CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Bila B40 Kemaruk Honda Sampai Sanggup Marah Banker, Lepas 2 Tahun Ini Jadinya...

aku la xde keinginan nak beli keta baru,
kata yg ada ni lg setahun nk habis bayo,
tunggu keta yg ada ni meragam teruk baru la tukar hahahahha,
selagi boleh tahan kita tahan je dari beli keta baru,

Aku beli kereta Honda City masa gaji aku RM4.5 K. Lepas pakai 11 tahun dan dah habis bayar 2 tahun baru aku beli kereta sekarang VW Tiguan Rline tahun lepas di saat gaji aku sudah mencapai 5 angka. Tu pun aku rasa menyesal sebab aku rasa bayar RM2K per month tu utk kereta agak menyakitkan hati sebab dulu masa x ada loan kereta 2 tahun tu aku boleh simpan 3-4 K sebulan... Aku akui aku kedekut sikit utk berhabis utk kereta. Laki aku pakai BMW jadi aku fikir cukup la aku beli kereta VW Tiguan Highline je.. Tapi laki aku yg insist suruh ambik Rline.. Aku cakap perbezaan harga RM50k tu.. Dia cakap tak pa dia top up bayaran bulanan 1/3. So aku on je la... Kalau tidak x de nya aku nak bayar kereta mahal2... Dah la aku ada komitmen rumah sendiri juga kat Selangor sana yg laki aku x bagi sewa sebab nak buat rumah hinggap bila ke sana. Kat situ je aku dah bayar RM2K bulan2.. Nasib baik la laki aku sejenis bertanggungjawab bagi nafkah bulanan dan bayar semua bil rumah kami kat JB ni. Aku ni sejenis berfikir panjang sebelum nak buat komitmen kewangan bulanan. Dia pun dah siap2 ambik insurans one off tambahan utk kereta BMW dia.. So kalau dia mati aku tak payah bayar apa2 dah.. Dan dia ada ambik hibah juga utk aku kalau dia mati aku dapat la cash ratusan ribu juga.. Dan rumah kat JB pun dia dah hibah siap2 atas nama aku.. Pendek kata, aku sgt berhati2 pasal isu komitmen bulanan... Sebelum aku buat komitmen baru aku siap dah fikir sampai tahap macam mana kalau laki aku mati.. Mampu tak aku bayar semua ni?! So aku sgt hairan bila tengok anak2 muda atau pun golongan kurang mampu tapi sibuk nak pakai kereta besar2. Staf aku dulu pun ada macam tu.. Tak mampu tapi beli Honda Civic Baru.. Terpaksa kerja sampingan utk bayar hutang kereta.. Ntah la x faham aku orang2 muda sekarang.

copy_paste replied at 14-7-2022 11:06 AM
tu B40 la gaji 5.4k,
hahahaha wartawan pun byk terlepas

bukan m40 ke kalau gaji 5.4k
on topic, kalau org yang keje dalam kl tapi terpaksa drive baik pakai keter kecik2 je..kalau jadi pape tak sakit hati sangat nak repair segala..macam pagi tadi nak g keje ada myvi ngan axia accident tengah jalan..teruk jugak remuk dia..imejin la kalau yg accident tu kereta import, kompem makan megi la 3 bulan kecuali kalau betul2 mampu tak kesah la nak pakai kereta conti sekalipon

anony-mous replied at 13-7-2022 12:03 PM
Bg i nk maintain kete lama lg sakit. Setakat ni kereta baru jarang buat hal. Jaga je servis tu

betul chuols tp feeling bebas hutang tu seronok rasa

Dengan banyak kes accident skrg ni, bila nak beli kereta kena fikir jugak balance antara harga kereta dan safety features. At least ABS dan ESC mesti kena ada. Masalah kereta lama/ basic tak ada features ni. Bila brake stering terus lock.

MeghanK replied at 10-7-2022 11:09 PM
gaji 5.4k tu t20 ke..ke wartawan cari taktau range gaji kat malaysia ni

combine gaji yg dpt 5.4k tu.. klu tak 2.5k je dok diam2

Follow Us
aku ni dok tunggu alza baru keluar. tp dlm ekonomi tak menentu skrg ntah sesuai ke tak nak beli if mampu bayar bulan2..

nikmat pakai kete tapi tak payah bayar bulanan gila best. boh minyak jalaaaaaannnnnnnnn

BoongaKertas replied at 14-7-2022 01:24 PM
betul chuols tp feeling bebas hutang tu seronok rasa

I dah pernah pakai kereta second. Hazab betul, stress sakit jiwa sikit2 buat perangai. Nk jln jauh xlepas. Last2 angkut H baru lega sgt. Klau ada rezeki nak juga axia baru cash. Xpyh fikir hutang

MeghanK replied at 14-7-2022 12:40 PM
bukan m40 ke kalau gaji 5.4k
on topic, kalau org yang keje dalam kl tapi terpaksa drive baik pa ...

gaji bawah 8k B40, bawah 12K baru M40,
aku pun pakai kancil 2nd je buat pergi kerja, utk jalan jauh naik proton je,yerlah kita B40 buat cara B40, kalau gaji M40 boleh la nak merasa keta import,

anony-mous replied at 14-7-2022 03:36 PM
I dah pernah pakai kereta second. Hazab betul, stress sakit jiwa sikit2 buat perangai. Nk jln jauh ...

biasa la keta seken,ikut nasib la kalau beli,
aku berani beli keta 2nd yg murah2 je,kalau import x berani la, baik beli baru

aku tak paham......kenapa kereta H ni hype sangat?

copy_paste replied at 14-7-2022 03:37 PM
gaji bawah 8k B40, bawah 12K baru M40,
aku pun pakai kancil 2nd je buat pergi kerja, utk jalan jau ...

ada kenalan iols dia mmg pakai kereta lama tapi maintenance jaga, servis tiptop..kalau nak g cuti2 bawak family, dia g sewa kereta alphard ke velfire gitu..pikir2 ok gak takyah gigih nak bayar duit kereta baru..just keluar duit sikit bila nak g berjalan je

anony-mous replied at 14-7-2022 03:36 PM
I dah pernah pakai kereta second. Hazab betul, stress sakit jiwa sikit2 buat perangai. Nk jln jauh ...

kereta seken mmg risiko uols..iols pon selalu pesan kat bebudak ni kalau nak beli keter toksah beli seken sebab kita taktau history apa..beli je keter kecik2 dulu esok2 ada rezeki baru upgrade..takkan keje 4,5 tahun gaji tak naik langsung

Aku pakai H model popular tu.  Dah habis bayar pada tahun ke 4. Kereta tu skrg dah 7 tahun.  Wife aku ada hint2 untuk ambil H latest model.  Aku ya kan je la.....tapi dlm hati aku cukup la dgn keta ni. Mileage dah above 200k km. Berbaloi tak banyak ragam.  Kalau nak tukar pun tunggu Suzuki Cross......itupun kalau ada dealer dia.

batu kikir replied at 14-7-2022 05:01 PM
Aku pakai H model popular tu.  Dah habis bayar pada tahun ke 4. Kereta tu skrg dah 7 tahun.  Wife ak ...

H model popular ni mmg bagus xbyk ragam. Rasa berbaloi sgt beli. Mmg buat lenjan, pusing sana sini, buat cari rezeki. Kalau dah hbis byr nanti xtau nk tukar ke x sbb syg betul kereta ni

Weller replied at 14-7-2022 04:47 PM
aku tak paham......kenapa kereta H ni hype sangat?

Org lain i xpasti tp bg i H yg famous tu dia tgh2 antara bezza n saga. I jenis kalau nk beli apa2 i mmg buat pro n con. So last2 angkut H , mmg x menyesal n berbaloi

alahai
honda ajer pun .. bukan mahal mana pun ....

anony-mous replied at 14-7-2022 05:39 PM
H model popular ni mmg bagus xbyk ragam. Rasa berbaloi sgt beli. Mmg buat lenjan, pusing sana sini ...

Sama kita ya.
Memang keta H ni tak banyak ragam.... lenjan semacam je. Waranti dah habis.....servis kedai Ah Beng je. Tapi spare part ambik ori punya.  Ah Beng pun tanya.......banyak tinggi dia punya mileage boss.

Edited by faraway1 at 14-7-2022 07:24 AM

Penting mampu.

Kerja grocery shop part time, still lepas beli Subaru outback 2020, lagi 2 tahun habis bayar..
Jika gaji besar tapi hutang besar, ukur ukur diri sendiri juga apa jenis kereta perlu.