CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10507|Reply: 119

Updated 10/6 - suami aku accident ????????????

Post time 17-8-2022 08:53 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by kaishi at 26-7-2023 04:18 PM

Day 10 at HTA,

Chronic Diarrhea, Hypochromic Anemia, Growth Faltering, Probable CMPA... Multiple episode warded, dan kalini, 8 hari kat hospital melaka, dan dah 10 hari dekat HTA

Today 17/08, genap umur dia setahun, ???????????? takde celebration, tp aku nyanyi2 happy birthday untuk dia, haha, celebrate dlm wad, with kek pisang rm2.50, itu pon da happy....

Terasa nak buka thread sendiri... Nak minta bantuan, aku segan, mungkin bila sangat tdesak nnt... tp bantu doakan anak aku sihat, dan aku juga suami dipermudahkan urusan untuk cari rezeki,

Doctor memg suruh apply JKS, dah apply, tp nak tgu lulus, bukan cepat, nak dptkan bantuan susu tu pon bukan segera, sementara tu, banyak kali doctor tanya

"U TAU TAK MANA NAK BELI SUSU NI, SUSU NI SUSAH TAU NAK DAPAT, U MAMPU BELI DULU TAK SUSU NI ?"

Aku tarik nafas panjang2... "AS A MOTHER, I WILL TRY MY BEST"....

Dietation keluarkan quotation, susu NEOCATE, sebulan 8 tin, kos nya lebih kurang rm1000, for sure aku sangat jauh tak mampu, suami aku buat foodpanda, bukan dia xnak keje, tp everytime aku dan anak aku warded, dia tpaksa amek cuti, utk jg anak2 lelain... lelama dia berhenti keje,  susu hospital bagi 3 tin, dah nak habis...tarik nafas dalam2 juga aku sbnrya, sebba harga 1 tin rm100, aku try tnye doctor, nak tukar susu lain, terus doctor ckp klu sayang anak, ikot apa yg kami dah buat,  susu ni the best treatment untuk dia for now.

Pampers 75pcs setel in 5-6 days, nasib baik dia boleh je pakai memana pampers, melecet tu sure,

Ujian, tp redha, ade je rezeki anak2 nnt... Itu je aku pegang selalu....

Doakan anak aku dan kami sekeluarga yer... Moga segala kebaikkan doa korang kembali pada kornag, dunia dan akhirat.

UPDATED

Jumaat
2/12/2022

Maaf sbb lama tak update, kesihatan sangat merosot, lepas bsalin dan buat histerektomi subt, bnyk kali sakit2, dgn pro-long covid, warded balik sbb jahitan terbuka, kat status whatsapp pon tak dan nak update pape.

Amri firash masih follow up dgn HTA, 21/11 baru ni sepatutnya kene buat scope semula, tp firash pon batuk, jd doctor postponed december ni, masih kene guna susu khas. Masa ni rs nak marah JKSP yg rejected permohonan kami, dah pergi zakat, tp zakat approved 4 tin je, xpelah rezeki nya begitu.

Adiknya pula, baru ni warded semula, ada jangkitan di paru2, agak terduduk dengar kene suntikan synagis pavizilumab ( maaf kalau salah eja ) total rm18,800 serius kami pening, mana nak cr duit, dgn susu abangnya lg, tp doctor bg bayar tiap kali nak suntik, sebulan sekali selama 5 bulan, dos pertama dah selesai, kami baysr rm3000.00, dan apply zakat juga... tgh tgu dos kedua. Baby balik dgn tong oksigen, ni pon sy pinjam dgn kawan suami, nak beli memg tak mampu... dan harap tak lama lg boleh cabut... sbb dos oksigen pon makin bkurang.... Baby pon kene follow up ke JB bulan 1 nnt, utk jpe pakar jantung. Harapnya lubang tu tertutup sendiri.

Ayahnya masih terpaksa jaga kami, saya maish tak boleh buat kerja berat, angkat anak pon tak boleh, luka operation kalini panjang,

Ada beberapa forumer mesej, minta alamat, dan letakkan semula no akaun. Tp personal mesej mcm masalah, dah reply, tp orang tak dapat bc... jd mereka whatsapp dan pm semula minta letakkan saja alamat dan no akaun di sini.

Sy mohon maaf kalau kurang menyenangkan, taip ni pon dlm keadaan bercelaru... Saya letakkan semula no akaun di sini

*No akaun aku deleted, cukuplah bantuan aku dpt kat sini, banyak snagat dah, korg sekua sgt bermurah hati, moga aku dpt kembalikan segala bantuan ni pd korg, dan moga Allag kembalikan segala rezeki dgn blipat kali ganda, doakan kami semua pulih, doakan suami aku.mampu bkerja semula... Doakan anak2 aku sihat????????????????????????*

Rate

1

Semoga TT tabah. Tt xboleh buat keje online sementara jaga anak? I doakan kaishi diberikan kesihatan dan rezeki yg lebih baik lepas ni.Aamiin ya Allah

semoga dipermudahkan urusan TT..
nak tolong kewangan rasanya tak mampu jugak..
TT pergi pusat zakat negeri please..
inshaallah ada bantuan segera..
btw TT negeri mana?

Rate

1

semoga dilapangkan urusan TT sekeluarga. Semoga diberi kesembuhan buat anaknya.

Rate

1

Assalamualaikum TT. Saya doakan dipermudahkan segala urusan.  I just dm u.

Rate

1

adila39 replied at 17-8-2022 11:13 PM
Semoga TT tabah. Tt xboleh buat keje online sementara jaga anak? I doakan kaishi diberikan kesihatan ...

Amin amin amin ya Allah...

Dah buat kerja2 online, ade buat shopee affiliate, tp honestly, seminggu kadg rm10 pon susah dpt, haha, bukan tak rajin, tp tak ade kemampuan nak beli ads boost dan lelain tu.......

Rate

1

Follow Us
Oldbitty1 replied at 18-8-2022 03:44 AM

Waalaikumsalam warahmatullah, amin ya Allah

Sy dah reply...

awanysss replied at 17-8-2022 11:39 PM
semoga dipermudahkan urusan TT..
nak tolong kewangan rasanya tak mampu jugak..
TT pergi pusat zakat  ...

Baru je hari isnin mohon dengan jabatan kebajikan sosial, doktor pakar sini yg buat recomendation, tp JKS sini refer pada JKS melaka, kene apply sana

Pernah la apply satu jabatan kebajikan a few months ago, ms tu mohon bantuan kecemasan, sbb anak sy yg ni juga ada masalah jantung ( Alhamdulillah jantung dia dah baik, jantung berlubang, VSD, tutup ssndiri ) tp di tolak mentah2, pernah juga mohon bakul.kecemasan ms sekeluarga kene covid, juga x dpt... Ms tu sedih laaaa... Tp kalini demi anak, ade surat dr hospital dan recomendation doctor pakar... Harapnye dapatla bantuan ni... Tgok proses dia pula berapa lama dan mcmana

Masa dpt quotation ni dr dietation, aku tdiam jap, mesej laki aku, tp dlm ms sm, aku tau rezeki anak2 tu ada...

Harini naik ambulans, transfer balik ke hospital melaka...

Harapnye tak lama kat sana...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

BTW,

Ms dlm hospital, anak aku kene jangkitan e-coli, aku berkali2 tanya doctor, kenapa muar dan melaka tak jpe benda ni, bukan tak terima, anak aku dah tiap bulan warded sejak feb, mcn2 ujikaji dah...

Finally, consultant doctor kat sini ckp, dia tak.tolaj kemungkinan jangkitab dr hospital, sbb keadaan usus anak yg sangat lemah, hampir tiada penyerapan nutrisi.... dan antibodi dia yg lemah..

Aku ok je sbnrnya, tp nak penjelasan, sbb day 1 tak jpe, day 2 kat sini baru jpe...

kaishi replied at 18-8-2022 09:36 AM
BTW,

Ms dlm hospital, anak aku kene jangkitan e-coli, aku berkali2 tanya doctor, kenapa muar dan m ...

memang sukar situasi mcm ni, kalau i yg kena i tak taulah cemana reaksi i mybe i xkan sekuat you. anyhow..hope tt pun kuat and jaga kesihatan diri , penting jugak tu. hopefully both of u stay strong and always have faith pada Allah.

Oldbitty1 replied at 18-8-2022 03:44 AM

Hi sis, i try to reply, tp i dpt bc your mesej yg last2 je, yg awal2 tak dapat baca.

Might be can whatsapp 0183990939

adila39 replied at 18-8-2022 10:45 AM
memang sukar situasi mcm ni, kalau i yg kena i tak taulah cemana reaksi i mybe i xkan sekuat you.  ...

InshaAllah... Tq sis for the doa...

Moga segala kebaikkan doa2 sis akan kembali pada sis.

Dihari jummat yg penuh berkah
Dihati iols yg plg dlm
Iols doakan baik2 buat chouls tt
Semoga Allah mmudhkan urusan chouls
Dbukakn rezeki mlimpah ruah
Dklurkan dri sgla kesusahan hidup
Dan smoga anak chouls diberi ksembuhan
Aamiin

BarbiePink replied at 19-8-2022 03:24 PM
Dihari jummat yg penuh berkah
Dihati iols yg plg dlm
Iols doakan baik2 buat chouls tt

Amin amin amin ya Allah...

Terima kasihhhh...

Moga segala kebaikkan doa akan kembali pada chuollsss..

ko bkn scammer kan.
tp aku tk nmpk no acc..
bak sini.

zehra2 replied at 20-8-2022 09:27 AM
ko bkn scammer kan.
tp aku tk nmpk no acc..
bak sini.

0183990939

Hp tt kowt?

Semoga dipermudahkan urusan sis
Siannya anak sis

MissyMolly replied at 20-8-2022 06:12 PM
0183990939

Hp tt kowt?

kita bkn la jenis mengcontact ni. tp kita ada group yg buat collection monthly utk tujuan kebajikan.
kalo dpt memudahkan TT sikit tk byk, apa salahnya.

Edited by kaishi at 21-8-2022 05:43 AM

-deleted-