CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Kenapa Gaji Tentera Tak Naik Naik ?

kwn 1 opis suami baru balik dr misi lubnan..9bulan dia kat sana...dgrnya dia dpt dlm 40k... ...
medd Post at 12-4-2011 02:15

leh tahan gak ek dapat....

leh tahan gak ek dapat....
jahcomel Post at 12-4-2011 10:17

ha'ah...tp kena berkorban tinggalkan isteri n anak2 yg msih kecik

ha'ah...tp kena berkorban tinggalkan isteri n anak2 yg msih kecik
medd Post at 12-4-2011 12:44

alaaa bkorban skejap je...2 wat balik pulangan puluh ribu riban utk sape plak... utk diaorg jgk kan

alaaa bkorban skejap je...2 wat balik pulangan puluh ribu riban utk sape plak... utk dia ...
jahcomel Post at 12-4-2011 13:48

jah laki aku katanya tahun depan dia nak join pi lubnan...tak terbayang rasanya macamana ditinggalkan suami lama2 mcm tu...anak kecik lg baru setahun...ujung tahun ni adiknya plak kuar...mmg balik kg la jawabnya aku n anak2 nanti.. risau keselamatan suami pun lg 1 hal... mmg kena buat persediaan dr segi mental n fizikal nih...

jah laki aku katanya tahun depan dia nak join pi lubnan...tak terbayang rasanya macamana dit ...
medd Post at 12-4-2011 14:01

ye ke kak...sabar kak....

Post Last Edit by naufal74 at 12-4-2011 17:45

Reply 110# kamaru

gaji tentera dgn gaji polis yg mana lebih tinggi...

NAPA gaji tentera nk kena naik....
    NAPA gaji polis selalu naik...

(kancilkalerbiru jgn marah )

Follow Us
Reply 118# uzisyaziha

Sidang yang dihormati sekelian.  Anggaplah kami ASKAR ni sebagai INSURANS.  Kalau tak ambik INSURANS, semua kena tanggung sendiri lepas ACCIDENT/CEDERA sebab tak ambik perlindungan INSURAN. cth sapa nk lawan musuh.. nnt...

Sidang yang dihormati sekelian.  Anggaplah kami POLIS ni sebagai INSURANS.  Kalau tak ambik INSURANS, semua kena tanggung sendiri lepas ACCIDENT/CEDERA sebab tak ambik perlindungan INSURAN. cth tak dpt nk selesaikan mcm2 kes dll

Sidang yang dihormati sekelian.  Anggaplah kami KASTAM ni sebagai INSURANS.  Kalau tak ambik INSURANS, semua kena tanggung sendiri lepas ACCIDENT/CEDERA sebab tak ambik perlindungan INSURAN. cth tak dpt hasil cukai ...dll

Sidang yang dihormati sekelian.  Anggaplah kami GURU ni sebagai INSURANS.  Kalau tak ambik INSURANS, semua kena tanggung sendiri lepas ACCIDENT/CEDERA sebab tak ambik perlindungan INSURAN. cth tak dpt ilmu dll

Sidang yang dihormati sekelian.  Anggaplah kami kakitangan swasta rakyat ni sebagai INSURANS.  Kalau tak ambik INSURANS, semua kena tanggung sendiri lepas ACCIDENT/CEDERA sebab tak ambik perlindungan INSURAN. cth nk kena bangunkan negara..dll

Kesimpulannya semua adalah insurans untuk negara dan rakyat..

Reply 111# kancilkalerbiru

sori la semua. aku bukan nak sangat cakap lebih2 kat sini. tapi aku patut juga nak cakap kalau ada org nak banding2 dan nak perkecilkan tugas polis. Kata macam2 kat polis. Kalau dari org awam boleh tahan sikit sebab dia org kurang tahu. Jadi apa yg aku cakap tu bolihlah org awam tahu sikit.  Asal jangan geng askar nak perkecilkan tugas polis sudahlah. Kalau askar nak cerita pasal kerja dia teruk ke, macam2 ke, jangan cakap pada polis sudahlah. Lebih baik cerita pada org awam jer. Kalau ada jugak lg askar2 nak cakap pasl kerja dia, nak banding dgn polis, terpaksa aku fight jugak. Tok Najib dan jugak menteri2 lain tak pernah pun panjat gunung, panjat bukit, tapi ingat kerja dia senang ke?. Tak sakit kepala ke nak handle apa2. Macam tu la kerja polis. Tapi polis ni dah kena beban dua2 pulak. Teruk zahir lagi, teruk batin lagi. Jangan ingat sebut batin tu kepala ingat bini pulak. Batin tu teruk kepala otak la dan bukan teruk fizikal. Kalu dah panjat gunung, panjat bukit, yg guna tenaga banyak tu, maknanya teruk fizikal pulak. Bagi aku lebih baik teruk fizikal dari teruk batin.
Aku nak bagi contoh la... kalau org lemas mati dalam sungai, tambah pulak yg dah lama dan berbau, polis panggil bomba tolong tarik, angkat, polis duk ditepi air jer. Sekali pandang teruk la kerja bomba ni pasal dah guna tenaga fizikal. Lepas serah kat polis, bomba pun balik, habis kerja habis tugas. Polis buat apa pula mayat tu?. Polis kena siasat betul ke mati lemas?. Siapa yg mati?. Kena siasat cari siapa keluarga dia?. Tukang gambar polis kena ambil 10 cap jari dan duduk bersila tepi mayat. Busuk kena tahan la. dan macam2 lagi kena siasat. Boleh siap ke satu hari, 2 hari, 3 hari?. Tak beban ke kepala otak?. Itu pun nasib baik bab ambil mayat bomba tolong. Polis pun dah rasa untung pasal sekarang ni bomba byk dah tolong. Tapi tahu tak, dulu2 kerja dua2 ni polis yg terpksa kena buat semuanya?.

alah, kasi naik lah sikit gaji tentera. apa yang susah sangat. kalau kira elaun, semua jabatan ada elaun kan.

kelmarin menteri cakap nak naikkan gaji tentera... tut-tut...semalam Quepacs pon sebok minta gaji kumpulan sokongan dinaikkan kurang2 rm500..

aku numpang gumbira saja

Reply 130# kitul

agaknya menteri ada baca thread ni kot.

Reply  kitul

agaknya menteri ada baca thread ni kot.
winamp05 Post at 28-4-2011 10:04

aa... pastu ade orang ngadu kat quepacs... ramai kaki quepacs kat sini

best nye askar dpt naek gaji....

askar btikam lidah dgn polis
gomen bertikam lidah dgn swasta

sume pasal gaji......
alahai gaji...

Reply 134# haitt

kekekek betul betul.... tapi tak patut sangat. polis selalu sangat naik gaji. askar tak pernah langsung. nik la sekali sekala. okey la juga.

Reply  haitt

kekekek betul betul.... tapi tak patut sangat. polis selalu sangat naik gaji. ...
winamp05 Post at 29-4-2011 14:34

mintak kat agong la suh agong push ahli politaik bg naik gaji askar.
    askar kan bawah agong ..