CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2960|Reply: 32

Dah Kurus, Danny X-Factor Tengah Usaha Tambah Anak

Seiring dengan penurunan berat badan yang kini mencapai tahap ideal, penyanyi Danny X-Factor menyuarakan hasrat untuk menambah cahaya mata pada tahun ini.

Danny atau Mohd Khardanie Anwa, 42, berpendapat penting untuk mengekalkan kesihatan memandangkan anak sulungnya juga masih kecil.

"Dulu mungkin saya memandangkan rendah mengenai perihal ini, namun saya fikir anak saya masih kecil dan saya perlu menitik beratkan soal kesihatan dan mengamalkan gaya hidup sihat.

Foto: Harian Metro

"Malah, apabila sudah berjaya menurunkan berat badan, saya terfikir mungkin sudah tiba masanya untuk menambah zuriat. Apatah lagi, kita sudah semakin berumur jadi ini adalah masa yang sesuai.

"Semoga perancangan ini dipermudahkan oleh Allah SWT. Malah, saya dan isteri menunggu masa yang lama sebelum dikurniakan zuriat," kata Danny.

Berkongsi mengenai perkembangan kerjaya, Danny mengakui sering diajukan mengenai berat badannya sebelum ditawarkan sebarang watak.

Ini sekali gus memberikan semangat kepadanya untuk menurunkan berat badannya sebanyak 15 kilogram.

"Apabila saya muat naik gambar di Tik Tok, tak sangka ramai yang tegur dan masih ingat saya sebagai Danny X-Factor. Namun komen yang tak best bila orang cakap bentuk badan dah tak sama macam dulu.

"Dulu berat badan saya 92 kilogram dan kini berat saya 75 kilogram. Itulah yang membuatkan motivasi untuk turunkan berat badan. Selain melakukan senaman, saya juga tidak mengambil gula dalam minuman dan jaga pemakanan.

"Malah, sebelum saya menerima sebarang tawaran pun, ramai yang bertanya mengenai berat badan. Alhamdulillah, selain berjaya mendapatkan berat badan ideal, saya juga kini lebih bertenaga," kata Danny.

Mengakui penampilan penting bagi seorang pelakon, langkah untuk menurunkan berat badan juga dianggap sebagai permulaan untuk kembali aktif secara serius dalam dunia seni. -CARI

Sumber: Harian Metro

Gitu pulak dah

Ntahlah kalau rasa duit tak cukup, takyah kot tambah anak.

sblm ni kawen dah lama ancut luar ke bang deni? ehh! hehehe

prince_marhaen: sblm ni kawen dah lama ancut l ...

Ntah2 bini menrancang sbb thu bela anak skang mahal

Usaha  tambah anak maksudnya mengawan la kan? Dah tak payah bagitau kami.

Follow Us
Dengan keadaan ekonomi zaman sekarang ni, fikir la sejuta kali before tambah anak. Bukan la kata takut duit tak cukup, tapi hakikatnya memang mahal nak besarkan anak-anak sekarang ni. Nak nak for those yang dah over 40. Anak sekolah lagi tapi dah tak boleh kerja kuat.

Danny ni macam azhar sulaiman. Cepat sgt hilang hensem tu. Nk kata faktor kewangan azhar tu kaya je tapi  cpt sgt susuk jatuh

Ok je klau nk tambah.. ank dia sorang je baru. Susah dpt ank.. dpt 2 ok dh

Dia dulu masa muda hensem & jambu sgt. Ala2 izue islam. Now izue pulak makin menggemok

lazim replied at 27-1-2023 10:15 PM
Danny ni macam azhar sulaiman. Cepat sgt hilang hensem tu. Nk kata faktor kewangan azhar tu kaya je  ...

Kaya tp nengok mcm family wife dominat.. Tgk muka azhar tu ade bende yg meresahkan die selain dr anak2x die yg sorang sakit.. Sorang gile glamer

af_mania replied at 27-1-2023 10:17 PM
Dia dulu masa muda hensem & jambu sgt. Ala2 izue islam. Now izue pulak makin menggemok

Baka kelatam ….
Macam ni baru jambu izzue and daniey …

Yg jantan skrg tak tahu jambu celah mana

Aku x paham la yng nk buat pengumuman tmbh anak ni.
Nk inzal dalam kene umum satu dunia ke?

Org laki kurus ke besor bkn kena beranak pun

nena9042 replied at 27-1-2023 10:09 PM
Dengan keadaan ekonomi zaman sekarang ni, fikir la sejuta kali before tambah anak. Bukan la kata tak ...

Semalam meols berpeleseran di fb, nampak la ade org share post makayah mengeluh beli brg nak sekolah mahal. Eh celake. Anak ko tak mintak pun diberanakkan ke bumi ni. Ko yg gatal tak reti family planning, pastu mengeluh. Bodoh kan

miu84 replied at 28-1-2023 11:40 AM
Semalam meols berpeleseran di fb, nampak la ade org share post makayah mengeluh beli brg nak sekol ...

Off topic jap aku nk buat luahan sket haha pasal ank2 .. ank2 aku 3 org dh besar2 tp dari kecik ex husband aku n family dia jaga okey lah kan aku say thank you ..bila dh besar dh keje ex husband aku control dorang gila2 .. sampai nak dtg lepak dgn aku pun x kasi sbb dia takut ank2 aku kasi duit kat aku .. ank bujang aku complaint dkt aku yang dorang rasa penat skrg ni kjee penat2 ayah dorang asyik mintak duit kat dorang ..ank dara aku pun sama gaji dh x banyak mana pun mcm utk diri sndiri tu xde . Aku nak ckp pun serba salah sbb bapak dorang bela dari kecik ..tersepit aku rasa .. mmg patut dorang balas jasa pak dorang tp kesian jgak utk dorang sndiri mcm xde apa langsung ..nnti nk kwen lah apa lah at least kena lah ada saving utk diri sndiri ..ank dara aku pnah menangis ckp duit dia simpan utk sambung belajar rupanya habis bapak dia guna ..dia suh nenek dia simpan kan nenek plak x berani dgn ank kesayangan ..aku rasa kesian ..aku suh dorang sume duduk gn aku bapak dorang mengamok pulak .alasan aku dh kwen lain

Kalau duit berkepuk kepuk dan harta banyak tambah jer la. Setakat dua tiga orang anak tak akan jadi papa kedana.

Pastikan juga buat complete pemeriksaan diri dan juga wife - tekanan darah tinggi or rendah, buat colonoscopy, buat test mata ,, wife pulak buat mammogram etc.

AWEKSAMURAI replied at 28-1-2023 12:37 PM
Off topic jap aku nk buat luahan sket haha pasal ank2 .. ank2 aku 3 org dh besar2 tp dari kecik ex ...

Eish ni pun membencikan bila dgr. Adeke ayah harap bebudak baru nak idup utk support kehidupan. Tapi melayu mmg byk gitu kan. Beranak dengan harapan anak nanti jaga dan support bila dah tua. Mujur dpt anak dgr cakap dan patuh. Semoga anak anak uols diberi kekuatan utk jalani hidup sendiri. Kalau sampai ke tua bapak dia control, jenuh

Duit takde tak yah nak anak lagi

miu84 replied at 28-1-2023 01:22 PM
Eish ni pun membencikan bila dgr. Adeke ayah harap bebudak baru nak idup utk support kehidupan. Ta ...

kann. dah semoga kita juga dijauhkan peel huduh camni bila dah tua nanti. hrp aman damai hidup, dan anak2 pun aman bahagia.
gituhhh off topic. tatau iols nak komen bab org yg nak bersenggama ni

12Next
Return to list New