CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aqua_marine

Suami Miera Leyana sekat Whatsapp isteri pertama lebih setahun

penyondol2 yg suka jantan gatal tua...xprnh ke terfikir... klau tiba2 laki tu mati...xpsl jd janda muda...lps tu dh nk kna brgduh dgn ank2 lki...

Gantung bini xbertali tu satu hal. Yg ko culas nafkah kat anak2 ko tu apesal??? Hamjad sungguh perangai. Patut sulakan shj lelaki dayus xguna mcmni

Anak si miera ni tak padan muka belacannnn, bunuh nama rachel. Petuikkk

Company Serba Dinamik pun dh bungkus dek.

Kesiannya. Masa dia kawin dgn meera ni baca komen yg ckp diaorg ni dua2 laki bini org terpelajar. Syg je dah ada isteri n anak2 tapi tetap rasa x cukup

Kiranya laki dia yg failkan nusyuz kan? kalau dah x sayang cerai je lah bini tu dgn cara yg baik. Gantung bini x bertali n block wsap bini sampai setahun mmg laki x guna mcm sol jugak. Harap2 isteri pertama dia dapat keadilan yg sepatutnya.

beta_carotene replied at 4-2-2023 12:03 AM
Company Serba Dinamik pun dh bungkus dek.

Sebab dh bungkus kot kawen ML ank orka? Kunun blh cover hutang ya...hrap laki mcm ni sblm mati kena kanser prostat ..padan muka

Follow Us
aqua_marine replied at 3-2-2023 10:34 PM
Boleh erk block whatsapp pasangan sebab tak sebulu? Dah tak suka tu, lepaskan je lah.

Xnk bayar nafkah haha n takut isteri tuntut harta sepencarian sbb tu x ceraikan

ellejo replied at 3-2-2023 11:34 PM
ingat jela rerakan sekalian, kalo tak kene kat ko, kene kat anak ko. jangan nanti bila ditimpa kesus ...

Jangan lah doakan kena kat ank2 sbb perbuatan mak bapak kesian tau naseb ank2 .. aku ni dlu bapak aku mmg kaki pompuan .. kwen bertindan tindan weh .. aih2 sume dosa dia buat kat org aku yg kena tanggung .. menderita aku berbelas tahun dok tanggung dosa2 bapak aku ..berapa kali aku nk sucide sbb dh x tahan hidup d permainkan jantan .. kwen melingkup ..kapel melingkup sume melingkup .. skrg ni lah bru kecap kebahagiaan sket ..... Kalau yg salah tu parents cukup doakan dorang je dpt balasan .. ko ingat kalau dpt kat ank2 parents tu nk insaf ke? ..bapak aku tu sampai buah pinggang melingkup .. ego menggunung jgak dgn ank2 sket pun dia x pnah rasa dia penah buat salah weh ..

AWEKSAMURAI replied at 4-2-2023 12:33 AM
Xnk bayar nafkah haha n takut isteri tuntut harta sepencarian sbb tu x ceraikan

Ada logiknya juga tu

Sial nya laki ML. Kisah Adeeba the 1st wife ni lagi menyedihkan. Rupanya dalam diam tengah proses cerai dlm masa yg sama xbayar nafkah lepastu kena sabit nusyuz lagi. Tp sheols xberbunyi apa pun mencanang kisah dia yg teraniaya. Ni pun peguam dia yg bukak cerita kan.

Tabah gila. Tabahnya

Serba dinamik tu audit syarikatnya diragui kan. Last2 dipaksa melingkup jugak akhirnya. Padan muka.

pocongkiutss replied at 4-2-2023 12:39 AM
Ada logiknya juga tu

Aku pernah sekali teman kwn aku g mahkamah ..so aku dgr satu kes ni .kat kat mahkamah dia open je sume org bleh dgr kes org dlm tu haha..

Ada couple ni muda lagi aku rasa dlm umur 26/27 mcm tu ..bini dia tuntut cerai ..laki tu xnk cerai kan .. pasang lawyer beb . Lepas hakim tanya kat dak laki tu knp xnk ceraikan ..dia ckp dia syg isteri dia x sanggup cerai kan lagi pun dia tgh fasa berubat . Lpas tanya bini dia plak . Bini dia ckp dh x boleh tahan nafkah zahir mmg dia bagi ..tp batin dh 2 tahun x mampu bagi sbb anu x naik .. kalau bab duit sy xnk pun duit dia sy pun banyak duit ..duit bukan masalah bagi sy .

Lpas hakim tu diam .. hakim lelaki .

Hakim tanya laki tu lg ..so mcm mana awk dh x mampu tunai kan nafkah batin pada isteri awk .
Laki tu ckp bagi dia sikit masa lagi dia tgh berubat .
Perempuan tu terus jawab xnk dh..lepas laki tu mcm marah lah .

End up hakim tu nk selesaikan hari tu jgak .. dia kata cerai dlu nnti kalau dh baik pulih tgok cmne boleh rujuk balik ..kalau tdk anggap je lah jodoh kamu sampai sini saja x guna bertahan n lawan sy nampak kamu mcm pentingkan diri ni .hakim tu marah lelaki tu ..

Menangis laki tu lafaz cerai ..hakim tu sempat pesan kita x boleh mintak perempuan bertahan demi diri kita kalau kita x mampu bahagiakan isteri kita ..kita kena lepaskan mana tau ada yg lain lebih mampu dari kita..puas hati aku dgn keputusan hakim..bagus hakim tu walau lelaki dia x bela lelaki .

kakasotong2 replied at 4-2-2023 12:43 AM
Sial nya laki ML. Kisah Adeeba the 1st wife ni lagi menyedihkan. Rupanya dalam diam tengah proses ce ...

Sbb dia terpelajar..pompuan yg bijak..wlau sakit mcm mna hatipun..ttp berserah pada Allah disamping ikhtiar tanpa mengaibkan sesapa..semoga wanita ini dikurniakan Allah kebahagian di hujungnya..Aamiiin..

X mcm PS...over dan entah apa2..ujung2 ko pun kna kecam juga..sentap sikit2 sudah lar..over sgt takut mkn diri

AWEKSAMURAI replied at 4-2-2023 12:39 AM
Jangan lah doakan kena kat ank2 sbb perbuatan mak bapak kesian tau naseb ank2 .. aku ni dlu bapak  ...

Semoga bertabah ya Sis..di doakan supaya diketemukan kebahagian nanti..Aamiiiin

AWEKSAMURAI replied at 3-2-2023 04:39 PM
Jangan lah doakan kena kat ank2 sbb perbuatan mak bapak kesian tau naseb ank2 .. aku ni dlu bapak  ...

doa orang teraniaya yg makbul. setakat kita2 yang takde kene mengena sekadar spectator berdoa yg tak baik mmg takde la tuhan nak makbulkan.

Whitney72 replied at 4-2-2023 12:54 AM
Semoga bertabah ya Sis..di doakan supaya diketemukan kebahagian nanti..Aamiiiin

Alhamdulillah dh bertemu tp sebelum nk bertemu tu Tuhan je tau sakit nya mcm mana mentelah nk hadap perangai bapak yg x penah langsung rasa salah

ellejo replied at 4-2-2023 12:55 AM
doa orang teraniaya yg makbul. setakat kita2 yang takde kene mengena sekadar spectator berdoa yg t ...

Orang yg teraniya lah doa tu sepatutnya ckup lah doakan Tuhan bagi pembalasan dkt si polan yg rosak kan idup n hati dia sudah jgn lah mintak doa sampai ke anak cucu hahaha

aqua_marine replied at 3-2-2023 10:42 PM
Kalau tak silap ai, mira sendiri pun penah upload status IG cakap first wife husband dia gila tala ...

Belum cerai kan? Belum cerai cmne nak gila talak? Setahun lebih  lebih kurang umur anak Mira ke?

AWEKSAMURAI replied at 4-2-2023 01:02 AM
Orang yg teraniya lah doa tu sepatutnya ckup lah doakan Tuhan bagi pembalasan dkt si polan yg rosa ...

Iols pun x suka org berdoa berbalik kat anak cucu. Asal org lain plk nk kena tanggung salah org lain.. laknat jelah org yg buat salah tu dah dia yg buat salah. Ni tak pasal anak cucu yg taktau pape plk kena.

Si mira tetek ni pun kemain ehh. Igs dia yg 20sen tu dia perli madu ke. Pelakor ni dh rampas laki org memang tak reti duduk diam2 eh