CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myrandapv

KORANG PERNAH X DAPAT LAYANAN BURUK KAT BUTIK2 MAHAL KAT MALAYSIA NI?????

kedai mewah nina x penah masuk... tp kadang2 masuk kedai sederhana mampu la... kalu ada yg pandang semacam ke atau layan nak xnak bila tanya apa2 ,... nina terus sound je...' stakat keja promoter xyah berlagak la... ingat aku koman sgt ke?.. x mampu beli ke.... ' pastu blah... g kedai sblh ke yg sama barangnya beli kat sana n komplen kedai seblh berlagak....

kayanye korang woowwww...

pernah...
selipar aku putus..so kedai yg terdekat ialah bonia..
bukan mahal sgt bonia ni..tapi yg  ...
freshoren Post at 7-2-2011 20:52

aku igt aku jer yg pernah kena ngan bonia.. tp aku p bonia city square.. aku ngan tunang  aku nak beli handbag utk hantaran.. biler kitorang tgk barang yg xder less mamat nih gigih soh kitorang tgk barang yg ada less.. then biler kitorang nak tgk belt ngan wallet pon dier suggest yg murah2.. geram punyer pasal aku amek handbag harga 800.. mmg la x mahal sgt but at least antara yg mahal kat bonia la..

satu lg kat ariani tampoi tuh..pon cam takut2 aku x mampu beli tudung yg mengerllip..aku pk low class sgt ker baju aku pakai tu..

Ni le salah satu sebab aku tak suka shopping barang mahal di Malaysia. Layanan mcm hampeh. Aku ni kalau keluar shopping suka pakai t-shirt, jeans dan sandal je. beg mahal jugak bawak cuma brand yg pakai tak de kat Malaysia je. Shopping di luar negara pakai selekeh pun SA punyalah layan baik, Siap offer mcm-mcm lagi. Kalau di Malaysia pandang sebelah mata je. Geram betul :@

aku pernah kena...

time aku kecik2 dulu....nk beli kasut utk mak aku..hadiah besday die..so aku masuk kedai nie...

ada staff melayu yg cam haram nie '' dik ade duit ke...sini kasut mahal2''....setan sgt perangai...

seminggu - dua minggu lepas tue...kedai tutup bankrap...setiap kali aku lalu depan kedai tue..aku gelak sampai skrng.....

aku rasa atttiude cam haram nie kat malaysia je kot...kalau kat luar x pernah aku jumpe perangai cam sial...

masuk ckp ''welcome''..kalau kuar ''thank you''.....cam satu budaya wajib..senyum je....so cam seronok skit...

lepas nie....aku bertekad dh kalau aku masuk kedai2 nie kena perli2 tgk aku semacam je aku akan terus jumpe manager.....aku akan email company tue....suh amik tindakan....derang nie nk kena ajar skit cara layan customer....

pas2 yg kedua..perangai jenis mengekor...camla kita nk mencuri....rimas betul....

sekian..

Post Last Edit by hanalisa at 8-2-2011 06:12

aku tak pernah masuk butik mahal.. rasanya lahh..

Tapi kan, nak kata perangai cam tu ada di butik mahal saja pun tak juga.. yang kerja kat booth kecik2 dalam shopping complex pun ramai feeling macam bagusss. Aku pernah nak beli satu sling bag berapa puluh hinggit jer.. tapi kaler hitam yang aku nak ada kat store kata salesgirl indon nih, takde display kat booth tuh. taktau la aku store depa tuh kat celah mana. Siap ugut cakap kalau dia dah amikkan beg tuh nanti aku wajib kena beli, sebab dia dah penat amik.. sorry la aku terus belah time tuh jugak.. lu ingat lu sapa nak sound aku! jual beg takde jenama pun nak tunjuk lagak ngan aku..

Follow Us
jangankan kedai mahal... setakat kerja kat parkson tu pon dah berlagak giler.

pernah kena ngan budak melayu jaga kaunter estee lauder parkson alamanda. memang celaka punya orang... aku tanya elok2 harga, dia jeling aku atas bawah. mentang2 aku pakai baju kurung je time tu..agaknye kalau aku pakai skirt singkat baru nak layan kot. sampai skrg aku malas dah nak tgk kaunter tu. aku lagi sanggup gi estee lauder sunway..lagi puas ati

kerawangcraft Post at 7-2-2011 22:44

uiksss.. alamanda tuh kan tempat membeli-belah orang2 gomen, majoriti datang situ memang berbaju kurung especially hari Jumaat.. hehehe.. aku selalu lepak situ hari Jumaat, sebab aku kerja Cyberjaya.. maklum la lunch break agak lama..

best la thread yg aku bukak ni..leh share pengalaman masing2 kan....lau nk di ikot kan..mmg bnyk pengalaman aku kena....tp aku share pengalaman yg paling hampeh je la.....ni lagi satu kawan aku plak...ni cte kat bazar ramadhan..hahahah...bapak member aku ni, nak beli sambal udang..udang yg di jual tu, agak besar la.....so pakcik ni cedok la bnyk2 udang tu....setiap kali pakcik tu angkat sekor2 udang, budak tu ckp "pakcik, udang sekor 2rm yer"..then pakcik tu jawab " ye, acik tau" smbil terus mencedok udang2 yg ada...budak tu ulang ayat yg sama.....last2..pakcik tu tuang balik udang dlm bekas, and jawab " awk pk, acik tak mampu nak bayar harga udang ni ker" and pakcik tu terus blah..hehehehe..padan ngan muka.....

aku rase korang silap...bila dilayan teruk mcm tuh, korang geram dan nak menunjukkn korang byk duit, lantas terus beli sbb geram punya pasal...SALAH tuh..sbb , dia dh sakitkan hati kita, lepas tuh dia dpat komisen pula..

Buat cara kawan aku...KORANG KUAR BALIK DAN MASUK BALIK CARIK SA YANG LAIN..ONCE KORANG KUAR, KORNAG BERHAK CARIK SA YG LAIN DITEMPAT YG SAMA..ATAU KORANG DTG NEXT DAY..

tipikal klu berkaitan dgn SA indon mmg camtu, first perkataan yang keluar dr mulut depa adalah 'gak ada'

and aku selalu alami bendani masa aku kt indon, sbb pakai selebet aje, esp klu pergi kedai henpon ke ape ke? depa xkn layan kecuali klu salah satu dr kitorrg keluarkn henpon mahal, depa layan la, tp sll x jadi beli sbb perangai camtu...

pernah kt resotran, ktorg order seafood, kwn nk belanje birthday die, so kitorg order la mknn, smpi chef die keluar tanya balik, betul ke ape yg ktorg nk order ni, byk lak tu, ktorg kata ye la, ktorg mmg order tu, baru die masak...

Org mentaliti cetek mmg byk...mmg ptt ape yg bapak ko buat tu. aku heran jgk kekdg bebudak sales berlagak mcm dorg pnye kedai plak. Ikut logik akal, kalo dorg pandai & kaya xde la dorg keje jd promoter setakat gaji berapa ratus tu. Moral of the story, jgn pndg org sebelah mata & haruslah tau hormat org lain. dont judge a book from its cover.

aku pn penah kene gak kt coach one utama...tensen aku ngan SA dieorg sorang nih..mentang2 aku n mcik aku pkai selipar je aku tanye die wat x nk layan n wat2 x dgr soklan aku....aku tanye lg mcm2 smpi die wat muke tensen alih2 aku ckp kt die aku x jadik beli..pastu...... aku x blah lg tp aku n mcik aku pgl SA lain kate nk tgk hb yg lain lak...si SA lagi sorang ni punye x byk soal trus layan kiteorg ngan mesra alam lg siap kuar kn pastu aku trus amik n bayar mcik aku pn pilih yg die nk tu amik trus bayar...SA belagak tu dtg kaunter n ckp sorry..aku n mcik aku x pndang pn muke die smpi setel bayar seme...kteorg layan SA lagi satu tu jew...pastu manager dieorg yg nmpk drama swasta tu trus dtg kaunter gak mintak mahap...aku sound satu je kt manager die tu sruh die ajo adab ngan customer kt staff die yg sorang tu..pastu aku n mcik aku blah..sekian...

teringat citer pretty woman

yg korang pun sama...dah tau pakai selipar nak gak masuk butik mahal2 nie....for sure laa dia org tak nak layan or perli2 sebab masuk butik LV, Chanel, Ferragamo...hello....dia org pun kena laa jaga standard butik dia org gak...so far aku tak pernah masuk butik2 nih sebab aku tau kelayakan aku tarap mana walaupun aku pakai full shoes...takat jenguk2 kat window dressing dia orang jahhh....tapi kan ada satu kedai nie nak ckp butik tak gak kat great eastern mall sebab dia jual semua hand bag brand luxuries...tapi rege mak aiiiii....aku spt biasa takde laa masuk just jeling jerr kat window kedai tuh tengok handbag hermes...RM31k tuhhhhh....laki aku kata kulit khinzir kot....hehehe...tapi kan apa yg happen kat TT nyer parents mmg melampau walaupun aku tak reti dan tak paham bahasa cina, tapi sekurang2nya layan laa kan sebab dah itu keje dia orang....kenapa mesti nak perli2 org....

Pengalaman lama akak masa dulu pernah pegi satu butik kat KL (bangunan Angkasaraya) ......nak cari baju pengantin utk malam nikah...pemiliknya masa tu (20taun lebih dulu) kalau akak sebut nama x siapa yg kenal tapi kalau sekarang nie sebut nama boleh kata semua orang kenal lah..........dah jadi pereka fesyen artis terkenal lagi...sampai mati akan ku ingat peristiwa ituw....

Ceritanya.....tuan empunya butik tu sedang dok belek2 baju yg tergantung, akak dan kawan (bangsa cina) masuk nak tengok lah...bila kami nak tanya beberapa soalan ttg bju yg nak di beli.....dgn muka sombong nyer boleh dia pusing blakang dan panggil staff dia entertain kitorang....hanggin satu badan le akak n my fren masa tu...apa lagi bila SA tu dtg kitorang terus kt x jadi nak beli....n  terus keluar dr building tu pegi ke Ampang Park pulak...sib baik kat sana jumpa org yg betul2 ikhlas layan pelanggan.....dgn mudah terus beli tanpa banyak soal.......harga lagi mahal dari butik yg kami masuk sebelum tu....nak buat camne dia x pandang duit akak.....

Kepada semua SA (kalau ada yg berporem le) jgn beza2 kan pelanggan kalau tidak cari je kerja yg lebih sesuaiii dgn peribadi anda...

aku igt aku jer yg pernah kena ngan bonia.. tp aku p bonia city square.. aku ngan tunang   ...
babycc Post at 8-2-2011 00:30

sengal kan?
ariani tu pun satu..bila masuk kat area platinum,kita tanye pun depa xnak layan..maybe fikir aku yg pakai tudung bawal time tu x mampu nak beli kot yg rege 350 tu..cissss..

nota kaki : kalo mampu pun aku x nak..

dulu zaman bercinta penah masum butik tiffany nak tgk cincin kawen
Kereknya amoy dlm tu
Mintak tunjuk cincin pon tak bagi
Padehal bkn mahal sgt pon
Masa tu pakai biasa2x je
Dia ingat kitorang takde duit kot nak beli
Rugilah amoi tu tak dpt komisen dr aku
Hehehe

aku penah kena...masuk kedai kasut cikai jer pun....masa tu pakai jean dgn tshirt je pun...sales girl tu punyalh ikut kehulu kehilir...pegang kasut sikit dia siap letak balik elok2....pastu pegang kasut belek2 ...dia boleh sound tu mahal...100 lebih...aku geram aku cakap balik...habis kalau 100 lebih kenapa ?

Reply 28# hanalisa

ye le..abih tu SA tu ingat kalao pakai baju kurung xde duit ke? x boleh pakai barang EL ke? sgt sengal tau

setuju ngan semua komen

i pn ader kes gak i ni ngan kengkawan suker naik motor jer....so senang parking kalo time2 keje pegi shopping....bila promoter tur pandang jer yg kiter2 ni bawak helmet.....terus dia wt muka cm sial.....eeeee dalam hati haku "ko hingat aku naik moto x der duit ker.......tah2 ko tur naik bas jer..........