CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

ari tu buat keje giler layan butik mahal2 dkat gardens...
ok je la sa ctu.. xde pong nampak kerek sgt...
iols masuk belek2 jer.. pastu kuar...

biasanyer... sa melayu mmg ramai kerek... best sgt dah kot jd sa nie

x payah ckp butik mahal..butik murah pun kadang2 same je berlagak..ade sekali tu aku gi kedai ape tah x ingat tapi ala2 mcm SASA, tp bukan Sasa..aku saje tgk2 perfume kat situ..tp perfume tu sume stok murah2 punye x sampa rm50..saje tengok sbb nak tunggu bf aku cari brg die.. pastu sales assistant datang konon nak entertain aku..die pun suggest la perfume ape tah..pastu aku layan je senyum n ''oohhh'' ''really?''.. pastu agaknye die tengok muke aku toye je, then terkua la ayat yg obviously maksud die ''aku ni x mampu beli perfume n die suggest perfume paling murah kat aku''.. exact ayat die aku x ingat tp mmg die ckp aku x mampu la.. sentap a aku sbb double standard..padahal aku x nak beli pun die yg tiba2 nak tunjuk2 perfume..so sebelum aku blah, aku ckp kat S.A tu, sorry i never buy cheap perfumes @ cheap stores..(smbil wat muke annoying) hahaha puas hati aku

patutnya kalau SA ni asyik cakap barang2 diaorg tu mahal you all actually kena up sikit the attitude like, "oh,really?i memang suka shoes mahal2 ni,pasal tu la i cari shoes kat kedai you"..hehehehe

being nice and at the same time sarcastic,nak marah2 pun ada yang cakap SA ni background studies bukan tinggi sangat,spm je pun kan..

x payah layan perangai cheapskate macam tu,diaorg yang rugi tak layan customer..paling2 report kat manager in charge je..

ala.. mak datin kalau masuk pon blom tentu beli...
tapi ramai mak datin or org kaye yg i kenal pakai biase2 jer xde laa over2 sgt...

ade sorang datin tue w/pun gaji 20k sebulan, dye pakai just biase2 jer...
baju kurung and tudung bawal tapi dye x suke bwk hb, dye suke letak purse dlm poket jer...
so simple....bawak merz...mmg i suke giler tgk style dye sbb laen drpd yg laen...

yg heranya staff yg gelak,perli sindir laki aku tu adalah staff melayu..agaknya org melayu memang perangai cam ni kot..

aku selalu tengok cina yang cam nih..
but hade haku kesah..
since I've been in retail industry before..
most of them bukan dapat komisen pon.. tukang jaga kedai je..gaji mati
tu yang takde keje mengumpat owang..
kekadang dia ingat kite tak paham but lantakla

kalau ade SA perangai hanjeng..sebelum blah ckp.."pepek ko busuk"..dan terus pecut!

Follow Us
pasal butik BS plak, takat ni lau aku masuk even takder la beli pape, layanan aku dpt ok je..koang tau je la kan, sa kat BSni sume cam gedik2, tp x der lah blagak sgt.....pasal SA lau ikot kite je, mmg merimaskan, mcm la aku nak mencurik barang2..tp pengalaman bapak aku la paling sadis kot...hahahah..ye la kan, org tua kena mcm tu..nasib baik la aku xder time tu, lau aku ada, dah lama aku hamun doang tu,.....bukan nya gaji jutaan ringgit pon..ntah2 kelayakan takat spm pangkat 3 jer..lau die pandai, xder nya nak jadi sa..

Post Last Edit by sun5670 at 9-2-2011 08:16
pernah...
selipar aku putus..so kedai yg terdekat ialah bonia..
bukan mahal sgt bonia ni..tapi yg  ...
freshoren Post at 7-2-2011 20:52

bonia ni kan 'brg buatan m'sia'.....SA b'lagak smpai mcm tu sekali....klu jaga kedai mcm LV/coach, hmmm mesti hidung sama tinggi dgn dahi....

sian korang ek .. kat sini (LA) walaupun acik pakai seluar tracks dgn T, SA ramah tamah sampai tak sampai ati tak beli barang depa. Mungkin sebab orang berduit di sini tak melawa sakan mcm di Malaysia so dia orang layan sama rata sahaja.

Reply 1# myrandapv

aku x msuk pun butik mahal2 ni.sbb aku tau aku xkn bli,buat ape aku nk msuk kan?takat usha dr lua je la

bonia ni kan 'brg buatan m'sia'.....SA b'lagak smpai mcm tu sekali....klu jaga kedai mcm L ...
sun5670 Post at 9-2-2011 08:14

itu yg aku cakap..bukan mahal pun bonia tapi SA poyo sgt..

Reply 56# puccafan

kene bambu padan muke die la....

layanan buruk bagi aku lak kalo aku pg kaunter2 mekap n skincare ni... ah sow tua yg jaga.. mang haaaiiiii.... dah jumpa dua-tiga org jugak la yg mcm ni.. bila kita dah ambik satu-dua barang... dia punya paksaan maut soh tokok tambah barang2 lain... bukan main lg.. maybe pasal tgk aku muda kot. aku ni dah la kecik, keding lak tu.. senang je paksa2 aku habiskan duit aku kat dia tp bila aku dah bertudung ni.. xde la aku dipaksa sgt camtu.

pastu kan aku penah masuk coach kat empire kalo x silap.. aku masuk, minah melayu tinggi ala2 model dan muka ketat x greet pun aku.. dua tiga langkah aku dah masuk kedai tu, ada couple muda laki bini bawak baby ngan stroller betul2 dok belakang aku dia greet.. morning, welcome.. hekeleh.. poyos je... padahal terang2 aku tgh pakai hb coach gedabak masa tu.. apa dia ingat aku pakai barang ciplak ke? tolong sikit!

ni pengalaman aku...
br je jadi hjng minggu lpas..tp bukan butik la..
satu farmasi ni, aku masuk nk beli ubat...
aku pun cka la nk ubat ni..
aku sebut nama saintifik ubat tu la..
(aku dulu2 blaja jgak ubat2 nih)..
ada 3org yg jaga parmasi tu, sekor pun xtau nama ubat yg aku sebut tuh...
pastu masing2 wat muka blur..
aku pun ckp ubat tu ubat selsema..
pun diorg wat muka blur..last2 yg jaga cashier tu ckp kat aku..
mana ada nama ubat mcm tu? kuannnnnggg hajjjorrr....
memang bongok betul..kalau dh belajar stakat SPM,xpyah la jaga parmasi tu..bahaya.
silap bg ubat kang...adooiiiii...ape la sengal sgt...

terus aku ckp kalau xreti nama ubat jgn jg parmasi...baik dok rumah..
terus aku blah...

balik umah aku tny mak sedara aku yg keje doc. dia ckp ada la ubat tu...
aku terus ckp budak2 bongok tu ckp mana ada ubat nama tu...memang dasar bodohhh

Reply 54# adorable10

betoi2..cam iolsss gi luar negare, bile tanye complete jea..especially kite nie dari luar kan beria2 dorang layan kite..tapi certain places ade jugak yg agak rude kot..sebab kalo gi area china and korea ade jugak yg lebih kurang jea layanan dorang kat kite..tapi kalo kite dapat SA yg baik suke jugak..

Reply 61# lily_kama

yup...kalo area the garden so far bagus layanan kalo masuk boutique yg mahal2 nie...

yg korang pun sama...dah tau pakai selipar nak gak masuk butik mahal2 nie....for sure laa dia org ta ...
lady_lily Post at 8-2-2011 10:52

kenape x leh pulak?
dont judge a person by their baju tau

suami kaku bawak beg coach p cuci kat butik depa,pakai kain pelikat..sbb bar balik dr solat jumaat..ok je org sana layan die..
ke sbb bawak beg coach tu pasal depa layan?kalo dtg gitu je mau kene halau  kot la!

Reply 1# myrandapv

tak pernah pula ada pengalaman mcm ni. So far butik mahal yg I pernah masuk pun setakat Gucci,Chanel,LV and Salvatore Ferragamo at KLCC. Tak semua I masuk I beli....ada kadang2 tu saja belek2 saja.

Aku tak pernah pulak kena camtu. Yg selalu kena kazen aku. Kalo aku, diorg layan cam raja pulak. ekkekeke.

penah gak masuk butik coach kat Gardens Midvalley dgn member.... tapi aku mmg tak pandang pun muka2 SA diaorang ni... sebab aku tak suka pandang muka orang.. tapi yg bestnya, bila aku dtg kat satu area, nak tgk handbag tu, kalo ada SA berdiri kat situ, SA tu akan blah... waahhh senang hati aku.... (dlm hati aku kata, bagus.. berambus kau jauh2 sket   ).. ye la, time SA tu takde lah, baru syok sikit nak pegang2 handbag tu, nak belek2 ke... ni kalau dia ada, atau melayan kita, ahhh.. terbatas rasanya nak membelek handbag tu.....