CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Wanita Zaman Kini Mengeluh Penat Urus Rumah Tangga- Menyesal Ada Anak, Rindu Zaman Bujang

Peterpan17 replied at 23-5-2022 01:46 PM
aku bukan melayu, aku org Sabah etnik Kadazan Dusun tp muslim. Wife org Melayu. tp  both of us ada ...

mcm ni senang..jujur
nak ikut sangat cakap manusia mcm depa yg tolong tanggung

aku tak suka budak2
so tak terasa pun to have one
lagi jujur..hahaha

naina replied at 23-5-2022 11:56 AM
Haha dalam forum ni semua claim diri ibu paling penyayang chuols. Tak pernah marah2 apa semua. Nam ...

Haha...mungkin benar2 penyayang la kot. Kita positif je la.  Iols idak la gitu.  Ada masa menyinga jugak. Iols boleh faham sikit kes ni sebab penah LDM jugak.

Yg jadi kecaman dalam hal ni sebab ibu ni pi call radio. Patutnya call husband cite kat dia. Mintak dia cuti sehari dua tolong jaga anak. Time tu pi la ber me time nak hang out dgn kwn2 ke nak window shopping ke, nak tido tak bangun 2 hari ke..apa2 je la yg boleh kurangkan stress. Call radio belum tentu husband tu tau pun.  Nasib baik viral..tau dh kot skrg ni. Apapun,  harap2 ibu ni dan ibu2 lain yg ldm terutamanya dipermudahkan urusan masing2.

Edited by cucuq at 24-5-2022 05:55 PM
asmurai replied at 23-5-2022 12:46 PM
Kann.. laki bodoh esp laki dah tua yg bodoh je perasan pompuan indon tu suka kat dia padahal nak d ...

xjuga..ade je yg kawin dgn org indon ni bukan2 biase2 bisnesman..org korporat..tpi perempuan indon yang cntik lah.ade client kwan aku kawen suami die kawen dgn minah indon sbb minah tu gro.ade projek so dlm bincang projek2 tu minah ni kene layan vip2 ni so trsangkut lah buat bini pdahal minah indon ni muda dri anak sulung client n suami die.aman2 je dpt kondo, yg isteri first x dpt ape..skrang dh cerai tgah fight kt court nk tuntut segala harta lex husband die.ex husband die org bijak belajar oversea minah indon ni katanya setakat skolah jer xmsuk universiti pon.

bila tgok mcm2 cerita org kawen ni cdg xpelah xkawen lagi nk fokus kerjaya n hidup bujang dlu..kot nak cri laki yang stabil skit.kang nak susah senang dgn laki risau dah senang cri perempuan lain plak..prempuan lain plak cuci kaki jer hidup senang

bellaa replied at 21-5-2022 10:47 AM
nampak komen si trisna ni
teringat pasai babu endon yg aku hired utk cleaning service

Loorr siap paksa!

Ingat amik anak untuk bela ni easy peasy ke? Paperwork lagi.

Tak campo tetiba dia mintak duit sebab dia dah kasi anak. Aiisshhh...

clarizsa replied at 21-5-2022 11:47 PM
jnis tak bersyukur camtulaaaa
I ni wpun smpai skrg x pernah merasa beranak tapi i pernah lalui jugak ...

Smoga ada rezeki you merasa mengandung dan melahirkan anak sendiri. Selagi ada rahim selagi tu u ada harapan. Insyaallah

Edited by asmurai at 24-5-2022 10:37 PM
cucuq replied at 24-5-2022 05:53 PM
xjuga..ade je yg kawin dgn org indon ni bukan2 biase2 bisnesman..org korporat..tpi perempuan indon  ...

Bab bisnes memang lelaki pandai, sekolah tinggi tapi bab bila kena goda dengan perempuan jadik bodoh hahaha. Maksud aku di situ bukanlah lelaki tu bodoh IQ tapi bodoh bab common sense dan menguruskan hal ehwal kehidupan. Macamana lah bodoh boleh terkahwin pompuan indon tak educated. Kalau kena mandrem tu tak boleh kata apa la kut, yg bijak pun boleh jadi bodoh kalau dah kena mandrem. Yang banyak datang Mesia ni actually pompuan Indon  tak educated seperti maid dll. Ada tu dah kahwin pun sebenarnya kat indon sana tapi mai Mesia pi goda laki orang. Yang datang jadi maid kat Mesia ni bukan boleh percaya sangat ada tu asal dari hutan tak tau agama apa, tak tahu apa amalan harian dia spt selalu main bomoh ke, tak pernah tengok vacuum cleaner, tv dll. Bila datang Mesia kerja dgn bos kaya,  tengok barang best best kat rumah tengok laki kaya mula lah terliur nak sailang laki sailang harta. Itu pun korang boleh nak amik dorang jadik maid. Tak pasal pasal habis harta benda, hilang laki.

Follow Us
asmurai replied at 24-5-2022 10:31 PM
Bab bisnes memang lelaki pandai, sekolah tinggi tapi bab bila kena goda dengan perempuan jadik bod ...

nak wat mcmana kita ni mengharap sgt dgn orang luar..maid, kerja cleaner,kerja restoran, buruh,guard kerja kilang semua kita nak org asing dri nak ambik org tempatan..tpi iols selalu nmpak orang indon yg kerja kilang ni mostly cntik gak lah.selalu dri acheh lah walaupun dgn tudung style indon tu tpi muka cntiklah.ade nmpak kt watson seksi2 dorang n cntik nmpak up to date lah pakaian tu bukan mcm kekampungan..xpelah rezeki dorang kan dpt merasa suami kaya..mgkin asyik merasa hidup susah je so allah bgilah nikmat merasa jadi isteri org kaya huhu

Edited by azimie at 25-5-2022 02:21 AM

aku pjj 15y & still counting...
dr ank kecik smpai skg dh sek men
xde pktaan yg bole describes segala penat lelah ku
org lain sume benci covid lockdown pkp bagai tp bagi aku plak rahmat sgt..
Sbb time lockdown tu jela baru terasa diri ini normal ada suami, kluarga yg lengkap sempurna bersama² dlm umah ..

Walau siapa pung kita
Enjoy our life to the fullest lah..
Hehe...
Iols anak bongsu 4 tahun..
Bulan 3 hari tu keguguran..
Now iols.mmg tak nak dah tambah anak..
Sebab iols ada history pubic diastisis
Jadi..iols taknak korbankan lah diri iols.lagi walaupung iols.suka baby...

Fokus yang ada ni dolu...
Mak penat..anak2 pung penat..
Jadi pkl 10 semua dah sunyi sepi dalam.rumah

Iols doakan yang mana rasa penat dan tak puas dalam.hidup ni.moga dipermudahkan.urusan uols semua..
Kita.sama sama menempuhi kehidupan di dunia ni...

.

Cece1234 replied at 23-5-2022 09:45 PM
Kann..i pun sama pemikiran cm u..xyah susah2 nak mengadap kerenah budak2..xyah pk psl pdpr ke apa  ...

itulah pasal. ada ke org kahwin kena beranak pinak baru dikatakan kahwin?? sukati kita lah nak ada nak ke tak. bukan org yg dok mengata tu bagi duit utk besarkan anak pun. menyibuk saja hal orang. anak sendiri pun tak terurus smp melajak merempit sana sini.

darkness replied at 24-5-2022 05:47 AM
Abang kandung aku. Kami dr family non muslim kawen muslim. Tula..persetankan ja pandangan org. Buk ...

oh!! ok ok faham. hidup kita biarlah kita tentukan. yg lain2 tu tak payah fikir sgt

bottombikini replied at 24-5-2022 11:02 AM
mcm ni senang..jujur

aku suka budak2 tp klu anak orang lah. bila budak tu nanges, senang je aku pulangkan balik ke parents dia. hahahahah!!

rimaslah aku dgn budak2 yg lari sana sini, berceloteh sana sini. serabut aku tengok.

Edited by Cece1234 at 25-5-2022 11:41 PM
bottombikini replied at 24-5-2022 11:02 AM
mcm ni senang..jujur

I pun xske budak..kalo nampak budak nakal mmg i rasa cm nak baling batu je..kalo nampak budak comot i rase geli..kalo terbau pampers budak yak yak mmg i rasa nak muntah..jujur x?

Cece1234 replied at 25-5-2022 11:40 PM
I pun xske budak..kalo nampak budak nakal mmg i rasa cm nak baling batu je..kalo nampak budak como ...

dulukala iols fikir iols pelik

sbb tgk org semua suka baby..comel la apelah
tapi iols tgk mcm takde perasaan

betul lah Tuhan itu Maha Tahu

Peterpan17 replied at 25-5-2022 11:58 AM
itulah pasal. ada ke org kahwin kena beranak pinak baru dikatakan kahwin?? sukati kita lah nak ada ...

tahniah..apapun pilihan pan tak perlu jelaskan kenapa begitu begini..just live your life as you please.