CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hani85

telatah anak2/anak2 buah kita yg lucu

Reply 80# manakautau

xmain la sewa2 anak....

nak produce sendiri aaaa

baru feeling............

Reply 70# Nichelena

tu la. xkasi guna umi abah lagi. kan da kena ajuk ngn anak2

Reply 71# travel405

dulu ade kazen tp dia speaking la. xreti cakap bm. kalau dia nak sebut f jd s. cam fan jadi san. kalau ayat "mama, please open the fan" jd mama, please open the sand

slalu sakat dia smpai dia segan. lidah dia memg xleh sebut

Reply 72# hanibee

satu lagi kes pelat

Reply 75# sekutmery

ya hampunnnn. tersangat kelakar dan comel nye anak2 u ni....

nak jadi maksom. kekekeke

Reply 76# freshoren

alahai scweeet nye. freshoren tu u la kan? org lain punya benih org lain dpt nama

Follow Us
Reply 79# Labeaute

wahh bijak nya. tah mana la dapat idea wat teka teki cmtu. ni da besar mesti jd pakar cipta teka teki

Reply 75# sekutmery

alalalal...!!! sweetnye anak2 akak. ni yang tak sabar nak kawin ni....... mesti cumel2kan.....

Reply  sekutmery

lawak3..............

thread nih cheer kan aku.............

bile aaa ...
marwang Post at 14-12-2010 07:50

The only reason Manak suh hang cari mana2 tempat yang ada sewakan anak2 kecik.... bayar sewa untuk tengok telatah dia je...kalau dah ada anak sendirikkang kadang tuh jenis yang nyerandu.....90% of the time anak2 buat perangai....bukan buat cute yang dapat gumbirakan hati hang...so????

Reply  sekutmery

alalalal...!!! sweetnye anak2 akak. ni yang tak sabar nak kawin ni.......  ...
kaishi Post at 14-12-2010 19:13

Memang lumrah camtuh..bila tak ada anak...nak ada anak sendiri.....bila dah ada anaksendiri....."adoi aiman.....naper lah  aiman dari kuar  peyut ibu takpernah nak senangkan hati ibu? tahu harituh masa aiman lahir..ibu kasi je kat nyonya jual air soya bean kat pasar tuuu"

Reply 90# manakautau

ekekekekkeke.....hehhehehe....memng leeerrr, dah dpt mesti mcm2 kerenah + pening kepala, tp sebenarnya pengubat segala jenis racun2 jiwa anak2 kecik ni....

Reply  freshoren

alahai scweeet nye. freshoren tu u la kan? org lain punya benih org lain dpt na ...
hani85 Post at 14-12-2010 18:35

aah...mak dia a.k.a adik aku pon tak larat lagi nak jeles2..

skang ni dah ade anak buah baru..mula2 dulu,kalo aku agah2 si baby,si ribena ni akan ckp mcm ni..''baby..tu ibu akak panggil tu..'' hahahaha..tetap ibu akak..bukan ibu baby..die kata baby tu x boleh panggil aku ibu sbb lahir lmbt so bukan anak aku..die je anak aku...  skang ni dah kurang sket bossy dia..sbb die syg sgt ngn baby..

tapi kdg2 risau gak cmne lah penerimaan die kalo aku dah ade anak sendiri nnt..hmmm.

satu hari aku adalah cakap kat anak buat aku mcm nie..

aku : abang.. tak encem lah masukkan baju dlm seluar.. tak best..

anak buah : alaaa it's okey mummy ckp tak hensem tak aper janji ader duit dengan ade brain..

aku: kenaper abang ckp mcm tu..

anak buah: tgk pakcik tak hesem tapi keje best lepas tu banyak duit..

aku punyer gelak lahh.. pakcik aku yg ader kat situ pun bleh gelakk umur baru nak masuk 4 tahun tapi ckp mcm org tua.. kalau kiter berlawan ckp dengan dia kadang2 kiter balik yg pening nak jawab..

aku nak gelak pun tak bleh

Reply 83# hani85

mama open the sand...haha..kelakar je kan...

anak buah i yg sorang tu suke ajuk cakap orang  taw..
de la one day ni...my brother terlanggar meja..then dye pon ckapla "shit the table"...
then bile anak buah i dgr kan..dye ape lagi..blajr perkataan baru kan..
so dye pon follow..ari2 gune perkataan tu..if terjatuh ke..tak habis2 cakap "shit the table" padahal dye terlanggar beskal dye kot...
tapi cakap "shit the table"..kelakar jer...

Post Last Edit by ruffleen at 15-12-2010 10:21

adik lelaki aku (umo 12 tahun) pun suka buat kelakar gak. aku kalo balik kg,selalu bwk laptop aku skali. supaya senang nak online tanpa perlu berebut laptop umah dgn beliau. ada sekali tu aku duduk sebelah adik aku ni sambil masing2 meriba laptop masing2 dan bermain FB. tiba2 adik aku on FB chat dgn aku dan katanya..."GARU BELAKANG SAYA...SEKARANG"
aku punyalah gelak trgolek2 pastu..mohtip nak on chat suruh aku garu belakang dia walhal aku dok sebelah dia je masa tu..kelakar sungguh

pastu (masa raya posa aritu) dia panggil mak kami utk suruh simpankan duit raya dia..kalo x silap aku masa tu dia baru dapat duit raya berjumlah RM20 dari seorg sepupu kami...pastu mak tanya la berapa bnyk ko dapat?? adik aku kata "RM50" sambil menunjukkan 5 keping duit merah...aku heranla sbb baru kejap tadi aku nampak sepupu kami bagi RM20...so aku tanya mana datang lagi 3 keping duit merah tu? adik aku jawab "saya bela ular emas"

setelah "disoal siasat" rupanya seblom tu ada seorg pakcik telah memberi RM30 kpd beliau...agaknya masa tu aku dgn mak x perasan kot....hahahaha.....adoiyay.,...bertuah punya adik

Reply 1# hani85

keletah anak2 memang menghiburkan..tanpa derang sepila kita..

cita psl anak ni mek teringat anak mek sndiri...masa tu dia duk ckp2 ngan spupu dia..skali dia ckp "nanti tetek dhia dah besar dhia nak kwin" tergelak aku n suami bila dgr, pastu sepupu dia lak ckp "nak kwin nanti ,bulu ketiak kena tumbuh" anak mek jwb "dhia tak nak bulu ketiak" hehehhe , anak mek baru 4 tahun dah ckp psl nak kwin...agaknya dlm otak dia berfikir..org2 yg kawin mesti tetek dah besar..

Reply  hani85

mama open the sand...haha..kelakar je kan...

anak buah i yg sorang tu suke  ...
travel405 Post at 15-12-2010 09:58

hahahaha cute nye...bape tahun die?
anak buah aku 5tahun..ada 1 hari ni kitorg paksa bapak makan ubat..bapak aku mmg culas makan ubat..
so aku dah fedap aku terspeaking ngan bapak aku...aku cakap..pak open ur mouth pls..hahaha..

start dr hari tu,ape je die suh atuk die buat ,cth nak suh ikatkan rambut dia,atuk taknak,dia akan ckp,pak..open ur mouth pwesee hahahahah!

adik lelaki aku (umo 12 tahun) pun suka buat kelakar gak. aku kalo balik kg,selalu bwk laptop aku sk ...
ruffleen Post at 15-12-2010 10:16

masa die jawab saya bela ular emas tu,muka die serius ke?haahahaha!
garu belakang saya sekarang!

Post Last Edit by ruffleen at 15-12-2010 11:24
masa die jawab saya bela ular emas tu,muka die serius ke?haahahaha!
garu belakang saya sekarang!
freshoren Post at 15-12-2010 11:16

beliau jawab dgn muka sengal sambil tersengeh2 (kan masa tu cite ular emas tgh tayang kat tv9)

seblom tu (lama dulu) sekitar tahun 2005, masa tu adik aku ni baru darjah 1. masa tu kan ada result show peserta yg tersingkir dari malaysian idol musim ke-2. konsertnya kalo x silap aku hari jumaat, result show nya hari ahad. adik aku ni suka la tgok konsert mingguan tu. hari ahad malam mak kami suruh dia masuk tido awal sbb esoknya isnin kan nak sekolah.

dia pun buat muka seposen sambil merengek "ala mama....saya nak tgok malaysian idol...saya nak tahu sape pulak yg tersingkir minggu ni..."

adoiyay...sedangkan aku sendiri pun dah x kisah dgn program realiti ni semua...