CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 4869|Reply: 68

"Tumpah Air Atas Karpet Minta Ganti 10K", Wanita Pesan Jangan Bawa Anak Pergi Open House

Sumber: Facebook Ika Ekora

Dua tahun rakyat Malaysia tidak dapat menyambut bulan Syawal dengan meriah sejak berdepan dengan pandemik COVID-19. Tetapi, pada tahun ini kerajaan telah memberikan kebenaran untuk menyambut Hari Raya bersama yang tersayang.

Hal ini menyebabkan ramai rakyat Malaysia melepaskan geram dengan menyambut Hari Raya dengan meriah sekali bersama sanak-saudara. Tidak kira di Pantai Timur, Selatan ataupun Utara, boleh dikatakan hampir semua lebuh raya sesak dengan kenderaan.

Baru-baru ini, seorang usahawan terkenal di Kelantan juga tidak ketinggalan untuk menganjurkan rumah terbuka sempena hari raya. Namun, usahawan dikenali sebagai Ika Ekora ini sudah siap memberi pesanan kepada tetamu yang akan menghadiri rumah terbuka di rumahnya menerusi satu posting di Facebook untuk tidak bawa anak kecil bertandang sekali ke rumahnya.

Namun, niat di hati usahawan itu bukanlah mahu berkira dengan tetamunya, namun usahawan ini akui dia geram kerana kanak-kanak seringkali bertindak di luar kawalan lagi-lagi apabila tidak ditegur ibu bapa.

Sebelum ini, pernah berlaku kejadian di mana anak kecil telah menumpahkan air di atas karpet di rumahnya.

Oleh disebabkan itu, kali ini dia tidak mahu mengambil risiko tersebut dan bertindak untuk memberi pesanan awal supaya menjaga tingkah laku.

Walaupun ada netizen yang merasakan teguran usahawan itu sedikit kasar, namun ramai juga yang bersetuju dengan postingnya.

Menjadi tanggungjawab kita semua sebagai tetamu untuk menjaga adab serta tingkah laku untuk tidak menyusahkan tuan rumah yang telah bersusah payah untuk menjamu kita. - CARI

Rate

1

bahasa alien ke tu?

Tupoh atah kapek pun dokleh?? Mujo dok tupoh atah kopek.

Acah2 kaya giteeeew ler peelnyer

Pompuan rempit ni mulut mcm puaka btul..kaya semata, adab, sopan santun takda

Ahhahah tak paham mende

Follow Us
Kalau dah xnak guest bawak budak kecik, ko tulis la siap2 ni bukan rumah terbuka, ini jemputan exclusive untuk orang dewasa sahaja. Cara lain, ko buat je la majlis kat hotel

Tapi kdg2 btl juga...dah tahu perangai anak kau buas..lagak mcm setan...x yah lah gi beraya..klu nak beraya juga please didik.anak kau btl2...seblm ada yg ckp anak tu autisme ke bende ..meh i nak bg tahu anak jiran i pun speech delay autisme tapi elok je perangai bdk tu..siap suka tlg org lg sbb apa...sbb mak bapak depa pandai didik...xde masalah pun behave kat rumah org atau rumah sendiri...

ni kan ponder yg kata tak nak pakai tudung ritu?

tapaya la buat rumah terbuka.. buat rumah tertutup je lah... bodo mung nim punggg

Kaya kan? takut carpet tercemar
tempah khemah, rumah tak terusik
my biras buat macam tu, katanya rumah tak terusik
simple solution pun susah sangat? kata usahawan, kaya

Hauk aloh apa sek kito gedebe bising2 dok bagi anok2 kecik maghi umah tau mung duit blanar kan main eksyen lagi yach. Mung tadop anak ko Hauk aloh nate beruk lah.

Sebab org2 yg mcm ni la aku takut nak bawa anak aku yg wheel chair tu pergi beraya... anak aku xnakal tp takut tuan rumah xsuke ada kesan tayar wheel chair pada lantai ke karpet... xpe la anakku... kite gi beraya kat shopping mall je...

Dia ckp dah ada khemah n kerusi luar rumah utk tetamu kan? Kalau aku pon xpuas hati tetamu bodo pegi masuk jugak rumah pakej angkut makanan minuman

takyah buat open house.. sewa ja dewan panggil katering...ni niat nak beropen house sambil menunjuk, pastu meroyan... anak aku dua dua hyper, mmg aku tak pergi beraya.. sbb benda mcm ni la.. ada jemputan pun aku tolak,tapi kena cop menyombong lak.. pelik manusia ni...

Ada jenis Kita Tak buat open hse pun tapi sibuk nak datang umah..kang Kita kata sibuk Tak de kat umah dia Kita Tak bagi datang umah..hormatilah tuan umah nya privacy.

glump replied at 7-5-2022 02:28 PM
Ada jenis Kita Tak buat open hse pun tapi sibuk nak datang umah..kang Kita kata sibuk Tak de kat uma ...

dh name pun beraya.
ko ni hidup zaman tiktok ke pun?
zaman tok nenek ko mmg sedeh eh hidup..
org nk dtg rumah beraya, ckp sibuk?
ee.. tk tahu ke tetamu tu bawa rezeki...

Edited by namemysoul at 7-5-2022 04:34 PM

Sapa bawak anak, salah ko (kalu) kotorkan kerusi aku, pecah meja ke ape ke, aku mntk ganti cash, nak yg baru!!! aku dah pesan awal2 tapi hang jenis x paham bahasa, bwk jgk (bdk) nak kutip duit rayo, kalu anak ado 10 org, (mapuh aku nak kn kasi..jgn mara aaa...hehehehe), semua angkut sekali, lepas tu ank buat mcm ank lutong(kera???)!! tumpah air (i) setitik je atas karpet aku, aku mntk ganti rugi teros, karpet 10k tuh..(huhuhu), dia bg anak minum air kat situ..., bangsa jenis reti buat anak saja!!!!  Mntk tlg ye, aku merayu jgn bwk ank dan saing(rakan) buat teman atau sedara korg, aku padoh(???) ko sorg je, pada ko sorg sudah le (aku jemput ko sorg je, bknnye 1 family????)...tak perlu beri penjelasan apa2 kpd aku, aku takde masa nak layan org yg aku tak kenal.....ooooooo

Sekian, maaf zahir dan batin dari pokok...hehehehe

Noraniza_Iblis replied at 7-5-2022 04:02 PM
dh name pun beraya.
ko ni hidup zaman tiktok ke pun?
zaman tok nenek ko mmg sedeh eh hidup..

Tetamu datang by appointment sebab aku pun ada hal lain gak atvt lain nak buat bukan sentiasa ada kat umah..open hse raya ke puasa ke tahun baru pun aku Kat opis atau dewan je.   only very close family member je datang rumah. Itu cara kami appreciate our family private life

glump replied at 7-5-2022 02:28 PM
Ada jenis Kita Tak buat open hse pun tapi sibuk nak datang umah..kang Kita kata sibuk Tak de kat uma ...

Klu tak ikhlas nak terima tetamu pedulikan aje and bolayan je kata2 org..yg penat nanti kita juga bila layan org x ikhlas..lgpun dlm islam tetamu kn faham...klu 3x ketuk pintu..tn rumah x buka maka pegi blk lah..tn rumah x sedia nak terima tetamu lebih2 lg klu dtg ramai2 dgn anak msg2 perangai sakai..lg tutup pintu trus

Buat kt luar rumah. Boh kanopi khemah. Pintu rumah hg tutup la rapat2