CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LoveSungmin

[Tempatan] Tia hilang ketika majlis raya di rumah rakit. Update #43 Tia ditemukan lemas

Sebab berita ni baru aku tahu kewujudan rumah rakit kat malaysia..
Aku bayangkan rumah terapung macam kat netherlanda tu ..

Ok acik forum dah cerca.. iols baca kat news siap cari alternatif lain, pastu org tu kate kne sorok bunian, bior betul??? kata dia dh biasa besar kat situ nape time raya ni plak barubunian nk amik?
Semoga yg baik-baik utk tia..

Ya ampun ingatkan anak berderet 8 org kecik2, xkan ank sorang pon xboleh tgk kejap??? Gilir2 la wei sambil borak pegang ank, bg phone ke, mainan ke asalkan ank dpn mata!! Ayah dia buat apa??

Goodluckdontcry replied at 28-5-2022 10:45 PM
Den nk kecam jugak..xkira..walaupun takdir...dah tau nak buat Majlis kat tempat, yg BG den agak baha ...

I terkejut okeh yg hilang ank tunggal. Bkn x kesian or simpati, tp umur tu tgh ligat. Then baca pulak last nmpk at 11.15pm!!! Ingatkan 11.15am!! Biasanya kalau buat sampai tgh mlm ni small circle je, xkn smpai hilang?? Nak buat besar besaran buat pg dari 11-4pm

LoveSungmin replied at 28-5-2022 11:39 PM
kat fesbuk, semua harus redha.. takdir Allah dah tertulis.. parents yang merasa kehilangan, beri r ...

Cuba tulis benda yg sama kalau jd dkt rumah pengasuh. Baru adil. Pengasuh pon bkn sengaja utk certain case tu

Zaman skrang ni memang biasa ke budak2 tidur lewat camtu? Dulu masa aku sekolah rendah pun aku curi2 bangun tengok tv nk tgk action movies setiap hari rabu pukul 10mlm. Sebabnye lepas isyak mak aku dah suruh tido dah. Camne la budak2 zaman skrang ni tak jadi kutu embun dah makpaknye ajar camtu dari kecik

Follow Us
clarizsa replied at 28-5-2022 10:43 PM
I nak komen jujur kat sini sbb takleh jujur kt fb sana

Makpak bodo cuai bengap tak reti jaga anak

pastu buat statement "saya maafkan pemandu bas tu"...  celaka sangat tau padahal ko yang cuai...

Mcm yal je statement bapak dia Saya redha. Eh celaka, dah mmg salah engko, dan2 redha Budak tu tanggungjawab kau!! Nih, galak sgt buat open house. Open house tu wajib ke?? Jaga anak kau tu yg wajib!! Nak sedapkan hati, mula lah kata ikut rasa hati anak hidup lagi. Kepala hotak mak engkau!! Pikir yg murni2 je. Semoga hidup kau penuh dgn penyesalan dan dihantui oleh rasa bersalah. Babi, anak sorang pun tak boleh jaga. Acah2 menteri ke apa, buat open house sebok nak berbual sana sini
At least menteri ada maid jaga anak. Kau?? Dahla duduk rumah rakit. Semoga lepas ni, kau yg mampos. Benci aku lah dgn parent yg mcm ni

msdummy.2018 replied at 28-5-2022 11:09 PM
Komen jer jujur kat fesbuk tuh..nk takut apa..bukan masuk neraka pun

netizen fb gila mereng melampau weih...  dia akan godek2 fb ko untuk malukan ko kalau post ko tak seiring dengan diorang...  pernah aku tengok, siap heret anak2 orang tu lagi tau padahal bebudak kecik lagi...  

aku pernah memancing kat rumah rakit cenggini…  tapi mata aku memang tak lekang tengok anak2 aku weih…  pastu kalau nak ke tandas, memang aku make sure laki aku pulak perhatikan deme…  pastu adik aku pun kerap panggil nama anak2 dia n anak2 aku untuk make sure diorang sentiasa alert…  ni bwru memancing siang2 dua keluarga…  ni ko buat open house malam2 buta lak tu…  

anony-mous replied at 29-5-2022 01:07 AM
Cuba tulis benda yg sama kalau jd dkt rumah pengasuh. Baru adil. Pengasuh pon bkn sengaja utk cert ...

kat fesbuk tu, parents memang maksum uols.. semua orang salah kecuali parents.. tak kisah la kes apa sekalipun kalau pengasuh yang cuai, laju je nak dakwa..

Umur 50....anak tunggal umur 3 tahun....mungkinkah ini anak angkat...

Ada anak sorang pun x reti nk jaga....aku mengata sb masa anak aku kecik x pernah terlepas dari pandangan mata aku....yela rumah rakit dikelilingi air lagila risiko tinggi...patut anak diutamakan sgt2...

Bapa cerita sikap pelik Atia sebelum hilang masa 'open house raya' di Kuantan

KANAK-KANAK perempuan tiga tahun empat bulan yang didakwa hilang semasa jamuan raya di rumah rakit di Bukit Rangin, Kuantan, Pahang pada Jumaat, adalah seorang kanak-kanak lincah dan gembira dengan kehadiran ramai tetamu ke rumah tersebut.

Bapanya Mohamad Sukri Ali, 50, berkata, Siti Nur Athhiya Soffea, anak tunggal daripada perkahwinan keduanya juga tidak tidur petang seperti kebiasaan, sebaliknya berkeras mahu mengikutnya membeli dan mengambil barang untuk mengadakan rumah terbuka yang bemula 8 malam itu.

Selain mangsa, Mohamad Sukri mempunyai tiga lagi anak perempuan berusia 26 dan 22 tahun hasil perkahwinan terdahulu.

"Sebelum kejadian, adik (gelaran Siti Nur Athhiya Soffea) duduk di pangkuan saya di bahagian tengah rumah rakit. Sesekali dia mencari ibunya, namun kembali semula kepada saya kerana cawan minumannya ada dengan saya.

"Kali terakhir saya melihat adik ialah semasa dia bersama cucu saya berusia empat tahun masuk ke bilik untuk bermain telefon bimbit sekitar 11 malam," katanya kepada pemberita semasa ditemui di rumah rakit itu di Kuantan pada Sabtu.

Mohamad Sukri bagaimanapun berkata, nalurinya merasakan anaknya yang turut mesra dipanggil 'Atia' dalam kalangan keluarga tidak jatuh ke dalam sungai kerana dia sudah biasa dengan keadaan di rumah tersebut, selain dua rumah rakit miliknya mempunyai pagar.

Mereka berpindah ke rumah itu selepas rumah asal yang terletak di tebing sungai dihanyutkan arus deras dalam kejadian banjir besar di Pahang awal tahun ini.

Menurut Mohamad Sukri, rumah rakit itu dibina secara beransur-ansur bermula 2020 selepas dia tidak lagi berniaga makanan dan air di tepi jalan di Batu 6 di Kuantan, dan disewakan kepada mereka yang berminat memancing.

"Walaupun tinggal berdepan sungai, adik tidak pernah bermain air...dia pasti menunggu saya atau mamanya jika hendak turun ke rumah rakit. Di rumah rakit juga, dia tidak pernah memanjat pagar menyebabkan sukar untuk saya terima adik terjatuh (sungai).

"Tapi, saya bersedia dengan segala kemungkinan. Ini ujian untuk saya sekeluarga dan harapan kami supaya adik ditemui dalam apa juga keadaan," katanya.

Polis pada Sabtu mengesahkan menerima laporan kehilangan Siti Nur Atthiya Soffea yang didakwa kali terakhir dilihat pada 11.15 malam pada Jumaat dan kes diklasifikasikan sebagai kes orang hilang setakat ini kerana tiada siapa melihat kanak-kanak itu terjatuh ke sungai.

Bagaimanapun, siasatan dilakukan daripada setiap aspek, termasuk mengaktifkan operasi mencari dan menyelamat yang turut disertai bomba di sungai serta kawasan tebing, mengambil kira kemungkinan mangsa terjatuh ke sungai. — Bernama

Dorang mmg tinggal kat rumah rakit tu ke? Pastu buat open house situ?
Mak aihh seramnya la hai.
Lagi seram sbb jenis mak pak yg biar je anak2 main sendri ngn bebudak lain.
Ko sibukkan diri layan tetamu bagai.
Iols tak berani sgt nk lepaskan anak main sendiri2 ngn kazen dia ke apa. Mesti kejap2 duk cari, takpun iols jd cctv tgk dorang main terutama bila balik kg.
Sbb umah kt kg jenis lantai tak rata byk sgt tangga yg 2 langkah tu. budak2 ni suka berlari2 risau gila kalau jatuh ke apa.
Mak sedara dorang nk bawak ronda naik motor pun iols tak bg tah napa jenis tak caya sgt ngn org lain takut eksiden ke apa.

eyansss replied at 29-5-2022 02:32 AM
netizen fb gila mereng melampau weih...  dia akan godek2 fb ko untuk malukan ko kalau post ko tak  ...

Sungguh aku benci gila dgn fb nit.
Diorg ni jahat melampau
Wlpn komen diorg acah2 suci once tak kena melawan arah ko tunggu profile ko kena rogol dek diorg kimak barua pangai nitezen fb

anony-mous replied at 29-5-2022 01:04 AM
I terkejut okeh yg hilang ank tunggal. Bkn x kesian or simpati, tp umur tu tgh ligat. Then baca pu ...

Takdela tunggal sgt, iols baca kt fb anak ngn bini baru. Kira pakcik ni sblm ni ada anak 2 orang dewasa dh. Umur 20an belaka dan ada yg dh kawen pun. Pakcik tu pun ada cucu umur 4 tahun yg main sama2 ngn anak yg hilang ni.

Goodluckdontcry replied at 28-5-2022 10:45 PM
Den nk kecam jugak..xkira..walaupun takdir...dah tau nak buat Majlis kat tempat, yg BG den agak baha ...

Chuola jelmaan dari nick lama mana2 ke? Sbb laharan mcm forumer legend2...terima kasih atas nasihat...mmg patut dilahar.

hareeeesah replied at 29-5-2022 12:31 AM
Ok acik forum dah cerca.. iols baca kat news siap cari alternatif lain, pastu org tu kate kne sorok  ...

Bunian marah buat openhouse tak ajak...

makadek replied at 29-5-2022 07:43 AM
Sungguh aku benci gila dgn fb nit.
Diorg ni jahat melampau
Wlpn komen diorg acah2 suci once tak ke ...

ye weih...  diorang memang bangkai...  ada sekali tu, sorang ni terus cakap hati aku hitam penuh kejahatan sebab dp aku hitam...  semata2 dia tak dapat nak rogol fb aku...  hahahaha...

ninnakarinna replied at 29-5-2022 07:26 AM
Bapa cerita sikap pelik Atia sebelum hilang masa 'open house raya' di Kuantan

KANAK-KANAK perempuan ...

Ni lah yg @silencekiller maroh sgt!! Dah tau x berduit tp gigih buat open house. I baca dkt fb, katanya rumah asal habis musnah sbb banjir , sewa rumah rakit sementara, tp ada duit pulak buat open house?? Klau bkn duit dia , kenapa setuju nk host the open house?? Eh priority betul2 kelaut. Kenapa x sewa rumah lain yg proper sikit