CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Wanita Zaman Kini Mengeluh Penat Urus Rumah Tangga- Menyesal Ada Anak, Rindu Zaman Bujang

Siannya...iols nk g simpati lah pd colleague2 iols yg selalu MC dan EL tu. Penat kot jaga anak dan psgn msg2...

Dahtu asik nk bersenang2 saja mmng jadi lemau. Hidup ni takan memahirkan kita jika terlalu selesa.

bellaa replied at 21-5-2022 10:47 AM
nampak komen si trisna ni
teringat pasai babu endon yg aku hired utk cleaning service

sibbaik uols x amik anak dia tu..jgn terjerumus..nampak gaya tu, kalu uols amik anak dia jadi anak angkat, takut asyik pow duit uols je dgn alasan u amik anak dia..jadi masalah plak nanti..iols pun ada gak org tanya psl amik anak angkat, i malas ar..xtau perangai parents budak tu camne nanti, even parents melayu drug addicts pun i xmo terjebak..kang diorg dtg dok mintak2 duit pulak.. pastu bila anak angkat dah besar akan jadi masalah aurat pulak..nak kuarkan susu badan pun bukannya confirm berjaya..kang jadi stress pulak..so, skrg iols go with the flow jer..kalu dpt anak sendiri, Alhamdulillah..ditakdirkan xde,xpe..redha & bersyukur je dgn apa yg ada dlm hidup ni..

ifanonline replied at 20-5-2022 04:46 PM
bilangan andartu akan meningkat...akan membebankan negara juga

Kerna laki msia brminat sama wanita asing .wanita Indonesia rmai yg laki msia gila kan..di pnang hmpir 50percent laki msia nikah sama wanita Indonesia tnpa kira bngsa ya..mgkin wanita kurang daya tarikan dri pelbagai sudut

asudau replied at 20-5-2022 03:20 PM
betul tu, dia tertekan...sebab menguruskan anak seorang diri...
suami jauh tahan lagi..kalau suami d ...

Betul. Entah la susah nk ckp. Better x nmpk dpn mata, kita fokus selesaikan dgn tenang xmental torture nmpk husben ralit dgn fon games dll tp kita huru hara kemas rmh masak n urus anak

trisnalovezul replied at 21-5-2022 12:22 PM
Kerna laki msia brminat sama wanita asing .wanita Indonesia rmai yg laki msia gila kan..di pnang h ...

Eeuu geli alu baca komen indon ni.

Follow Us
trisnalovezul replied at 21-5-2022 12:22 PM
Kerna laki msia brminat sama wanita asing .wanita Indonesia rmai yg laki msia gila kan..di pnang h ...

Setakat laki yg busuk otak senget je nak kat indon muka berkilat

sbb tu  xnk kawen lg...kalau kawen jd tai tai trus xpe gak..mslhnyaaaaaaaa byk mslhhh..

immi replied at 21-5-2022 12:32 PM
Betul. Entah la susah nk ckp. Better x nmpk dpn mata, kita fokus selesaikan dgn tenang xmental tor ...

Apa yg susahnya, keje umah ni pagi2 setel separuhnya darinya utk esok. Esok buat separuh lagi  kemampuan sesorg xsama..tpi itulah lemah aku nk komen zmn skrg ni serba xkena. Byk sgt kemahuan dari keperluan.

Masa anak2 kecik pun aku serabut tapi serabut dgn anak yg ke 5 tula nasib baik 4 lagi anak too sweet my little pie make me prouf to be a mother. Actually bertambah2 bz keje jugak time tu taktaulah dari mana dtgnya kekuatan

KamikuP replied at 20-5-2022 03:50 PM
Ada org bertahun kawen nak anak tapi tak dapt anak (Moga dipermudahkan urusan)
Ad aorg kawen taknak  ...

Syukurrrrr akak masih single segitu sis… muahciked…

Skuau replied at 20-5-2022 04:31 PM
mohon tanya mak memasing...menyesal x lahirkan korang...sb penat jaga korang cam kes ni???

Akak syak mak hanjing basikal lajak yang mati tergolek dog tu mesti bersyukurrrrr dapat anak yang dah buatkan theols famous dapat masuk tv khen sis?

mojarean_X replied at 21-5-2022 11:43 AM
Siannya...iols nk g simpati lah pd colleague2 iols yg selalu MC dan EL tu. Penat kot jaga anak dan p ...

Diorang yang pilih taknak ikat peranakan dekkkk… kenapa kau pulak yang nak bersimpati sis? Diorang leave tinggalkan kerja untuk kau buat tu ada diorang simpati kat kau dekkk?

rospinki replied at 21-5-2022 12:49 PM
Apa yg susahnya, keje umah ni pagi2 setel separuhnya darinya utk esok. Esok buat separuh lagi  kem ...

masa anak aku kecik2...
aku x menyapu/vacuum/kemas setiap hari pun...weekend je...
tapi baju mesti setel setiap hari sebab aku x suka kain bertimbun...
dah kering gantung je..baju kitorang yg kena lipat aku letak atas katil kosong..
lipat bila free...malas kalu kita putar lagi Halim...
tapi baju anak2 aku mmg kena lipat lah supaya senang esok nak sesiap p umah babysitter...
malam x pernah masak..beli je..
laki aku cuma supervise anak je..and buat susu mlm2...or siang2 bila aku malas....
honestly laki aku memang lepak je...
anak2 sepah mainan pun nanti dorang kemas sendiri...
bila anak2 dah start skolah..laki aku yg gosok baju skolah.....
aku rasa journey tu sama aje...
aku pun x tau kat mana struggle nya...

Decaffeinated replied at 21-5-2022 11:26 AM
Pernah sembang dengan bbnu memang dorang tak rasa dorang boleh jadi parents tapi aku lebih yakin p ...

Membiak tanpa ada perasaan nak jd parents....membiak sbb mampu membiak....bayangkanlah betapa lg teruknye generasi akan dtg.
Anak yg ada ibu bapa yg x menginginkan kehadiran mereka.

monreyes replied at 21-5-2022 09:15 AM
lom kawen pun pemalas nya dah x leh bawak bincang..aku x koser nak membebel..ni skill yg ko acquir ...

Teknologi makin maju...tp hati makin lemah.

silencekiller replied at 20-5-2022 11:21 PM
orang2 zaman dulu elok jaa.. depa penat gak..tapi tak pernah mengomel malah orang zaman dulu majorit ...

Betul tu laki zaman dulu lg malas dr laki zaman skrg.
Zaman skrg byk laki tolong bini kat rumah. zaman dulu laki semua bersuap.

Tp perempuan zaman dulu lagi kuat dan rajin dari perempuan zaman skrg.
Mak2 kita besarkan anak bukan aja 1, bukan 2 tp ada yg 5, ada yg 7 ada yg 12, ada yg 16 mcm adik bradik kawan aku pon ada.
Tu hidup zaman suami bersuap. Ada yg bekerja sampai pencen. Tp ada ke diorg komplen menyesal besarkan anak? xde kan.
Mak zaman dulu kol 7 nk g kerja, kol 5 dah bgn buat sarapan, gosok baju anak tiap2 hari
mak zaman skrg bgn seiring anak kol 7. kol 8 pon ada. kalau weekend jgn ckp la.

Pernah baca, anak2 adalah cerminan ibu bapa. So kalau dia dpt anak rasa menyesal bla bla bla nk childless, maksudnya masa dia membesar, dia sbnrnya tak happy. rasa x dpt kasih sayang mak ayah. sbb tu dia x dpt nk curahkan kasih sayang kat anak sendiri.

KucaiHijau replied at 21-5-2022 01:35 PM
Membiak tanpa ada perasaan nak jd parents....membiak sbb mampu membiak....bayangkanlah betapa lg t ...

Membiak dengan rela lah maksud aku.

Yang tak rela tu condom kan banyak jual. Yang pergi sekolah tu tau lah apa nak buat.

pooh~key replied at 21-5-2022 01:01 PM
Diorang yang pilih taknak ikat peranakan dekkkk… kenapa kau pulak yang nak bersimpati sis? Dioran ...

X de kak pooh~key. Iols ni jenis yg mudah bersimpati je

monreyes replied at 21-5-2022 01:21 PM
masa anak aku kecik2...
aku x menyapu/vacuum/kemas setiap hari pun...weekend je...
tapi baju mesti ...

Betul..lebih krg sama je situasinyq bagi ibu bekerja. Mana yg penting kita dulukan. Tapi xsemudahnya juga. Jgn kata seminggu sekli nk bermop sekejap je dah bersepah balik. Tggu seminggu mmng lantai umah melekit. Aku tmbh serabut umah sepah dahla suka masak satu keje plak belemas hari2 dapo. Serabut tk tau nk cakap..ada waktunya aku shut down semua tutp pintu duk diam2 dlm bilik. Sejam dua pastu tiba2 aku dh kt dapo buat cekodok utk budak2 tak bolela..jenis mcm kita ni bermalasan lama2.  

Edited by Cece1234 at 21-5-2022 02:38 PM
exclusive_vvip replied at 20-5-2022 04:36 PM
kesiannya..Semoga dipermudahkan urusan dan diberi ketenangan..nanti anak2 dah besar, Insya Allah ble ...

Sama..i pun xde anak..childless by choice..skrg ni fokus simpan duit for retirement..dah tua kerepot nak cari retirement home yg ekslusif skit..my colleague slalu cakap i nampak muda pdhal dah mid 30s..i selamba je cakap sbb xde anak so kurang benda/mslh nak pk kot so otak xserabut..mslh i mostly psl keje je..tp i salute la working moms sume..i balik keje battery kong abis n weekend pun mmg nak rehat je xnak diganggu..