CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Lelaki Dilema Nak Kahwin Awek Tak Reti Menabung, Kerja Dah 4 Bulan Baru Ada Bawah RM1,000

Edited by ina_na at 25-1-2023 05:53 PM

Ko bt je la mcm adik aku. Dua2 p pinjam loan bank..demi nak nampak Majlis kenduri kawin meriah ala2 anak Dato megah holding.. dah kawin dekat 10thn loan lg tuk beli rumah dan kete velpire.. pedulikan hutang2 yg berlambak2 Tu .janji blk kg org kg kata korang kaya blk kg bawak kete mewah.. selebihnye korang gaduh siang malam suami isteri mn org luar tau .mak bapak tumpang berlagak anak menantu level T20 ye la cikgu kawin penjawat awam kan..lenjan je la loan.. dah gf br keje.. logik la br simpan 1k.. blm pe2 nampak berkira benau.. ape ko nak kawin gan org nye ke atau nak ke duit saving dia.. pelik2

Edited by dua_chzy at 25-1-2023 09:57 AM
jas7512 replied at 25-1-2023 07:34 AM
Tapi pompuan rajin belajar..students lelaki i seme bodoh nak mampus..dahlah pemalas  wonder juga a ...

Wakakaka aiols feel you sis. Aiols rasa lecturer poli lagik sengsara. Yang majoriti pelajarnya jantan. Husband kawan aiols selalu merunguy2 mengenangkan kebodohan students dia pehtu heran dia cemana masing2 boleh lepas SPM. Aiols senyum sinis saja.

KamikuP replied at 25-1-2023 09:25 AM
Dek.. takyah le kawen ngan biawak hidop versi tino ni, ko carik jer yg keje gomen Gred UD48

Kewtu ah. Kecuali dapat ngorat doktor boleh la dapat yang muda2 siked tu pun umo around 30.

Budk bru merasa pegang duit tetiba nk kmpul duit kahwin kira banyk la tu dapat kumpl 1k
Dengn ekonomi skang makann serba mahal
Ko ni banyk songeh

yg perempuan tu tinggalkan je jantan keparat camni. nak kawin pon kena 50-50 ke, esok2 semua kena 50-50. ko nak beranak pon laki suruh bayar separuh kalau aku tak berbaloi kawin kena share expenses, aku mmg expect 100% keje laki cari nafkah duit aku bukan utk dikongsi

Nurul8001 replied at 25-1-2023 01:52 PM
Teruknya perangai. Ko putus je lah. Mengharap duit perempuan. Saya masa awal kahwin pun takde duit s ...

Kan. Sama gak. Kawen waktu study lg haaa. Laki keje dah tp baru stahun jgung jugak lg. tkde plak mslh nk tanya2 saving waktu tu. Survive je pun smpi beranak pinak ni

Follow Us
wahai lelaki dr merempan minta pendapat dr manusia lbh baik gie amik wudhu dan solat sunat lps tu minta petunjuk dr Allah samada nk teruskan atau break aje
utk gegurl, tinggalkan aje jantan ni, x malu ke dok tanya simpanan gegurl tu, ko saper sibuk nk tanya org tu simpan berapa dlm bank
Klu dah kawen pun gegurl kena ada simpanan sendiri dan x perlu nk war2kan suami, itu adalah keperluan sekiranya berlaku emergency
abg kaka pun jns calculative tp xdelah dia gie tanya kt SIL brp simpanan dia ms diaorg br kerja dan smp sekrg pun x pernah tanya
Ni blm apa2 dah merempan mcm. mana nk jd ketua keluarga
kang esok lpa kawen mahu dia control semua gerak laku isteri

Mulotkoyak replied at 25-1-2023 12:18 PM
Dik pompuan jenis kepala otak cmni kalo ko nak tau mmg sejenis suke perabis dan pemboros. Ak agak po ...

Mak ko ke perempuan yg suka perabis dan pemboros tu?ayat quran mana yg ko kata Allah ciptakan perempuan ni otak separuh mcm tu?

Citer tak habis. Cuba ko letak makwe ko tu keje ape? Kalau takat keje gaji minima je kire hebat gak tu dpt simpan rm1k dlm ms 4 bulan.

Tapi aku dpt rasakan yg si jantan ni anak orka dpt keje gaji besar sebab pakai kabel,pastu fefeeling mcm dia tak disuap. Pastu dok bandingkan dgn org lainkan knp dia boleh org lain tak bleh. Kot kot la die dh keje pun bapak dok pam elaun lagi,bleh la ko nak nyimpan ribu ribu

dol, ngko tu jantan.
wajib la ngko kluo duit nak kawen.
awek ngko simpan 1000 utk 4 bulan pun dah kira bagus.

dasar hj bakhil

Bagus dik ada sikap menabung dari usia muda. Kalau rasa ini jer pung ko tak tahan. Carik lain jer lah. Carik yg sekufu. Sebab nak jadi somi isteri bukan senang. Sekecil perkara pung akan jadi besar lepas kahwin. Kalau dari awal dah macam ini. Tanggung atau carik jodoh lain.

Edited by Bawang123 at 25-1-2023 07:13 PM
annehuda replied at 25-1-2023 06:37 PM
Citer tak habis. Cuba ko letak makwe ko tu keje ape? Kalau takat keje gaji minima je kire hebat gak  ...

Terpikir gak, motif nak bagitau dia dah simpan 20k and merungut pasal awek baru kerja 4 bulan simpan tak sampai 1k.
Kalau dia pun baru kerja 4 bulan mampu simpan 20k,i wonder... Anak papa megah holding ke?

Humble brag @ narcissist? Kedekut @ berkira?

Aku gaji umur 23 tu starting 1900, masa awal² dpt gaji memang yak yak yey.. First time pegang duit kerja sendiri kot, simpan la 200..belanja parent sikit, bayar sewa, bil etc, set aside utk down-payment keter.. Ada la belen nak enjoy sikit. So, 4 bulan simpan 200x4 logik la bawah 1k.

Run girl, red flag laki gini.

Keje 4 bulan what do u expect hanat? Simpan 10k ke..to the gf, run girl run!

aechae replied at 25-1-2023 03:08 PM
Sory belanja kawin klu nk beli bnda remeh2 tu sama2 pnya duit ye bkn semua ats bahu laki je.

Kang ...

Masa kahwin, saya belum kerja. Suami beli barang hantaran untuk dua2 sekali. Belah dia untuk bagi saya dan untuk yg saya bagi pada dia. Tapi, yg dia bagi saya brand guess, polo mcm tu je lah. Telekung pun beli kat kedai biasa.
Barang yg konon2 saya bagi dia pulak, dr cardin, set2 mcm tu la, asal ada. Duit hantaran yg dia bagi, saya buat bayar mekap, pelamin dan bagi parents saya sikit utk topup lauk kenduri. Belah saya buat biasa2.
Belah dia, masa sambut menantu, meriah gak, sbb ada silang pedang, sword bearer.

Ipar duai saya masa kahwin, hantaran beg , belt n kasut jenama LV, coach bagai. Tapi, saya takdela cemburu sbb biras saya dah kerja masa kahwin.

Bagi laa peluang kat perempuan tu merasa n belanja duit gaji dia...mngkin dia xpyh saving,parents nya boleh top up utk mjlis kawen..

Nampak sangat lepas kawin perempuan tu yg kena bayar macam2

Ko kawin ngan dato vida je dik...nak pompuan banyak duit ke dik?

Lagi berjimak kalu berzina daripada berkahwin

NurAlia14 replied at 25-1-2023 01:41 PM
Azam aku nk simpan wang mcm dlm pic tu..sronok jgk nmpknye..ada lebih lempar je dlm bakul tu

Ujung-ujung kena curik dengan toyol

aechae replied at 25-1-2023 02:17 PM
Adik iols dlu nk kawin lps grad.. 7 bulan je kumpul duit dgn adik ipar…1k/month sebulan…ckup 7 bln ...

Wah, adik kahwin dulu