CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Berita poligami yang ke 30:Wanita ini kata Saya memilih suami orang kerana saya tahu suami orang itu tidak akan balik rumah saya selalu.Yang merampas itu yang pertama, merampas rumah tangga kedua.

Tinot7 replied at 28-1-2023 02:18 PM
Nak tau pun tak voley ka?

Ko sendiri kalo bukan dari ivy league uni utk ko boleh nak flex...tak usahler tanya bagai....ko tengok kaka rosinkinki kita iteww..apa uni yg dia pergi?...suffice dgn attending university of life tapi kesarjanaannya berbatu batu ahead of you...

Ko ghaser?

Lain ler kalau aku yg tanya.....the unis that i have been, dwdrums dgn mbhcsf boleh drool je tau....

Kahkahkahkahkahkah

boleh tolong lukis tak. tak jelas lah part yg akhir tu

stingergrumpy replied at 28-1-2023 02:43 PM
Ko sendiri kalo bukan dari ivy league uni utk ko boleh nak flex...tak usahler tanya bagai....ko te ...

Tolong la manak.. nak blagak pun tgk tmpt la.. ntah ye ke dakk hang pernah jejak kaki ke menara gading..

Tinot7 replied at 28-1-2023 03:06 PM
Tolong la manak.. nak blagak pun tgk tmpt la.. ntah ye ke dakk hang pernah jejak kaki ke menara ga ...

Manak aku tak tahu apa stand dia ttg kemusyikilan ko ini...tapi bagi aku.....do i need to convince ko so boleh menampakkheun keriakkheun aku....?

stingergrumpy replied at 28-1-2023 03:17 PM
Manak aku tak tahu apa stand dia ttg kemusyikilan ko ini...tapi bagi aku.....do i need to convince ...

Bg je la bukti.. skolah mana hang pi best sgt tuh?

Buritan replied at 28-1-2023 02:21 PM
Baguih setad tuu.. kalo aku jd lelaki tak mo laa poligami sbb bnda yg sama.. satu lg aku nak berjl ...

Kannn. Dia siap cakap, Rasulullah dan Khadijah, monogami sampai Khadijah wafat, menunjukkan perkahwinan monogami ni perkahwinan yg dianjurkan dlm Islam. Selepas Khadijah wafat, barulah datang perintah untuk poligami bagi tujuan2 tertentu. Bukan saje2.

Kalau nak mengelakkan zina, bukan ko kena kahwin. Ko kena elakkkkk zina tu dari awal.

Follow Us
Tinot7 replied at 28-1-2023 03:25 PM
Bg je la bukti.. skolah mana hang pi best sgt tuh?

Lebih mendatangkheun kemudaratan ....it's ok.....teda kepentingan bagi ko seperti mana persoalan ko pada posting yg ko tanyakheun akan uni org lain....

Nurul8001 replied at 28-1-2023 03:34 PM
Kannn. Dia siap cakap, Rasulullah dan Khadijah, monogami sampai Khadijah wafat, menunjukkan perkah ...

Tujuan tujuan tertentu iteww nyatakheun ler apanya?..now soalan aku perlukeww ada tujuan tujuan khas utk berpoligami sedangkheun garispanduan yg disandarkheun adaler as long as ko boleh berlaku adil....kheunz?

Kenapa meng Ada ada kheun apa yg teda dlm agama dan membuat seolah ianya antara syariat dlm agama iteww sendiri...?
Jawab please

stingergrumpy replied at 28-1-2023 03:40 PM
Tujuan tujuan tertentu iteww nyatakheun ler apanya?..now soalan aku perlukeww ada tujuan tujuan kh ...

Salah satunya nak membela wanita, yg ada suami terkorban di medan perang. Kahwin dgn Aisyah pula untuk sampaikan ilmu sbb Aisyah sangat cerdik, jadi mudah nak sampaikan ilmu pada wanita2 pada masa tu, lebih2 lagi isu yg sensitive dan kompleks mcm persoalan haid dan sebagainya.

Stinger, saya sangat kurang ilmu, jadi itu je yg saya dapat share ye.

Nurul8001 replied at 28-1-2023 03:46 PM
Salah satunya nak membela wanita, yg ada suami terkorban di medan perang. Kahwin dgn Aisyah pula u ...

So anything selain dari kerangka alasan alasan yg disebut diatas menjadikheun poligami iteww haram?

Nak bela wanita yg suami terkorban tapi lunas keadilan tak diberikheun...selamatkheun dari mulut buaya..masuk kemulut naga? How?

Nurul8001 replied at 28-1-2023 03:34 PM
Kannn. Dia siap cakap, Rasulullah dan Khadijah, monogami sampai Khadijah wafat, menunjukkan perkah ...

Abis tuu kalo aku nak elak zina dgn si A .. aku kawin dgn si A.. jumpa lak si B.. nak elak zina kawin dgn si B...koh koh koh.. fuhhh tubdia bersusun laki aku.. pasai nak elak xina...

dia ni pun ada sejarah pernah dimadukan..lepastu mintak cerai sbb taknak jadi isteri 1st kot..alih2 ni jadi bini kedua pulak. jenis perempuan gemok dan pemalas. i kalau tgk kwn2 fb share apa2 dari fb makcik ni, rasa nak maki2

die nak suami die tu suami org. pempuan ni kire belom menikah lagi la? pening skit ayat die ni. berbelit. pastu jadah ape jd naib presiden poligami. gigih nye pempuan.

die ni cani la. nak berlaki tapi tanak hadap laki tu 24/7. nak ade me time. tak pikir pulak kalau dh beranak pinak. me time jadah ape tu sume silap2 lgsg takde peluang. mase tu ko nk nyesal pn tarak guna

sebagai seorang lelaki aku malas nak komen isu poligami ni
cuma tak paham kenapa pulak yg pertama jd perampas

stingergrumpy replied at 28-1-2023 03:37 PM
Lebih mendatangkheun kemudaratan ....it's ok.....teda kepentingan bagi ko seperti mana persoalan k ...

Ehh pooodddaahhh.. mendatangkan mudarat ka mmg hang tak grad???

Betui ka hang keje pakgad jahh..?

Tinot7 replied at 28-1-2023 04:23 PM
Ehh pooodddaahhh.. mendatangkan mudarat ka mmg hang tak grad???

Betui ka hang keje pakgad jahh..? ...

Your creativejuice and  imagination will come to good use here....

Kahkahkahkahkahkah

Jitu replied at 28-1-2023 04:06 PM
sebagai seorang lelaki aku malas nak komen isu poligami ni  
cuma tak paham kenapa pulak yg pertam ...

Merampas hak suami utk berpoligami sedangkheun dia mampoo...

aku yg bodoh ke dia yg x cerdik?

Tinot7 replied at 28-1-2023 02:11 PM
Iols tak sangka menda2 mcm ni berlaku. Lain betui dugaan sbg lelaki.. but it takes two to tango..  ...

Budak2 perempuan skrg x de malu. Siap ada confess kt lecturer utk ambil dia jd isteri ke2. Kes kawan aku pula, student perempuan dtg jumpa dia then ckp bilik dr panas la...buka cardigan dipakai tinggal singlet.

Jrg dgr kisah student lelaki dgn pensyarah perempuan.

mcm berbelit jah stetmen ko kak. tu la gilakan batang laki org, last2 betol2 jd gila.

ntah apa2 la ayat utk justifikasikan kegatalan ngko dan laki orang tu.