CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaishi

Updated 10/6 - suami aku accident ????????????

semoga dipermudahkan urusan TT sekeluarga ye...

acikhan replied at 1-9-2022 08:54 PM
semoga dipermudahkan urusan TT sekeluarga ye...

Amin amin amin...

Moga doa ini juga kembali pd sis dan forumer lain.

Semoga Allah Taala permudahkan urusan keluarga sis. Aamiin.

Semoga dipermudahkan urusan buat TT & family
Aaminnn2

Akak doakan anak forumer kaishi cepat sihat
ameen

5/9/2022

Harini dah tin ke-8, balance tin tinggal lg 5-6 tin, aku dah start topup lg susu, baru je dpt keluar topup pampers dll yg patut, biskut organic beli borong terus... Batuk nye berjangkit2, kakak nye pon baru baik demam batuk, pakej taik mata tebal berkepuk, sama mcm adik nye...

1 tin tu tahan 4-5 hari sahaja, try gak ni bg makan lebih sikit, tp berak2 nye pon lebih,

Batuk dia belum hilang lg, tp dah slowly makin baik, aktif memg aktif... Kadg dia la yg paling menceriakan rumah....

Call JKSP, mereka tak terima lg segala borang, masih sangkut di part HOD dan pengarah hospital, seminggu lebih dah, Risau gak ni....jgn la lambat2, aku ade nak mohon zakat atau jkm, tp priority pd bantuan susu ni dl,

Ade 1 badan NGO call, sgt famous, haha, tp aku tolak sekerasnya, dah lah mengarut, caj 30% + 5%, duit masuk akaun mereka dan akan ade beberapa tempoh baru serah kat aku....  sbb aku memg ade follow kes mereka, jd aku tak nak terlibat dgn mereka,  dengar duit memg best, agak pelik sbb anak aku tak viral, mereka kata dpt contact dr FB aku, tp aku sbnrnya tak ade pon menjaja minta bantuan, aku ade post utk ISO susu anak aku je, dan duit2 yg aku dpt dah sgt membantu utk aku beli topup2 susu anak aku, seller shopee kat JB yg paling cpt post out susu dah habis stock, ade seller kat penang je, itu pon dia mesej aku ckp susu dah makin running out, cari kat melaka ni memg payaaahhh, ade 1 farmasi jual rm120, aku beli gak la 2 tin haritu.... pihak hospital bg 4 tin... Aku pon kejar gegile JKSP, ikut hati memg nak je aku terima offer NGO tu, tp xpelah, bukan muslim 1 hal, dan ade beberapa isu lain,. Juga ada 1 NGO yg pakai website tu, jd aku dgn suami sepakat utk elakkan dgn memana NGO yg tak telus camni....

Yg penting, tak nak guna anak kutip derma. Aku pesan kat kawan2 aku, klu dah bg susu, tak payah la bg duit, ckup dah tu...tp ade yg betul2 nak bantu.... Suami aku masih gigih buat foodpanda, bulan 10 aku pula warded, dan anak aku 12/9 ni follow up semula di HTA, sebulan sekali HTA dan 2 minggu sekali dgn hospital melaka... memg banyak nak pakai duit, tp aku pcaya rezeki anak tu ada.

Terima kasih semua forumer kat sini yg sgt banyak doakan, terima kasih dunia akhirat juga yg banyak membantu..... moga segala kebaikkan dan keikhlasan juga rezeki kalian kembali kepada kalian

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Follow Us
kaishi replied at 5-9-2022 06:43 PM
5/9/2022

Harini dah tin ke-8, balance tin tinggal lg 5-6 tin, aku dah start topup lg susu, baru je ...

comelnya...semoga kaishi dipermudahkan urusan dan diberikan rezeki yang melimpah ruah.

adila39 replied at 7-9-2022 09:35 AM
comelnya...semoga kaishi dipermudahkan urusan dan diberikan rezeki yang melimpah ruah.

Terima kasih momod bg kita tacang banyak2 ????????????????????

Amin amin amin ya Allah, moga doa ni juga kembali pd sis dila.

9/9/2022

Permohonan JKSP aku dah tak tahu ke mana, aku call sana sini nak tnye perkembangan, yg JKSP x terima lagi, aku call klinik kata fail xde, call wad pon x tau mana dah fail anak aku, frust sgt rs nye...

12/9 dah kene ke HTA semula, susu anak aku ade stock lg, tp dah makin berkurangan, rekod kalini 5/9 bukak, 8/9 ptg dah habis...

Aku dah standby duit utk ke HTA,  memandangkan kami pilih nak naik bas je, jimat kos, tp rs nye sm je, x tau la ek, minyak g balik dgn tol je dah dekat rm200, lom makan, tp klu naik bas dr melaka ke KL utk 2 seat dah rm30, pergi balik rm60, naik grab rm10 + rm10, kemungkinan tido 1 malam kat rumah mcdonald rm30, atau hotel belakang tu, rumah prihatin...  harga sama... belum mausk makan lg... Haha.. jimat sikit kot...

Mcm2 bselirat dlm kepala ni..... Rasa mcm nak terima je NGO yg offer buat kutipan utk anak, tp xpelah.... Aku usahakan dl. Suami aku ckp, usaha dl, klu rezeki nye tertulis begitu, xpelah. Redha.  Harini dia smbung buat foodpanda lps setelkan anak2, aku dah sarat, bulan depan aku pula warded, harap tak lama, tp doctor bg tau aku kene on antibiotik utk seminggu before operation... X larat betul dah, dgn batuk2 dah lebih seminggu ni, letih lesu jd nye...

TT sorg yg tabah dan kuat n den doakan semoga terus tabah dah kuat dan anak tt yg comel dikurniakan kesembuhan. Aaamiin Allahumma Aamiin.

kaishi replied at 7-9-2022 11:06 AM
Terima kasih momod bg kita tacang banyak2 ????????????????????

Amin amin amin ya Allah, moga doa  ...

Aaamiin ya Allah.

kaishi replied at 9-9-2022 01:03 PM
9/9/2022

Permohonan JKSP aku dah tak tahu ke mana, aku call sana sini nak tnye perkembangan, yg JK ...

semoga tt tabah, hmm sedih pulak baca how tough the journey its going to be. So nak bagi nasihat pun i rasa no point sbb tt tahu apa nak buat just the pressure is too much but am sure Allah akan jaga sis sekeluarga. moga suami sis stay strong sbb i rasa he is also ur strength.

Edited by kaishi at 16-9-2022 07:43 AM

16/9/2022
Jumaat
Hospital Muar, wad 13

Seminggu aku tak update... dan masa update ni aku dalam wad.... aku pula warded, antibodi dah lemah, kalini bacaan darah aku drop, White blood cell tinggi, bacaan jadi 23,  reactive thrombocytosis, HB aku drop 6.8, aku minta warded hospital yg dah biasa dgn kes aku, bl check balik file result ms lps buat colposcopy, terlepas pandang isu carsinoma, rupenye memg dah ade cancer, left cervik lower carcinoma with rupture capsular...... Allah tmbh lg 1 ujian, dan tiba2 aku batuk teruk, muntah sepanjang hari smpai lembik, finally aku akur dgn suami yg dah lamaaaaaaa suruh aku g hospital. Yerlah, dia aje yg ngadap simptom2 aku..... Satu lg kejutan, positive covid-19, kali kedua dlm tempoh tak smpai 3 bulan, last aku kene hujg bulan 6. Tak terkata dah aku..... Suami aku pon terdiam, sekali lg dia tak dapat kerja, air ketuban drop 7, bl periksa ada tanda2 aku leaking, terus kene tahan.... masa ni aku peluk suami, minta maaf bnyk2 sbb aku dgn anak2 mcm ni...... Betullah, dia juga semangat aku, ms ni aku memg da xde sesiapa, x tau mcmana anak2 klu suami aku tak ada.... Dan sekali lagi......  Dia tak dapat kerja.

Hari kedua warded, Covid kalini, aku demam tinggi, batuk teruk, muntah, aku rs kaki aku membengkak, sengal sgt2, tanda nak kene darah beku tu ada, on oksigen 1 mlm, esoknye oksigen dah stabil, duduk dlm bilik covid, tp kalini lebih better, doctor ckp dgn aku, biasnaya serangan kali kedua lebih teruk, resultnye covid stage 3, doctor ckp, antibodi aku pon dah lemah, cuma kene kuat dan positive kan minda je kalini.

Satu lg kekecewaan tiba, isnin haritu lps bawa firash follow up di HTA dan warded 1 malam tgu result darah dia, doctor di HTA bgtau hospital melaka decided utk bg kuota 3 bulan saja susu Firash, maknanya tak layak untuk bantuan JKSP bagi susu firash. Selepas 3 bulan nak startkan susu lactose free, maksudnya masih nak try and error, jd maknenya aku kene restock sendiri susu firash, memg sgt2 tak mudah,  stock susu dlm shopee pon dah mula running out, aku tgok best seller jual 2000 lebih tin pon da tak ada stock. Yg ada seller penang, aku borong terus 4 tin guna apa sahaja duit terakhir kami ada, juga last stock seller tu... betul2 buntu sbb stock susu dia menipis, 1 tin 4 hari, 1 tin susu Neocate 400g rm100, keperluan lain dia semua aku dah restock, bg aku Allah gerakkan hati utk beli semua mungkin juga petanda aku akan warded......

Malam td suami aku bgtau, firash mula batuk, demam, aku dah fikir nak keluar wad je, aku risau, selain radang usus, dia juga dah mula ada pneumonia, belum fully recover, aku tersangat risau.....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by kaishi at 8-11-2022 04:54 PM

Sempena hari jumaat yg mulia ni, mohon doakan anak2 aku stabil kat rumah.... Jauh dr apa2 virus.....

Mohon doakan urusan kami dipermudahkan, mohon jg doakan suami aku tabah, emosi dan mental dia kekal terjaga, berbulan dia tak dapat nak kerja sebab kami, bergilir2 kami warded....

Sebenarnya aku sgt segan untuk meminta, tp aku akur dgn keadaan dan keterdesakkan, memikirkan anak2, aku dgn rendah hati dan rendah diri, buat pertama kali dalam media begini, secara terangan ni... memohon sedikit bantuan... Semoga segala keikhlasan, kebaikkan, dan rezeki ini kembali pada kalian.... Maafkan aku klu rs terganggu dgn permintaan ni.... Sgt2 mohon maaf.....

kaishi replied at 16-9-2022 07:53 AM
Sempena hari jumaat yg mulia ni, mohon doakan anak2 aku stabil kat rumah.... Jauh dr apa2 virus..... ...

berat sungguh ujian buat TT dan keluarga. Semoga terus tabah dan cepat sembuh....

Semoga TT anak beranak dipermudahkan urusan, dimurahkan rezeki, diberi kesihatan dan kekuatan. Insyaallah ada rezeki Allah nk bg pd TT sekeluarga.

Semoga dipermudahkan urusan TT & anak diberikan kesembuhan

Sempena hari jumaat yg mulia ni, mohon doakan anak2 aku stabil kat rumah.... Jauh dr apa2 virus..... ...

jgn malu puan...kami cuba bantu takat termampu...demi anak2 sapa2 pun sanggup buat apa je. sy ada transfer sikit puan..tak banyak. moga dapat membantu. sy doakan puan sekeluarga sentiasa dimurahkan rezeki dan disembuhkan dari segala kesakitan...

Terima kasih semua.....

Maaf baru dpt nak membalas kat sini

Kiri kanan tangan berjarum, on antibiotik, on oksigen, dah 2 hari stabil, tetibe harini batuk balik,

Apa pon, terima kasih atas segala doa, sedekah dan segala-galanya dari kalian semua. Moga segala kebaikkan dan keikhlasan kembali pada semua.

maaf sedikit terlmbt baca ni. hrp dpt meringankan sedikit beban tt. den doakan semoga semua urusan tt dipermudahkan, aamiin.