CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

geng2 ganu kalau perasan lah kan..ada satu kedai jalan toklam..sebelah ram era tuh..ada satu kedai pakaian ngan brg2 hiasan rumah..MH ker HM tah...Label dia kecik jer...ada satu bahagian dia letak kasut rege mahal2 ....rm150 kasut tuh...dia tak bagitau pun area tuh...lepas tuh aku ternampak satu kasut ...bling2...aku pun pegang...skali amoi tuh tgk...amboi ketat jer muka dia..dia kata...situ kasut ahli VIP...memang celaka ko ingat aku tak mampu beli...vavi tul lah.....lepas 2-3 hari tak silap aku..aku pergi beli kasut yg aku pegang hehhehe rm150...

hahaha saja nak share citer mmber aku...dier baru pindah umah...so nak beli perabot n peralatan macam2 la....1 hari nak li washing machine so dier pon g la kedai apa ntah yang jual benda alah tu.....biler masuk x der orang nak layan pon.....so dier pon buat bodo lah...dok belek2 mana yg berkenan.....bila da jumpa panggil cina tu survey harga.....cina tu layan nak x nak jerk mmber aku tu....bervulu2 mmber aku tu....time tu dier pakau sua pendek...baju t-shirt biasa jerk.....seliper jamban ( yg jepun tu....) katanya nak cepat kua...huhuhu muka dier da la budak nerd giler....bila cina tu nak x nak layan dier still mintak turun harga...sekali tokey tu macam malas nak layan bg jela 2k....apa lagi mmber aku selop poket sua dier kua cash lagi tergamam cina campei tu terus layan baik2....tetiba tukar jadi peramah!!! ingat orang melayu x kayo apa....

mmber aku tu laki n dier memang kayo pong....

laki ku sgt pantang SA yg berlagak mcm depa mampu beli benda dlm kedai depa tu...
slalunyer is either manager menjadi mangsa bebelan dia atau dia terus jer sound kata 'murah jer pun, kita beli yg mahal sikitlah'

setuju sgt2. apa salahnya pegi kedai mahal2 pakai selipar je? selipar yg aku pakai gi kedai beli topup pun 50 lebih depa tak tau. bodoh piang.

jarang msk butik mahal2....stakat nie takde plak pengalaman camnie walaupun kalu masuk butik diorg pakai sandal biasa jer....

aku rase korang silap...bila dilayan teruk mcm tuh, korang geram dan nak menunjukkn korang byk duit, ...
itamrazali Post at 8-2-2011 08:19

kalau ckp je "i don't like the way you treated me..i would like to request other sales agent to entertain me" takleh ke? kosser sangat nk tolak2 pintu keluar masuk pat jota kali

Follow Us
butik tak mahal...sedang2 je..body shop klcc..SA pon hampeh nak mampos..mcm la orang takde duit..last2 iols keluar sajorkk..pegik bobbi brown kat isetan..baik aku perabih duit kat orang yang nak duit aku..bukan orang yang nak duit tp perangai hazab mcm baru terlepas dr ceruk mana tak reti2 adab2 cs ni..hazabedahh

Reply 48# siputsedut

saya selalu dapat layanan yg ok sgt2 kat bodyshop outlets. especially yg kat tempat saya ni la, semua outlets BS semua SA nya ramah tamah. nak kata saya pakai vogue pun, tak. memang minah selebet saya ni. kat KL outlet BS yg pernah pergi (ni yrs ago la) KLCC, midvalley, the curve. so far semua ok. tapi bukan recently la.

setakat ni belum pernah dpt layanan buruk yet kat mana2 butik mahal, maybe sebab jarang masuk butik mahal   kalau paling mahal pun jenis yg baju2 price range btwn rm100 - rm 300 je. tak de la nak masuk butik LV etc tu. so far belum lg layanan teruk.

Reply  siputsedut

saya selalu dapat layanan yg ok sgt2 kat bodyshop outlets. especially yg kat ...
mclaren Post at 8-2-2011 19:11

yer ke kaka mclaren? iols pernah kene 2 kali kot kat BS..padahal iols ni pelanggan setia gitu..siap ada membership lg..mencik sangat lagi sekali BS dekat tropicana city...hadoii..motipp ko nk jeling2..mentang2 la iols comot sikit maklumlah..kepenatan lepas kerja..motipp muka nk kene vogue sangat kann..

sama la..iols tak pernah pon jejak kaki dalam butik LV ke Chanel... so tak tau la mcm mana layanan SA dlm tuh..

tapi pernah witnessed customer dapat layanan buruk kat pasar malam (aci ke tak masuk thread ni?).

kita pergi pasar malam gerai makcik kelantan ni, jual juadah2 kelantanese la. masa tu saya tiba2 teringin nak makan lada isi ikan yang orang buat lauk nasi kerabu tu. just nak tu je, taknak nasi kerabu sekali.

so saya cakap kat pakcik (suami makcik tu) kelantan tu, saya nak lada ni 3. dia ckp ok, terus bungkuskan.
dalam pada tu, dtg couple vietnamese ni, agaknya nampak saya beli, mereka pun nak. mereka cakap la nak beli berapa entah.
dgn kasar pakcik tu ckp, kalau nak beli, beli sekali dgn nasi, tak main jual asing2.
kesian couple vietnames tu terkulat2 kena tengking dpn org ramai.
saya masa tu serba salah jugak, eh aku boleh je beli... pakcik ni pilih bulu betul.
menyesal jugak tak tunjuk perasaan sikit kat pakcik tu, patutnya cakap kat dia, tak jadi lah beli lada ni. tapi sebab tekak dah terasa2 lada tu, senyap je... but dalam hati mmg nyesal tak cakap apa2 masa tu. happened last yr.

Reply 50# siputsedut

agaknya dulu2 SA-SA BS kat KLCC tu ok kot.. recently kot berlagak sikit? macam lah BS tu taraf tak mampu beli. memang la tak setaraf safi balqis ke apa, tapi bukan la LA MER kan... tu belum lagi dia kerja kat butik mahal2. anyways, dia kerja je situ, bukan nya dia owner company tu.

Reply  siputsedut

agaknya dulu2 SA-SA BS kat KLCC tu ok kot.. recently kot berlagak sikit? mac ...
mclaren Post at 8-2-2011 19:20

ntah lah..tp saya pon kerja bidang customer service jugak..tak kira la siapa pon customer kita dapat..tak boleh nk prejudis...menyalahi etika..kalu tak pikir mcm tuh pon...pikir la dari sudut customer tuh sebagai seorang manusia berperasaan...tak kira siapa pon taraf dia..manager ke..SA ke...cashier ke...

hadoii la..tak sayang duit betul diorang ni..

tp yang psl pakcik gerai solok lada (solok lada nama makanan akak teringin tu) tu..memang tak patut sangat2..tak kira la bangsa apa..tak patut la nk marah2..rezeki tuhan bg melalui mcm2 jenis orang..bukan nya bangsa tertentu..dan tak ada bangsa mulia ke hina atas dunia ni..iskisk..

tapi pernah witnessed customer dapat layanan buruk kat pasar malam (aci ke tak masuk thread ni?).

...
mclaren Post at 8-2-2011 19:16

tak baik sungguh pakcik tu.
tak ikhlas langsung nak cari rezeki.
double standard.

Tak Pernah kena lagi...Tapi layanan kat Luar negara nak disamakan dengan dalam negara memang tunggi langit dari bumi la ...Luar Negara jauh lebih bagus...
Bukan nak kutuk negara sendiri tapi tahap kualiti SA amatlah memalukan...Kekadang kita ajukan soalan simple tanya tentang raw material...Tergagap gagap nak jawab...Ada plak yang jawab salah...Kalau masuk kat kedai biasa lagi lah teruk...memasing duduk kelompok pakat gelak2..Pastu bila nampak kita ja mula la nak membuntut..
Korang takyah la nak terasa hati kalau mendapat layanan yang sux daripada diorang...SA ni nobody pun...

p/s...Dah beberapa kali tengking SA...:@

aku xmasuk kedai mahal2 pun, sedar diri, nk masuk butik lv kt surabaya pun x nk, tengok dari jauh ja...

baru2 ni kena kt bangkok,adik nk beli helmet basikal tuh, yg like roller blade tuh, tanya la, die nk xnk je jawab, kate 1500 bhat, igt xmampu ke nk beli rege tu, 1500bhat tu rm150, geram je, kedai tu small je pun, bukan butik2 mewah,, last2 blah je la...

aku mmg plg hangin kalau yg jaga cha ya nun alif, hari tu berlagak nk mampus, abg azz ty pasal bb torch, die layan nk x nak je, igt x mampu nk beli ape, lepas tu depan die gk la aku ckp kt abg aku, xpayah la beli kt org belagak ni, cam kedai ni die punye...

tp kalau korg perasan la cha ya nun alif ni bkn nk lyn klu kite ckp melayu dgn depa, nk speaking london la konon, masa aku speaking, tergagap2 nk jwp, igt aku x reti ape... aku ni mmg x berapa fluent sgt tp klu tgh berasap marah, slang london boleh keluar sbb marah nye pasal....:@

aku pn penah kene gak kt coach one utama...tensen aku ngan SA dieorg sorang nih..mentang2 aku n mcik ...
men_cari Post at 8-2-2011 09:02

terbaik lakompem lps korang pegi, SA tu kna bambu kaw2 pnya

setengah tu bukan nak sangattt jadik SA!

itu la baran x pasal-pasal.. muka ketat gila.. paling tak tahan asyik membontot je orang.. lepas tuh buat muka tak puas hati kalau kita belek satu2..

ala jap la! orang nak pilih yg mana kenan nehhh GRR

cakap jer, "dik, stakat jadik sales assistant kat cni xyah la nak belagak.. belajar pon x tinggi, ntah2 sebijik hanbag kat cni lagi mahal dari gaji ko sebulan"... pastu panggil la dia punya manager... sekian.

aku penah kena kat store SASA..bkn kedai mahal pun..kawan aku nak cari lip gloss..aku lak ms tu mekap pun x..ley die wat nampak x nampak jer...sibuk duk gosip kat blakang..pastu bile dtg kat ktorg,duk pandang atas bwh siap ckp bhs diorg..kutuk la tu..kawan aku hangin last2 x beli pun kat situ..
kalau bab melahar SA ni mak aku terer..jgn la nak wat muka kerek ape semua bile mak aku membeli..mmg kena sound kat situ gak..aku pun segan kadang2 tp betul la mak aku wat tu..kita ada hak dapat layanan baik sb kita nak bg duit kat diorg..x nak sudah...byk g kedai lain..
jgn ingat org pakai selekeh x de duit..aku penah nampak sorg apek kat bank ni pakai baju pagoda lusuh ngan suar pendek je..masuk duit 10k beb..makcik pun de aku jumpa..pakai selekeh je..yg ni melayu..tp nampak baki duit kat atm die,20k...nampak sb aku beratur bakang die..hehe...

penah teman kazen masuk butik MAC.. mmg kazen nak beli brg make up.. cuma dia ni jenis cerewet n byk tanya.. 1st sa mcm nak layan x layan...
pastu kazen ajak kluar gi carik ATM.. bwk kuar duit .. gi balik masuk butik tu.. tp jupe sa yg laen... yg ni layan baek jerr.... masa tgh byr, nampakla sa memula tu mcm dok intai2 cashier... sbb kazen lili blanja hampir dkat 1K... padan muka dia..