CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DanIno

Boleh kaya ke jadi tentera ni?

itu biasa la mek..kalau 2 2 berkerja,benda2 camni asam garam la..yg pnting kena setia 1 sama lain. ...
dirr Post at 6-7-2011 10:22

kalu bhenti keje 2 mmg somi x izin la sbb 2 cita2 sy nk jd pndidik...ape2 pn dia ckp kita harungi sama2...sy ksian jg kt somi sy xkn nk biarkn dia ssorang je cari nafkah wlpn 2 mmg tanggungjwb wajib,alhamdulillah umah pn somi dh beli tp kami xbg sewa,ye lah syg coz umah baru kalu bg sewakn abis lah umah 2 nnti kalu pnyewa 2 bkn seorang y bersih or cermat...kami sama2 kongsi bayar...sy duk ngn mak coz skrg ni tgh pknen...kalu somi balik kitaorg akn duk umah kami cam duk hotel lak...hahahaa ..slesa gak la...ye la kalu time2 cuti umah ibu bapa kn ramai adik beradik y balik bkumpul...kalu balik umah sdri senang kit...

hubby ku koperal udara jer.......... sbb kawin dia bli umah kt sg petani skang sewa kn umah tu. aku  ...
zuraidah1 Post at 6-7-2011 15:52

aku rsa la kan Zu..masalah yg kau hadapi ni kebanyakan tentera mengalaminya jugk..tentera ni bila pilih pasangan hdup memilih sikit..nak yg cantik-cntik, ada kerja baik2..kalau boleh yg bidang profesional mcm doktor,pensyarah,peguam,cikgu..paling koman pun nurse.tapi kesannya untuk jangka masa pnjang..jd cam ni la..sorang kat selatan,sorang kat utara..aku ada sorang kawan NAvy Lumut..wife dia pensyarah kt Ipoh(inst. swsta) hari2 berulang dri Ipoh Lumut..jauh tu kat 2 jam lebih..kos tinggi yg teramat sgt.duit sentiasa xckup.walalupun wife dia gaji mahal, tapi nk bayr duit pengasuh..kereta,rumah, aku rasa aku lebih stabil dari dia walaupun wife aku xkerja.
kehidupan sama je..dia ada kereta aku pun ada,moto,rumah..aku tiap2 tahun pergi thailand ngan singapore jln2..cuti sekolah hari tu baru je pergi Universal studio kat s,pore(aku xbuat pat time tpi aku smpan kat yuran koperasi banyk skit,ckup thun aku keluar kan dividen tuk buat modal jln2)..pastu tiap2 mingu p tgok wayang..
aku balik rumh dah ada org masak..duduk makan je.,dn kebanyakn member2 aku tk akn kerja lama..cukup tempoh 13 mesti keluar..mana nak thn dok jauh2.bila berenti tak ada plan itu yg jd tak tentu hala.
tingal berjauhan ni kalau ber2 lagi ok la..tpi bila anak dh masuk 2..nak byr 2 kereta,dua rumah..sakit kepala jugk.
hidup ni senang..kita yg bgi susah..

Post Last Edit by adila_man at 7-7-2011 12:35
Salam, saya ada satu pertanyaan penting. Boleh jadi kaya tahap jutawan dan billionaire ke kalau jadi ...
DanIno Post at 28-2-2011 20:43

senang aku jawab laaa.... pas ni jangan tanya lagi soklan tu. Mana boleh kaya kalau kau kerja dengan kerajaan atau makan gaji. Kalau kau nak kaya kerja sendiri la, lagi kuat kerja lagi banyak masyukkkkk..... ! adoiiiiiyaiii..!

kalu bhenti keje 2 mmg somi x izin la sbb 2 cita2 sy nk jd pndidik...ape2 pn dia ckp kita h ...
jahcomel Post at 7-7-2011 08:06

tangungjwb suami memberi nafkah pd isteri dn kga...
tapi zamn sekarng ni tngungjwb tu bkn pd suami saja..isteri pun kena keluar mencri nfkh sama.tpi hdup kta ni singkat..kalau kita ingt zman knk2 yg lepas rasa mcm bru semalm zaman tu berlalu.Hidup kta jugak bukan nak kerja saja sampai mati..,hidup ni kita nak berbakti,buat amal sbnyak mungkin,tengok anak membesar dpn mata,jln2 tengok pemandangan yg cantik2..cuba bayangkan selma perkhidmtn 22 thun tk dpt tingal bersama..rugi tk?
bila kita dah tua..kita akn rindu nak khdupan yg kita lepaskan dulu..nak tengok ank merangkak,bejalan..berlari.waktu tu xkn datang lagi ianya akn berlalu mcm air kt sungai..
jika 10 tahun masih tngal berjauhn saya nasihatkan slah sorang kena berkorban..kerja ni kt mana2 ada..asalkn kita rajin berusaha mencari.fikirkn masa dpn ank2..ank2 ni bila slh sorang tak ada bersama ..kehidupan dia xnormal..unbalance.
duit ni dpt la bnyak mana xkn ckup..,kerana manusia ni Nabi Muhammad S.A.W pernah berkata.."manusia jika diberi satu lembah emas,dia akan berusaha untuk dapatkan satu lagi lembah"itu adalah lumrah.

Reply 97# dirr

best la bc kesa hidup abe ni..dh la prihatin ngn tgs as askar..prihatin pulak nk cari duit lebih...msti awk pon prihatin jg ngn wife n anak2.bhgia deorg ada suami & ayh mcm awk..

sy ni,bf tntera...mak sy lum dpt terima lg,alasan dia tntera ni pindh rndah,pencen awl nnt sapa nk sara anak..tp sy tau,sbnrnye dia nk mksudkn,jd tntera ni xbyk duit..even bf sy tu kewangn dia agak selesa,n plan lps kawin pon ok,sy x berani nk xplain kan pd mak sy..mak sy agak 'kebendaan'...

skrg ni hdup sy resah je selagi mak belum rstu hbngn kami..sumenye sbb mak pndang pada kerja dia...sedey sgt :cry:

Reply 105# eymazaki

Ini semua soal jodoh..berserah pada Nya,Dia lebih mengetahui mana yg terbaik untuk awk.,apa yg mak awk tu ckp semuanya betul.tentera ni(sya xsuka guna istilah askar kerana askar ni selalunya untuk tentera darat..udara ngan laut dipanggil Laskar) gaji tak besar,tpi kalau masuk guna SPM boleh dikatakan agak besar dibanding dgn sektor awam yg lain.tapi jika bidang profesional mcm dokto,jurutera dn pilot gaji tu agak kurang dri org awam..tapi kelebihan pda tentera suasana kerja tak begitu sibuk.Semuanya ada pro dn kontra,baik buruk..mana2 kerja pun gaji besar @kecil yg penting kta kena beringat dan menyimpan.
apapun bgi pndpat sya,kehidupan diluar(awam) lebih baik.,jika rajin berusaha,kreatif,sentiasa berfikiran +ve,InshaAllah bleh bjya.
kehidupan ang.tentera terikat dgn operasi dan duty.,jd untuk cri kerja sambilan agk tbtas.,duit gji yg dpt itulah di guna sbaik mgkn.
Yg pnting bila awk brmahtanga nti jgn ikut org,.hidup sederhana tpi bnyak smpn duit.

Follow Us
Reply  eymazaki

Ini semua soal jodoh..berserah pada Nya,Dia lebih mengetahui mana yg terbaik unt ...
dirr Post at 10-7-2011 09:36

beto 2...sy ni dh sbln lbh xjupe somi,somi masih bkusus lg,pas masuk utan sambung kusus lak...tp kna byk sabar laa,sblm kawin dulu pn dia dh bgtau y tentera ni masenye terhad sikit...alhamdulillah sy leh phm ngn tugas somi sy...wlpn dlm ati ni Tuhan saje y tau yelah rindu sgt2 ...sy tgh peknen nii.. ....

Reply 107# jahcomel

siannya..tengah pgnt la ni,,sabr bnyk2 Ck jah yer
saya ni walaupun tak la ada masalah sgt(kewangan,kerja dan fmly) tpi hati ni rasa mcm dh tk nak nk kerja tentera lgi.ckup tempoh ingt ak keluar bris je,bgi la plak adik2 pangkat tu.rumah pun dh beli kt ipoh ingt dok sana la kot..,continue bisnes wife buat wedding planner,sya buat transport service,hantar rombongan kahwin,smbil2 tu beljar bka syarikt trvel tour.,harapan nak kaya tu cerah la sikit,kalu kerja ni sampai mati la xkya2.,dan yg penting ada ler jgak kedai untuk ank cucu usahakan bila sya dh tak ada nanti..mcm warisan turun temurun la.,
kalau nak tngu pencen bru nak buat semua tu sya ingt tk buat la kot,baik dok rumah main ngan cucu,pi masjid.lepak kdai kopi.
Allah Taala suka org kaya,,pasal bila kita kaya kita boleh tolong org susah.,dan Nabi Muhammad S.A.W pun minta kita berniaga,kerana disitu dtgnya rezeki yg melimpah ruah.kakak sya bniaga air,topap,aksesori hp pastu ada jual produk mekap.sekrng dh bleh pkai MPV Cherry..jeles tul tgok,kat seribu jgk istalment sblan.bila tgok kejayaannya tu hati berkobar2 semangat nak bniaga.pastu duit pun bnyak,tahun lepas masa melancong pi Hatyai bnyk dia yg kuar duit,byar duit hotel ,mkan minum.ishh kira best la..

Soal gaji atau kaya ni terlalu subjektif...jikalau sosio ekonomi politik berlandaskan yg benar2 bagus...mungkin lebih comfort drpd ala kadar...tgk militan luar negara...ada yg keje takat prebet jer tapi ada sebuah rumah family hidup sempurna...diorang dibayar tinggi kerana RISK...kalo dimalaysia aku tatau gred purata berdasarkan apa...mungkin dibayar dgn azam  kot janji alhamdulillah mesia aman...walau apa pun aku suka berkawan dgn org askar...coz apa2 kesusahan jarang complain...mmg menitis air mata bila tengok gaji diorang dgn family yg beranak ramai...usahkan nak dikira dgn wang...sampai ke tahap butiran beras pun kena ambil kira juga asalkan semua cukup makan...

Reply  eymazaki
Ini semua soal jodoh..berserah pada Nya,Dia lebih mengetahui mana yg terbaik unt ...
dirr Post at 10-7-2011 09:36

ya mr. dirr,mmg semua ni soal jodoh kn...cume sy xtahu de ke x jodoh sy dgn dia,

dia dh susun smua sekali plan utk kawin n lps kawin..sdgkn mak sy stil lum bg tanda yg tunjukkan dia restui hbngn kami,

sy xde kwn sape2 pon selain dia,de jg 2,3 org dtg risik,keje bgus2..tp mak x terima pon...
ni sy dh de kwn,dgn abg askar ni,mak pulak x nk terima..sy runsing sgt...

ya mr. dirr,mmg semua ni soal jodoh kn...cume sy xtahu de ke x jodoh sy dgn dia,

dia dh susun ...
eymazaki Post at 11-7-2011 14:28

solat istikharah la..minta doa kt Allah supaya dpt ptunjuk dari-Nya...

solat istikharah la..minta doa kt Allah supaya dpt ptunjuk dari-Nya...
jahcomel Post at 11-7-2011 16:48

betul tu itu jln yg terbaik untuk buat pilihan..,jgn difikirkan sgt..Allah S.W.T nak uji tu.Ibu mana yg nk tengok ank nya susah.,kerja tentera ni memang la tk senang tpi terjamin la siki msa dpn tu..,bila msuk hosp.bersalin ,seposen pun tak kuar.kakak sya berslin kt Hosp Ipoh kena kt 300rm.,tpi wife berslin untuk 2 2 puteri kt rumah tu pre of cas,(then dpt wad kelas 1 tpi dia tak nak pasal tak ada kawan nak sembang)..memang la bwa grenti leter,tpi pejb tak ambik pot semua tu.mcm syarat je bgi GL.
ni ada stu kisah,ibu sya kena small operation buang ketumbuhan kat kaki..sya bwa pgi hosp swasta tnya bpe harga? kt 3ribu nak buang benda tu.,mna nak cri duit bnyak tu..,pastu bwa pgi hosp ang.tentera.alhamdulilah selamat.dan yg besnya semuanya fre,termasuk juga rawatan susulan.Sekarang ni ibu dan bapa mertua termasuk dlm org yg boleh menerima rawatan secara percuma.dulu hnya diberi keutaman pd ibu bapa sendiri,isteri dn anak2.awk citer la benda ni kat ibu awk.,ckp kat dia nanti kalau mak sakit ada juga kemudahan yg mak akn dpt bila ada menantu kerja tentera..klga angota tentera ni akn diberi keutamaan priority no 1.
dan kalau awk kawin ngan org awam (bukan tentera / polis ) bila suami meninggal memang la susah,(kecuali dia ada masuk insuran)tpi bla awk kawin ngan tentera otomatik duit semua dpt kat awk asalkan dia dh tukar nama waris ats nama awk.kalau dia beli rumah melalui gov loan otomatik juga rumah tu dpt kt awk.,bila suami pencen pastu meningal dunia sampai ke akhir hayat duit pencen suami awk kn dpt(selagi awk tk kawin lain), bila awk tiada @berkahwin lain anak yg sulung masih boleh terima duit pencen tu hngalah ke pendidikannya yg tertngi.
walaupun pencen masa tu tak bnyak mana tpi cukupla untuk mkn minum sebulan,ta perlu la nak meminta kt ank2.
susah jd ibu bapa ni, saya dh jd ayah sya pun kalau boleh taknak 2 2 puteri sya tu kawin ngan tentera @pun jd tentera xkira la angota @ pegwai.biar dia jd og awam sampai mati dn tak akn merasa phit maung jd ang.tentera.Tapi ketentuanNya qada dan qadar kita tak boleh nak lawan.kita hnya merancang,jika tentera juga jd pilihan kerjaya@pasangan ank2 sya nti,sya kena terima spti mana ibu dan bapa mertua menerima sya.
awk kena minta doa bnyak2;sembahyang jgn tinggal moga Allah S.W.T bgi hidayah serta petunjuk untuk awk dpt suami yg baik dan bertangungjwb.

masuk TNI samada angkatan laut, darat atau udara. sah2 jadi jutawan.

betul tu itu jln yg terbaik untuk buat pilihan..,jgn difikirkan sgt..Allah S.W.T nak uji tu.Ibu  ...
dirr Post at 11-7-2011 22:20

beto 2...ape2 pn phubungan kita dgn psangan kna dpt restu org tua...2 y pling pnting...skrg kita lom nmpak kesannya lg...

lg 1 kalu nk kawin ngn tentera ni kita kna byk bsabar lah...kita xleh nk mnuntut byk prkara sgt kt somi...xsmestinya somi ade slalu bsama ngn kita...cba btolak ansur jgn trlalu mndesak sgt kt somi...keje tentera ni tertekan jg...sy kalu somi bising2 or tgh mlpas prasaan (meluah) sy byk diamkn dri dulu...biar dia lpas dulu...

betul tu itu jln yg terbaik untuk buat pilihan..,jgn difikirkan sgt..Allah S.W.T nak uji tu.Ibu  ..
awk kena minta doa bnyak2;sembahyang jgn tinggal moga Allah S.W.T bgi hidayah serta petunjuk untuk awk dpt suami yg baik dan bertangungjwb.
dirr Post at 11-7-2011 22:20

itulah yg sy mmpu buat skrg,maximum kn doa & solat hajat..

sy mntk Allah tunjukkan jln terbaik buat sy...sbb jodoh kita hanya Dia yg tahu kn...

dia mmg sorg yg brtgjwb,dr segi agama terutamanya,tu yg buat sy yakin dgn dia..dia dh terngkn pd sy,bl sy kawin dgn dia nnt,dia x kn mmpu berikn kemewahan,hdup sekadarnya sj,sume dia dh xplain...& sy trima dia seadanya jika btul dia lah jodoh sy..

trma ksh byk2 ats nasihat awk..sgt2 sy hargai....

masuk tentera jadi kaya??? entah la...senang skit ada la kot..

Nak kata kaya idak laaa ... tapi untuk orang bujang, lebih senang dari yang lain lah. Iye la, makan minum ditanggung Gomen, tempat tido ye jugak, berak kencing pun sama, jadi lebihan duit gaji tu cukup lebih untuk diorang.

Tapi. kalau jadi laskar dalam TLDM atau TUDM .... lagi masyukkkkkkk ....

Masyukkk, ke .... mashiookkk kee ... bila udah kawin .... tinggal anak bini berbulan2 .... mewah duit tak guna juga sebab hati & perasaan nun jauh di umah yang ditinggalkan ... demi Raja, Agama & Negara.

insaf baca komen di sini..
terima kasih sebab share..dpt jugak tahu kehidupan tentera macam mana...
tentera memang selalu kena operasi ke? pegawai tentera pun sama ye? lama ke?

Ada orang yang hidupnya berkiblatkan duit ( harta, pangkat dan kedudukan ). Contoh terbaik adalah golongan perniagaan orang2 Cina, no money no talk. Sebab itulah lahirnya golongan yg memandang rendah kerjaya yang tidak dapat melahirkan golongan jutawan seperti menjadi tentera...