CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anggeriklatifah

Agent2 dan stokis inai Nunha merungut inai tak abis dijual.Ada yg masih ada lagi 300 box tak terjual.Ramai cancel order. Post #79 Jahlop bagi AMARAN kat reseller yg merungut nnt akan ditendang keluar!

Edited by Peachlilac at 24-7-2022 11:09 AM
ninjago replied at 24-7-2022 10:23 AM
ok tak inai nunha dia nie.. baru nak cuba tgk2 dah ada kontroversi.

Kalau you suka inai color gelap I rasa okay je. Cuma yg I perasan inai dia tak boleh biar lama. Kalau you dah bancuh, kena habiskan terus.tak boleh ulang pakai. Kalau ulang pakai buruk yg amat jadinya. pastu tak boleh cair sangat. Lagi mudah kalau you tak guna botol yg dia bagi tu. Kakak I bancuh dlm bekas kecik pastu guna cotton bud. Ahahah. Sbb kalau guna botol tu cair pastu inai tu tak melekat pon kat kuku. I tak suka sbb kaler dia mcm kuku lebam. Maybe sbb I guna yg lebih2 yg akak I dah guna tu. Tu buruk tu. The only thing I suka pasal inai lopa ni, inai dia mmg bau daun inai. Tu je la.
Tapi tbh bagi I rm 35 utk inai tu tak berbaloi la. Mahal. Hahahah. Sekian rebiu I. Hahahah

Edited by Pak.dolla at 24-7-2022 03:07 AM
chinta89 replied at 24-7-2022 02:47 AM
benci tau kalau agent x capai sasaran or ape entah istilahnya tu, kena terminate... ak x sanggup n ...

.
Aku bukan nak riak la...tp aku nk cerita manalah tau terbuka hati sesiapa nk buat mcm aku ni hahaha...

Aku pernah la beli produk ni, sebenarnya aku tak nak pun tp sebab kesian aku tolong lah beli hahaha...ada tu pernah dm aku...aku beli je...

Tp jgn produk jah...aku tak akan beli...sebab pemenat benak dia...pantang org komen perkara betul psl jah...berduyun² cybertrooper dia dtg serang...lepas tu pujian depa yg melampau pd jah...then depa akan tuduh konon yg komen peminat org sebelah kata benak..aku mmg menyampah mcm lah kita ni x tau psl jah...

Peachlilac replied at 24-7-2022 10:06 AM
Kalau you suka inai color gelap I rasa okay je. Cuma yg I perasan inai dia tak boleh biar lama. Ka ...

wahhhh i sukaa ada review jujur camnie. tq sis. taknaklah beli camtu. baik pegi buat inai kt tempat inai je. leave it to the experts. puas hati. harga pun takla sampai rm35 kan.

Cleocatra replied at 24-7-2022 10:36 AM
Adik si lopscammer dah berbunyi uols
Orang tak kecam kalau tak ada masalaah laa bodohhhh....(dulu ko ...

Bangangnya...org nak kepastianlah bodo. Ko ingat pelanggan tu semua benak ke, ikut jer ckp korang sekeluarga?
Habis tu kalau tak boleh tanya, komplen, apa hak sbg pengguna?

Eleh...adik ko pun sama nak jatuhkan org lain, siap ugut nak hantar produk org lain pergi test.
Pastu dgn confident ckp "bnyk sgt brand inai yg tak sah solat". Tu bukan kira nak jatuhkan saingan ke?
Mana adik ko tau banyk brand inai x sah solat?

Pak.dolla replied at 24-7-2022 11:06 AM
.
Aku bukan nak riak la...tp aku nk cerita manalah tau terbuka hati sesiapa nk buat mcm aku ni hah ...

Hahaha... kebetulan kita berpikiran sama. Aku siap cakap kat mak aku, jangan sesekali beli product keluaran keluarga ni. Sebab dulu time tudung tengah hot, ada member dia dok nak heret mak aku beli tudung anak beranak suey ni. Aku ada cerita sikit2 pasal gaya berniaga family ni, dengan mulut makian tu zikir dia.

Cleocatra replied at 24-7-2022 10:36 AM
Adik si lopscammer dah berbunyi uols
Orang tak kecam kalau tak ada masalaah laa bodohhhh....(dulu ko ...

suami dia nak jadi calon parti pujaWang ke? nampak mcm mmg sesuai mereka dalam parti tu. Waktu honeymoon hari tu si lopscammer ni meLangkawi, dia& PU NPD jumpa ahli parlimen langkawi kan?  

Follow Us
Rogue98 replied at 24-7-2022 10:28 AM
Lain kali limit kan ajerlah jumlah reseller tu. Ambik 50 jer cukup....ni sampai 18000...tamak betu ...

Rugila kalau limit. Dia kisah apa produk terjual ke tak janji dia boleh untung

Cleocatra replied at 24-7-2022 03:28 AM
Hahaha... kebetulan kita berpikiran sama. Aku siap cakap kat mak aku, jangan sesekali beli product ...

.
Aku pun siap dah pesan awal² pada kakak dan adik pompuan aku dan sepupu aku jgn beli produk jah sekeluarga...hehe..

Edited by sora13 at 24-7-2022 11:44 AM
Pak.dolla replied at 24-7-2022 10:41 AM
.
Byk mkn semut depa ni...dulu dgn family dan mak sedara, adik beradik dan benakians sibuk nk jatu ...

Itu memang kepakaran depa. Ingat lagi dulu masa faz berlakon filem Indo Rafathar, salah sorang mak sedara Jah siap bagi komen yang memburuk-burukkan Faz kat ig filem tu. Tak ingat dah dia komen apa tapi memang syaitan nirrojim lah punya perangai.

SharifBakhti replied at 24-7-2022 11:32 AM
suami dia nak jadi calon parti pujaWang ke? nampak mcm mmg sesuai mereka dalam parti tu. Waktu hon ...

Apa la lagi, puja wang bawah meja... hahahaa... walaupun orang kaya sabah.

sora13 replied at 24-7-2022 03:43 AM
Itu memang kepakaran depa. Ingat lagi dulu masa faz berlakon filem Indo Rafathar, salah sorang mak  ...

.
Teruknya perangai depa...sampai kat ig org lain dia gi memburukkan org?

Patut pun aku menyampah dgn depa sekeluarga...takda yg helok langsung...

ninjago replied at 24-7-2022 11:12 AM
wahhhh i sukaa ada review jujur camnie. tq sis. taknaklah beli camtu. baik pegi buat inai kt tempa ...

Betulll. Better you pergi buat inai kat inai expert la. Bagi I mmg membazir spend rm 35 utk inai je ni. I pon menumpang pakai kakak I punya je. Huhu. Kalau you pergi buat inai, you tinggal tadah je tangan. Hahahah. Harga pon tak mahal. I nak suggest beli inai kat shopee takut tak wudhuk friendly kalau you Muslim.

-ve vibes dia terlalu kuat lah dalam family dia ni.

Hahahahaa bakal kambus juga blkg rumah ni

armin replied at 24-7-2022 11:39 AM
Rugila kalau limit. Dia kisah apa produk terjual ke tak janji dia boleh untung

I rasa MO founder2 kat Malaysia ni sama je. Set limit items yg agent kena ambik pastu lepas semua atas agent tu. Kawan I agent kek pon mcm tu. Kena ambik certain number of stock pastu nak taknak kena habiskan jugak kek2 tu. Duk la paksa kitorang beli. Huhu. Bukan kek aje semua products yg founder tu jual la citer dia.

liton replied at 24-7-2022 01:53 AM
Kan dia cakap, dia dah buat(hilangkan) pada agent tudung, susu & bisnes lain, maksudnya, tak boleh ...

Esok2 dia yg 'hilang' ditelan bumi,. baru dia ada akal
Dia ingat agents2 stokist2 tu beli brg2 dia pakai air liur ke apa
Wlau aku tak berkenan dgn peel lobenaks tpi aku masih ada simpati pada depa2 yg teraniaya.
Dah kalau tak boleh nak suara kan pendapat,ketidakpuasan hati
Jual aje sendiri cam KhairulAming tu..suruh set2 adik beradik kaum kerabat sskjp tolong jual kan.

liton replied at 24-7-2022 11:15 AM
Bangangnya...org nak kepastianlah bodo. Ko ingat pelanggan tu semua benak ke, ikut jer ckp korang  ...

So maksud jah warna inai natural ialah dark brown or hitam tu ke....yg merah bukan natural sbb letak food colouring?

Ganja faham je. Ada yang beli bukan sebab Jah pun. Tapi sebab mungkin ahli keluarga sendiri atau sedara mara bff bagai yang gigih jadi agent/ reseller bagai. So nak jaga hati, diorang beli je la sebagai sokongan. Cuma yang tak faham kat agent2/reseller bongok ni la. Ada lagi yang boleh percaya kat Jah sekeluarga eh

puanserama replied at 24-7-2022 02:10 AM
Dh dpt dh tu balasan nya tp buat2 xtau

Balasan yg dia dpt belum cukup setimpal dgn apa yg dia dah buat kat org lain.

makadek replied at 24-7-2022 07:44 AM
Camne nk komen reply kt shopee eh org yg bg review

Review tak boleh komen. Seller boleh la sis