunya permohonan dari gred 1-40 takkan diluluskan.

tak pasti pulak sebab i prefer guna driver or drive sendiri...naik flight leceh sgt byk procedure and i think naik flight bukan membantu menjimatkan wang.  mcm kami ni hanya layak naik MAS, so bayangkan harga tiket mas pegi dan balik contohnya dari Kelantan ke KL...dah spend berapa ratus kat situ...

sekian.

kelayakan bergantong kepada kelulusan pengarah.....
semua kakitangan adalah layak naik kapalterbang
kalau tak dari semenanjung ke sabah atau sarawak naik la kapal atau berenang...
kebiasaan nyer..... atas kebijaksanaan pengarah demi beban tugas atau kepentingan masa
atau keperluan maka pengarah beri kelulusan untuk staff bawahan naik kapalterbang

Reply 1# nur_aswad200183

pengarah ko jeles ler tuh...

kelayakan bergantong kepada kelulusan pengarah.....
semua kakitangan adalah layak naik kapalterbang ...
BENTARA Post at 29-4-2011 15:42

betul tuh.

Follow Us
opis aku 27 ke atas leh naik
tak heran pun sebab dengan airasia... everyone can fly
diorang lg hazab la kan? nak nek flight pun kena tggu sponsor gov

~~~~ ayat insan yg tak dapat kelayakan naik kapal terobang neh

kat opis aku PAP pon boleh naik....semua tu bergantung pada kedudukan kewangan pejabat ko.....naik flight banyak kos tersembunyi....bukan harga flight je.... claim ke airport lagi, leh effect elaun harian atau elaun makan sebab kena gerak awal utk check in dll...kalu banyak peruntukan takde pengarah nak sekat de...

mksudnya gred 41 tk boleh ke naik air asia? kalau naik jugak tak boleh claim, camtu?

yuppp...setuju
semua gred boleh naik fligt klu tugas rasmi
apa pun bergantung kpd kawalan dalaman jab dan peruntukan yg ada la
klu xde peruntukan even pengarah pun xleh

kalau budget ada, tak de masalah naik flight..tapi kalau setakat jarak sekangkang kera, memey le tak dpt... tapi biasalah gomen, banyak procedures.. claim pun tunggu berbulan baru dapat.. a.asia pun tiket murah..

**
nak muntah dah nek flight..jemu! rindu nak naik bas, tapi takut. duk accident je memanjang...hehehehe

Reply 11# sweetlips

wahh.. sampai naik jelak dah ea.. aku gak yg jakun lg.. huhu.. klau tpt aku jgn harap la nk lepas.. diorg srh naik transpot darat jer klau dlm m'sia..

Reply  sweetlips

wahh.. sampai naik jelak dah ea.. aku gak yg jakun lg.. huhu.. klau tpt a ...
mrbotak Post at 29-7-2011 11:09

hehehe.. itu je pengangkutan yang pantas untuk berhubung...
takkan nak guna tongkang.. tak rela haku...

sesiapa saja boleh naik flight...tak kira gred...asalkan tempat yang nak pergi tu munasabah untuk naik flight serta menjimatkan masa dan kos. sekiranya jarak tak melebihi 240km, sila naik kenderaan jabatan. Pengarah tu buat gitu sebab dia nak jimatkan duit bawah vot 29, kalo semua dok gila nak terbang...duit tu nanti tak sempat setahun habih terpaksa buat wirement ,tarik peruntukan lain. jabatan juga boleh naik airasia kalo nak jimat kos, tiada halangan pon dari gomen.
Bab tuntutan perjalan yang sape tah cakap berbulan tak dapat tu...dalam perkeliling 14 hari dari tarikh diterima duit dah bank in dalam akaun. sekarang nie berbulan tu dok kat tangan sapa? ke buat tuntuan tak betul kena reject semula ataupon tuntutan dalam taraf perakuan oleh ketua jabatan.