CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xyla73

[KBS2/Disney+] Bloody Heart - Lee Joon, Kang Hanna, Jang Hyuk

Kang hanna leh masuk dlm list pelakon yg aku nak tgk lakonan dia lps ni. Mmg sesuai dia blakon drama sageuk. Sesuai sgt la dia bw watak queen / org bangsawan.
Kot2 lps ni ada drama baru dia jdi main lead lgi, leh masuk dlm list. Selalu jdi 2nd lead kan. Malas nak tgk drama klu pelakon fevret jdi 2nd lead. Sbb airtime confirm tak byk. Tp ada try tgk, scene dia dlm gumiho tu mcm best pula watak dia n dia so cantik dlm tu.

Edited by hijau88 at 21-6-2022 11:48 PM

Alamak. Patut la gundik cho tu pandang queen yoo (jung) semcm jek.
Dia dah ada tujuan dah lps menteri cho dibuang negeri. Wpun dia x dpt nak jdi queen tp dia bcita cita nak jadi queen balu.

Geram lak aku napa lee tae nak simpan gundik cho tu lgi. Patut singkirkan je sekali ngan Ayah dia. Dia ingt gundik cho tu takkan berdendam ke buat Ayah dia mcm tu.

Nasib baik la happy ending. So, apa yg jdi lepas2 tu, xyah fikir or pandai2 la byg kan sendiri.

Tp disebabkan queen yoo tu bijak orgnya. Aku rasa la queen yoo xkan jdi mcm Mak lee tae. Lgpun masa tu kuasa raja pun lemah. X dpt buat apa2.
Well, yg skrg la, lee tae pun dah ckp dia nak kuatkan kuasa raja spy dpt melindungi jung kan. Mungkin ok la.

Edited by mbhcsf at 22-6-2022 08:39 AM

Ep 16

Well...wow begitu complicated percaturan politik Gye Won  - Lady Jung and Lee tae

Gye Woon sampai ke sudah , wow tak nak mohon maaf kat Lady Jung atas  peranannya yg juga menyebabkan keluarga Lady Jung tu  musnah. ( i rujuk babak dekat hutan and pertemuannya di luar istana dengan lady jung )

Gye Won , interesting pulak last last sekali , hanya kerana nak protecting a  King yg dia tak expect dapat perintah dengan baik, etc.,  tapi nak selamatkan juga King and  sanggup juga keluar penjara and hadapi semua selepas itu....wow begitu besar harga yg dibayarnya, elok juga...Dowager Queen tu pun, sampai ke sudah juga planning and schemingnya  tapi dia pun tahu tak ade maknanya dah kalau terus berada di palace tu pun, dia mangsa keadaan juga , Gye Won yg letakkan dia dalam situasi begitu....tapi wow jugaklah sampai ke saat akhir  dia nak juga tarnish Lee tae tu...tapi padan muke...

So Gye Won...hm interesting mudahnya  cara nak kalahkannya ..hmm okay.

Kesian juga Lady Cho tapi cita cita besar juga...hehe she has been warned by the father  - Minister Cho , to not do nor attempt anything stupid...

Eunuch tu ..hmm he has done so much,  kalau ikutkan nak sahaja mamat ni panah Queen Dowager sebab siwol tu pun mati  atas  tindakan Dowager Queen tu jua...

Okay , i suke yg Lady Jung bawa org kepercayaan masa ep 1 and 2 tu balik ke dalam istana...

so what do i think about this drama?

well meletihkan, draggy  sebab ?

okay , antara sebabnya ,  kita tak akan nampak conflict bebesar cuma muslihat, strategi dan tindakan politik pihak pihak yg nak kuasa , kekalkan kuasa dan tak nak kongsi kuasa , tu je...

contoh : Gye Won tu pada i paranoid juga , anggap semua raja akan zalim. so berstrategilah dia sesungguh  sampai aniaya Lee Tae's dad, and famiy and mom too, i mean tu tak termasuk kemusnahan keluarga Sarim ...last last dia cakap masa ep 16 - hey i want to protect my people and subjects , that 's politic, your people are in the way so . kena belasahlah , even it means death..begitu je...dan last last yg buat lebih teruk kerosakan ialah bekas lover dia yakni, Queen Dowager tu sendirik...cheh...dan walaupun Lady Jung kata Lee Tae plan semua ni, tapi kalau Dowager tu baik, takkan jadi laj massacre besar besaran gitu, kan? so Gye Wo dah kalah , Guw won pun cakap dia dah dilemahkan...

tak lah susah mana King Lee Tae  nak restore  identity Lady Jung tu ..tapi aduhai letih this minah lah Lady Jung ni, kene perah otak untuk stay alive, survive and selamatkan posisi and org org dia ...

overall good acting - pihak Lee Joon and Kang Ha Na and Jang Hyuk, lebih menyerlah Jang Hyuk and Kang Ha Na...sebab nampak air time depa tu kerap and peranan depa lebih terzahir dengan begitu baik..dalam gerak badan, mimik muka, tindakan...
plot utama dan idea  dia menarik , dan perwakilan pergolakan politik tu melalui simbolik mainan catur /Go tu menarik , sampai ke sudah ....mainan tu ingatkan i pada citer chinese THE PRINCESS SILVER tu...sama juga man yau main dengan Aarif rahman Lee chi Ting tu kan? permainan Go tu???

cuma yg plot dia menarik dari ep 1 - 12 gitu selepasnya slow and draggy ...i mean tempo / pacing plot dia memang slow and draggy pun...suspens memule je..

i tak nampak sangat pun konflik perebutan kuasa tu dizahirkan secara gempaq atau krisis cuma tang part Queen Dowager tu baru nampak sikit konflik major tu pun anti klimaks cepat ..

so all this while i tak nampak sangat perahan otak Lee tae untuk menjayakan misi misi nya cuma nampak zahiran watak and peranan Lady Jung tu lebih menyerlah and struggle and nampak dia cuba survive dalam keadaan istana yg amat amat rencam, galau , kecoh, walaupun Lee tae plan semua benda ni tapi i tak rasa pun planningnya  tu punchy...

yg best still Gye Won and Kang Hana dalam zahiran watak dan peranan and character development depa..Lee Tae not so ...

so yes agak best tapi draggy and bored juga bila acapkali Lee Ta eni nampak lembik and macam tak tahu nak bertindak...nampak dia clever sikit masa last last je..tapi still peranan dan characetrd evelopment Kang Ha Na lebih baik. terasa konflik dan juang susah dia nak survived everything

lee tae not so....tak nampak dia usaha secara physical sangat..even perah otak
dalam drama ni seriously i tak nampak  kat mana and sejauh mana bahayanya atau berisikonya  Lee Tae ni untuk jadi giler kuase etc kalau dapat absolute power pun, so dalam ep 15and 16 i tak beapa nampak sangatlah susah sungguh Lee Tae and Lady Jung nak communicate hal ni  , just said lah , aku tak akan jadi raja atau pemerintah yg zalim and ade check and balance lah , alahai , As Lee Tae said, kat Lady Jung, takkan she didnt see how struggling he was before in restoring  his position, function, power  and authority of the royal   all this while? lagipun Gye Won yg manipulating banyak konteks, org dan keadaan politik...  

so pada i pengarah atau penulis layar tak begitu baik dalam menzahirkan pada  audience sejauh mana Lee Tae ni berisiko sangat untuk gile kuase kalau tak ade check and balance..and ??? apakah hal yg dibimbangi Consort Jung tu berasas ke tak, selame dia mengenali Lee Tae. Sedangkan Lady Jung pun dah tahu yg Lee Tae tak pun macam tu. heyy..ayah Lee Tae the King yg lemah tu pun tak macam tu - hanya jadi mangsa Gye Won.

hijau88 replied at 21-6-2022 10:03 PM
Kang hanna leh masuk dlm list pelakon yg aku nak tgk lakonan dia lps ni. Mmg sesuai dia blakon drama ...

yups Kang Hana dalam Gumiho tu best ...berlakon jadi minah blur blur tu pun best ..

mbhcsf replied at 22-6-2022 03:13 AM
yups Kang Hana dalam Gumiho tu best ...berlakon jadi minah blur blur tu pun best ..

Itu la. Aku dah tgk cerita tu sket2 tp aku cari scene yg ada dia jek.
Storyline cerita ofcoz aku x berapa nak fhm. Sbb fast forwadkan jek.

hijau88 replied at 22-6-2022 08:39 AM
Itu la. Aku dah tgk cerita tu sket2 tp aku cari scene yg ada dia jek.
Storyline cerita ofcoz ...

best citer tu Gumiho tu best laaa, hilarious , lawak habis haha, pada i , depa boleh pilih leading actress apart from Hyeri tu, dia tu nampak agak okay tapi you know...Hyeri ni ok dalam Miss Lee cume bila main Gumiho ni dia ok tapi dalam historical drama yg recent ni i tak nampak dia boleh bawa watak tu dengan berkesan...

Follow Us
Ni ost bloody heart yg paling aku suka.

Music bground pun ada yg best.
Klu cerita sageuk ni, mostly music bground dia best2. Yg ada unsur2 saspen tu.

hijau88 replied at 22-6-2022 03:37 PM
Ni ost bloody heart yg paling aku suka.

i baru noticed yg  pakaian hanbokkang hana tu lain sikit , dia labuh , bukanhanbok ke? dia macam ala ala chinese jugak? tapi Kang Ha Na pakaian hanbokwarna pink andellow and purple sangat menyerlah , cantik.

dah habis tgk...

igt kan councilor park tu yg villain ropernyaaa...

rs byk terpedaya dgn eunuch tu laa majesty nyaa pun.

so ok laaa nmpk laa queen nya lebih punya otak dan berwawasan..

drama category boleh laa di layan..so dr 10 merkah...iols bagi 7/10.

worth laa utk di tonton.

sekian.

mbhcsf replied at 23-6-2022 07:45 AM
i baru noticed yg  pakaian hanbokkang hana tu lain sikit , dia labuh , bukanhanbok ke? dia macam a ...

Hanbok jgk. Fesyen lain.
Kang hanna mmg cantik pakai hanbok. Mmg sesuai ngan dia.

Mula2 aku skeptikal jgk tgk lee joon n kang hanna.
Tp bgi peluang memandangkan cerita psl king queen istana2 ni aku minat.
Ternyata helok je 2-2 bw watak masing2. Sesuai naw bw watak king n queen (bakal) gtu.

aku xpuas hati tgk ending dia..bhahahaha...

cantleyi replied at 23-6-2022 02:54 PM

Ko nak ending yg mcm mana?
Hahahahhaa.

hunny_bunny replied at 23-6-2022 11:06 AM
dah habis tgk...

igt kan councilor park tu yg villain ropernyaaa...

Prefer watak queen mcm jung. Mcm ko ckp berotak n berwawasan.

hijau88 replied at 23-6-2022 02:58 PM
Ko nak ending yg mcm mana?
Hahahahhaa.

last episod  ni plot lambat sangat aku ghase..x macam mula2 tu...tap3...cepat je maju

aku nak la ending yng kuat..eg..nengok anak2 da besar ke..xpun umur 4-5 tahun

coverla cerita pasal eunuch jung..minister cho..lady cho...cem gitu laa

ni ending cem kawen semula pula jadinyaa

Edited by hijau88 at 23-6-2022 03:17 PM
cantleyi replied at 23-6-2022 03:07 PM
last episod  ni plot lambat sangat aku ghase..x macam mula2 tu...tap3...cepat je maju

aku nak la  ...

Mmm. Betul2...
Aku ni redha je ending mcm mana, tgk happy ending mcm tu, puas hati dah. Malas nak expect lelebih. Ye la, final epi pun still berkonflik bagai lgi.

Cuma, patut gundik cho tu singkirkan sekali. Malas aku, overthinking tau tgk pandangan dia kat queen yoo.

Klu ko penah tgk cerita moon embraces the sun, bagi aku, ending cerita tu perfect. So far, ini pendpt aku la, xde cerita sageuk leh challenge cerita tu.

hijau88 replied at 23-6-2022 03:15 PM
Mmm. Betul2...
Aku ni redha je ending mcm mana, tgk happy ending mcm tu, puas hati dah. Malas nak  ...

excatly...ending gitu la aku nak tgk..ni final epi...da nak separuh dramanya..ada klimaks yg  x settle lagi

aku xpek drama ni smpi epi 20 dooh tadi..bhahahahaha

mets tu ending dia jah...alahaiii...dengan kita terbuai skali...ni punya ending..aku xghase apa pun...bahahah

ke ekspektasi aku tinggi sangat?sbb tu aku xpuas hati wehhh

nasib baik aku peminat drama seaguk ..n kang hana deabak lakonannya

Edited by hijau88 at 23-6-2022 04:26 PM
cantleyi replied at 23-6-2022 03:29 PM
excatly...ending gitu la aku nak tgk..ni final epi...da nak separuh dramanya..ada klimaks yg  x se ...

Cerita mets tu, smpi skrg, klu bosan2 aku still tgk. Cerita byk konflik tp ending perfect puas hati sgt2.

Klu 20 epi, bleh kot cerita ni smpi bbrp tahun slps pertabalan queen.
Aku nak ada scene gundik cho disingkirkan.
Xpuas hati aku, bleh2 pula king ckp gundik diraja yg dia syg. Apo?
Cukup la syg kat queen seorg. Mcm king dlm cerita mets tu. Xyah tunjuk ada gundik bagai.

Cuma persamaan dorg, seorg yg setia kat sorg jek, yg akhirnya jadi queen dorg jgk.

Skrg ni, mana2 cerita aku malas dah nak ada high expection uols. Klu final epi masi ada konflik, fhm2 la endingnya akan gtu je la. Bonus la klu happy ending, sejuk sket hati.

1st drama kang hanna aku tgk, mmg daebak lakonan dia. Try tgk gumiho, pun helok lakonannya even 2nd lead.
Aku dlu penah nak google pasal park hana tp tergoogle psl kang hanna sbb confuse ngan surname dorg tu. Tp masa tu x peduli sgt. Yg tau org selalu sebut dia ni selalu blakon jdi 2nd lead.

Kat bloody heart bru tgk betul2 rupa n lakonan dia mcm mana.

Edited by hijau88 at 23-6-2022 04:31 PM

Patut la search kat u tube kbs drama tak jumpa clip psl bloody heart. Hengatkan x promote ke apa sbb tyg kat disney. Kena pakai vpn korea bru la dpt tgk. Tp klu disney pun negara tertentu je kan tyg.

Tu yg bfore ni tgk behind the scene kena tgk org lain yg upload kan.

Tup2 helok je ada kat u tube kbs drama tp kena pakai vpn pula.

cantleyi replied at 23-6-2022 02:54 PM

yeah sort of macam meleret sikit and tak nampak kepayahan Lee Tae tu nak juang sampai dapat apa yg dia nak sangat , kuasa mutlak tu, tapi yg nampak struggle teruk ialah Lady Jung , dia sampai ke sudah dok discuss komplot lagi dengan Gye Won ...

tapi it is better than sad ending...i mean cukuplah dengan Gye Won kadi macam tu kan...i mean so simple plak , sebab Queen Dowager , ingatkan pasal Lee tAe, tu pun Queen nak kenakan Lee Tae..so padan muke jugakslah...puak sendiri kenekan gang sendiri...