CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Berita poligami yang ke 30:Wanita ini kata Saya memilih suami orang kerana saya tahu suami orang itu tidak akan balik rumah saya selalu.Yang merampas itu yang pertama, merampas rumah tangga kedua.

stingergrumpy replied at 28-1-2023 01:38 PM
Kenapa ayat yg legit ko hanatkheunz?

Persoalan aku...adakeww ko tak yakin laki ko mampoo utk berl ...

Iols mmg suka hanatkan ko stinger.

Biasala stinger manusia ni tak ada yg sempurna pun.
Laki iols sendiri pun cakap dia tak mampu nak berlaku adil.
Pengalaman 20thn pjj ni mcm2 perkara dah di lalui dan belajar.

Suami yang saya mahukan adalah suami yang berilmu, suami yang faham akan hukum hakam. Jadi lelaki bujang bukannya mereka tidak berilmu, okay je. Tetapi, approach mereka tidak cukup barangkali. Mereka tak cukup present diri mereka, nampak kurang berilmu.

ni sejenis malas nak berusaha (macam @ninja boy cakap - malas nak jadi cikgu pemulihan), tau nak sedap je bila rampas lelaki yang dah molek kena groom dek isteri...  pastu nak tuduh isteri pertama pulak perampas...  bangang abadi weih...  yang jantan kena rampas tu memang gone case la, tu bengap tahap petala langit...

Nnasda53 replied at 30-1-2023 09:56 AM
Iols mmg suka hanatkan ko stinger.

Biasala stinger manusia ni tak ada yg sempurna pun.

Dah tahu tak boleh berlaku adil kenapa ko tuntut juga laki ko utk berlaku adil sedangkheun sekarang pun bukan dia seadil mana pun kheunz? dgn ko kena jadi barua nyer keluar bekerja? So kalau this arrangement stays, bila dia kawen lagi  dgn isteri barunya juga tak kisah jadi baruanya bekerja utk sama sama menjana ekonomi keluarga yg semakin mengembang...just like you...kenapa ko persoalkheun ttg keadilan?

Laki ko cakap yg dia tak mungkin berlakunadil memang ler betul tspi kenapa ko tak jawab .".kita sama sama usaha bang....together we can make this work...of course dgn adik baru tipah nanti...tipah yakin dgn kemampuan abg..." kalo abg bahagia tipah boleh pilih pintu syurga mana yg tipah nak masuk nanti bang"

Can be done right?

ladybugz replied at 29-1-2023 06:11 AM
kalau panties pun x sanggup nk kongsi apatah lagi nk kongsi suami ataupun nk menumpang kasih suami ...

ahahha... first time baca orang sama kan panties dengan penis

stingerpressor replied at 30-1-2023 11:51 AM
Dah tahu tak boleh berlaku adil kenapa ko tuntut juga laki ko utk berlaku adil sedangkheun sekaran ...

Hahahaha..meskipun ada yg benar ko katakan stinger.
Cuma iols nak tanya ko makan ubat tak pagi tadi nih.

Kemahin ko ngajar iols ya.

Nnasda53 replied at 30-1-2023 01:41 PM
Hahahaha..meskipun ada yg benar ko katakan stinger.
Cuma iols nak tanya ko makan ubat tak pag ...

Kurma AJWA 3 ulas/bijik.....MEIJI milk in a Le Creuset mug(wajib sebut)....sahur tadi......

Still have 3 more days posa gantian to go...tahun lepas rugi ler pepeks darah dua set...sekali beginning ramadhan...sekali towards the end....total 7 hari...

Sejak dua menjak ni piyed macam main peek a boo dgn aku....adakeww signs of menopausing?

Kakarosikinki tersenyum sambil..."adan uker ko asyik ngata org...."

Evil her

Follow Us
bukan ke makcik ni memang glamer sebab post dekat FB dia yang kata memang dia target laki orang tu?

stingerpressor replied at 30-1-2023 01:52 PM
Kurma AJWA 3 ulas/bijik.....MEIJI milk in a Le Creuset mug(wajib sebut)....sahur tadi......

detail nya hujah ko stinger hahahaha.

rosikinki pun ko babitkan sekali.

Nnasda53 replied at 30-1-2023 02:05 PM
detail nya hujah ko stinger hahahaha.

rosikinki pun ko babitkan sekali.

Ko istilah HUJAH jgn ko gunakheun....dwdrums tengah dendam macam lemak berbie dlm badannya dgn aku,  isu hujah ni tau.....

Kahkahkahkahkahkah....

Eleh kakakinki iteww dia ok je...dia adaler insan serta makhluk makhluk yg terpilih dlm cari ini yg dah sign contract 5 tahun  utk jadi punching bag aku atau dalam bahasa yg tulus mulus.....sparring partner.....

Ko kalo interested boleh apply.....perks dia best tau.....

Termasuk one All expenses cruise to nowhere 5 hari 4malam....kapal peleseren yg tak tinggalkheun dock pun....

Apa yg korang tak fhm. Simple jew ayat last tew

Maksud bini kedua,

Lakinya kawin ada dua bini. Lakinya tak boleh berlaku adil.

Sebab, lakinya kene tarik duduk lama2 dgn bini pertama. Katakan, sebulan 25 hari duduk dgn bini pertama. Bini kedua dpt 5 hari jew. Contoh.

So, bini tua rampas hak bini kedua. Kalau ikut poligami yg adil, 15 hari, 15 hari setiap sorang

Gingerly replied at 30-1-2023 03:08 PM
Apa yg korang tak fhm. Simple jew ayat last tew

Maksud bini kedua,

Kaum peks hangit  yg berfikiran waras macam.mana pun bila dgr istilah poligami....jln yg lurus pun akan nampak bengkok...

Kahkahkahkahkahkahkah

ninja boy replied at 28-1-2023 08:34 AM
Bini no 1 itu jadi tukang correction pusat pemulihan dan latihan dan pusat rawatan akhlak taw,  dari ...

Well said!!! Teringat ddnk serta merta

Nurul8001 replied at 28-1-2023 11:21 AM
Dekat tiktok, ada seorang ustaz bagi ceramah. Ustaz ye, bukan ustazah. Zaman sekarang, kebanyakan po ...

Baru td terdengar ceramah ustaz ni kata, kalau zmn dlu pkaian lelaki yg labuh dari buku lali jatuh haram (ke makruh) sbb dlu sapa yg mcm tu dia berlagak. Now dah x relevan sbb x ada pon bawah buku lali jd 1 kebanggaan.

Jd i mmg setuju poligami zmn ni hanya jd 1 fitnah buat islam. Sbb i can see laki2 zmn ni poligami sb nk halalkan poen je. Tu pon yg dah diusik kebanyakkan nya. Tp sbb dah ketagih dgn poen2 ittew , after bertahun2 maksiat, finally nikah sbb x sggup gelumang dgn dosa

Nurul8001 replied at 28-1-2023 03:34 PM
Kannn. Dia siap cakap, Rasulullah dan Khadijah, monogami sampai Khadijah wafat, menunjukkan perkah ...

Tu la, dlm quran siap ckp jauhi perkara yg mendatangkan zina. And also kalau xmampu kawal nafsu, berpuasa lah

Buritan replied at 28-1-2023 03:58 PM
Abis tuu kalo aku nak elak zina dgn si A .. aku kawin dgn si A.. jumpa lak si B.. nak elak zina ka ...

Khuen. Laki ingat pompuan xde napsu nk bertukar laki ke?

ladybugz replied at 29-1-2023 06:08 AM
stakat bercakap sapa2 pun boleh cakap apa saja. senang je perempuan mcm ni. panties yg kau baru je b ...

Yih xpernah terfikir pasal ni. Tp betul jgk kan? Geli yach!!

anony-mous replied at 31-1-2023 12:52 AM
Khuen. Laki ingat pompuan xde napsu nk bertukar laki ke?

Yepp... cuma Allah bg otak.. otak aku pikir anak.. pikir itu ini sana sini sinun.. tu yg tak jd tuu.. timbang semua sudut.. mcm beli kete baru laa.. ikut nfsu aku nak bm nak merce.. tp aku mampu ke bayo utang.. mampu ke maitainemcenya.. ade duit tak bila kecemaaan bla bla blaa.. bukan pikir gune puki.. pikir gune puki tuu seeko kucing jahh.. ngeseks jahh.. ade baby nanti pi angkut rumah aku suruh aku tolong anak.dia.. buat muke seposen..

Buritan replied at 31-1-2023 04:21 AM
Yepp... cuma Allah bg otak.. otak aku pikir anak.. pikir itu ini sana sini sinun.. tu yg tak jd tu ...

Kalo nak sebut otak...haiwan pun diberikheun otak....

Yg bezakheun manusia dgn makhluk hewan ni burit, while both makhluk TUHAN ini dikurniakheun otak...tapi kita manusia ini makhluk yg terbaik ciptaanNYA dgn diberi akal....sedangkheun hewan tidak....

Sebab iteww anak jiran aku yg 3 tahun selalu sebut bila manusia yg diberi akal...tidak dimanfaatkheun utk kemanfaatan diri  dan segala isi bumi...iteww yg selalu dicop lebih hina dari hewan....

Ko tengok akal dan bukan otak anak kecil yg 3 tahun ini, burit...

Sejut peyut ibu yg mengandungkhen nya kheunz?

stingergrumpy replied at 31-1-2023 05:24 AM
Kalo nak sebut otak...haiwan pun diberikheun otak....

Yg bezakheun manusia dgn makhluk hewan ni b ...

Yep sgt sgt tepat.. penambahbaikan dr anak jiran hang.. hahahaha.. hang bangun tahajud kaa.. aku bangun cuci taik mak aku

Buritan replied at 31-1-2023 06:01 AM
Yep sgt sgt tepat.. penambahbaikan dr anak jiran hang.. hahahaha.. hang bangun tahajud kaa.. aku b ...

Anak jiran aku  tanya bukan ko keww yg sebut dah buang keluarga atau keluarga dah buang ko #putuskeluarga?

Yg ini mak siapa pulak yg ko cuci najisnya?