CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2289|Reply: 6

[Cinta] Biasa ke kata nak break/putus? [UPDATE: Akhirnya putus jua]

Edited by J4I at 1-12-2022 12:37 PM

Salam sejahtera buat para forumer semua,

Nak tanya semua, adakah menjadi kebiasaan korang semua untuk dapat text/dengar perkataan 'nak break', 'putus' dan yang seumpamanya setiap kali gaduh atau merajuk dengan pasangan korang?

Apa reaction korang dan apa korang akan buat bila dengar benda macam ni? Sedih bila dengar Si Dia kata macam ni...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

umur berapa ko dikk

Aku la org yg selalu ajak putus tu. Sbb bf aku janji nk dtg jumpa masuk minang tak dtg2 lagi. Bertangguh-tangguh dah setahun. Isu vaksin la. Bos tak bagi cutila. Tak sure la pulak apa perasaan dia setiap kali aku ajak putus dan just kawan je... tp selalu dia akan deny ckp 'nooo i love you i will never breakup with you'(besala ayat cliche depa kaum Adam) or downright IGNORE, pastu TUKAR TOPIK!! Sbb dia tak melayan drama sinetron aku, makanya benda tu resolve camtu ja sampai aku naik gila meroyan serang dia balik; repeat cycle.

Ex aku dulu ada sorang aku malas vc, tak mesej dia first pun jadi isu. Selalu ajak putus. Aku pun sama lebih kurang 2x5, buat mcm apa yg bf aku buat kat aku sekarang ni; x melayan samarinda tv3 dia, tp aku lg extreme xdela nk pujuk mcm dia. Aku ckp 'k let's breakup let's just be friends, you go date other girls'. Tau lak tak jadi nk breakup. Drama sinetron acah je semata. Sekarang tak officially breakup tp kabur menghilang lepas aku buat doaa istikharah apa semua.

Don't feed the trolls. Habaq kat dia 'kalau mau ckp mau, x mau ckp x mau senang. Drama sinetron apa bnyk2 ingat budak sekolah ka.' Ni ayat ni aku nk gunapakai serang bf aku bulan depan pulak sbb dia dok tabuq janji manis nk mai minang bulan depan. Bolela nk ambek tips sepatah dua kata k. Sharing is caring. Good luck.

Rate

1

the_traveler replied at 26-11-2022 04:31 AM
Aku la org yg selalu ajak putus tu. Sbb bf aku janji nk dtg jumpa masuk minang tak dtg2 lagi. Bertan ...

Cuba awak cakap, ada org nak meminang bulan depan, siapa cepat dia dapat

Edited by J4I at 1-12-2022 12:45 PM

Dah pertengahan 20-an kak.

UPDATE:
Akhirnya kami putus jua setelah hampir setahun kami bersama (lagi 2 hari nak anniversary relationship ni)

Rate

1

Virtual hug tuk u sis. Ambil la masa tuk healing.
Lepas tu jangan sedih lama2, pasang badan bukan nak pancing orang, tapi sebab chuol memang cantik dan nak happy2.

Follow Us
Bertabahlah sistur. Org yg asik ajak break ni dah sah2 x matang. Kalo nk break, break jelah xyah ugut2. Say bye Felicia!