CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Kenapa Gaji Tentera Tak Naik Naik ?

pada pendapat sy, kalu tentera ni tidak memberi pulangan kpd kerajaan , baik di bubarkan kan saja an ...
Komrade Post at 16-2-2011 23:27

ada lagi exteme dari Ops Piramid (maksud aku, persiapan mengejut). Sekurang-kurangnya seluruh keluarga tahu Ops Piramid ke Mesir nak rescue students.

entah apa nama Ops ni...Timor Leste. Satu kompeni dari 10 Briged Para dari Melaka, nak buat terjun kat ladang tebu Cuping Perlis. dah siap tunggu naik Charlie kat Airbase (Subang? Batu Berendam?)...tetiba kena divert ke Timor Leste. masa keluar rumah pagi tu, tak terfikir tak akan balik semula berbulan-bulan kemudian. tapi...dari segi READINESS, wa salute you!

Reply 20# Komrade

Bukan sahaja Ops Pyramid,Ops Fajar lagila,3 bulan beb,bayangkan anak2 kapal tinggalkan anak bini 3 bulan,member aku dulu,balik dari ops fajar,anak dia baru berusia 3 bulan dah x kenal dia,menangis2 bila dia dukung..bayangkan pula apa anak kapal buat atas kapal 3 bulan..nak telefon keluarga, x dapat,nak tgk tv,confirm x dapat siaran,boleh jd x tentu hala beb..mmg gaji tentera perlu dinaikkan..

Reply 17# alphawolf

Memang betul maksud dia merenung kepada betapa pentingnya peranan, tetapi jgnlah gunakan Tuhan sebagai perumpamaan peribahasa. Peribahasa seumpama ini asal dari barat aje...

Reply 21# tecito

yup betul..ops ke timor leste nie pun mengejut. bygkan mereka baru je sampai ke chuping, pastu diarahkan balik serta merta. dah terbang ke timor leste dalam masa terdekat. kebiasaanya PACK anggota 10 brigade PARA dalm keadaan siap siaga. jadi, bila perkara macam nie terjadi, x payah kelam kabut bersiap. cuma, balik rumah, capai pack..jalan... suami saya terselamat dari pergi ke timor leste sbb kami dah nak kawin dalam masa terdekat tu. tapi pengalaman dia perjalanan ulang alik dari melaka ke perlis, perlis ke melaka masa kejadian tu mmg memenatkan.

Rate

1

Reply 15# tecito

Cuba kamu fikirkan, apa gunanya tentera simpan 20 000 trak, 16 kapal terbang C-130 dan bot-bot sedangkan perang takda. Maka jawapanya adalah untuk digunakan. Kalau tak suka menjalankan tugas, sila berhenti. Kerja perkhidmatan awam negara maka berkhidmat apabila dipanggil.

Reply 20# Komrade

Saudara pun jangan ingat tentera sahaja yg bertugas utk keselamatan negara. Ops Piramid, kenapa hanya 3 pesawat aje yg dikerahkan? MAS dan Air Asia pun hantar pesawat juga. Bukan korang aje.

Aku ingat dulu bila PDRM kena Royal Commission, korang gelak. Sekarang, pay scheme depa lagi baguih baru hang tau tak puas hati.

Follow Us
Reply 22# IPOd

Saudara, dikurun ke 21 ni, bukan askar aje terpaksa meninggalkan keluarga. Org biasa pun bekerja dan berpisah sehingga bertahun untuk mencari rezeki di luar negara tau.

Reply  Komrade

Saudara pun jangan ingat tentera sahaja yg bertugas utk keselamatan negara. ...
RainbowSix Post at 18-2-2011 21:00

memang tak dinafikan ada agensi lain yg terlibat, tapi disana ATM 24jam menerbangkan pesawat charlie, tambahan pulak as a military personel kami menghadapi byk birokrasi, kalau kami keluar dari airport Jeddah pada pukul 3 pg bermakna pukul 3 pg esoknya baru kami boleh masuk, itupun sekiranya shift lain dtg ganti, baru boleh masuk balik ke airport, FYI kami disana tidak disediakan bilik gerakan, kami hanya buat khemah sendiri di lapangan pesawat, so faham2 sajalah cuaca disana yg panas terik, tambahan pulak dikenakan kawalan ketat oleh tentera Arab saudi. Hanya 3 pesawat dihantar ke mesir ..kalau hantar byk2, camne pulak operasi2 harian di tanahair?? so 3 pesawat dah memadai dgn 24jam penerbangan.
yg aku heran nape encik Rainbowsix ni mcm menafikan tugas2 tentera, awk ni polis ke? kalau awk polis kenapa nak mewujudkan sikap perbalahan sesama pasukan beruniform??, kita di sini sekadar membincangkan perkara yg di suarakan oleh TT... harap saudara rainbowsix faham situasi disini..

Rate

1

Reply 27# RainbowSix

Ada ke aku pertikaikan kerja org lain??baca dr awal sedara,awal2 aku dah maklum,aku x pertikaikan tugas dan tgjawab agensi lain,cuma minta gaji tentera dinaikkan setara dgn kenaikan brg keperluan semasa..harap maklum..

Memang dah maklum, cuma kerajaan dok cari revenue mana nak korek...

pelik btul gaji tntera x blh naik,kalu cikgu minx naik gaji,laju jer bg,smpai brlbih2...

biasala org nmpak askar ni ular je...lepak kdai mnum je,,keje polis org nmpk..wat road blok selalu...ape bleh buat...terima je la..pada aku gji asakr tk naik mgkin sebab trlepas pandang..aku nk tgk si ahmad zahidi nk bntang kan ke tk hal ni kat parlimen psl kat paper bulan dis tu ade satu artikel besar pnya page dia bgtau pasal ni

tarikh: 23/2/2011
waktu: 10 - 11 pagi
tempat kejadian: depan kolej kptm ipoh

seorg prebet ditahan kerana meragut beg duit seorg pelajar perempuan yg sedang berjalan di depan kptm.. prebet kena kejar selepas moto cup lampu petak yg dinaikinya terjatuh.. kena plak hentak ramai2 dgn student kptm yg mengejarnye.. polis dipanggil dan laporan telah dibuat di balai polis kg senam, ipoh.. pihak MP turut dipanggil utk menahan prebet tersebut

sekian

tu pasal gji kene bg naik...pasal tk naik tu yg jadi jenayah tu....polis yg dah naik pun rasuah gak dia bedal...roadblok pun sempat lagi pow rm50 ape cer? polis pun ade gak yg main dadah dgn rogol org...so tk yah la nk bukak pekung sape2 pun same je

Puuhhh, cam nak jadi medan perbalahan la pulak padahal asal topiknya Kenapa gaji tentera tak naik2.... Bukan nak bandingkan tugas polis n tentera. Sama2 berperanan penting untuk keamanan negara walaupun peranan tentera ni tak nampak sangat tapi tak bermakna tak penting....

ustaz pn kalu trmkan hasutan setan blh jd jhat gak,smua mnusia ad jhat n baiknya..wait n c la tgk ape jd dis year,sm ad gji askar dnaikkn or hnya propaganda jer....

Apa yg korang susah sgt, nanti naik lah tu...

tu pada aku propaganda je nk sjuk kan ati askar je..korg bygkan la..bonus dh berthun tk dpt..ni kan nk naik kan gaji? emmm brjggut la..aku ni bukan asakr tpi aku ade rmai kawan yg askar..sedih kalau korg tgk payslip diaorg..bersih kdg tu ade bape rat je..dduk klang valley plak tu mak ai mcm ne nk survive..bile kakitgn krjaan wat part time superior bising...depa buleh la bisisng pasal gji lebat..tu blum masuk korupsi pnya income..elaun melalut lg dpt..bile pilihan raya promo mcm2...undi pos tah ape2...ade yg dh dftr kat 10 tahun pun tk dpt dn tk pnh pgg ktas undi..kuarters askar korg pnah tgk? try ko tgk yg kat kg setia jaya tu jaln mrr2 kat2 jln nk gi genting..kuarters tu dh tk relevan..kuarters kakitgn krjaan lain aku tgk kemain lg

kakitangan kerajaan lain blh buat overtime... dpt elaun lebih. tp askar, ko duty le 24 jam pun, gaji sama ja.... nak berniaga tak bleh, nak tu tak bleh.... nak ni tak bleh...,
tak tahulah mcm mane diorang nk tambah skit pendapatan keluarga ni.

mcm cikgu, bukan aku tak sokong klu gaji naik berape kali pun setahun. tp kena ingat la, yg sokong bidang pendidikan ni bkn cikgu sorang, banyak kakitangan lain kt sekolah tu, kerani.... so, diorang pun patut naik gak, sbb dah banyak jurang beza gaji antara cikgu & kakitangan pendidikan lain ni

kakitangan kerajaan lain blh buat overtime... dpt elaun lebih. tp askar, ko duty le 24 jam pun, gaji ...
LT Post at 24-2-2011 16:15

stuju sgt2....