CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Rakan Sekolah Uqasha Tweet Padan Muka? Rakan2 Lain Serta Cekgu-Cekgi Bela Uqasha! Tukang Tuduh Sendiri Tweet Suka Buli Little Children!!! Mangsa2 Lain: Guinea Pig & Boifren

dudaberhias replied at 15-3-2023 11:41 PM
throwback pelanduk dua serupa... tapi sejibik sejibun kan...

ungka dan nabel

Zmn memasing sengkek blom berduit lagi.dah berduit,pi polish la apa2 yg patut

Padan muka la ..kifarah kan
Dulu ko buli org..skang laki ko lak kene hempuk.terus ko trauma kan
So mangsa buli ko pun penah trauma gak.so now 1-1 la seri

Dia padankan muka sebab dulu dia trauma now uqa pula trauma ke? Tapi yg kena hempuk kamal. Kalau uqa yg kena hempuk dia padankan muka juga ke

Dah nama pelakon mesti la pandai crocodile tears bagai. Apapun semoga life mangsa lebih baik la dendam terbalas gitu. Banyak je yg kena buli time sekolah dan memang tinggalkan kesan jangka panjang pada mangsa buli, tapi utk kesejahteraan sendiri, try to forgive and forget, tu antara ujian hidup

Ko meratib macamana pun dah tak boleh ubah, yg penting masa sekarang dan masa depan. Sampai bila nak hidup dalam kenangan pahit silam? Org boleh simpati tapi yg merasainya diri sendiri, so sayangi diri

cmf_premierleag replied at 16-3-2023 12:54 AM
Padan muka la ..kifarah kan
Dulu ko buli org..skang laki ko lak kene hempuk.terus ko trauma kan
So m ...

ye tak ye kan... seri la kekdahnya... 1:1 karma gittewww... cumanya patutnya si ungka tu yang kena hempuk... bukan si kamal... harap2 yang kena buli tu maafkan juga kalau ungka kena hempuk...

Touched chest ? Bukan breast. Mungkin dia kena seizure or stress sesak nafas and uqasha tried to calm her down.

Follow Us
tumpanglalu74 replied at 15-3-2023 10:58 PM
Aku saje je wat topik selaku unofficial firestarter kat CARI universe ni.  Kat topik lama dah bebe ...

Unofficial firestarter eh haha

Mohon mod letak tag kat akak tumpang lol

Kira dah lama la dia dia cite pasal ni
I pun sampai sekarang ingat budak gemuk yg bully i, harap i dah maafkan la, tapi still tak suka tgk muka/gambar dia, perasaan geram tu still ada

Tapi still not right la tu publicly shame ur bully pulak. Nak cite cite je la tweet panjang panjang tapi sampai sebut nama tunjuk gambar n curse her padan muka is a bit too much, its bad on you sebenarnya

pembuli maybe lupa siapa mangsanya tapi mangsanya x kan lupa sampai mati..

pernah rasa masa dulu masa sekolah menengah
kena buli secara mental
sampai jadi tak suka sekolah...asyik ponteng sampai cikgu call mak aku
cuti sakit pun selalu..selalu sakit sampai hilang suara..tiap2 bulan jadi sampai orang kata aku buat2 je
mintak mak aku berhentikan sekolah..aku kata aku sanggup berhenti dan kerja kilang

tapi aku tak pernah cerita kat mak aku atau sesiapa kenapa..
sebab aku taktau nak cerita macamana
result spm aku cukup makan je..aku pun dah boleh agak sbb aku pun tak study..layak sambung uitm je..hidup diteruskan macam biasa..
Alhamdulillah lepas tu jumpa orang yang baik2

sampai aku pregnant anak sulung
baru sebulan..dapat berita 'orang tu' meninggal eksiden
aku terperanjat sampai perut sakit amat..nasib baik takde apa2 jadi

lepas dia meninggal aku kerap mimpi
arwah datang dalam mimpi aku tapi tak cakap apa2
berapa bulan sekali mesti mimpi yang sama
tau mimpi tu mainan syaitan
tapi aku cakap dalam hati
aku maafkan semuanya
lepas tu aku tak pernah mimpi arwah

benang ni buatkan aku teringat kisah lepas ..harap jangan mimpi pulak nak tido ni

doubleA replied at 16-3-2023 12:58 AM
Dia padankan muka sebab dulu dia trauma now uqa pula trauma ke? Tapi yg kena hempuk kamal. Kalau uqa ...

Aku dulu pun pembuli dan backstabber sampai sorang kwn aku kena buli teruk dlm klass.. Bila kau dah tua, memang kifarah tu wujud.. aku kena balek. Dan perempuan itu bahagia. aku pernah tegur dia minta maaf sampai skarang dia xlayan akuu…

likilu replied at 16-3-2023 01:41 AM
Unofficial firestarter eh haha

Mohon mod letak tag kat akak tumpang lol

aku pun kena buli teruk dulu masa sekolah.

tapi mendoakan kecelakaan dan mempadan muka kan pembuli2 aku kalau diorang dilanda musibah is something unthinkable for me.
some of them ada je aku terserempak dalam event ke kenduri ke tapi aku ignore/buat2 tak kenal walaupun ada yang beria2 nak buat baik. aku senyum salam gitu2 lah, tapi nak berbaik2 memang tak.

even sorg pembuli aku skrg duduk jail sbb merogol budak bawah umur & merompak bersenjata parang, tidak pulak rasa nak mempadan mukakan dia. bersimpati je lah dengan keluarganya.

sakit hati memang sakit hati, tapi itulah, sampai bila nak dwell on benda yg dah jadi berbelas tahun lepas?
nak kata padan muka terima kifarah etc pun simpan dalam hati je la kot. tak pun buat sujud syukur.

Bila tweet/post, terbukak pulak kebusukan hati sendiri.

silap2 kena invalidate lepas tu.

kawaiichicken replied at 16-3-2023 12:43 AM
attention whor*? kes time sekolah baru sekarang nak cerita (tu pun kamal yg kena)? kenapa time uqash ...

sebab rasa puas dan terbalas dendam kot. happiness over someone's misery

Edited by PocongTerbang at 16-3-2023 03:36 AM

Si uqasha tu dlm industri hampir satu dekad.dalam masa tu takde terfikir nak expose kalau betul dia kena buli dgn uqasha? Time2 si kamal tgh bocor kepala baru nak expose.Lagi satu,tweet bdk tu pon mcm ada menjurus perasaan dendam,kalau ada yg merepot silap haribulan kena angkut dgn polis pulak

Thread ni buat iolss rasa diserang kepanikkan

Anak nak masuk darjah 1 jd risau bila baca pasal buli2 nih
Harap anak kuat la kat sekolah, iols trauma sbb dulu masa si kakak darjah 1 kena buli juga sampai tak nk g sekolah harap si adik takde masalah ni.
Tolong la memasing didik anak bebaik jgn jd pembuli, jgn jd kenangan pahit org kat sekolah.

dia bukak cerita lepas tu last last kata dont drag her.
apa kah motif bukak cerita in the first place?

bodonya la. da cerita penuh dendam pastu tiber ckp dont drag her dont bully her. apsal tak citer masa qasha baru nk mula naik dulu? time kamal kena hempuk pulak ko nak ngeteh balas dendam.

makcik pun kena buli teruk kat asrama. menjunam abis spm sbb langsung tak seronok sekolah situ. tp takde lak makcik nk doakan anak pembuli kena buli. skrg idup makcik lg best drpd idup dorg. makcik anggap Allah da balas fasa kena buli tu dgn rezeki yg helok.

cm_vungtau replied at 15-3-2023 11:22 PM
Alahai. Orang tengah ditimpa musibah mula la manusia2 ni keluar. Kalau orang buli, naper yang ko tak ...

Partly agree.
Masa seseorang itu di timpa musibah bukan masa yg sesuai untuk membantainya.

Jika u consider what a person is experiencing is kifarah for what she did to u, then also remember what u r doing to her at this point can also bring kifarah to u in future.

Suchi replied at 16-3-2023 06:03 AM
Thread ni buat iolss rasa diserang kepanikkan

Anak nak masuk darjah 1 jd risau bila baca pasal buli ...

Anak2 ai ,ai ajar org pukul ,pukul balik,org cubit,cubit balik. Takdenya ai nak cakap biar org buat kita jangan kita buat org. Yihhhhh..mmg kena buli la cmtu.
Yg sulung mmg buat betul. Org sepak dia,dia sepak balik. Smpikan org tak berani nak usik dia.
Tpi yg bongsu,kena cubit smpi nampak isi putih. Sampai sekarang dah 12 tahun umurnya ada bekas kena cubit tu. Dia sampai tak nak pergi sekolah , nangis2 setiap kali nak pergi sekolah. Bukan dia sorang aje kena,hmpir satu kelas kena. Masing2 tak berani nak lawan budak pompuan tu. Ai cakap ngan anak ai tu,sb semua takut dgn dia la dia berani buat macam tu. Cubit org,pukul org ,gunting tudung , patah kan pensil and macam2 girl tu buat.One day anak ai hilang sabar sebab dia kena pukul kat tangan,anak ai balas balik sekuat hati dia. Siap budak tu kena tengking dgn anak ai. Sampai menangis la budak tu . Sejak tu takde dah dia buli bebudak dlm kelas sb setiap Kali dia buat org,org akan balas balik. Ai tggu jugak kot ada mak yg ngadu,takde. Mujur setahun aje sekelas. .

Yg menyokong si ungka ni musti set2 pembuli

haifawehbe replied at 16-3-2023 01:56 AM
pembuli maybe lupa siapa mangsanya tapi mangsanya x kan lupa sampai mati..

Betul ..mmg takkan lupa

Tp yg kelakar tu pembuli tu bila anak dia masuk asrama kena buli...kemahenn marah..mcm lupa dia tu dulu pun sama kaki buli