CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Mayat Terbakar Ditemui Di Kebun Kelapa Sawit, Pihak Polis Mohon Jangan Sebar Spekulasi

B40tastePosh replied at 1-6-2023 03:16 PM
Ha ah elok lah tu ajar anak anak pakai kondom.

Lah...pulakkkkk. Habis tu bila ada remaja yang terlanjur. Nak kena cerca ke? Lps tu bila diorang buang bayi...korang jugak cakap kejam. Kita nak elakkan diorang tambahkan dosa. Nak selamatkan baby yang tek bersalah tu. Faham tak?

Edited by Heydidle at 1-6-2023 06:25 PM
B40tastePosh replied at 31-5-2023 03:09 PM
Kan...memang diorang pilih jalan tu...tak pernah pulak dengar Bohsia jadi Malaikat bila mati....ti ...

Deleted.

aciksenah replied at 31-5-2023 02:36 PM
Disebabkan masyarakat kita yang suka pandang serong dengan ibu hamil luar nikah ni la, selalu bend ...

Kefahaman "jauhi zina" tu kena enforce lagi.

takayama replied at 31-5-2023 06:36 AM
anak dia cerita ttg saspek yg pd dasarnya nmpk cam baikdan juga cara dia bunuh arwah tu

tp peran ...

Dia lonely dan kurang kasih syg, dtg pulak jantan jahat ambik kesempatan umpan mulit manis, perhatian, belaian..

aciksenah replied at 1-6-2023 03:56 PM
Lah...pulakkkkk. Habis tu bila ada remaja yang terlanjur. Nak kena cerca ke? Lps tu bila diorang b ...

Sebelum nak selamatkan baby, selamatkan masa depan bohsia dan bohjan tu serta selamatkan masa depan baby tak bersalah tu dengan mengajar pemakaian kondom yang betul.

Heydidle replied at 1-6-2023 06:20 PM

Kan, sebelum proses pembuntingan tu semua pihak kena kawal pancutan air mani bohjan ni semua...bukan selepas bunting masyarakat pulak tak pepasal nak kena reset otak terima diorang...kejadah apa masyarakt pulak kena betulkan otak terima diorang.

Bohsia dan bohjan ni patut kena betulkan otak.

Follow Us
Aku masih tunggu lagi jawapan Moderator kenapa...Si mati ni tak boleh dipanggil Bohsia.

Heydidle replied at 1-6-2023 06:20 PM

Masalahnya benda dah jadi kan..lain la benda tak jadi lagi. Klau nak tau saya dah jumpa 2 orang yang mengandung anak luar nikah. Nak tau dak dari mana dua2 orang tu? Dari pantai timur. Masa duduk U tu budak kelantan. Partner pun orang kelantan. So kita ingat bila orang Kelantan ni, kita akan ingat kerajaan PAS. Selama ni memang kerajaan PAS selalu dok perjuangkan Hudud kan? Tapi awak rasa kenapa diorang masih terlanjur?? Nak salahkan kurang didikan agama??? Nagsu ni kita tak tau mcmana. Kalau dah terlanjur tu, ntah la..sedangkan ahli agama..ustaz2 yang mengajar tahfiz dan sebagainya pun tak lari dari ujian ni. Saya tak sampai hati pulak nak judge diorang. Sebab kita manusia ni tak tau penghujungnya mcmana.
Yang sorang lagi orang Terengganu. Kita pun tau orang pantai timur ni pengaruh PAS tu kuat. Klau ikut logik...takkan la diorang nak terjebak dengan perkara mcm ni kan? Orang Terengganu ni menyewa tepi rumah saya dulu. Masa tu dia dah mengandung. Tapi tak kawin, masalah dia boyfriend dia tu orang agama lain. Orang India keturunan sikh. Tapi akhirnya...lepas bersalin tu...mungkin lelaki tu lembut hati. Akhirnya kawin jugak dengan orang Terengganu tu. Tapi kesian la anak tak sah taraf. Nasib baik dia tak p buang anak tu.
Dosa tu..biar la dia dengan tuhan..kita manusia yang tak sempurna ni..Mana nak tau suatu hari nanti diorang ni berubah jauh lebih baik dari kita ni.

B40tastePosh replied at 1-6-2023 10:47 PM
Kan, sebelum proses pembuntingan tu semua pihak kena kawal pancutan air mani bohjan ni semua...buk ...

Ye la..awak sorang je terpaling baik murni ahli syurga kan? Dah jamin masuk syurga ke?? Sejenis manusia yang suka judge orang...padahal diri sendiri bukan la baik sangat. So awak rasa apa yang jadi kat arwah ni memang patut ke?

aciksenah replied at 6-6-2023 10:11 AM
Ye la..awak sorang je terpaling baik murni ahli syurga kan? Dah jamin masuk syurga ke?? Sejenis ma ...

What goes around comes around.

Memang selayak nye lah..pilih jalan hitam

B40tastePosh replied at 6-6-2023 02:14 PM
What goes around comes around.

Memang selayak nye lah..pilih jalan hitam

Kata2 dari seorang yang merasakan diri dia terpaling suci..kena ingat..kita pun belum pasti lagi kat mana tempat kita nanti..hi..hi..

aciksenah replied at 6-6-2023 10:00 AM
Masalahnya benda dah jadi kan..lain la benda tak jadi lagi. Klau nak tau saya dah jumpa 2 orang ya ...

betul la acik B40 tu cakap...pakai la kondom. motip dah masuk uni bodo piang tak reti pakai protection??

aciksenah replied at 6-6-2023 02:52 PM
Kata2 dari seorang yang merasakan diri dia terpaling suci..kena ingat..kita pun belum pasti lagi k ...

Kalau dah tahu diri tu kotor diam je lah...masih nak merasakan suci dan berhak.

syamzana replied at 6-6-2023 02:58 PM
betul la acik B40 tu cakap...pakai la kondom. motip dah masuk uni bodo piang tak reti pakai protec ...

Masa tu masih budak2 lagi..baru masuk 18 taun. Time tu penggunaan kondom tak meluas lagi .Akal pun tak berapa nak boleh berfikir dengan betul lagi. Tak semua matang masuk 18 tahun. Ntah2 malu nak beli kondom lagi, tapi buat tak malu pulak...ha..ha...

aku tak paham org marah pasal ada silibus pasal organ sulit manusia dlm subjek sains darjah 5. Katanya nanti mengajar bdk2 utk mencuba. Aku ckp direct je dgn anak aku..benda ni takde cuba2 ye..ko buat seks memang peluang dpt baby tu tinggi. Sbb tu dlm islam tak boleh seks luar nikah. Sebab apa? Sbb kalo dh mengandung tu tak tau sapa bapak sebenar bdk tu. Yg jantan blh je tak nak mengaku. Aku mmg straight je ajar takde selindung

pp_gurl replied at 6-6-2023 03:56 PM
aku tak paham org marah pasal ada silibus pasal organ sulit manusia dlm subjek sains darjah 5. Katan ...

Kat anak lelaki pun kena cakap jugak...
Jangan berani nak beromen dengan GF ..
Tak pasal2 nanti kena tuduh merogol walaupun buat suka sama suka..

aciksenah replied at 6-6-2023 10:00 AM
Masalahnya benda dah jadi kan..lain la benda tak jadi lagi. Klau nak tau saya dah jumpa 2 orang ya ...

Setuju.
...............................