CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Aku Tak Pantang Langsung,"-Baru Beranak, Syatilla Melvin Dah Keluar Jalan-Jalan Cari Barang

Ur body ur choice...
Aku tgk ada org pantang smpai skrng kaki tegap lagi.. Naik bukit broga pun steady.. Tp pas pantang pun kena jaga juga pemakanan bukan masa pantang aja...

kesian org mcm ni..gila perhatian

Edited by redz85 at 25-5-2022 08:56 AM

tak kira bangsa.. jantina.. dah masuk 40 tahun, penyakit datang sikit sikit..

ada yang pantang, aku tengok dah 40+ perut tetap boncit, muka pigmentation..

pantang orang melayu: tak boleh minum air banyak.. dalaman belum kering

sayur sawi aje boleh makan.. sayur lain sejuk.. angin..

elak makan ikan segar, telur.. gatal .. ikan masin boleh pulak bedal sampai 40 hari

laksa 2 tahun jangan makan   

sekian..

patut la nampak tua dari usia..

Tak tau lah orang lain.. Tapi aku seminggu lepas czer alhamdulillah kuat dah la nak jalan2. Sakit tu ada tapi tidaklah sama macam waktu awal2 di-czer-kan. So maybe syatilla ni rasa dah gagah berjalan tu pasal merayap je..

pantang tu lebih korang rehat la pas penat2 bersalin. bonding ngan baby. bg la bapak budak tu buat keja. dah abis semua ko nak buat, nak tunjuk kuat, sedap la laki tu boleh rilek jek.

Follow Us
greantea replied at 25-5-2022 09:04 AM
pantang tu lebih korang rehat la pas penat2 bersalin. bonding ngan baby. bg la bapak budak tu buat k ...

Mungkin ko boleh kongsi pengalaman ko sendiri lepas vajayjay ko muntahkhen 5 org anak green?

Dgn alumnus tinder skg ini takda lagi kheunz?

pantang tu suruh berehat. tumpu perhatian pada baby yg baru lahir. sebab lepas ni memang susah nak rehat dah. Bab makan minum ni pantang lah seadanya aje..

suruh rehat pun susah. aniway,  yur body yur choice

faraway1 replied at 25-5-2022 01:30 AM
Artis kot so semua kata menunjuk..

Kalau orang cam kita ni takda sapa peduli..

Anak ko yg after >10yrs piling baru’terselit’ seketul benih…..esok nak lahir hari ini ko buat marathon…ko tak mo kongsi kisah?

Kahkahkahkahkahkahkahkah

Iolss tengok bella khan si ig famous tu. Dia bersalin czer berpantang jugak tp lifestyle dia aktif je, ke sana kesini. Mungkin dorg ni bekerja dari rumah jd dorg dah biasa aktif. Lain kot dgn org yg bekerja so time pantang tu dorg nak rehat2 jelah. Iolss rasa tila ni berpantang je tp takde lah nak duduk rumah diam & dia tak tunjuk dia berpantang

Ada baca comment minah salleh kat satu ig video minah salleh lain yang berpantang di hongkong rasanya (MIL nya chinese, jaga menantunya minah salleh ni berpantang).

Minah salleh lain komen, seronoknya tengok budaya belah asia yang meraikan postpartum.

Yang orang belah kita, tengok minah salleh sana, relak je lepas beranak berjalan terus.

org tnya kos hosp tu, klu taknak letak exact amount pun takpe, letak anggaran pun ok je.. cth "anggaran 20-30k".

dah satu hal org nak kena google plak berapa harga moto tu

Lantak dia la body dia
Kita jaga body & kesihatan sdr sudah

seronok berjalan lepas bersalin sbb badan tak rasa apa lagi..tunggu dah 5tahun, sana sini gelebeh n start sakit sana sini. lepas tu tak boleh sejuk sikit...mulalah tarik selimut n berstokin 24/7..

rempit apa yg reti

sharlenetexas replied at 25-5-2022 12:50 AM
Dah hilang ke sakit kepala dan tulang belakang sampai takleh susukan baby?

yela baru x sihat kan aritu. sakit2

chikumanis replied at 25-5-2022 01:54 AM
seronok berjalan lepas bersalin sbb badan tak rasa apa lagi..tunggu dah 5tahun, sana sini gelebeh n  ...

tu aku tertanya2, kenapa ada yg lepas melahirkan dia cepat sejuk, kalau aku, dari mengandung, lepas dah melahirkan, sampai lah dah 5-6 tahun sekarang, lagi2 musin panas ni, panas & berpeluh jelah. Ada yg cepat sejuk, sampai kipas no 1 tu pun dah rasa sejuk macam kat aircond.. tapi bagi aku, gelebeh sebab tak jaga makan (setiap hari) chuolls, dah semedang makan sedap2 jah, bila nak kurus? Bukan time pantang jah.

iols suke pantang(dilayan bak puteri)
koser la nak merayap buat itu ini dah aku baru kene belah perut bagai. dok je la atas katil tu smbil cl ajar gerakan utk circulate darah. cukup 2bulan body back to normal kite pun segar bugar. pastu baibai masa2 yg indah baby bgun malam2 nak nyusu jenuh nak buka mata

Bagi aku masa berpantang adalah masa utk bonding dengan baby, nak rehatkan badan yg penat (walaupun tak la rehat sangat sebenarnya). tapi utk tilah ni, lantak dia lah, badan dia, bukan dia buat kerja berat jugak, semua CL & maid dia buat kot

okay je nak belai2 bdn..lepas penat push2 ke belah2 ke...nak rest, nk susu lg..hahaha.bdn org lantak je la..masa tu ja la makan dilayan.lepas tu layan sndiri sbb da keje.hahahahaha