CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Najib Cadang Naikkan Harga Petrol RON95 untuk mengekang subsidi mengalir kepada T20.Golongan T20 tidak kisah dan tidak terkesan jika harga makanan tinggi.Bernas tak idea ini?.Bincangkan (25 markah)

moga kau dipanah petir Najib dan semua yg seleweng duit rakyat

najib2...cukai pun T20 culas nak bayar.. apetah lagi rompak hak M20, B40..

cukai bila nak bayar, jib?

aku bukanlah t20 atau orang kaya tapi jika semua pengumuman kerajaan hentam t20 tak ker mereka terasa hati dan mulai membenci kerajaan atau mulai kehilangan sokongan... t20 pun manusia yang ada hati dan hati mereka boleh membenci bila dianaktirikan...

Miss_Ceri replied at 24-6-2022 08:16 AM
Baca tajuk je ke semua yg komen dalam ni?

Walaupun pada aku ada ner rasional cadangan Najib ni,  tp mcm x kena plak sbb ahli Parlimen tu lagi byk subsidi....

Cuba dahulukan hapuskan segala kelebihan x masuk akal ahli parlimen,  then baru bagi cadangan mcm ni aku rasa org lebih faham dan bleh terima....

Najib founder kasta rakyat marhain b40,m40,t20.
Elit kayangan tersenyum sinis rakyat bercakar antara kasta.

Naik ron95 takut t20 guna. Habis tu b40 tak terkesanke dengan kenaikan tu. Oh dapat bantuan rm100. Alahhh rm100 tu boleh pakai berapa hari la. Ko jubon kena duduk sama rendah dengan rakyat baru ko tau apa erti kerja makan gaji bayar semua uitiliti sendiri. Itu life sebenar.

Follow Us
naina replied at 24-6-2022 10:01 AM
Naik ron95 takut t20 guna. Habis tu b40 tak terkesanke dengan kenaikan tu. Oh dapat bantuan rm100. A ...

jika dinaikkan 20 sen .....maka dapatlah dinaikkan nilai BKM kepada B40....jika sebelum nie BKM diberi dlm purata rm100/bln maka bolehlah dinaikkan kpd rm300/bln ke....bagi secara bulanan.

nikaido replied at 23-6-2022 07:19 PM
kalau najib & anak2 dia masing2 bayar cukai yg berbilion2 tu, mcm2 benda boleh buat

kan..bodo punya najib.dia T1 hasil songlap duit rakyat mmg la tak perlu subsidy, iols T20 bottom dok KL masih struggle ..hujung bln gaji cukup makan

rashiman replied at 24-6-2022 10:06 AM
jika dinaikkan 20 sen .....maka dapatlah dinaikkan nilai BKM kepada B40....jika sebelum nie BKM di ...

ya Allah. BKM tu dpt tampung hidop rakyat brp lame? bkn sume dpt pn. tak bole bg solution yg bijak ke?

Terkesan beb. Macam2 kenaikan yg sedang dan akan berlaku tak lama lagi. Kalau tarik subsidi Ron95 ni, makin seksa hidup nampaknya. Durian yg bersepah skrg ni pun aku buat tak tahu je. Better spend kat barang2 keperluan harian yg mencanak naik ni.

plywood replied at 24-6-2022 09:55 AM
aku bukanlah t20 atau orang kaya tapi jika semua pengumuman kerajaan hentam t20 tak ker mereka teras ...

T20 adalah robot takde perasaan hokeyyyy

rashiman replied at 24-6-2022 10:06 AM
jika dinaikkan 20 sen .....maka dapatlah dinaikkan nilai BKM kepada B40....jika sebelum nie BKM di ...

Banyak sumber lain dari golongan elit kayangan pelahap sabsidi no 1 yang boleh diambil untuk tampung kenaikan bkm yang ciput tu tanpa dikurangkan sabsidi petrol.

Kata nak jdkan malaysia negara berpendapatan tinggi. Tapi semua benefit t20 nak tarik balik, yg tak tarik is tax. Sebab itulah bebudak xpi ambik spm and yg ambik spm xmau further studies, sbb nanti jd t20 semua benefit sebagai warganegara malaysia xleh dpt dah. Buat bisnes sendiri, gaji boleh dimanipulasi, mcm2 cara ada kan. Pe kata, utk minyak tu, sebelum boleh angkat nozzle pump minyak tu, kena touch mykad dulu, if ada mykad baru unlock pump n bg harga warga malaysia, klau xde, unlock pump n bg harga standard minyak. Mekanisma ni boleh dibuat, cumanya implementationnya menelan kos yg byk if nak psg kat each pump kiosk tu. Tapi apa ada hal, gunakanlah pakar2 it kat mimos/mosti tu to find perfect solution.

naik jadi 2.50 ok lagi rasanya

saya setuju aje.. sebab saya tak isi minyak kete.... laki aku yang isi... kesian kita2 yang B40 nih...bukan isu Ron 95aje..isu minyak masak, ayam dll perlu tengok jugak....

amboii...da r yg t20 tu kne bayar cukai mcm2...bantuan mmg xle dpt... subsidi sikit2 pun x Kasi merasam...agak2 la jib, dyorg pun rakyat msia gak...ko selesaikan cukai ko tu..mungkin boleh buat topup duit bram brim brom

p/s; aku bukan t20

setuju dengan najib

acik2 yang tak setuju tu, bangkem anggap mereka memang bimbo dan senang dihasut DAP

benda2 makroekonomi ni terlalu advance bagi mereka

setakat nak borak pasal gosip artis boleh la

iniaroonz replied at 24-6-2022 11:25 AM
saya setuju aje.. sebab saya tak isi minyak kete.... laki aku yang isi... kesian kita2 yang ...

daripada subsidi itu diberi utk mengkayakan perternak2 pengusaha2 bagi mengurangkan harga barang lebih baik duit itu diagih2kan kpd rakyat terutama B40.

kucingitam replied at 24-6-2022 09:45 AM
najib2...cukai pun T20 culas nak bayar.. apetah lagi rompak hak M20, B40..

cukai bila nak bayar, ji ...
Najib Razak:

"Tak bayar cukai maksud pengkhianat negara".

Penyokong sebelah sana asyik suruh saya bayar cukai LHDN sebanyak RM1.7b, adakah korang perhatikan bahawa Muhyiddin, Guan Eng, Kit Siang dan Mahathir tak pernah gunakan propaganda ini terhadap saya?

Kenapa ya? Tak pelik ke?

Sebab mereka faham bahawa mereka telah salahgunakan kuasa untuk kenakan saya.

Kerana mempergunakan akta LHDN yang kata taksiran LHDN tidak boleh dipertikaikan dan kita perlu bayar dulu bincang kemudian.
Dan jika tak bayar dulu, maka kerajaan boleh mufliskan kamu.
Malang bagi mereka ialah saya telah menang di peringkat mahkamah persekutuan pada bulan lalu.

"10 Mei 2022: Kes cukai tertunggak: Najib, Nazifuddin dapat kebenaran merayu"
[color=var(--blue-link)]https://www.bharian.com.my/.../kes-cukai-tertunggak-najib...

Bermakna mahkamah persekutuan telah ketepikan kuasa "bayar dulu, bincang kemudan" sebab ianya tidak adil dan melanggar perlembagaan persekutuan.

Maka kami akan mohon mahkamah untuk suruh LHDN jelaskan bagaimana mereka mengira cukai saya dan bawah undang-undang apa?

Masa itu, kami akan tanya:

- kenapa pendapatan yang beralir dari luar negara dikenakan cukai sedangkan ianya sudah dikecualikan cukai sejak tahun 2004?.

- kenapa dana RM2.6b yang dihantar pulang kepada penghantar 4 bulan selepas menerimanya masih dicukai?

- kenapa pindahan wang dari satu akaun bank atas nama saya kepada satu lagi akaun bank yang juga atas nama saya boleh pulak dianggap sebagai pendapatan baru dan dikenakan cukai?

- Kenapa kesemua dana yang dibelanjakan bagi tujuan CSR dan politik yang sebenarnya dikecualikan cukai tidak pula diberi pengecualian bagi saya?
- jika dikatakan ini duit hasil rompak, kenapa pula hasil rompakan dikenakan cukai?

Atas peruntukkan cukai mana yang LHDN masa kerajaan PH/PN kenakan tuntutan cukai RM1.7 bilion yang tak masuk akal itu pada saya?

Sekiranya LHDN gagal menjawab dalam mahkamah dan ianya terbukti bahawa berlakunya salah guna kuasa maka saya akan saman pemimpin-pemimpin PH dan PN serta mereka yang terlibat nanti.

Depa tu nak bising kat Pok Jib(yg kalah rayuan tu) pasal tak bayar cukai buat apa

Depa senyum aje ... rakyat dah kutuk Pok Jib(yg kalah rayuan tu)