CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Kenapa Gaji Tentera Tak Naik Naik ?

kursus peralihan? hak tui la!!!! korang tau tk..berapa ramai yg dh habis kursus tu satu pun tk di iktiraf oleh agensi swasta sijilnya apabila habis peralihan? brapa ramai yg dpt masuk sektor swasta? last2 jadi jaga jugak..aku bg satu contoh..sahabt aku tentera udara..dia nk pencen la ambik kursus Sho(safety and health officer) kat sungai buloh tu, abis kursus haram tk laku pun..yg laku tu sho yg kita amik kat serdang tu, yg kene byar kat lbh rm4k..tu baru laku, klaun yg kat sungai buloh tu jgn mimpi la..masa temuduga kat sektor swasta mesti diorg tanya PERHEBAT TU APE?, TAK PERNAH DGR PUN..DIIKTIRAF KE SIJIL NI?...kalau korg la jadi askar yg nk pencen tu ape perasaan korang bile dh abiskan masa kat tmpt peralihan tu dgn harapan mncari mase dpn yg lbih cerah last2 tak laku? gila hape..mcm  ne leh organize kursus tu kalau tk laku? something undertable?..tu contoh la aku bgi..bnyk lg kursus yg tk laku untk mntak ke sektor swasta, klau tuk keje sndiri tk de hal pnya..

isk siannye abe2 askar. tak habis2 berkorban dan terkorban. pihak berwajib kena ambil tindakan niiii

menteri pertahanan pernah ditemubual oleh akbar berita harian tahun lpas..dia kata dia nk naik kan bnde ni kat parlimen..tggu dn lihat je la:re:

thun lpas ckp,thun ni x naik2..tggu thun lgi 1,sbb thun nk mngundi..clap2 thun nk mngundi pn x naik2 gk kt prlimen 2..

Reply 25# RainbowSix

salam semua beb... aku nk ckp psl org Melayu lebih2 pn xblk gak...sbb aku pn org Melayu. Tp realitinya gitu la org Melayu. Masing2 nk kata dia yg paling hebat dn mcm2. Aku pn tk tahu jgk nk ckp byk2 sbb aku pn bukan reti sgt. Tp hakikatnya ada org yg lbh teruk dia kita kerjanya. Teruk dr hal mental dn fizikal atau zhahir dn batin. PM tok Najib pn kerja dia tk panjat bukit gunung pun. Tp jgn igt kerja tu sng tk sakit kepala otak. Kalu org suruh kita duk sj ats tuggul kayu tk buat kerja apa2 pn nnti rasa teruk jgk. Jd semuanya tk kena. Igt beb... negara kita bukan negara yg sudah maju mcm negara2 besar sprti Amerika, Russia, China, Korea dn yg lain yg sentiasa terdedah dengan ancaman dari negara2 lain. Negara kita ni masih menuju dn usaha k arah itu dn kita lbh tumpukan kpd Keselamatan Dalam Negeri yg blh mnjejaskan kestabilan ekonomi negara kita. Dr kaca mata kita pn blh brfikir sebenarnya kita tk mampu utk berperang dn kita lbh utamakan kpd meja rundingan jika sekiranya dia akan berlaku. Kita pn bukn buta sejarah dlm hal ni malah semua rakyat pn tahu. Jd ATM tentulah tidak duk diam saja bg membantu PDRM dlm menjaga keselamatan dalam negeri dn ketenteraman awam. Psl gaji tu aku nmpk mmg la PDRM tinggi sikit dr ATM. Itu pn aku rasa baru skrg sdgkan dlu gji ATM tiggi dr PDRM. Tp kalu nk ikt pd kiraan aku, gaji PDRM ni ptutnya tinggi dri ATM dr dlu lg dn bkn skrg. Sbb soal keselamatan dlm negeri bkn sj besar tggungjwbnya ats pd nama sj. Tp kena pikul dn mesti kena buat utk jamin keselamatan negara dn rakyat dgn mghadapi bermacam kerenah dn ragam. Namun bg aku setidak2nya gaji ATM biarlah sama dgn PDRM walaupun byk lg kemudahan2 lain yg dinkimati oleh ATM dr PDRM.

Ayah saya adalah bekas askar...penah meninggalkan keluarga berbulan-bulan..itu ada lah perkara biasa, jgn perlekehkan tugas askar...walaupun kita tak nampak apa yang mereka buat, tapi mereka berkorban untuk kesejahteraan negara.  Tanpa askar yang sentiasa mengawal sempadan negara dan sanggup berkorban untuk negara, rasanya dah lama negara kene serang dengan Singapore, Thailand dan Indonesia.

Follow Us
Reply  RainbowSix

Dr kaca mata kita pn blh brfikir sebenarnya kita tk mampu utk berperang dn kita lbh utamakan kpd meja rundingan jika sekiranya dia akan berlaku. ...
kamaru Post at 13-3-2011 12:40

Hiba hati abe2 askar kita baca posting ko yg melahirkan rasa tidak yakin pada keupayaan mereka. Rasanya abe2 askar kita cukup keupayaan untuk mencegah dari berlakunya peperangan dan cukup kemampuan untuk mempertahankan negara tercinta ini. Hanyasanya, pilihan adalah untuk berunding jika berlakunya pertelingkahan bagi mengelakkan kerosakan yg besar kepada rakyat serta sosio ekonomi negara.

sekiranya tiada kemampuan, masakan keamanan dapat dikecap pada hari ini

Yang banyak bintang2 ni mesti ada yang tak fit kan..hehhe

aku sokong kalu dinaikkan gaji askar.... ramai gak kenalan askar... kalu boleh, pencen diorg pun pat ...
Acong Post at 9-3-2011 06:34

mmg sejak azali askar yg nak pencen ada kursus peralihan lah...
utk diorg ceburi bidang perniagaan etc lepas pencen nanti..such as electrical work etc..

Reply  RainbowSix

salam semua beb... aku nk ckp psl org Melayu lebih2 pn xblk gak...sbb ak ...

aku sokong ko, tp yg part atas2 lah..part gaji yg ko ckp spatutnye pdrm tinggi dr atm,tu aku x setuju..sbb....sbb...try tanya mmbr2 ko kot2 ada yg pnh pegi kursus undang2 & pengadilan tentera..pasal perlembagaan negara kita berkaitan governement servant...

Yang banyak bintang2 ni mesti ada yang tak fit kan..hehhe
d^_^b Post at 14-3-2011 13:04

tengok peruit lah..

Reply 91# hanahani5865
dah tengok tu yg cakap...hahaha tak baik2

Reply  RainbowSix

salam semua beb... aku nk ckp psl org Melayu lebih2 pn xblk gak...sbb ak ...

ko kata mcm tu sebab semua org nampak apa yg polis buat, kalu ada kes jenayah memang slalu kluar berita dan akhbar, memang hal2 pencegahan jenayah perlu disebarkan kpd org ramai supaya org ramai akan tahu akibat dari perbuatan jenayah...tetapi perlukah apa yg ATM buat akan kluar berita atau akhbar??? sbg contoh kalau ATM buat risikan di negara2 tertentu perlu ke dihebahkan dlm berita?? kalau ATM berjaya tangkap perisik negara luar perlu ke cerita kat berita?? kalau ATM berjaya menghasilkan peluru berpandu sendiri perlu ke diberitahu ke pihak akhbar??? kalau pesawat2 kita berjaya memintas pesawat negara lain di tgh2 lautan antarabangsa perlu bgtau kat semua org??? kalau ATM tembak penceroboh sempadan negara yg mana boleh mengugat hubungan kedua2 negara perlu ke org awam tahu??? Negara kita akan terlibat dlm peperangan sedikit masa lg...adakah rakyat nak ambil tahu??? pesanan saya dalami lah ilmu ketenteraan sebanyak mungkin...langit tak selalunya cerah...

Reply 93# Komrade

yup aku sokong hujah 2 sahabat.....

sbb polis rasuah byk..gaji dinaikkan dgn harapan x minta suap lg..tp x taw la kan..t'capai ke x obj  ...
tagas Post at 15-2-2011 16:31

kastam, jabatan2 kerajaan, majlis daerah, pejabat tanah dll pun ade jugak yg rasuah....
    hentam sama polis jah x macho la.......

Reply 95# haitt

minta maaf lah mencelah walaupun aku tentera x elok lah kita kata polis dan angensi kerajaan lain makan rasuah atau menerima hadiah atau suapan, mereka semua telalu dekat dgan masyarakat 2 yang x blh mereka elakan.. jika tentera pun kerja sama mcm polis aku rasa lebih banyak lagi lah rasuah diterimanya contohnya tentera indonesia. bab2 rasuah 2 semua terpulang lah kat mereka  yang menerima.. kita kat sini hanya bincangkan topik gaji bukan rasuah... selok2 nya kita berbincang secara aman bukan tunjuk 1 jari kehadapan atas kesalahan orang lain sedangkan 4 jari lagi tunjuk kat kita.

boloeh tahan jugak thread ni yek. dah sampai pages 4. tak sangka aku. tapi gaji tentera tak jugak naik naik...... thehehehe.......

Peruntukan untuk ATM kurang skit banding dgn PDRM kot..jet2,kapal selam pon kebanyakan 2nd hand je..

Keje xsesukar Negara Iraq kot..

peruntukan untuk naik gaji askar tahun ni dah belanja untuk banyak PRK dan kos angkut student balik dari timur tengah

Reply  tecito

yup betul..ops ke timor leste nie pun mengejut. bygkan mereka baru je sampai ke ch ...
tenteng Post at 18-2-2011 17:34

p timor leste/lubnan/etc dpt duit ape.. bukan tangan kosong je..........