CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2343|Reply: 5

Macamana jadi bole macam nie.......

Askum semua...emak dah 2th 5 bulan koma..baru2 demam lebih 2 minggu antara sbb demam lambat tukar  rice tube..(perkara yg palig di benci) skg nie mak masih di hospital dah seminggu demam dah ok cuma masih jalan antibiotik....
Masalah lain pulak yg timbul gula dalam darah tinggi skg sampai kena cucuk insulin...sedangkan 2th lebih sakit tak pernah ada kencing manis. Bila tanya doc dia kata ada lebihkan bg ubat menyebbkan gula tinggi dan doc suruh aku belajar nak cucuk insulin.

Macamana boleh jd mcm nie...bencinyaaaaa.....bawak balik penyakit lain pulakkkk....apa yg doc sepital dah buattt nieeee......

jgn cam tu. dah tua, memang macam2 penyakit datang. lagi2 kalau terlantar je, ikut je la apa doc tu cakap. kalau tak puas hati mintak second opinion, tanya cam mana blh dpt diabetic tuh. ni la masanya nak berbakti kat mak pulak...

betabah la TT..aku br kehilangan abah tersayang..2bln kat hospital..terlantar..sebulan kat icu..
mcm2 wayar berselirat kat badan abah..hancur remok hati ni...ilang pedoman..akhirnyer bln lepas abah pegi jua..alfatihah..

aku mmg da fobia nagn hospital skg..sory to say..mcm2 penyakit abah aku...

Reply 2# watie_na

Tkasih wati..saya berhenti kerja jaga mak dah 2tahun 5 bulan... saya reda dgn keadaan mak saya sbb tu saya buat yg terbaik.sebelum nie tak ada sakit kencing manis dan dia pun minum susu khas untuk kencing manis...apa yg saya risaukan luka kat belakang selepas terlantar kat icu lama tu...susahlah nak baik...itu yg saya risaukan....saya bimbang melarat....kalau tanya doc paling baik dia nasihat kena selalu iringkan badan...ubat apa yg patut kena bg pun dia tak leh nak bg cadangan.

Saya mohon jasa baik wati dapat beri cadangan apa yg patut saya lakukan...apa yg paling terbaik nak berbakti pd mak kita selain jg sebaik ketika dia sakit nie.

Reply 5# izati

hehehe...saya x pandai
tapi pasal belakang mak tu memang betul. kena selalu iring2 kan dia. and urut pelan2, or sapu2 belakang dia, bagi darah jalan and bagi angin lalu. kalau tak, boleh luka and boleh berulat.

maybe susu tu yang buat mak kencing manis, or maybe buah pinggang dia dah tak mengeluarkan insulin untuk mengawal gula. cam saya, muda lagi tapi buah pinggang saya dah tak mengeluarkan insulin so saya kena cucuk 3x sehari. better cucuk sebab mak dah tak boleh telan pil kan, nanti kalau tak bagi insulin, takut luka kat belakang tu jd lebih teruk.

dan cuba dapatkan 2nd opinion la. mana tau susu tu tak sesuai ke, or ada ubat x sesuai. and Jgn putus doa pada-Nya.

bersabar dan berdoa, semoga mak TT akan sembuh dan sedar, tapi kalau tak, berbaktilah selagi termampu. Allah sedang menguji kesetiaan awak.

Follow Us