CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: SelakLangsir

Perasaan Prasangka sebab tengok orang lain lebih senang

Stop bandingkan diri kita dgn org lain...rezeki & ujian setiap org berbeza...sentiasa bersyukur seadanya & x putus asa berusaha ubah nasib diri & family

Rate

1

ada 1 ayat yg aku semat dalam dada, dapat dari kawan FB;

'Kau manusia, kau tak boleh ada semua'

Insyaallah, jadilah kita jiwa-jiwa yg tenang

Rate

1

Rakan sekerja gaji byk dari ai asik pinjam wang aja, org gaji mahal x semestinya kaya atau mengurus wang dgn baik

i prnh rsa mcm ni...tp i ambil kptusan...jgn skodeng fb kwn ...dia xbuat slh pn....hati i yg xbtl...

first ko kena avoid la tgk media social yg kaitan kwn2 ke or instafmes g sana sini shooping bercuti smua..
aku pun sumtimes cmtu.. aku just hide/mute/unflollow ape yg x perlu aku tgk dh.. so takkan rs kekurangan tu..

sbb manusia ni kadang takkan pernah puas dgn apa yg dia ada..
so bersyukurrr..
walaupun hidup kita x senang lenang mcm org lain..

syukur selalu.
kita tak sempurna.
dan dunia ini hanya semantara

Follow Us
Everyone has a time in their life
Be happy with them
Our time will come

Banyakkan solat tahajud ye TT
insha allah golden dreams TT Allah akan kabulkan

Tkyah jaki nmpk je mereka tu senang hakikatnya siapa tahu. Manusia ni berubah2 harini jadi iblis esok belakon suci. Nampak senang  atau susah itu kehidupan masing2. Hargai dan jalani hidup kita sendri mengikut kemampuan.

Edited by AJENALI at 1-12-2022 12:08 PM

Sis pegang 1 je prinsip ni.. apa y aku ade, memang allah beri rezekinya pada aku. Dan apa y aku tak de memang bukan rezeki aku. Usaha jugak tapi pegang konsep usaha, doa, tawakal kemudian REDHA. Redha ni kene konsisten sis.. jangan diulang2 persoalan ini. Latih hati jadi firm.

Kalau feeling sad.. sis selalu la bukak surah ar-rahman… its help me alot rezeki sis murah dengan anak2 dan suami (have a good family) ade orang suka baby pun belum ade rezeki kawin sis. Ujian tu tanda Allah sayang, sabar dan redha kunci happy life, insyaAllah kat syurga kita dapat semuanya.

Hidup kat dunia paling lama average umur kite 60-80. (Tu pun kalau usia panjang kesihatan tip top). semoga sis dan saya sama2 sabar

Mcm kwn i jugak, hidup mewah jln sana sini, emas ni xyh ckp lah sokmo betukar². Keta sampai 3 bijik, ntah apa bendalah yg diorg pikir nk beli keta byk², tp bila nk renioun ngan kengkawan, yg x mewah ni boleh je byr duet renioun sederup, yg kaya raya kemahin nk byr sikit².. hahaha diorg kaya sbb kedekut sis, makan pun bekira kalau pakai duet sndiri,  sedangkan kita ni xkaya tpsekelumit pun xdak bekira, seronok hepi dgn kwn², lebih kurang halal je kan. Blnja kwn² pun xdak hal sbb kita dpt pahala

So konsep dia, nk kaya sila kedekut. Hahaha tp kita kaya dgn pahala, why not kan

Aku pun selalu gak sedih...keje penat2 tapi tak dpt kemewahan mcm org lain.

terima kasih jugak utk tt Dan semua porumer share bende2 cmnie... haku pun ade jugak perasaan jeles + perasaaan cm Tt jugak n biler baca thread nie kite sesama belajar ye tt...tq semua sharing bende2 yg positive

acikrengsa replied at 2-12-2022 10:53 PM
Mcm kwn i jugak, hidup mewah jln sana sini, emas ni xyh ckp lah sokmo betukar². Keta sampai 3 bijik ...

OMG betul sangat ni sis.

TT, i pun kadang ada perasaan macam u. Kadang rasa heran macam mana diorang mampu hidup mewah. Barang branded, bercuti sokmo. tapi ai selalu sematkan dalam diri i, biarlah sederhana janji takde hutang. biarlah hidup biasa2, tapi kalau ada emergency nak pakai duit byk, mampu utk keluarkan duit. bukanlah hidup serba mewah dimata org tapi makan nak kena catu, hutang keliling pinggang.

And it's a good idea utk detox dari sosial media. makin byk masa kita spend kat sosmed, makin teruk kita rasa hidup kita padahal kita okay je. Rezeki bukan dtg dlm bentuk wang ringgit & kemewahan semata.

All the best to you sis.

Few years back aku pun penah rasa down tp from this forum jgk ada forumer ajar kalau ada duit rm5 jgn guna sampai hujung bulan walau apa pun yg terjadi. Starting from there financial problem makin manageable walaupun starting from rm5 aje.

Then pastu fb yg active aku deactivate sbb tknak jiwa kacau nengok kwn² nampak life better than me. Ada la fb back up just utk tahu isu semasa worldwide at least ada point utk sembang dgn kwn² time camping etc and also join group kemas rumah. Drpd jeles dgn org sekeliling baik aku improvekan kebersihan rumah aku dulu. Yg tak guna or tak berguna buang terus takyah touching sangat.
Start from idea rm5 td la aku rasa my life way better as compared to before. Baca buku² ringan & hp just utk communicate. Even contact yg tk berhubung lagsung bertahun pun aku delete. Begitula my way utk declutter masa terbuang dlm hidup i.

Duit mesti kna ada tapi kitala yg kna merancang perjalanan duit tu...begitu jugak perjalanan hidup. Nak dengki dgn hidup org atau nak adjust hidup kita with our own way & duit..

Just my 2 cents...

Edited by green~tea at 26-3-2023 12:50 PM

Stop comparing ur life with others...

Instead of tengok kat luar.. tengok kelebihan diri dan family... rasa cukup content.. just live within your means, rasa cukup apa ada...

Bila kita salur energy kat luar, sibuk tengok life orang..   nti u hilang idea dan energy utk improve your life... bila stop bergosip and stop spending time dgn toxic people lama2 hati dan otak u akan healing, and u will eventually lebih banyak spend time, energy and effort utk improve life u & family..

Trust me.. it works... remove toxic people and stop comparing dgn orang

12
Return to list New