CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: roti_banjir

CIK NON VIRAL (SYUK SAHAR VERSI POMPUAN) MENINGGAL DUNIA

annehuda replied at 14-6-2022 04:39 PM
cucuk vaksin ke? cakap jelah terus terang dik oi.  walaupun aku ingat-ingat lupa arwah ni, tapi ya ...

Byk betul pil dia telan sekali mkn?? Terlampau cpt sgt nak kurus kot...

Black_Punk replied at 14-6-2022 06:29 PM
Mslhnya video joget2 seksi kat akaun tiktok lakinya sendiri pun laki dia x delete... Siap pinned l ...

Laki dia ni yang mcm menggalakkan. Video dgn arwah ada part laki dia demo camne nak sedap ji**t pe**k. Iolss tengok mengucap wei.. hilangnya malu lelaki dan perempuan muslim.

Tetiba rasa mcm laki dia bakal gunakan content arwah meninggal ni. Sbab sebelum ni arwah yg jadi money maker... now kena cari jalan camne nak hidup

bendera replied at 14-6-2022 08:12 PM
aku ni skeptikal sikit dgn suami dia..orang yg dah berubah, x akan tunjuk menari2 lagi ,konon acah x ...

Totally agree with you..and i rse dia tak cinta pon cik non..maybe kahwin sebb cik non org berduit...takde nmpk kecintaan dia kat cik non..cam terpaksa layan sebb nak dipayung...iols speku  cik non jadi tak berapa betul sebb maybe lakindia ade buat perangai kot...

Memberi keinsafan, masa siti sarah berduyun2 org memujiz
arwah ni semua aib yg mmg dah sedia terbukak di sebut2

Tak de sapa pun jawab shasha mana yg dah murtad ittew

Sebab tu ada pepatah, buat baik berpada2, buat jahat jangan sesekali. Takziah lah pd famili dia. I xtahu dia ni siapa, baca sini br pi cr kat ig. Istighfar panjang i dibuatnya ..

Follow Us
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0UCq8b5dqAfRqnEeAdM6TxyzqCWAKc7aKvCGxsDBz75eXUPA6xA8N9spULdnkT7cvl&id=100003999362517

Mulaaa dah nak bepuitis berpujangga
Kenapa tak delete semua kalau dh berubah

Saya pernah juga dulu beberapa kali tengok arwah. Kadang postnya ada orang share. Lalu di wall saya. Kemudian lama beliau tak ada.

Tapi entah kenapa tersentuh rasa hati bila dengar arwah meninggal pagi tadi.

Dan lebih menyentuh hati lagi bila ramai sekali orang post tentang arwah. Minta ditutupkan aibnya. Minta didoakan dia. Malah ada ramai yang berkongsi emoji airmata. Banyak juga page yang kongsikan kisah pemergiannya.

Saya pernah tulis dulu. Dan saya masih percaya dengan apa yang saya tulis.

Banyak kematian berlaku atas muka bumi. Setiap hari. Tapi ada sesetengah kematian yang entah mengapa menyentuh kita punya hati. Padahal tak kenal. Tak follow. Dan tak kisah sangat pasal orang tu sebelum ni.

Saya baca orang komen kisah penghijrahan arwah setahun kebelakangan ini. Ramai yang cerita tentang perubahan arwah.

Begitu saya teringat kata-kata Almarhum Sheikh Ali Jaber.

Sebagai manusia, kita akan diuji di dua ketika. Satu, ketika kita berdosa. Lalu kita rasa dosa itu tidak apa-apa. Kedua, saat kita beramal soleh. Lalu kita anggap kita adalah manusia terpilih.

Dan begitulah kita ingatkan diri sendiri. Supaya beristighfar setiap hari. Sebab banyak dosa kita buat dengan sengaja atau tanpa disedari. Dan ingatkan hati kita supaya kita belajar merendah diri. Jangan sombong dengan amal yang kita pun tak tahu Allah ambil atau Allah letak tepi.

Orang yang amalannya dengan Tuhan dipelihara, begitu juga dia menjaga hubungannya dengan manusia. Tidak dia memandang orang lain sebagai pendosa. Dan tidak dia jamin dirinya masuk syurga.

Kadang-kadang mulut kita yang suka mendosakan orang itu rupanya satu ladang pahala buat dia dan semaian dosa buat kita.

Moga Allah tarik kita dari kelalaian.
Moga Allah lindung kita dari kesombongan.

Semoga tenang arwah Cik Non di sana.
Moga nanti orang lain murah hati juga untuk mendoakan kita. Sama sepertinya.....

Siti Suryani Yaakop
#kaknis

Alah2 meluat lak baca

Iols je ke tk kenal arwah ni
Moga yang berlaku kita ambil iktibar..

Bila dah mula berhijrah, kenapa masa tu tak delete semua gambar & video tak senonoh tu? Part ni aku musykil.

makadek replied at 14-6-2022 09:13 PM
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0UCq8b5dqAfRqnEeAdM6TxyzqCWAKc7aKvCGxsDBz75eXUPA6xA ...

Aku tgk bln 5 kt ig tu ada je pakai seksi.
Bkn aku nk burukkn arwah. Tp mmg ada. Sapa2 tgk ig dia mmg ada kan

Edited by missHaidiD at 15-6-2022 06:53 AM

Kalau rasa perkongsian ni salah mohon komen dan aku akn pdm.

missHaidiD replied at 14-6-2022 09:49 PM
Aku tgk bln 5 kt ig tu ada je pakai seksi.
Bkn aku nk burukkn arwah. Tp mmg ada. Sapa2 tgk ig dia ...

Kang kalau komen camtu diorg ckp dia baru berhijrah..ngam plak sblm mati dia ade uplod gambor bertutup tu yg jd asbab nitezen cemburu dgn kematian dia

Bila arwah start berhijrah
Ada video lalu kat FB tadi arwah silat terawikh sama2 dengan laki dia sebagai imam. Terawikh secara live. Ada juga la tingkah laju sopan arwah tutup aurat penuh. Sejuk ckit nengok. Kalau tidak video yang aneh2 je tingkah lakunya. Andai benar arwah sempat bertaubat dan insaf beberapa bulan sebelum ninggal. Ya Allah kagumnya..amalan apa yang arwah pernah buat ya sampai hidayah datang sebelum ninggal. Kalau tengokkan perilaku arwah sebelum ni macam menidakkan agama je..

annehuda replied at 14-6-2022 04:39 PM
cucuk vaksin ke? cakap jelah terus terang dik oi.  walaupun aku ingat-ingat lupa arwah ni, tapi ya ...

Aku sampai tak sanggup nak tengok video dia ni sampai abis sebab mengenangkan dia dah takde

Ada yg claim arwah mati syahid sb sakit perut. Cirit birit sampai jangkitan kuman kt otak kira sakit perut ke

Tp aku rasa dia ambik ubt utk putih terlalu bnyk. Makn ubt minum air gas pulak tu. Tak pernah dibuat org

Kesian dia ni sbb laki la dia jadi camni. Tp tu lah tak agak2 haa.

missHaidiD replied at 14-6-2022 09:58 PM
Ada yg claim arwah mati syahid sb sakit perut. Cirit birit sampai jangkitan kuman kt otak kira sakit ...

Diorg ni memang dah 2 3 ketul sebuk bernukilan
Arwah pakai kain semayang post kt socmed

makadek replied at 14-6-2022 09:14 PM
Saya pernah juga dulu beberapa kali tengok arwah. Kadang postnya ada orang share. Lalu di wall saya. ...

"Banyak kematian berlaku atas muka bumi. Setiap hari. Tapi ada sesetengah kematian yang entah mengapa menyentuh kita punya hati. Padahal tak kenal. Tak follow. Dan tak kisah sangat pasal orang tu sebelum ni."

Kemainnya acik ni mengarang
Benda ni simple je. Kematian yg didendangkan dgn kematian yg tak didendangkan. Takda sapa kisah pun kau meninggal kalau tak di highlight kan berita kematian tu. Netizen jobless yg cuma tahu bertenggek kat merata ceruk socmed je sibuk berzikir kematian yg dicemburui entah apa amalan baik arwah dulu   lgpun org dah takda. Buruk manapun kelaku arwah tu dulu org move on je taknak ckp dah pasal hal2 yg tak baik...

Cik non ni ke yg gaduh dgn guard ikea sbb guard tu x bg masuk, dia x nk pkai mask..ingt2 lupa plak kes ms pkp dlu tu