CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Tempatan] Isu harga makanan: Pilih satu lauk sahaja, bukan timbun dalam pinggan, kata pegawai Pendidikan Persatuan Pengguna Pulau Pinang (CAP)

Org kena galakkan mkn sayur lebih.. ni mkn protein dgn karbo je, mn nk sihat. Piramid mknn x lengkap.. nk amek lauk, tgk la poket masing2.. masih ada je kedai yg tawar harga patut.. g kedai time lapar tgk lauk byk2 mmg setan pun byk menghasut.. semua nk ditelan, last2 membazir je.. tu semua nafsu besar

iraizz replied at 28-1-2023 09:56 AM
Suku2 separuh tu kalau yg keje better beli lauk je nasi masak kat umah, bawak la salad romaine ke  ...

Ye..ikan atau ayan grill siap2..kat ofis panaskan je...tp tulah harga pon mencanak. Jd lebihkan sayur..

Nham22 replied at 26-1-2023 09:39 AM
Buffet masih menjadi pilihan ramai tau.. Kalau pergi hotel 5 star.. 6 star ramai ja org makan buffet ...

ekonomi  30% gdp adalah black ekonomy consist of  = corruption + drug + human trafficking + prostitute + money laundering

tak pelik pun .

Innrukia replied at 28-1-2023 09:45 AM
sapa kata cina tak merungut mesti tak bercampur dgn bangsa lain..
depa lagi merungut & berkira eve ...

ni aku tulis kat atas

Bangsa Cina mgkn paham apa sbb harga naik, so x over merungut..

--

ko kata depa ada nasi ekonomi...

so, solution depa untuk kenaikan harga makanan adalah nasi ekonomi...

depa terima apa adanya nasi ekonomi tu

--

tapi ngaper bangsa kita over merungut..

bising lauk sama tp rege makin naik...

Melayu kan ada nasi bajet...

kalo x mampu...

makan jer lah nasi bajet...

makan bukan ikut poket...

bukan ikut tekak

pengecatbintang replied at 28-1-2023 12:59 PM
ni aku tulis kat atas

Bangsa Cina mgkn paham apa sbb harga naik, so x over merungut..

depa pun over merungut.. tp yg dah yg dirungut tu kat paper or page bahasa cina takde la hang & sekawan baca..
aku lepak workshop time tukaq minyak itam pun, manjang member tu duk merungut. Dari lepas covid sampai la ni. Jgn kata bab barang makan semua barang pun depa merungut mahaiii.. member ofis apatah lagi..

Masakan kebanyakkan kedai ni xsedap. Tp ramai yg lidah kayu. Hentam semua

Follow Us
Tutup jer kedai jangan buka F & B. Masak jer kat rumah satu lauk.

LadyCarefree replied at 28-1-2023 05:02 AM
xpernah makan main meal xde air.

Of course spesis ko ada unique sikit...air pun bukan sebarang air...paling cikai pun evian...tapi selalunya sparkling san pellegrino....aku paham.....paham sangat...been there done that long time ago....sebaik keluar dari peyut bonda....tapi syukurler skg the robust immune system dlm badan aku kalo setakat makan tak de air ok lagi but provided the food itself mesti yg berkuah......or soupy soupy....

Sebab amalan aku...memang dari dulu lagi dididik ...tidak bersulam/berulang makan dgn minum air....it is normally just sebelum makan. ...yg aku akan minum dahulu...

Tips utk longetivity....

Pajeri_Nenas replied at 28-1-2023 02:02 PM
Masakan kebanyakkan kedai ni xsedap. Tp ramai yg lidah kayu. Hentam semua

Makan utk hidup atau hidup utk makan? Tanya anak jiran aku yg 3 tahun....

Selagi benda yg halal...dan dari sumber yg halal toyibban, makan dgn basmallah dan doa semoga jadi darah daging yg baik.....

Rasa deria ini semua in your mind.......syukur iteww yg jgn dilupa kerana bila kita bersyukur walau mungkin rasa tak menepati piawaian iso2023 kita...mska yakinler DIA akan tambah rejeki kita dari sumber yg kita sendiri tidak ketahui...sambung anak jiran aku yg 3 tahun?

Hidup ini mudah kheunz?

Ko nak wnak jiean aku yg 3 tahun sambung lagi kuliah dhuha pagi ini?

Kahkahkahkahkahkah

inilah hasil tangan2 bangang ahlul politaik dok manjakan rakyat kununn pejuang rakyat sejati... laa ni sekoq2 jadi lembik & selfish.. tak nak amek tahu hal donia luaq kaa sekeliling kaa.. asalkan buleh makan makan + makan sampai lemak tebal 10 inci..

Ramai mengaku Isle .. acah2 puasa sunat ke hulu ke hilir.. tapi bila buka posa mengalahkan setan... solution adalah kurangkan makan.. ikot jaa Nabi dok ajaq.. hatta berbuka posa pun makan asal berkhasiat sudah laa... suka atau tidak, harga makanan akan teruih naik dek kerna population makin ramai..

Edited by stingerpressor at 29-1-2023 01:16 PM
silencekiller replied at 29-1-2023 01:11 PM
inilah hasil tangan2 bangang ahlul politaik dok manjakan rakyat kununn pejuang rakyat sejati... laa  ...

Kegumbiraan org yg berposa adaler bila waktu berbuka...mustiler meriah...makan banyak tak banyak another isu...yg penting meriah...the more the merrier...cuba ler selami jiwa naluri org kita kalau iye pun....

Ah gitewwwwwwww

Nham22 replied at 26-1-2023 09:39 AM
Buffet masih menjadi pilihan ramai tau.. Kalau pergi hotel 5 star.. 6 star ramai ja org makan buffet ...

Corrections...if you are talking about kl...fourseasons ,mandarin oriental st regis, marriots ,westin, st regis..ritz carlton.yg datang kebanyakkheun corporate rate customers...bahana nak fork out your own damn money memang tak ler.....im talking of average up to T20 malaysians....

Sebab iteww aku dah serik terutama waktu ramadhan....penuh nak mamps....tempat2 like those i mentioned....though as honorary guest(yg dwdrums dengki kt aku) aku selalu akan dapat tempat whenever i want....because memang hotel besar sebegini during peak period mereka akan block certain number of seats area utk vvip guests to book places even at the eleventh hour....

But aku sendiri tak minat kalo org dah penuh nak makan pun kena beratur...apo kelas?

Lebih baik aku dok at the executive lounge and order a la carte...

Eksen tak?

Dwdrumsss ketap bibir je nak reply...

Kahkahkahkahkahkah

tripleid replied at 26-1-2023 10:11 AM
air kosong pun 60sen??..bil air naik ke setan??

hahaaha sebab pakai penapis coway cuckoo..tu pasal mahai

ilacantik replied at 26-1-2023 11:55 AM
Itu betul sekali. Itu yg meols selalu pesan kat fily meols. Order makanan yg meols tak masak atau  ...

Asam pedas pernah dengar adam pedas, first time dengar

stingerpressor replied at 29-1-2023 07:46 AM
Of course spesis ko ada unique sikit...air pun bukan sebarang air...paling cikai pun evian...tapi  ...

salah anggapan tu. xlah evian memanjang. LOL. kalau kat some european countries air paip je esp kat suisse fresh spring water free.

ShyDoll replied at 29-1-2023 05:22 PM
hahaaha sebab pakai penapis coway cuckoo..tu pasal mahai

Air nak pakai utk cuci, sunlight lemon dah nwik harga, overtime pekerja nak bayar...kalau takut keluar duit utk air kosong utk diminum...mintak tambah kuah lebih sikit...yg iteww free...boleh hirup semacam air.... no sweat

Kahkahkahkah

LadyCarefree replied at 29-1-2023 05:28 PM
salah anggapan tu. xlah evian memanjang. LOL. kalau kat some european countries air paip je esp ka ...

Exactly i can imagine ko lepas your main meal...masuk ladies...telan air paip.....

Negara ini je nak minum dari paip pikir 100 kali kheunz? Tapi tak sweet ler pompuan sampai letak mulut kt paip utk minum...bukankeww mulut iteww letak kebibir buahati?

Ahakzzzz

stingerpressor replied at 29-1-2023 04:33 PM
Exactly i can imagine ko lepas your main meal...masuk ladies...telan air paip.....

Negara ini je  ...

laaaaa sampai gitu hang buat ya? kot xde duit sangat pon ko minta je still water kat waitstaff. nanti dia bagi je free drinking water. paling tidak pun pi je lah minum kat drinking fountain merata ada. cakap macam xpernah ke europelah ko ni. anak jiran ko yg 3.5tahun pun tahu.

LadyCarefree replied at 29-1-2023 06:16 PM
laaaaa sampai gitu hang buat ya? kot xde duit sangat pon ko minta je still water kat waitstaff. na ...

I was referring to you not me....aku dah terangkhen dari   awal....i dont makan  berulang dgn air macam ko...dua suapan...minum.air dua suapan minum air...tak bagus amalan ko ini...either aku minum permulaan sebelum.makan...or i can do without especially if i have soupy food or meal dgn lauk berkuah.....mungkin aku ni memang badan banyak air macam hippo...iteww yg tak perlukheun sangat air

Kahkahkahkahkahkah

tadi p Giant sat nak cari tembikai je kononnya..then my hasben ada nak cari barang sikit...sesambil tu aku tgk rege barang basah..ya ampun semua price dah dabel...x beragak sungguh....sapa target market dorang ni.. aku mmg dah lama x masuk supermarket...