CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

kaklid tak penah masuk butik2 mahal-----
sayawifenikmie Post at 7-2-2011 14:39

Che' pun masuk pasar karat je....tak pernah masuk butik mahal2....

aku kira agak selalu g masuk butik2 ni......komen aku mengikut pengalaman aku lah kan....

1) Kalau Montblanc KLCC tu servis memang hampeh....dah sah2 aku ni melayu nk speaking gak...aku ni jenis ckp melayu walaupun masuk butik...klau kena cam gini, aku blah cari org lain aku ckp melayu lagi...sampai aku puas hati, baru aku beli....pegi mont blanc lain la klau ko nak shopping....
2) Kalau Gucci - KLCC ok.....aku suka....
3) Kalau Burberry ...aku confirm pegi Pavilion..sebab barang byk dan servis mmg tip top...
4) Kalau LV - aku suka KLCC....servis bagus walaupun masa aku dtg, aku tak beli apa2 pun....
5) Penah beli barang make-up kat MAC..tapi servis mmg hampeh...aku rasa dia org ni tgk org,,,,aku ni klau make-up memang beli kat Sogo....aku lagi suka DIOR sebenarnya.....engkorang cuba lah make-up Dior lagi superb beb drpd MAC tu (mcm iklan lak)...tapi MAC memang pilih bulu.....
6) Kalau g Chanel, mmg tak tegurpun kecuali kalau ko masuk pakai handbag chanel ...baru ada org nak tegur ko...

Overall aku rasa, klau ko expect yg terbaik...kekadang patut ada preparation jugak la...misalnya, klau nk g butik, pakai la beg branded walaupun yg tipu punya....cakap kena yakin....mcm ko ada duit....jgn tunjuk ko tak de duit...

kalau nk lg mudah..ko bawak aje paper bag CHANEL ke apa.....bawak masuk butik mont blanc tu...wa cakap lu confirm layan baekkk.....siap mintak no fon lagi....

akupun tak berapa nk faham dgn sikap servis sales kt malaysia ni...tapi memang gitu lah kaedahnya....

Che' pun masuk pasar karat je....tak pernah masuk butik mahal2....
jazaa Post at 9-2-2011 17:57

jom kita nages---------------

ala. pakai kengkonon mcm mak datin, kalau duit berkepuk tk ape, ni, pakai mcm beriyer benor datinnya, tapi,,, habuk pon takdak..

p/s: lebih suka orang2 kaya yang simple dan tak menunjuk.

ala. pakai kengkonon mcm mak datin, kalau duit berkepuk tk ape, ni, pakai mcm beriyer benor datinnya ...
kaishi Post at 9-2-2011 18:31

aku kalau gaya mak datin ni aku tak suka....gaya orang tua.....

itulah pengalam aku sendiri......

tapi kalau ko pakai biasa2 kan.....pegi kedai kereta mewah ke, confirm layan baik.....dia kata yg pakai biasa2 ni businessman....byk cash....kalau pakai cantik2 ni tapi nk beli kete mewah ni biasanya nak beli hutang......

itulah pengalaman aku......

frankly speaking kat M'sia ni, Customer Service level mmg very low compared to negara luar... contoh paling dekat S'pore. SA dia semua 1st class, tak kisahlah kita ni dress up mcm mana rupa sekali pun diorg layan. Sampaikan kadang2 intention nak beli 1 brg, tp disbbkan layanan SA yg friendly itulah membuatkan terbeli 2 - 3 brg sekali... he he he...

bukan mcm SA kat KL, masuk ingatkan nak beli 1 brg, tp bila tgk muka SA, terus tak nak beli brg walau 1 pun... rela keluar dgn empty-handed dan akan blacklist kan kedai tu... yelah i presume SA tu, taknak duit kita. Antara yg in my blacklist list; COACH Gardens, LV KLCC, BALLY KLCC & few more.

lagak mcmlah kedai tu diorang punya... yelah ntah2 harga satu brg kita beli pun double or triple dari gaji diorg.

Follow Us
Chop..chop..chop..hanbeg coach boleh hanta kat butik dia ke? klau nak cuci?
Almaklumla bie ...
bietrisha Post at 9-2-2011 11:48

choopppp!
aku baru prasan apsal jadi suami kaku??aku nak taip suami kwn aku..

boleh kot yang..sebab kwn aku tu cerita n siap tepek lagi gambo suami die p coach pakai kain pelekat..
kalo x salah amek masa 1jam lebih je..

nanti aku tanye semula ye..

Reply 28# myrandapv

ni pun aku pernah kena..masa belaja..aku teringin makan udang..aku nampk udang beso2 lah..masak lemak cili padi..sebab teringin..aku amik banyak sikit..mamat yg tukang kira ni siap bisik2 dgn kawan dia ketawa2..aku dgr dia ckp..nanti bayo baru tkejut..ketawa2..pastu siap senyum..betul ke amik banyak ni..aku hangin aku ckp je..kalo aku xmampu nak bayar aku xdalah amik..aku beli mkanan ni mintak ko bayo ke.hangin betul lah..:@beli barang kat sini rasanya menyampah..dari nak beli terus meluat xnak beli..lagi2 yg jurujual melayu..belagak betul..eksen..beli perabot gitu gak..tp kebanyakkanya aku dpt layanan baik dr kedai yg SA dia Chinese..mmg xpernah dpt layanan buruk dr dia org,dr segi beli barang..n jenis aku kalo layanan buruk aku xkan beli..walau aku teringin sangat..aku akan letak,jeling n keluar..kalo layanan baik..aku akan ulang kali beli..kdg2 nak beli satu barang,tp dsebabkan layanan..kdangkala tbeli lebih.

adala hr tu follow kwn masuk ferragamo....aku respek SA lelaki....terbaek...yg pompuan berkompol dok ngumpat...cam haremmm...bgs sgt lelaki tu ...siap sound pompuan2 tu diam...coz bising....kira layan gak kitaorg w/pon x beli...dh la ensem...

Reply 92# coldfusionr

SA MAC kt sogo yg lelaki lembut pakai shawl tu mmg bg layanan superb.

Reply 102# leni

leni,winda dulu pn pakai makeup dior.
    tp x suka dgn SA DIOR kt sogo yg cina tua tu..
    x advice winda yg mana sesuai dgn wrna kulit kita..terus bg sj item yg winda minta..
    free gift pn x kasi.wpun winda beli RM600.

ai x kisah x dilayan sgt kerana pernah rimas  pekedai memaksa2 beli barang dgn terburu2 tanpa sempat memilih brg dgn betul dan akhirnya kansel beli

Hari tu nk g SASA bli Gel blusher.. pastu SA die suh bli bende len, palate ape ntah product baru diorang.. siap promote ckp skrg tgh murah nanti mahal..
Coz mase tu memang target nak bli blusher tu jer.. Eill biar je die bebel..
Eill pandang die pastu ckp actually, I'm looking for sthing called Wine Tint..
pastu die buat muke ketat cakap Wine Tint? We dont hve that..
Then die tglkan Eill g ngumpat ngan member2 sebangse die tu...
Eill g SASA len ader lak bende tu... Hampeh punyer SA :@

hehe..  other than SA Eill pn nyampah sikit ngan Pak Guard dekat Giant
Bile diorang macam kerek je Eill akan cakap kuat2.. kat sini ader tak kotak aduan?
hehehe..

ade cine kawan bapak aku selalu pesan... katenya kalu orang cine masuk kedai.. tak payah layan sgt pasai belum tentu ade duit.. kadang2 saje2 nak cuci mate.. tapi kalu melayu masuk kedai.. walau pakai seluar dalam sajer.. kenal layan baek2 wooo.. pasai itu melayu conformm ade duit punyer..

entahnya napa nak ckap omputeh..sini malaysia bukan singapore..aku kalo SA cakp omputeh aku balas bhasa melayu..kecuali la kalo SA tu bangla,iran,omputeh ka jopun ka.. tapi akaun bank aku tetap rm4.55 sen..hahahah

so far me xde la nk masuk butik mahal2 nih. tp nk cite pasal JAKEL. servis mmg la ok. Tp SA diorg masyallah sgt merimaskan. br pegang sikit je kain dh bwk turun. mmg la tu keje diorg. tp care diorg kdg2 merimaskan.

so far me xde la nk masuk butik mahal2 nih. tp nk cite pasal JAKEL. servis mmg la ok. Tp SA diorg ma ...
arinieva Post at 10-2-2011 09:44

ni setuju, masuk jakel sakit hati, last2 aku kate kt sa tuh, nk tgk2 je, bukannk beli.... sbnrnye nk beli tp x jadi...

Insiden 1:
Zaman skola menengah dulu ikut pakcik gua pg satu hotel yang femes dalam malaysia ni..gua,cousin ngn pakcik gua mmg selebet la pakai sbb mmg dari rumah terus pg hotel, tkd singgah mana2..pakcik gua pakai singlet n kain pelekat tp mmg orang berpangkat beso la..pg kaunter nak tanya bilik yang selesa diorg mcm tknk layan.muka mmh kelat la.yela igt orang kampung mana..skali pakcik gua bengang die terus panggil manager, diorg terpingga tp pakcik gua nak gak jumpa manager.then masa manager datang die complain n amik bilik yang harga rm950 smlm,amik 3 malam..baru padan muka diorg.siap kene sound ngn manager dpn kitorg.

Insiden 2
Satu hari yang sangat lapar lepas penat berjalan ngn tunang gua. Singgah satu restauran, duk dah dkt 15minit (bg orang lapa 15minit sngt lama kalo pelayan tk dtg2 even dah panggil byk kali) tp mcm haram servis. Last2 gua ajak tunang gua blah, sebelum kuar dengan tak disangka-sangka tunang gua ludah kt pintu masuk restauran tu betul2 depan pelayan die. tkd pulak diorg nak maki or apa2, just muka terkulat2.

Wah! Best nye dengar experience you all sumer.

Btw, I pun nak share cerita jugak. Masa new year ari tue, I pegi butik Tiffany & Co Pavillion, memang plan dah nak beli charm bracalet die sebab dah lama dah I usha. Ok. Masa masuk butik tue, I puas hati la sebab guard die memang nice. Siap greet and senyum walaupun time tue I just berbaby-T and jeans je.

Masuk2 jer butik tue, I cari la bracalet yang I berkenan tue and jumpe. Kebetulan pulak kat situ, ade sorang SA chinese nie sedang melayan customer die, chinese jugak. Tapi at the same time ade sorang SA melayu kat situ jugak tapi buat2 bodoh je bile I dok kat situ. Ok fine. Maybe sebab I tak pakai bag LV or SF or Chanel or Gucci macam customer chinese tue, so die pun buat2 tak nampak I la kan? Menyirap ok!

Then, tak sampai beberapa minit, ade sorang SA chinese lain datang kat I. And I tanya la pasal bracalet tue sumer. Siap served I dengan baik sekali. I nie saje2 je cerewet nak test macam2 bracalet kat situ, walaupun sebenarnye I dah tahu aim I. So masa nak bayar tue, SA chinese tue tanya, "Do you pay by credit card or cash?" I sebut la "Cash, I tak suka hutang2 nie". Sambil tue saje2 jeling kat SA melayu tue, ape lagi baru nak senyum2 kat I. Tadi mula2, bodoh sombong. Huh!

Ape2pun, I suke sorang SA COACH gardens nie. Name die Rahila. Sangat nice and sweet. ;)

hahah..best2 la citer koang.....meh aku share lagi kisah mak bapak aku....masa ni kat poh kong jusco permas..al kisah, bapak aku nak beli kan mak aku gelang and loket.aku ikot la dgn harapan aku nak ngendeng 1 gelang dari bapak aku...
bapak aku mmg seorang yg cerewet and die mmg pakar la kire2 harga mas, upah n sebagainya......time tu, mak suka gelang yg rege hmpir 10k...so bapak aku agree la..so mcm biasa, dia akan nego harga dgn sa ni......so bapak aku mtk kalkulator and die kira la itu and ini..so bapak aku dpt la harga sbenar..sa tu pon kire gak...tp result x sama..jadik nmpk la ada penipuan sikit kt situ.....terjadik la sikit gaduh kecik je..pastu sa haramjadah tu pangil sa lagi sekor...dua-dua sa ni jantan....so doang cakap la dlm base cine...dia ckp bapak aku ni cam poyo la, mcm teror matematik la, and mmg confirm x beli..saje nak tengok barang...mcm kat kisah pertama tu aku ada mention bapak aku fasih berbahasa cina kan..jadik die paham bulat2 per doang ckp......mak aku dah panas hati and die ajak gi kedai lain, tp bapak aku tetap nak beli.......so die pon meyampok la dlm bahasa cine gak...terkedu doang dgr...terus bapak aku pangil sa pmpn lain and mintak pangil duty manager...and manager tu entertain la bapak aku smp bapak aku bayar cash hmpir 20k termasuk gelang aku skali.....koang tau x, smp skang, cina tu dah kenal bapak aku..lau lalu depan kedai die, die akan tegur, "pakcik, x nk masuk beli ke".....