CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Lelaki, Poligami dan kaitannya dengan Andartu

Close [Copy link]
Sy Pernah dengar ada perempuan berkata pasal Poligami.

Perempuan Sanggup Kongsi Bunga
Perempuan Sanggup Kongsi Daun
Perempuan Sanggup Kongsi Akar
Tapi Perempuan Tak Sanggup Kongsi Batang..........

Sy Pernah dengar ada perempuan berkata pasal Poligami.

Perempuan Sanggup Kongsi Bunga
Perempuan  ...
hairul123 Post at 16-10-2010 16:44

sangat bernas

Reply 61# hairul123

wakaka. Lps nie aku nk upgrade kasi due btg

Lelaki, poligami tidak ad kaitan dgn andartue. Andartue berkaitan dgn pompuan itu sendiri. Sbb itu d ...
deshuk Post at 16-10-2010 01:27

Sabar dik...   dasyat hujah adik... akak tabik !

Reply 60# tokey.tin

kawen ni mane leh cuba2... tgk kat sekeliling banyak cerai berai sebab salah pilih...
    biarlah jodoh lambat asal dengan lelaki yg baik...
   daripada jodoh cepat tapi lelaki yg jahat dan hidup merana

kalo nak beli ikan kat pasar pun kene pilih yg elok dan baik apatah lagi suami sebagai teman hidup!
    org dlu pun mak pak dh mestila aturkan yg terbaik utk anak..kalo anak dia tak bahagia pun ape leh buat?
    pompuan terpakse la terima..tak gitu? cerai karang.. masyarakat memandang serong... (zmn dlu )

Reply 64# assafdiyah

ades. Sy main belasah je kak. Topik pn sy x bce abis. hntam kromo je.eheh

Follow Us
infanoline ngan andartu xvoley dipisahkan

batang.. oh batang, matang... ada btg keras, btg kecik, btg lembik, btg kuat... semua btg.... btg sihat, btg kurap... juga btg....

hahahahaha hidup dgn btg..... hahahahahaha

saya tggl di btg bjuntai...

mwahahaha.... makhluk btg.....

kehidupan dgn mmbanggakn btg is loser....

elok la.. tunggu sampai mati x kawen2... kadang2 kena gak cuba ..tengok org dulu2 ok je.. biasa nya laki yg byk memilih sebab di yg nak bayar
tokey.tin Post at 16-10-2010 13:27

ko ingat ni nak beli baju ke, boleh main cuba2 duku? agak2 tak sesuai, takyah beli? laki memilih sebab nak dibayar, fine. perempuan memilih sebab, once dah kahwin, kalau tak puas hati, bukan senang2 nak mintak cerai. perempuan memilih sebab, once dah kahwin, komitmen sepenuhnya kat rumahtangga, tak macam masa bujang. dapat plak laki haprak jenis berlagak raja, boleh mati perempuan tu buat semua kerja rumah. kalau andartu ni bahagia hidup sorang dari sakit jiwa kalau kahwin, biarlah

lepas kawen baru bercinta ..

cuba2 je ...org tua aku ok je...

kalau lelaki bersikap adil...adakah wanita/andartu sanggup di madukan?
ifanonline Post at 14-10-2010 17:08

andartu mana ada org lelaki nak...yg nak dijadikan madu tu selalunya yg masih muda belia...
andartu katanya dah kematu, tak sesuai wat bini muda....

hi all,

adam/lelaki...pd aku adalah specis kejadian makhluk allah yg diamanah menjadi pelindung kepada kaum hawa/wanita/ malah menjadi ketua komuniti keluarga yg majdi teras kepada perkembangan komuniti masyarakat manusia yg lebih besar.

disitullah kita lihat betapa besarnya tanggungjwb seorg insan yg bergelar seorg laki kan..hhuhuhu!namun dgn ksh syg allah yg bersifat pemurah dengan mengurangi beban lelaki ni..melalui penciptaan kaum hawa/wanita..disnilah bermula adam memerlukan hawa..menemani adam mentadbirkan dunia..

dalam agama islam..allah telah memartabatkan kaum wanita dengan memberi hak2 yang sama adil dan sama rata..mungkin pd pndangn kita..nilaian tak sama tp nilaian allah itu adalah yg terbaik utk kaum hawa...

allah membela nsib kaum hawa dgn mengariskan bebrapa hukum yg bersifat sunatul allah..yg bersifat mengikut sifat semuladi penciptaan kita..isu poligami yg menjd isu agak sensitive pd kaum hawa..telah menletakkan isu kedua andartu muncul pulak..

hihihi..betul kah ni?adakah berkait rapat hal ni dgn isu poligami...lelaki n wanita samalah kita refer pd al-quran dan hadis...insyalah kita akan dpt segala pertyaan..

pd aku...poligami bukan satu hukum yg bersifat negtive, malah ni lah satu hukumatau cara allah memartabtakan kaum hawa..dan aku sendiri yakin..ramai sebenarnya yg akan memyokong pendpt aku ni..kerna aku yakin..lelaki yg beriman dan ikhlsyg  menlaksana poligami kerna allah pasti mendpt kebhgian syurga dunia.

nape? dah kurang sgt ke lelaki kat atas muka bumi ni?

ayang_liya Post at 17-10-2010 14:42

lelaki makin berkurang, tolak masuk pusat serenti, tolak masuk penjara, tolak yang gay, yang pondan, yang haprak, tinggal berapa kerat je

Reply 76# cik.panda

mana dpt info tu?hihihi!jgnlah berat sebleh..hbs tu aku tgk kat tv ramai juga pepuan kena tahan dgn polis sbb jd hooker ni..hihihi...

ayang_liya Post at 17-10-2010 14:42

kurang sgt dah lelaki yang bole dijadikan suami untuk  membimbing keluarga bagi melahirkan generasi yang berguna untuk agama bangsa dan negara......

Reply  cik.panda

mana dpt info tu?hihihi!jgnlah berat sebleh..hbs tu aku tgk kat tv ramai juga pepuan kena tahan dgn polis sbb jd hooker ni..hihihi...
saljubiru Post at 17-10-2010 15:07

memanglah ada perempuan kena tahan sebab jadi hooker, tapi boleh jadi china doll, filipina, atau endon tapi soalan yang aku jawab tuh 'adakah lelaki dah kurang' so aku jawab la camtuh btw memang skang laki kurang dari pmpuan kan

kurang sgt dah lelaki yang bole dijadikan suami untuk  membimbing keluarga bagi melahirkan gener ...
puteri_malam Post at 17-10-2010 15:16

pastu.. lelaki yg nk berpoligami ni sure ke boleh membimbing keluarga... ada 1 isteri pun tak terbimbing spy menjadi isteri yg sempurna utk dirinya sendiri.....