CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Tak boleh nak hadap menteri bodoh, team bebal, kementerian sengal' - Tular staff pejabat menteri luah rasa kiciwa di LinkedIn.Sanggup dihadap ke mahkamah

MissyMolly replied at 8-10-2022 09:17 AM
Errr iols pn rs eh beraninya dia.. tp kalau benar bagai dikata, bukankah tindakan ini tindakan yg  ...

Tunggu nak kena rekrut je tu.. tak muda pkr ke apa apa lah

Sedangkan adam muka sedih rambut panjang tu dulu pun dijulang sebagai wakil youth at one point. Lepastu pakat pakat reinstate ex pm yg beyond his prime sit at the premier chair sekali lagi.

Asala boleh memabg kan? At the end of the day semua nak menang pakai sentimen jugak. Brain and self believe tolak tepi.

axl_bach replied at 10-10-2022 01:27 PM
Itulah,  menteri cuma carry out jer perkara yg mmg dh dirancang dari awal.

Tp pelik benda yg sam ...

Macam sistem pengurusan takungan air hujan, menteri2 berkenaan recycle je. Bukan idea dia pun.

Acikgomen replied at 8-10-2022 01:50 AM
Kat porem ni pun haderrrrr sister
Laki keja gomen gred ptd 48 jek tapi bini membongak serupa  ...

Hari tu I balik umrah, kat KLIA ada sorg menteri baru balik juga. 1 flight dgn I rupanya, tak perasan. Nampak budak2 PTD jadi tukang angkut luggage saja. Haha.

Apa nak dihairankan dlm organization ada kaki kipas, kaki aircond semua ni. Dlm office I, kaki kipas kemain tapi kerja hauk nak mampus. Sembang kencang sbb dia grad phd from UK, sampai bos percaya bulat2 cerita dia. Apa dia nak semua dia dpt. End up dah 2 tahun pun satu kerja pun tak buat. Buat bising dlm office saja.

Tu belum yg dah tua bangka dan pemalas. Dtg kerja sembang, main phone, keluar makan. Punya degil taknak pencen lagi. Nak jugak makan gaji berbelas ribu dia tu. Bos suruh buat proposal,, dia suruh junior officer yg buatkan. Bila org tanya content of the proposal, haram takleh jawab.

Org yg betul2 buat kerja mmg bos tak layan. Nak jumpa pun bos asyik busy. Bila kaki kipas nak jumpa, 2 jam pun bos free. Tapi bila bos susah, yg rajin ni la dicarinya minta tolong. Kaki kipas mmg diketahui tak reti buat kerja, so bos tak minta tolong. Tapi kaki kipas dpt markah sama dgn org yg rajin.

Gov ke, swasta ke, GLC ke, semua I pernah jumpa la situasi mcm ni.

Orenn1 replied at 10-10-2022 02:07 PM
Apa yg aku nampak zmn skrg ni org msia suka bergasak kat internet jah ala2 sembang kedai kopi ...

HAHAHAHAHAHA

Ini betul sangat!! Macam ada 2 ekor key board warriors yang aku kenal. Bila TERjumpa kat alam realiti eh boleh pula bersalam-salaman sambil cakap sopan kepit2. Kalau dibaca komen memasing bergaduh kat soSIAL media, boleh kesurupan!

fairy_fairy replied at 10-10-2022 06:10 PM
HAHAHAHAHAHA

Ini betul sangat!! Macam ada 2 ekor key board warriors yang aku kenal. Bila TERjumpa ...

Kheenn uolss, keyboard warriors bukan main memasinggg aku pun tak kata org aku pun sama jah klu di alam nyata aku pun slow down jah sebenarnya

Follow Us
tripleid replied at 8-10-2022 07:45 PM
Menteri2 hauk tu harga telur pun x mampu kawal ni kan pulak nak majukan pertanian

It's a clown business...bukan nak memajukan malaysia sgt pun...that's a side task only...main task is sakau sebanyak mungkin duit hasil negara...dan sbb kenapa jadi ramai sebegitu? Scratch my back as I scratch yours..so semua kena ada jawatan walau kerja hakikinya adalah mencuri saja

cmf_jeangrey replied at 10-10-2022 09:20 PM
It's a clown business...bukan nak memajukan malaysia sgt pun...that's a side task only...main task ...

menteri sampah cap ayam semua..ingat lagi haritu bila menteri air drpd Pas tu ditanya dlm parlimen apa langkah2 kjaan nak hendel pasal global warming,bencana,banjir etc..boleh plak dia jawab malaysia ni tak termasuk negara yg terkesan perubahan iklim

Orenn1 replied at 10-10-2022 12:42 PM
Bagus bila ada org yg berkaliber n blh buat keja dlm sesuatu organisasi, hrp semua berjalan lancar ...

Zaini ujang tu ok. Ketua2 pengarah agensi under kementerian dia pun org2 teknikal kebanyakannya bukan ptd. Mcm jps, met, jas..so penasihat2 dia jenis tau la ape mende nak dibuat. Cuma jgn org politik kacau la. Semak

tripleid replied at 10-10-2022 09:28 PM
menteri sampah cap ayam semua..ingat lagi haritu bila menteri air drpd Pas tu ditanya dlm parlimen  ...

Mende ni aku nak salahkan pegawai2 tak support kenapa statement ni jadi putar alam camni.
Actually statement ni patut merujuk kepada kedudukan malaysia dalam global adaptation index of climate change. Kita dalam quadrant yg baik berbanding negara2 serantau. Data sentiasa available here.
https://gain.nd.edu/our-work/country-index/matrix/

Dalam matrix quadrant ni, malaysia terletak dlm kedudukan high readiness and low vulnerability based on sectors and indicators tertentu. Dr segi ranking, malaysia no 49 out of 182. Saudi arabia 47, singapore hebat melonjak ke no 6 dah. Masa statement ni dibuat oleh lebai, singapore tak sebagus tu lg and kedudukan malaysia masa tu dekat2 qatar.  

Aku selalu cikidaut rank tu sbb ada keje skit berkait bende ni..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

toxicated replied at 10-10-2022 10:59 PM
Zaini ujang tu ok. Ketua2 pengarah agensi under kementerian dia pun org2 teknikal kebanyakannya bu ...

Ye ke? Mana duk KPT dulu pun hauk jugak. Banyak sangat nak implements tapi banyak tak face realiti

Kita ni banyak sangat budaya yes sir. Ye budak ni budak intern tapi dia berani cakap kebenaran. Sayangnya orang-orang tua mana nak dengar pendapat orang muda walaupun cakap depan-depan. Bila dok tengok kat Europe ada menteri muda berkaliber sanjung tapi kat sini bila suarakan pendapat terus kena chop off. Last-last semua ikut je budaya kerja lama tak proaktif

shida81 replied at 8-10-2022 12:00 PM
Member ak keje under miti ak tgk dia dah mcm macai..jawatan dia org atas la... Penat nya aK tgk di ...

voucher apa?

ultra78 replied at 8-10-2022 02:02 PM
Gomen tak ada ruang dan tempat staff bagi komen ke? Saya keje glc pun ada ruang utk bagi komplen dan ...

drg ada sistem aduan kan? sispaa ke ape ntah
situ boleh komplen, tanya
iols xpnh bukak tp kalau kt porem atau twitter, sispaa je yg drg sebut² cuma function atau tidak, xtau la iols

cepheid replied at 11-10-2022 12:55 AM
Kita ni banyak sangat budaya yes sir. Ye budak ni budak intern tapi dia berani cakap kebenaran. Saya ...

Alah..benda ni bukan kat gomen je..private sme company cina india pun sama ja... Belum lg yg melayu diwhoryuskan aje di kompeni cina india ni wlau ko plg terer dr semua yg lain..tetap le yg cina tu juga naik wlau bodoh

card_reader replied at 9-10-2022 10:50 AM
Nie mesti ptd yg baru masok kerja nak ubah stail kerja orang2 lama...

dia intern je wak.. masuk under fellow perdana, drg ni intern di pej. menteri..so npknya dia berpuas hati dgn cara kerja mrnteri yg dia attach tu agaknya

Lunchbox replied at 9-10-2022 05:05 PM
Dah lama sgt aku perati. Yg asyik sebut Hannah yeoh Yeo bee yin tu aku nak Tanya korg pernah terliba ...

puas iols baca hihi
sejujurnya iols rasa xperlu ada jwtn tim. menteri pun sbb drh xde apa² kuasa pun kan? lantikan politik lain² tu pun xpayah termasuk SUPOL
pegawai khas ke penasihat khas ke pegawai teknikal ke pegawi yigas² khas oegawi parlimen adoi mcm² istilah sewaktu dengannya apa sume tu mengarut je. buat abes duit gomen bayar gaji dan claim drg je
sbb portfolio kementerian masing² kan da ada staff² gomen sedia ada yg SME masing². pakai je la sumber manusia yg ada tu. ni lantik ramai² dok pej atas tu, yg mencicit buat keje 41 44 dan ke bawah yg staff gomen tu juga. atas tu byknya mengarah aje kan?

airmineral replied at 11-10-2022 09:35 PM
voucher apa?

Ak pun x tau voucher apa... Dia update kt fb ler...

airmineral replied at 11-10-2022 09:40 PM
drg ada sistem aduan kan? sispaa ke ape ntah
situ boleh komplen, tanya
iols xpnh bukak tp kalau kt ...

ya betul SISPAA-sistem pengurusan aduan awam. Semua kementerian ada sispaa, google je. Cuma xpasti keberkesanannya  sejauh mana. Sistem dh ada, cuma prlu diperkasakan lg. Pngalamn saya 4 thn lps pnah buat cadangan di sispaa JPS (Jab. Pengairn & saliran) ni utk dalam/bersihkan sungai,  utk msalah banjir di kawasn kmpg. Jps gi site visit & akhirnya dia dalam/bersihkan sungai dan buat tebing batuan di liku sungai. Msalah slesai dh tak banjir lg takat ni. Kalo ada msalah anak sungai melimpah banjir, boleh try bg cadangan kot.

Baru2 ni saya ada buat satu cadangan di sispaa kem. pertanian. Disalurnya ke agensi lain. Agensi tu pulak taici ke lain. Sampai skrg belum selesai.