CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12199|Reply: 45

Straw Recycle di Restoran?

Baru-baru ni aku supper di sebuah restoran sup terkenal di bangi dengan kawan-kawan aku, makanan dia memang sedap tapi aku tak nak cerita pasal makanan dia tapi nak cerita pasal pasal benda lain. Aku order air teh ais, sampai-sampai saja aku terus sedit sebab dah dahaga sangat. Bila aku sedut air macam tak lancar dan tersekat-sekat, aku tarik la straw tu tengok mungkin ada ais yang tersumbat. Tapi aku terkejut tengok straw tu macam kemik dan ada kesan gigitan, aku panggil pelayan dia dan minta straw baru dan kata straw bocor sebab tak mau potong mood aku nak makan. Dia pun bawa straw baru tapi sayangnya straw yg dia bagi pun kemek dan macam recycle, sebab malas nak kecoh dan fikirkan yang straw diorang beli tu kemek semuanya aku makan la dengan amannya dan minum air tak guna straw.

Masa nak balik kebetulan aku parking di kedai yang membelakangkan restoran sup tu, aku nampak pelayan dia kemas-kemas dan melonggok pinggan mangkuk dan gelas yang dah di guna. Aku amati betul-betul dan aku terkejut mereka mengasingkan straw di 1 besen yang lain, mungkinkah mereka menggunakan balik straw yang telah digunakan itu. Saya tak kisah la kalau meraka nak guna balik selepas direbus atau apa saja kan, tapi pastikanlah yang straw yang diorang nak recycle balik itu boleh digunakan. Ini tidak sampai straw yang dah digigit oleh budak-budak dan dikorek kat cebisan ayam daging terselit kat gigi pun diorang guna balik, tidak la tau kalau niat hati taukeh retoren itu suci murni semata-mata dia asingkan straw itu sebab nak masukkan ke tong kitar semula?. Kamu pernah tak mengalami kes seumpama ini, mungkinkah juga straw kedai yang kamu pergi itu telah direcycle dan telah digunakan untuk  korek-korek tahi gigi dan cebisan daging yang tersumpat di celah gigi?.

Rate

1

eeuuwwwww!!!baik aku beli air mineral dalam botol aje macam ni..

pada 1 malam tu kan aku pegi pasar malam..pastu aku makan steamboat cucuk tu tau.lepas aku makan tu aku duduk la kejap borak2 ngan kawan.meja depan aku tu dah abis makan,dah blah dah pun jadi pekerja tu datang bersihkan meja.aku peratikan, pinggan kertas tu dia buangt tapi lidi2 tu dia pegi longgok bawah para tempat dorang letak steamboat belum rebus tu.kejadian tu buat aku fikir balik,dorang guna balik ke lidi tu?kalau guna,dorang cuci ke?tu kali terakhir aku makan steamboat.

adakah di seksyen 7 ito

eeuuwwwww!!!baik aku beli air mineral dalam botol aje macam ni..

pada 1 malam tu kan aku pegi pas ...
tabasco Post at 20-12-2010 13:07

Kemungkinan juga mereka menggunakan balik lidi tersebut, sebab itu aku kalau makan sate atau makanan steamboat berlidi tu aku akan patah-patahkan lidinya. Sekarang ni pun selepas kes itu aku dah seruk guna straw, aku akan minum tanpa straw. Kalau ada straw aku akan pastikan ianya elok tiada cacat cela atau kesan gigitan, lepas tu aku akan gigit-gigit straw tu biar mereka tak bulah guna balik straw tu. Tak pun aku akan simpul-simpul saja, senang cerita jadi dia pun tak boleh guna dah.

adakah di seksyen 7 ito
otomen_taro Post at 20-12-2010 13:10

Aku tak nak tulis nama restoran itu, tapi lokasinya sangat betul. Aku pernah makan di situ sebelum ini tapi untuk lunch, dan kedai dia nampak meriah dan bersih sahaja. Tapi aku tak sangka waktu malam mereka hanya longgokkan sisa-sisa makanan dan pinggan mangkuk di belakang restoran mereka mungkin juga sebab sesak dan sibuk sangat, dan mereka tak sempat cuci pinggan lagi akibatnya lalat banyak berhurung di situ.

lain kali kau tanya ...nie Makanan yang  tak habis nie ..nak  di-recycle sekali ke?...boleh saya tolong asingkan terus..haha

Follow Us
gelinye!!!
x selera tau takkk!!!!

Baru-baru ni aku supper di sebuah restoran sup terkenal di bangi dengan kawan-kawan aku, makanan dia ...
dr.R Post at 20-12-2010 01:02 PM

Isyyyyyyyyyyy................apa lah punya tokei kedai....straw yg murah pun depa nak recycle...

xsilap aku sblm ni da byk komen psl kedai ni..dan aku xpnh masuk kedai ni dan xingin masuk..haha

err.. hadakahhh kedai neh dikelilingi hutan dan semak samun??

nak komeng skit eheh..
beselahh peniaga neh kalo nak jimat lagi .. dia jimatkan lagik hatta straw.. sgt takde adab okeh.. bekas2 owang mkn tuh dibginya kita.. pdhal kita mkn kdai dia bukan tak bayar..
untung dikaut besar2an tp tak taw ke dia rezeki tu tak berkat.. bila tak berkat .. jangkit kt anak bini.. dah tu kalo dah bercucu smer sangkut paut.. hasilnya.. sila la bc kt CI atau paper2 yg berdekatang .. smer kesah bunuh la ape la... bebudak dah jahat.. sbb ape?? ade kita pk??

sifat jahat dlm diri kita byknya dtg dari mknn.. bukan sbb mkn tak halal je tp sbb dari mana sumber mkn tuh.. walopong dari zahir kerja tu halal tp kalo kita secara tak langsung mengharamkannya camno?? pk2 la dan aku tujukan kt aku skalik eheheh

Rate

1

yucks.....macam nie ke orang meniaga

straw pun guna balik ke???? apa punya kedekut

Wahai TT, citer je kedai mana ni?... at least, ko dah selamatkan pengguna2 lain dari membuat orang berteka-teki...silap2 semua kedai makan area Bangi tak laku sebab ko main mention umum sangat... Jangan biarkan kerana straw sebatang, rosak restoran se-Bangi... Geram Chiss Walla-walla...

<---------slalu gigit straw...

Wahai TT, citer je kedai mana ni?... at least, ko dah selamatkan pengguna2 lain dari membuat orang b ...
abey79 Post at 20-12-2010 23:25

ayok cr jer blah2 seksyen 7..kedai yg pemes lg tu

adakah restoran A** Sup Utara yang sebelah BSN dan Al Ikhsan itu??????????

adakah restoran A** Sup Utara yang sebelah BSN dan Al Ikhsan itu??????????
al_gojos Post at 21-12-2010 10:29 AM

Den suspect Sup UK tu..

Den suspect Sup UK tu..
princebrunei Post at 22-12-2010 11:19

botul la...sesyen 7 Sup UK la...sapo layi..den stoju.

Lagi 1 bukan bab straw jek, bab sudu x cuci bersih pon selalu kena, masa makan tu tengok dulu sudu tu bersih ke x, coz den pernah dapat sudu yang x bersih siap bersalut dengan tisu konon2 dah bersih la tu.. masa dapat sudu tu tengok betul2, terutama jenis susu yang bertangkai, selalu ada je kotoran macam kari, sambal yang lekat kat celah2 tangkai sudu tu, sudu bertangkai tu macam gambar ni..

Den memang x suka sudu jenis tu, selain mudah patah dia gak memerangkap kuah dan cebisan makanan dan menempel kat celah2 kangkang joint dia, den pernah ternampak celahan dia tu penuh ngan benda hitam bukan karat tau tapi sisa2 makanan yang dah keras atau x bilas bersih.. banyak gak kene perhatikan kalau makan kat luar ni, memang la leceh orang kata sebab hal macam ni buat konon berserah takdir je orang tu menanggung dosa bagai dan x payah la cerewet sangat, tapi kita sebagai manusia yang menjaga kebersihan dan makanan yang bakal jadi darah daging kita kene berwaspada gak selalu x semua boleh berserah..

Rate

1