CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: JoyahMengayah

[Tempatan] Masih relevankah Akta Pendidikan? Sekolah satu aliran tak mustahil, perlu keberanian kerajaan

Cekgushilla replied at 2-12-2022 10:44 AM
Pendapat sy bukak kelas bahasa ketiga boleh pilih cina,tamil,arab,iban( kt swak)
Tp ckgu jadual wk ...

Sya setuju dengan cadangan cekgu. Tapi tu lah, saya tak ada kuasa. Sekadar mampu bersembang di forum aje lah

main paksa ni akan hadapi lebih banyak isu...

orang yang nak satu aliran tetapi cuma tahu paksa susahlah nak capai.. cuba otak tu fikir lebih sedikit maka patut nampak jalan lain... kalau tak serupa kerajaan komunislah.. lagi pun sekolah jenis keb kan ikut peraturan sebab dibenarkan oleh akta, itu kata artikellah

cadangan ajar bahasa tamil dan cina disekolah tu buat lah dulu... nampaknya ada penghalang ganjil untuk buat seperti ini, itu yang pelik tu... padahal untuk tawar subjek baru di sekolah kerjaaan sepatutnya cukuplah senang... apakah perlu ahli politik jugak ambik nama disinii? ...

negara berbilang kaum, supaya rakyatnya lebih mesra, lebih memahami seseroang itu mesti tahu, dlm kes malaysia ni, lebih dari dua bahasa

buat supaya semua pelajar bermula sekolah rendah ke sekolah menengah wajib ambik 3  bahasa... kalau ada yang kata beban belajar tu besar, dijadikan alasan, maka masalah perpaduan yang nak dimulakan disekolah jangan sebutlah...

Edited by asmurai at 2-12-2022 12:10 PM
pasa replied at 2-12-2022 10:18 AM
hala2 cuba sistur pergi jalan changkat ke jalan alor situ start kul 9 mlm sampai 4 pagi tgk bangsa ...

Aku sebut dalam komen aku adalah berkenaan masalah rempit, buli, ragging kat universiti kenapa nak banding dengan isu minum arak pulak. Cuba bagi perbandingan sama isu rempit dan ragging dikalangan Cina. Aku pun hantar anak ke tadika campur cina india, memang pengajaran akademik math english bagus, memang beza bila aku hantar ke sekolah rendah semua melayu, anak aku skor math dan english banding kawan kawan melayu dia english math banyak ketinggalan. Aku terpaksa hantar ke sekolah melayu sebab nak subjek agama kalau hantar ke sekolah private cina india masalah tak ada subjek agama pulak.

Tiba2 macam2 pembaharuan diminta serentak sebelum ni semua tidur dalam gua ke macam mana krik krik krik je.  Tetiba je pulak timbul idea itu ini.

asmurai replied at 2-12-2022 09:42 AM
Kena kaji kenapa Orang Cina dan India, tetapi Cina la especially kurang berminat nak hantar anak ke  ...

Agak agak lah kak...haruslah melayu lebih tinggi dalam statistik sebab melayu bumiputera 60% kat ibu pertiwi ni.

Banyak sangat alasan nak buat sekolah satu aliran asyik2 kena tanya cina India kenapa tak nak belajar sekolah kebangsaan. Alergik sangat dah kenapa? Kata nak perjuangkan Malaysian Malaysia tapi sekolah pun nak berpuak puak. Yihhhhh

bagi aku tiada keperluan satu aliran sekolah...yg perlu diperkukuhkan adalah sekolah2 di bawah peruntukan kerajaan, perlu di upgrade, tambah baik, etc...

tetapi subjek sekolah perlu diwajibkan, tak kira mana2 alirang sekalipun...

Follow Us
Pendapat sy bukak kelas bahasa ketiga boleh pilih cina,tamil,arab,iban( kt swak)
Tp ckgu jadual wk ...

Setuju idea ni. Duduk.. lahir kat Msia masih tak fasih2 bahasa Melayu. Kalau Indon dan Bangla tu boleh diterima lagi… warganegara apa..lepas tu mintak hak yg sama konon.

Tp ckgu jadual wk ...

setuju pendapat ini. sekolah selain sekolah kebangsaan ...kira sekolah swasta. kerjaan tak yah bg peruntukan.

Edited by asmurai at 2-12-2022 01:50 PM
JunkMail replied at 2-12-2022 12:19 PM
Agak agak lah kak...haruslah melayu lebih tinggi dalam statistik sebab melayu bumiputera 60% kat i ...

Alah kat US nun pendatang dan negro lagi sikit tapi jenayah dan samseng ramai di kalangan pendatang dan negro bukan di kalangan omputih sama gak jepun kalau macam tu kat jepun patutnya jenayah lebih banyaklah di kalangan orang jepun berbanding pendatang. So sebab Melayu ramai maka halal lah kita jadi samseng, marilah beramai ramai jadik rempit dan samseng sebab kita ramai.

asmurai replied at 2-12-2022 01:40 PM
Alah kat US nun pendatang dan negro lagi sikit tapi jenayah dan samseng ramai di kalangan pendatan ...

Itu hanyalah anggapan ko saje..aku baru tgk data fbi tahun 2019. Boleh tgk kat sini..
https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2019/crime-in-the-u.s.-2019/topic-pages/tables/table-43

Total arrest sbb buat jenayah dimenangi oleh kaum kulit putih yg dibangga banggakan dengan mendapat 69.4%. Punya jauh tinggal kaum pendatang yg dikeji. Statistik x menipu. Sape yg majoriti benda2 lain akan ikut majoriti. Persepsi kena ubah jgn pandang serong atau diskriminasi kaum tertentu.

asmurai replied at 2-12-2022 01:40 PM
Alah kat US nun pendatang dan negro lagi sikit tapi jenayah dan samseng ramai di kalangan pendatan ...

Kau ni kang aku cakap bangang kau marah. Kat Jepun mestilah jenayah paling tinggi oleh Japanese sebab populasi dimonopoli oleh Japanese. Yakuza tu semua org Jepun. Adakah halal diorang jadi gangster? Lantak dia lah... Skrg kau cakap jenayah kat Malaysia ramai org melayu. Memanglah bengong sebab populasi org melayu paling tinggi. Adakah kita patut sokong je diorang jadi penjenayah? Takde negara kat dunia ni yang sokong rakyatnya jadi penjenayah.

I kenot..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by asmurai at 3-12-2022 10:33 AM

Ok so korang cakap well jika jenayah di sesebuah negara mestilah majoritinya oleh penduduk majoriti negara siap dengan statistik semua, so okeh aku terima terpaksa lah aku terima hakikat budak Melayu memang ramai suka rempit dan ragging orang nak buat macamana sebab Melayu majoriti di Malaysia. Tapi sila jawab soalan aku lagi satu, kenapa ada orang Melayu sendiri tak hantar anak ke sekolah kebangsaan tetapi hantar ke sekolah cina ke sekolah private dan ke international school instead of sekolah kebangsaan, Orang Melayu sendiri pun ada yang tak hantar anak ke sekolah kebangsaan ni. Kawan kawan aku yang mana T20 tak hantar ke sekolah kebangsaan tapi hantar ke sekolah Cina, bapak dorang kerja hebat lawyer, engineer. Zaman aku dulu sekolah kebangsaan ramai juga cina dan india masuk budak kelas aku separuh cina dan india tapi sekarang dah makin kurang ada pun tiga empat orang je satu sekolah sudah semakin pupus sejak lebai dan lebainita ramai di sekolah

Edited by asmurai at 3-12-2022 10:41 AM

Mak Pak Melayu pulak jenis spesis kedekut nak derma duit untuk maintenance dan pembangunan sekolah dan kedekut nak spend duit untuk pelajaran anak sendiri. Suruh bayar duit PIBG sikit je pun dah nak mengamuk mengungkit bagai. Tak macam mak pak Cina rajin derma untuk sekolah buat dewan pasang aircond sebab tu Cina malas nak masuk sek kebangsaan nanti asyik la dorang yang derma yang melayu asyik la nak menumpang hasil derma orang lain

asmurai replied at 3-12-2022 10:28 AM
Ok so korang cakap well jika jenayah di sesebuah negara mestilah majoritinya oleh penduduk majoriti  ...

Betul tu dik..
Akak cadangkan semua sekolah kebanggsaan jadikan sekolah cina saja...
bahasa rasmi tukar ke bahasa cina...
Nama anak anak yang lahir bermula tahun 2023 semua mesti ditukarkan ke nama cina...

hallelujah

12
Return to list New